Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

Porto Koufo je zaliv i kao što mu i ime kaže mala ribarska luka nedaleko od Toronija.

sastoji se od dvadesetak kuća, jedne prodavnice, jedne pumpe i nekoliko dobrih restorana.

za kupanje i nije najbolji izbor, što zbog brodova, što zbog zaklonjenosti od sunca.

plaža je peskovita ali nije najbolje održavana i nema nikakvih drugih sadržaja.

a najveći "problem" je blizina Toronija čija je plaža daleko bolja a ni Kalamitsi sa druge strane nije daleko a nudi bolju peščanu plažu.

daljina od Porto Koufa jeste par kilometara i kolima je to nekoliko minuta ako vam nije problem da to radite par puta svakog dana.

pogotovo na letnjim temperaturama i sa malim detetom.

a i zašto bi to radili? ako vam Toroni odgovara u njemu je veliki izbor kuća preko puta plaže

npr Blue sea hotel ili vila Toroni koje se najčešće spominju ovde su na bukvalno 10 metara od plaže

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jednom da pitam ako je neko boravio u Porto Carras-u, a zanima me sve, od hotela do plaza i mogucnosti da se odseta do Neosa Marmarasa.

Uplatio sam u Sithonia Talasso polupansion i prvi put idem u Grcku sa hotelskim smestajem, razlog je dete na putu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam boravio ali kompleks Porto Carras izgleda kao hotel sa 5+ zvezdica sa svim fensi atributima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@roto

Tako izgleda,ali ne zaboravite da je to u stvari kockarnica gde mozete sresti svakojaki olos.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

  • ...

metamorfokarta.jpg

...

Tek sad vidim gde je ova Psakoudia!

Kakvi su utisci,jel bio neko tamo?

Imam dobru ponudu,pa se premisljam...

Izmenjeno (mikap)
skraćen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jednom da pitam ako je neko boravio u Porto Carras-u, a zanima me sve, od hotela do plaza i mogucnosti da se odseta do Neosa Marmarasa.

Uplatio sam u Sithonia Talasso polupansion i prvi put idem u Grcku sa hotelskim smestajem, razlog je dete na putu :)

PortoCarras je resort koji se nalazi u produžetku grada Neos Marmarasa, tako da dele istu plažu, tj. odvojeni su samo jednom ogradom.

U pitanju su dva velika hotela, jedan nosi 4, a drugi 5 zvezdica. U okviru resorta su veliki parkovi, šetalište uz marinu, suvenirnice, restorani..

Plaža ispred hotela je peščana, uređena, sa suncobranima i ležaljkama. Pesak je lep i voda čista, što vam je najbitnije.

Mada su ovi hoteli baš ''grandomanski'' tako da su ležaljke postavljene tik jedna uz drugu..

Kada se šeta dalje od marine, može se doći do malih uvala u hladu borova..

Inače, do grada se ne može prošetati, već mora da se izađe iz kompleksa i onda magistralom doveze nazad do grada. Ili brodićem koji dolaze na izlete odploviti tamo i nazad :D

Mi smo jednog dana bili na izletu u ovom kompleksu i uživali u šetnji u prelepo uređenim parkovima.

Mnogo više pisano je na temi o Neos Marmarasu. Moje utiske o letovanju na Sitoniji pročitajte ovde, u okviru teme Neos Marmaras, a fotografije pogledajte u fototuri.

Pozdrav! :)

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo kod Toronija,idemo 1.septembra u kucu Olga,zacarala me svojim prelepim vrtom,bar ono sto sam videla na slikama,divna plaza,mirno...samo me je malo zabrinulo ono sto sam procitala o kanalizacijama,da li je to zaista tacno,takva lepota,a mirisi...?Naime imam lose iskustvo sa tim,na Tasosu mi je bila septicka jama ispred terase,upropastilo mi je letovanje.Da li je neko bio u kuci Olga,jer preko slika bih rekla da njen vrt mora divno da mirise?Sve ostalo mi se cini O.k.Ne bih ponovo podnela taj smrad,neko je ovde spomenuo miomiris koji se siri Toronijem?U agenciji nece to potvrditi,znam unapred.Znaci,da li je Olga o.k.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gilence

Naše impresije i fotografije sa letovanja u Toroniju u kući Olga možete pogledati na sajtu Sitonija na dlanu. U pitanju je kanal za kišnicu, a ne kanalizacija. Bašta sa borovima, palmama, cvećem i zelenilom i na delu sjajne plaže Toronija sa prirodnim hladom. Iskustvo sa Tasosa biće za vas samo ružna prošlost. Pozdrav i lep odmor!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u kanalu za kišnicu stanuju žabe i kornjače.

nema ga na slikama ali ne deluje reprezentativno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zapadna obala Sitonije ima dosta kanala za kišnicu kao i mesta gde se mešaju morska i obična voda, a  samim tim ima i trske, žaba, kornjača, pa i komaraca koji su normalni u takvom okruženju. Pa i pored toga neke od TOP plaža Sitonije ne gube na popularnosti ni u najmanjoj meri. Tristinika, Azapiko, Ag.Kyriaki, Madimenos plaže su izuzetno polpularne kako među grcima tako i među turistima. Na Sitoniji se ne može pobeći od prirode, a i ne bi trebalo s obzirom da su prirodni potencijali najjači argument ovog poluostrva. Sasvim su druga priča lenji grci kojima je teško da počiste zaostalu vodu i uklone razloge za negativne komentare koji idu njima na dušu. Mi smo u Olgi bili u julu 2008. i "problema" sa žabama nismo imali. A na TRISTINIKU smo išli više puta baš zbog kornjača, kao što ćemo jednog dana na Zakintos!

2e16qlv.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tražim gde bih sa svojom porodicom mogla letovati ove godine. Prošle godine smo pronašli, za nas, idealno mesto na Tasosu pa sada tražim slično na nekom drugom mestu. Apartmani su bili u maslinjaku na samoj obali mora. Deca su bez problema mogla da trče do same plaže. Peščana plaža je bila rezervisana samo za goste apartmana pod borovima. Ulaz u more je bio postepen, peščan, sa dosta plićaka, idealno za decu. Nedaliko je bila taverna gde smo mogli da se hranimo a na obližnjoj javnoj plaži smo mogli da pronaćemo još nekoliko. Nije nam važno da budemo na pešačkoj udaljenosti (ako jeste još bolje) od naselja jer bismo išli autom. Treba da naglasim da nam je prirodan borov hlad, zbog zdravstvenih problema dece, veoma važna. Ako neko zna za ovakvo mesto bilo gde na grčkoj obali molim da mi javi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@igorluka

Teško ćete na Sitoniji pronaći "tasosku idilu" ali pogledajte NAKIS na samom početku Lagomandre plaže pod borovima. Pozdrav!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fasciniran sam kakvih sve poznavalaca Sitonije ima na ovom forumu!

Moram da priznam da spadam u ljude koji imaju određene predrasude prema Halkidikiju, ali sam spreman da budem razuveren. Da ne budem pogrešno shvaćen, nisam elitista kojem treba luksuz, nego neko ko želi samo nekoliko stvari :

- lepu plažu sa barem malo prirodnog hlada,

- da na njoj ne bude milion ljudi koji skaču preko vas,

- pristojan smeštaj (znači da se istuširaš kada želiš, a ne kada ima vode; da nije sbijen na 2 kvadratna metra i da nije udaljen dan jahanja od plaže...)

- jednostavne, neizblazirane restorane i poneku prodavnicu u kakvoj-takvoj blizini (nekoliko km).

Da li je to puno? Mislim da nije, a opet tako je teško naći čak kada ideš na odmor i sopstvenim kolima kao što činimo moja supruga i ja. U Grčkoj smo takva mesta pronalazili na Tasosu, "divljoj" obali Piliona i delovima Peloponeza, koje najiskrenije preporučujem svima. Međutim, ovom prilikom molim za savet gde tako nešto potražiti u mesecu septembru na Sitoniji ? S obzirom na period kada planiramo odmor zapadna - osunčanija obala čini mi se boljim izborom, ali bih voleo i mišljenje da li je pametno u tom periodu ići u te predele. Ako je i to važno, putujemo samo nas dvoje sredovečnih.

Uh, nadam se da nisam udavio sa ovolikim spiskom dilema i pitanja. Praštajte i pomagajte !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@elora

Dobro nam došli u nadi da će vaše upoznavavanje Sitonije ispuniti očekivanja , a da ćete mišljenje o Halkidikiju izgraditi u pozitivnom smislu. Septembar je "pravi" mesec za pohod na Sitoniju s obzirom da tada nije previše vruće, nema gužve, a cene smeštaja značajno niže. Jedino što su tada dani nešto kraći pa treba dobro isplanirati obilaske. Bolja "osunčanost" zapadne obale je neosnovana procena osim ukoliko ne preferirate zalaske sunca koji su ovde ipak fascinantniji. Sve ostalo svodi se na sreću da vreme bude lepo. Prednost istočne obale su svakako najlepše peščane plaže sa borovima (Karidi, Armenistis, Megaporokali, Orange beach, Kavourotripes) i pogled na Atos, prednost juga je za Septembar po pravilu najizvesnije lepo vreme, a zapadne obale uređene plaže sa sadržajima (Kohi, Lagomandra, Kalogria). Prema tome najvažnije je da odaberete Sitoniju, a mesto za bazu birajte prema vašim željama.

Pa ipak moj predlog bio bi: 1. SARTI (kuća DIMIS), 2. KALAMITSI (kuća MAGDA ili NIKI), 3. LAGOMANDRA (hotel LAGOMANDRA BEACH), 4. NIKITI (kuća ALEXANDRA). Uz dobar plan i kvalitetne informacije koje samo treba da pročitate siguran sam u uspeh akcije osvajanja po mogućnostima najizdašnijeg dela Halkidikija.

Pozdrav i sve najbolje!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sitonijanadlanu vidim preporucujes Dimis kucu (Dimis House). Znaci da nismo pogresili sto smo je rezervisali za jun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka