Maria

Izbor mesta na Sitoniji

427 poruka u ovoj temi

+ jedan glas za Sarti

pesak

plićak

s obzirom da se mala deca bude rano, istočna strana je prednost

ni prevelik

ni premali

a kad dosadi, smešten je u sredini prsta, pa su sve plaže na istočnoj strani blizu

ako neki dan i bude većih talasa, blizu je i Toroni na zapadnoj strani ali sa malo krupnijim peskom i malo strmijim ulazom u vodu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima!

I meni se nekako Sarti cini kao najbolja varijanta. Ali kad gledam na google i taj novi deo, Sarti Beach, isto je nazalost potpuno otvoren ka pucini. Ali mislim da ce ipak biti na kraju Sarti. Metamorfosis mi se na slikama nije bas tako svideo, plaza mi se cini kratka, ali svejedno hvala na preporuci:)

Kako je sa vremenom, jel moze taj vetar i da zaredja po nedelju dana, ili obicno dan dva pa onda donese i kisu, hehe?

Jel imate mozda neke preporuke za apartman ili studio u novom Sartiju, ja sam do sada samo nasla astra travel i oni imaju samo dva objekta tu. Jel imate mozda neke direktne kontakt adrese?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bbojana

Preko ASTRE kuća PYROFANI, a direktno kuće SUNRISE, ERIFILI ili hotel BLUE SARTI. Kontakt adrese imate na linku SMEŠTAJ SARTI BEACH . Ukoliko priroda krene talasima protiv vas u neposrednoj blizini imate dve uvale plaže PLATANIA bolje zaklonjene, kao i plaže TOURKOLIMNIONAS i KLIMATARIA gde su šanse za mirnim morem savim izvesne!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citala sam ovde dosta o sitoniji ali nisam uspela da nadjem odgovore na moja pitanja...

Bojana,Sarti definitivno ima najvise od onog sto trazite,ali su tamo ipak veoma cesti veliki talasi,koji odrone celu obalu,malo starijoj deci je sve to zabavno,ali ne verujem da bi se na miru suncali sa tako malim detetom.Mislim da je za vas mnogo bolja druga strana,voda je uvek topla i retko ima talasa.Izuzetno je lepa Kalogria plaza,plicak,divna cista voda,mir,nema saobracaja,moze se naci veoma lep smestaj,a veca mesta su blizu(Nikiti,,Metamorfozi,Neos Marmaras)kada pozelite da se gurate.Sve najbolje!

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine bili u Sartiju, koji predstavlja mešavinu Mađara, Rumuna ,Srba, Bugara i ostalihe istočnih zemalja. Čak i Estonije i Moldavije.. Što se samih meštana tiče odatle nosim najlošija iskustva od kada idemo u Grčku. Kada bi se ponovo odlučio za Sitoniju to bi definitivno bio ili Vurvuru ili Porto Caras.

Da dodam još i da smo išli u organizaciji agencije koja radi skoro isključivo Sitoniju i da imam samo pohvale za njih. Znači od početka do kraja krajnje profesionalno.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatio bih rani booking preko agencije za Hotel Sithonia Thalasso - Porto Carras.

Molim ko je tamo bio ili ima bar neka iskustva sa ovim letovalistem da mi napise.

Ono sto sam video na katalogu je zaista vredno 5 zvezdica zajedno sa plazom!

Stvar je hitna jer moram uplatiti 50% zbog popusta!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@gaga75

Hotel SITHONIA*****THALASSOTERAPY & SPA sa najboljom preporukom ukoliko se uklapa u predviđeni budžet. Mada i dalje mislim da je najveći potencijal Sitonije njena prelepa priroda, dostupna u punoj meri i bez luksuznih smeštaja sa ekskluzivnim sadržajima. U svakom slučaju čeka vas uživanje!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle prelepog prošlogodišnjeg iskustva sa Leptokarijom, devojka i ja ove godine planiramo Sitoniju ili Pefkohori. Ove godine smo nešto pametniji pa bi iskoristili popuste koje agencije nude ako se ranije uplati. :) O ovim destinacijama smo čuli lepe utiske, ali ništa konkretno. Ako može neko da nam preporuči neku opciju bili bi jako zahvalni. Neku vilu ili hotel blizu plaže. I agenciju u privatnoj poruci da ih javno ne reklamiramo. Hvala unapred. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikada do sada nisam letovao na Halkidikiju i ove godine cu najverovatnije uplatiti vec gore pomenuti hotel preko agencije.

Prosle godine smo sa devojkom bili na Lefkadi i ne mogu zaboraviti predivne plaze i vodu. Preporucujem svima koji vole putovanje i avanturu da odu tamo i uvere se i sami.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Ja sam mama jednogodišnje devojčice sa kojom ove godine treba prvi put da letujem. Do sada sam proučavala aranžmane sa avionskim prevozom i za tu varijantu sam odabrala aranžman, ali razmatram i varijante sa sopstvenim prevozom za slučaj da nas "pretrpaju" stvari kao što su kolica, pokretni krevetac i sl.

Sitonija je odavno na mojoj listi želja. Inače, nikada nisam letovala u severnoj Grčkoj - muž i ja smo uvek išli na neke udaljenije destinacije računajući da nam to ne "gine" kad dobijemo dete i ja sam uvek planirala da to bude Sitonija. Ali, šta odabrati? Bojim se da zapadna strana ne dolazi u obzir pre svega zbog daljine, serpentina, a i talasa... Šta preporučujete porodici sa jednoipogodišnjim detetom na istočnoj strani? Mora da ima lepu plažu, po mogućnosti peščanu sa dugim plićakom, a ne bi škodilo i malo hlada, naravno da bude na pešačkoj razdaljini od smeštaja... Za infrastrukturu ni sama nisam sigurna koliko je bitna - koliko sam čitala postove, tamo malo koje mesto ima apoteku ali pretpostavljam da su blizu tako da nije veći problem doći kolima.

Razmatrala sam Toroni preko Astre jer ima fenomenalan izbor apartmana skoro na samoj plaži i Nikiti o kome sam ranije čitala u nekim postovima da je blizu prelepih plaža, ali nisam sigurna koliko mi je pogodna ona plaža u samom mestu. Nemojte me pogrešno shvatiti, obilazićemo mi i druge plaže kao što smo i do sada radili, ali ipak bih volela da se oslonim i na onu blizu smeštaja, bar prva 2-3 dana i u nuždi.

Puno hvala.

Aleksandra, Marijina mama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mislim da si pomešala strane sveta.

Toroni i Nikiti su na zapadnoj strani Sitonije.

mene tvoj opis najpre asocira na Sarti a evo i razloga

1. duga peščana plaža i duuug plićak

2. svi apartmani su koncentrisani u par ulica do plaže

3. mesto je ni veliko ni malo. tj ima restorane, doktore, supermarkete... a nema vašar

prednosti istočne strane

1. sunce se pojavljuje ranije a mala deca se takođe bude ranije :)

2. pogled na atos, neprocenjivo

3. blag vetar rashlađuje a u slučaju jačeg vetra ili velikih talasa, koji i nisu tako česti lako je napraviti izlet na zapadnu stranu, jer je Toroni udaljen pola sata lagane vožnje.

ovde je već komentarisano, Toroni je zapravo selo sa plažom. doduše ne bilo kakvom nego savršenom. mesta je na pretek, podloga je nešto između peska i šljunka, najpribližniji opis je oblik riže.

na nekim mestima ima hlada pre podne ali je ulaz u vodu neuporedivo stmiji nego u sartiju.

ima manje više jednu ulicu, praktično nema šetalište i nikakve druge sadržaje.

Za ljude koji žele da se odmore od civilizacije je savršen ali ako ipak želite neka dešavanja osim sunčanja i kupanja, može vas smoriti posle nekoliko dana.

Nikiti po meni nije u toj konkurenciji jer nema tako dobru plažu a i duh samog mesta je sasvim drugačiji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja bih rekla da je Sarti, zbog peščane plaže, dugog plićaka u pojedinim delovima, šetališta, vanpansionskih sadržaja, postojanja doktora i apoteke, dobar izbor za porodice sa malom decom, ALI mislim da je nedostatak prirodnog hlada na plaži VELIKI problem. Da sad imam malo dete, stvarno ne znam gde bih se uputila. Teško je naći mesto koje ispunjava baš sve kriterijume, kako na Sitoniji, tako i u celoj Grčkoj. Dobre plaže za malu decu su Pachis na Tasosu i Platani u Stavrosu, dakle i pesak i dug plićak i puno prirodnog hlada, al' sama mesta ne ispunjavaju ostale potrebne kriterijume. Stvarno je teško naći sve u jednom mestu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na brzim odgovorima.

Definitivno sam pomešala strane sveta - prostorna orijentacija nije baš moj fah... Uglavnom ste znali šta mislim. Najviše me je privukao Toroni zbog fenomenalnih apartmana Astre koji su na samoj plaži. Pročitala sam da plaža ima plavu zastavicu, što me je dodatno privuklo. Ne smata mi ni što je selo - ne verujem da ćemo mi i moći da praktikujemo bilo kakav zabavni sadržaj sa jednoipogodišnjim detetom koje je dan provelo u vodi i na suncu. Jedino što bih više volela da je baš peščana plaža... Da li je u Sartiju takva? Za malu decu vetar nikako nije pogodan, a iz iskustva sa Rodosa znam da ako je neka strana vetrovita onda je definitivno nepogodnija za kupanje, pogotovu za malu decu, i iako je more bilo lepše i plavlje tamo gde su bili veći talasi mi smo sve vreme tražili plaže bliže jugu gde je bilo manje vetra i gde je bilo toplije i u vodi i van nje.

Imam još jedno pitanje vezano za Toroni. Čitala sam da je veće mesto Porto Koufo udaljeno 2km, nadam se onim putem koji prikazuju na slikama mesta i plaže. Da li neko zna koliko je ono komunalno opremljeno (apoteka, doktor, prodavnice...) i koliko treba iz Toronija kolima do ovog mesta?

Hvala unapred,

Aleksandra

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Sartiju jeste peščana plaža, al' često zna da bude vetra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@alexandra

PORTO KOUFO je udaljen 1km od TORONIJA odnosno njegovog južnog dela i najjužnije je mesto ZAPADNE obale Sitonije. Mesto je sa lukom i odličnim tavernama uz obalu. Postoji jedan minimarket, jedna trafika, jedna ribarnica i jedna benzinska pumpa. Za sve ostalo SARTI ili NEOS MARMARAS. Čisto peščana plaže su KARIDI , TOURKOLIMNIONAS,KLIMATARIA i naravno niz plaža na potezu ARMENISTIS-KAVOUROTRIPES kao i deo plaže u SARTIJU pod nazivom SARTI BEACH. Ostale su ili najsitniji kamnčići ili kombinacija sa peskom. Dakle pesak treba tražiti na ISTOČNOJ OBALI Sitonije!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869372
    Ukupno poruka