Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

Samo jedna ispravka, dužina obale Sitonije nije 50 već oko 100 km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar je opis ali bih vas ispravio u par stvari.

Prvo mislim da brkate sljunak i pesak. Ono u porto carrasu i kalamitsiju nikako nije sljunak. Nije ni najstiniji pesak.

Drugo, porto carras nikako nije luksuzno letovaliste, makar hotel sithonia. I tu se najvise dolazi zbog prirode i prelepe plaze sa borovim hladom, a nikako zbog jeftine all inclusive kafe i razblazenog piva. Ulaz u more je postepen samo u desnom delu plaze ka neosu.

Trece, Sarti nikako nije najskuplji grad na sitoniji. Nikiti i kalamitsi su skuplji.

Za vurvuru i neos nemam informacija :) Neos mi je uzas zbog planinarenja, a vuruvuru nisam obisao na zalost.

Sve ostalo se slazem :)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo mala ispravka, što se tiče terminologije. Na Sitoniji jedva da ima dva-tri   gradića, varošice... . Wiki kaže, Neos ima oko 3500 stanovnika,  Nikiti  oko 2500, u šta sumnjam, jer  jedno je biti prijavljen tamo, a drugo je stvarno żiveti, a ni Sarti nije veći. Agios Nikolaos 1800. , Većina  ostalih mesta ni ne liče na  naselja (ne pričam napamet, obišla sam ih sve)  nego su  samo manje-vise grupisane apartmanske kuce i hoteli, poneki ribarski  zaselak,  npr. Ormos ili Porto Koufo...  Čisto da znate,  kad odete npr. u Vurvuru, da ne očekujete nikakav gradić. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, nikiti je kao jedno vece selo. Ali kada dodju turisti tu ima mnogo vise od 3500 ljudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vurvuru se ne može upoređivati sa Nikitijem. Vurvuru je bukvalno jedna ulica duž koje se sa leve i desne strane nalaze objekti za izdavanje i po koja trgovina.. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko da ide polovinom jula na Sitoniju, da se druzimo malo? Mi smo bracni par sa detetom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima

Isli bi na sitoniju u drugoj polovini juna sa dvoje male dece

Treba mi preporuka za dobar smestaj —apartman,moze i jaca cena i bitno mi je da nema mnogo ljudi

Zelimo koliko toliko mir

Hvala u napred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne mogu se odluciti izmegju toroni i porto koufo, gje je bolje da odem, ili bolje da pitam gde se mogu vise nahvatati ribe - varalicariti,  ako imate neke info, iskustva i slike spodjelite

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Porto Koufou su najbolji riblji restorani na Sitoniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima

Isli bi na sitoniju u drugoj polovini juna sa dvoje male dece

Treba mi preporuka za dobar smestaj —apartman,moze i jaca cena i bitno mi je da nema mnogo ljudi

Zelimo koliko toliko mir

Hvala u napred

Na Sitoniji a da nema mnogo ljudi, teško...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U odnosu na kasandru je pustinja, sreca pa je skuplja i nema toliko smestaja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ne mogu se odluciti izmegju toroni i porto koufo, gje je bolje da odem, ili bolje da pitam gde se mogu vise nahvatati ribe - varalicariti,  ako imate neke info, iskustva i slike spodjelite

 

Porto Kuofo je malo ribarsko selo meni se dopalo na prvi pogled ima i svoje ribnjake i videla pecaroše i klopala super.

Toroni mi je veće selo drugačije je organizovano u odnosu na P.Kuofo ima dugačku plažu trenutno se sređuje otvaraju se beach barovi sa ležaljkama,dolaze i turistički brodovi,više je namenjeno turistima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima

Isli bi na sitoniju u drugoj polovini juna sa dvoje male dece

Treba mi preporuka za dobar smestaj —apartman,moze i jaca cena i bitno mi je da nema mnogo ljudi

Zelimo koliko toliko mir

Hvala u napred

 

Pogledajte Trani Ammouda plazu. Plaza je dugacka i siroka a nema puno smestaja (uglavnom je na samoj plazi). Jeste skuplje nego ostali deo Sitonije.

Mi smo ovaj put uplatili Ammouda Villas u julu pa cemo videti kako ce biti i da li vredi.

Izmenjeno (zex)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prodje jun, ......a Ormos je bio poplavljen, a plaza Trani Ammouda neuportebljiva sledecih nekoliko dana

Izmenjeno (drug.lukic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka