Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

Nebitno.

Napisao sam i zbog ostalih jer je neko gore pomenuo da ne postoji tako mirno mesto na Sitoniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iscitala sam stvarno mnogo stranica i tema na ovom potforumu, ali mi je promaklo sledece: kakvo je stanje sa komarcima na plazi Lagomandri? Ta plaza nam deluje kao savrsena za letovanje sa malimdetetom, zbog prirodnog hlada i blizine smestaja plazi, ali smo se zapitali ima li komaraca. (Nisam letovala do sad nigde gde ih je bilo, pa ako je to slucaj ovde, moram da vidim kako se priprema za saradnju sa komarcima :D )

Kao minus tog mesta mi deluje to sto nema neki izbor prodavnica za nabavku hrane, kao ni lekara, pa se mora ici u sledece veliko mesto (po karti dakle Neos Marmaras), sto nece biti kao od sale ako ne budemo imali auto sa nama, a najverovatnije necemo.

Pretpostavljam da tamo (u tom kraju) ne postoji neki redovni autobuski prevoz koji ide od jednog do drugog mesta...?

Raspitacu se o svemu ovome i sada kada budem slala mejlove za upit o smestaju, ali mozda eto neko moze da podeli iz prve ruke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komarce nisam primetio a bio sam par puta na toj plazi. Primetio sam ogroman broj pcela jednom prilikom ali tako svuda na sitoniji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagomandra nije mesto. To je plaza koja u blizini ima  par hotela i nekoliko apartmanskih kuca. Plaza je divna, ali ako ste bez kola, a dete malo, mozda je bolje da izaberete neko pravo naseljeno mesto (pekar, lekar, apotekar:D). Sto se tice komaraca, pravo je cudo da ih do sad niste sreli ni na jednom letovanju. Mene svuda prate, i to smatram uobičajenim, manje-više. Za sobu pomaze Raid tecnost i "tablete", a za napolje   Autan u spreju ili  ulje za mackanje, žuto pakovanje. Spirale koje dime mi se ne svidjaju., a nisam primetila ni da deluju. O autobuskom prevozu ne znam ništa ( išli smo kolima) , drugi su pisali ovde o tome. Stekla sam utisak da Sitoniju nije baš lako obići koristeći javni prevoz. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kao sto kaze @rakel Lagomandra je plaza i osim marketa u hotelu (koji je skup a i uglavnom ima pice, grickalice i sladoled) i jedne taverne nema nikakvih prodavnica. Neos je na 5 km....autobus kao i da ne postoji, par prolazaka dnevno pored plaze....bez auta, ako ste u hotelu imacete sve, ali se sve dodatne usluge placaju, papreno...lekar, lezaljke, pice, rucak itd.....komaraca nekad ima mnogo, a nekad ih ima u zanemarljivom broju....zavisi od vremenskih uslova....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam svima na odgovorima. Gledajuci mapu videh i sama da to nije pravo mesto vec naseobina izmedju magistrale i plaze koja deluje predivno zbog tog zelenila, a sad ste potvrdili da nema dakle ni neku cestitu prodavnicu, niti autobus. Bas steta. Svakako ni smestaja nema za period kada mi hocemo da idemo, pisala sam apartmanima "Magda" i "Nikias", tako da nista od citave price.

 

@sil222ver Ovo za pcele mi nije palo na pamet uopste, ali vrtim po secanjima, i bilo ih je u Jerisosu, mada situacija nije bila alarmantna

 

@rakel Nisam zbilja imala mnogo kontakta sa komarcima na letovanjima, izgleda da sam u svim zemljama dobro ubola po tom pitanju. Znam da ste mislili dobronamerno sa savetom oko auta, ali nije svima ideja da obilaze okolinu. Mi zbilja zelimo samo jednu dobru plazu, dakle sa gustim ili kakvim takvim zelenilom, i smestajem na njoj samoj ili jako blizu. Moram priznati da mi vecina tih grckih varosica na Halkidikiju, koje imaju lekare i radnje, naprosto nije toliko primamljvo upravo zbog plaze - sve je to uglavnom pesak ili sljunak, bez cetinara itd. Mi smo plivaci i sto se toga tice, zbilja nam je svejedno gde plivamo, pesak je za mene licno minus, ali dragi ne voli kamenje pa uvek neko od nas "ispasta"; ali dobar hlad nam je iz vise razloga potreban. Ima recimo jedno malo mesto u Hrvatskoj, Mlini, u koje sam odlazila godinama i uzivala u za mene odlicnoj plazi, ali je avaj previse strmo za svakodnedno gore-dole u vise smena sa malisom i svime sta treba poneti (pre su to bile knjige, karte i nesto za ice i pice, a sad...ne znam ni sama :D ). Tamo autobuski prevoz radi pa se prilicno jednostavno posete npr. Cavtat i Dubrovnik, a i domacini cesto hoce da odvezu do prodavnice zarad kupovine; kao i da te pokupe sa 10 km udaljenog aerodroma. Nesto slicno ne uspevam da nadjem u kontinentalnom delu Grcke (dakle da je blizu aerodromima u Atini ili Solunu, do 100 km) (ne tvrdim da ne postoji nego ja ne uspevam da izguglam, mozda bi mi poznavanje grckog pomoglo), na ostrvima vec ima (recimo Skijatos i Skopelos su bas zeleni), ali to onda znaci obavezno agenciju jer su letovi sami po sebi uglavnom dosta skupi i svi idu preko Atine sto je takodje gnjavaza..tja. Nije vise tako jednostavno planiranje mora sa novim clanom porodice, pogotovo ako covek hoce da uskladi tri generacije! :)

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Sitoniji je uobicejena pojava, da se spava u jednom mestu gde su lekar, pekar apotekar....., a na plazu ide autom 10-20 km.....Recimo becah bar Lagonisi ima prirodnu hladovinu....ali se mora autom do njegaMore201700120.thumb.jpg.db01a92b8bb3b3a7More201700085.thumb.jpg.598f0a88b2de9ff1More201700086.thumb.jpg.d040ffbcb5e71351

Ili plaza Sithon kampa pre Metamorfozisa

 

More201700040.jpg

More201700043.jpg

More201700069.jpg

More201700070.jpg

More201700071.jpg

More201700072.jpg

More201700073.jpg

More201700074.jpg

More201700075.jpg

Izmenjeno (drug.lukic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, nikad nisam letovao u Grčkoj i zato molim za pomoć. 

Pošto mi je prvi put, ići ćemo na Halkidiki, jer je blizu. Dvoje male dece itd... Ono što mene interesuje, jeste sledeće. Da li se više isplati polupansion ili da jedemo po kafanama i restoranima. Nemamo nameru da kuvamo.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

skup je rucak/vecera na Sitoniji u restoranu....jos pre 5 god klopa i pice za nas troje 45e (nista posebno supa, raznjici, salata) i jos cekas pola sata-sat, deca te smore, presedne ti rucak.....tad i nikad vise

....gotova jela iz Masutisa su zakon....rucak za 4-oro za 15e....doduse moraju sudovi da se operu:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pp

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Iscitala sam stvarno mnogo stranica i tema na ovom potforumu, ali mi je promaklo sledece: kakvo je stanje sa komarcima na plazi Lagomandri? Ta plaza nam deluje kao savrsena za letovanje sa malimdetetom, zbog prirodnog hlada i blizine smestaja plazi, ali smo se zapitali ima li komaraca. (Nisam letovala do sad nigde gde ih je bilo, pa ako je to slucaj ovde, moram da vidim kako se priprema za saradnju sa komarcima :D )

Kao minus tog mesta mi deluje to sto nema neki izbor prodavnica za nabavku hrane, kao ni lekara, pa se mora ici u sledece veliko mesto (po karti dakle Neos Marmaras), sto nece biti kao od sale ako ne budemo imali auto sa nama, a najverovatnije necemo.

Pretpostavljam da tamo (u tom kraju) ne postoji neki redovni autobuski prevoz koji ide od jednog do drugog mesta...?

Raspitacu se o svemu ovome i sada kada budem slala mejlove za upit o smestaju, ali mozda eto neko moze da podeli iz prve ruke.

Lagomandra je izuzetno lepa plaza..Meni licno, mozda i najlepsa na Sitoniji..Kao sto je gore receno to nije mesto vec naselje...Kada budem ponovo isla na Sitoniju bice to najverovatnije Nikiti...Moj licni naglasavam licni utisak je ili Neos Marmaras ili Nikiti za smestaj...Lokalni prevoz ima...Ide do Sartija...Odprilike znaci povezani su Metamorfozis, Nikiti, Neos Marmaras, Toroni, Kalamitsi i Sarti...U tom potezu mozete lokalnim prevozom.. Znaci Sarti je zadnja stanica...Recimo ima stanica na Lagomandri tj. na putu kod hotela i samo se spustite na plazu...Za Parthenonas selo nema autobus..Taksi je 5 evra u jednom pravcu...

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ljudi, nikad nisam letovao u Grčkoj i zato molim za pomoć. 

Pošto mi je prvi put, ići ćemo na Halkidiki, jer je blizu. Dvoje male dece itd... Ono što mene interesuje, jeste sledeće. Da li se više isplati polupansion ili da jedemo po kafanama i restoranima. Nemamo nameru da kuvamo.

Hvala unapred

Ako izaberete neki hotel koji ima lepu ponudu hrane, svakako vam se to vise isplati.

Kazem lepu ponudu, jer u Grckoj imate hotele i sa 3* gde je izbor hrane prilicno oskudan, sto je bitno npr. onima koji su jesni ili cija deca ne jedu sve itd.

Pogledajte malo teme o hotelima, ima nekih povoljnih i na Kasandri i na Sitoniji, ali po meni, najbolju ponudu u smislu kvalitet-cena, imaju hoteli na Atosu.

Sad, opet zavisi i sta vas zanima, jer se i Kasandra i Sitonija i Atos razlikuju medjusobno.

Neki rucak za vas cetvoro ne verujem da bi vas prosao manje od 30-40-50e (neko jelo i pice), plus neki dorucak npr. pekara 2-3e po osobi,  isto tako najjeftinija vecera giros s nogu, a nesto u restoranu bilo bi kao i rucak, pa se preracunajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada@drug.lukic

 

Jos jednom hvala na preporukama.
Nas plan je malo promenjen, i ukljucivace auto. I dalje bismo bili smesteni na Lagomandri, posto onda nije problem otici do prvog mesta u kom postoje radnje i doktor; ali se sad pitamo o sledecem: koliko je zauzet magistralni put koji prolazi iznad plaze?

Dobili smo na kraju odgovor od apartmana Nakis da imaju za nas mesta, ali vidim da su bukvalno ispod puta. Nasla sam i neki stari komentar na TripAdvisor forumu koji kaze da je buka bas velika od 06 do posle ponoci. Ovaj deo ujutru nije problem jer ionako tada ustajemo, ali bismo naravno voleli da spavamo posle ponoci :D

Iz apartmana su mi naravno rekli da je buka "prihvatljiva, da se covek brzo navikne, a i prozori su kvalitetni". Sad to sto su prozori kvalitetni je lepo :D ali spavati leti sa zatvorenim prozorom mi ne deluje bas kao pozeljna stvar. Ja nemam predstavu da li je taj put non-stop prezauzet, ili mozemo ocekivati da broj vozaca drasticno opadne posle ponoci? Kakva su vasa iskustva, s' obzirom na to da ste i sami obilazili ostrvo pa imate neku predstavu? Isli bismo u junu, verovatno je tad dosta manji broj posetilaca generalno.

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

....recimo da je od 01 do 07h podnosljivo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili smesteni u Exohi u Satiju i on se nalazi bas na magistrali.Prvi dan je bilo vau, ko ce ovde da spava i to je bilo samo prvi dan. Posle vise nismo obracali paznju na buku.Oni sto su bili u centru, njih je budilo zvono sa crkve. Tako da na buku prestajes da obracas paznju posle prvog dana.Ove godine ponovo isti smestaj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka