Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

idem sa tri drugarice na letovanje ali nikako da pronadjemo destinaciju.Htele bismo smestaj blizu plaze ove godine, ali da mesto nije mrtvo.Posto ne idemo autom , ne mozemo ni na grcka ostrva, pa bi dosla u obzir Sitonija, e samo koje mesto...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@chiara

sitonija nije poznata po mestima koja su *Ziva*......u 9 u krevet....he...he....he....he

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idem sa tri drugarice na letovanje ali nikako da pronadjemo destinaciju.Htele bismo smestaj blizu plaze ove godine, ali da mesto nije mrtvo.Posto ne idemo autom , ne mozemo ni na grcka ostrva, pa bi dosla u obzir Sitonija, e samo koje mesto...?

Sitonija se ne moze doživeti na pravi način ako ne idete autom, a i zaista nema nekog noćnog života za vas mlade. Tamo odlaze ljudi koji vole dobro i kvalitetno more. Možda vam je bolja destinacija prvi prst Halkidikija tj. Kasandra, mislim da tamo imate više diskoteka i noćnih klubova, mada iz tvog posta nisam zaključila da to i tražite!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ili Sarti ili Neos Marmaras ...sve ostalo je mrtvo...Sarti ima dve, tri diskoteke sa povoljnim cenama pica i moze se naci smestaj nesto blize plazi,a Neos Marmaras ima nesto vise klubova ali se pored paprenih cena pica placa i ulaz... tamo nema nista bas blizu plaze jer je brdovit ... nadam se da sam bilaod pomoci

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi mala pomoc:trazim mesto za roditelje, Sitonija mi se dopala, a i njima, videli su filmic o Metamorfoziju i odusevili se, borovina i sl. I sve bi bilo ok, da ja nisam malo prelistala forum i vidim:

-Metamorfozi, lepo, mirno, super borovina, ali... ocajna plaza! Kamenje, nezgodan pristup i svasta jos su ljudi napisali, znaci otpada, nije za njih.

Citam dalje, nadjem Toroni, super plaza, pescana, bla, bla, kad...pisu ljudi, nema kanalizacije, svakog dana prazne septicke jame, smrad nesnosan itd. Znaci otpada!

Citam dalje (vec polako ocajna) Kalamitsi, lepa plaza, mirno ,malo, ali izgleda mnogo malo, 1 lose snabdevena prodavnica, nema lekara, apoteke, sve ok, ali ipak, stariji su, nikad se ne zna... Znaci otpada!

Citam dalje, Nikiti, lepa plaza, ima svega, ovo mi vec lici na san, da li je moguce da ima nesto na Sitoniji, sto bi im odgovaralo?! :D

E, sad, zanima me, da li je Nikiti zaista pravi izbor za dvoje penzionera, koji traze:

- lepo more i lepu plazu, pescanu, bez kamenja, lep i lak prilaz

-relativno mirno mesto, da preko dana moze kuca-plaza, kuca-plaza 2x, ali da to nije velika udaljenost ,a opet da uvece mogu malo i da prosetaju, da nije bas skroz mrtvo

-da ima solidno snabdevenih prodavnica (cini mi se da ovo ima, jer se spomnju Lidl i sl.), doktor, apoteka...

-da li mozda ima i tamo malo borovine kao u Metamorfoziju, jer su se time odusevili?

Bice stacionirani u tom mestu, kola nece koristiti.

Ako imate jos neki predlog, rado cu cuti.

Odmah da kazem da otpadaju Sarti (talasi) i Neos Marmaras (brdovito).

A zanima me i da li su ona gore pobrojana mesta, bas toliko ocajna (za ono sto oni traze)?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

-Metamorfozi, lepo, mirno, super borovina, ali... ocajna plaza! Kamenje, nezgodan pristup i svasta jos su ljudi napisali, znaci otpada, nije za njih.

Citam dalje, Nikiti, lepa plaza, ima svega, ovo mi vec lici na san, da li je moguce da ima nesto na Sitoniji, sto bi im

  • Metamorfozi, jeste plaza losa....
  • bolja je kada se krene putem ka crkvici .

  • DSCF3083.jpg

  • dosta penzionera boravi u Metamorfosiju ali u junu i verovatno septembru
  • mi smo odsetali 2-3 km ka Nikitiju, i
      • ima borovine ali ne na plazi
      • kamenje u moru
      • pesak, sljunak, kamencici na plazi..
      • dosta je pusto, barem kada smo mi bili u periodu do 23 juna
      • DSCF3076.jpg

      [*]

      [*]bolja je situacija kada se ide desno ka Nisi (posle ide Psaukodia) sto se tice plaza....tu sam primetio i smestaje ali nista bez kola

[*]mislim da je NIKITI bolji izbor...sto se tice plaze

  • mnogo je veci...apoteka,bankomat, med, pijaca, LIDL, + grcki supermarketi
  • 6 km od Metamorfosija, 110 km od Soluna
  • pijaca (mislim da je utorkom...nisam siguran)
  • smestaj ide od 30 e od 10 juna .....
  • plaza od peska, kamencica, kamenja u moru
  • za doktora znam samo preko cuvenog Janisa (od elnos agencije) cija je supruga Srpkinja pa i on malo zna i dolazi u Metamorfosis odredjenim danom ili po potrebi...
  • znam da ima u Poligrosu bolnica (oko 90km) i A.NIkolaus dom zdravlja..
  • znaci pescanu, bez kamenja, Ne.... ima peska ali
  • lep i lak prilaz Da

metamorfokarta.jpg

Sve ovo zavisi od ocekivanja...sta ko zeli od letovanja....

U tvom izboru bih preporucio Nikiti

zavrsna.jpg

Izmenjeno (Bokins)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bokins!

Jos jedno pitanje, prva slika, slika plaze u Metamorfozisu, da li je toliko kamenje (kamencici) svuda ili ima i bas velikog kamenja, prvenstveno me zanima u vodi? Nekako mi deluje kao da i nema bas... I jel to taj bolji deo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u Nikiti, kakvo je more u junu, jel toplo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@suki

Ja bih na tvom mestu poslao roditelje u SARTI apart hotel SARTI-INN u terminu 1-12.Jun. Odličan termin, odličan smeštaj, bazen, plaža blizu kao i svi sadržaji koji im mogu zatrebati. 12 noćenja sve sa prevozom za njih dvoje 350 evra, vrlo korektna ponuda ASTRE, a roditeljima ćeš ispuniti gotovo sve zahteve. Mogućnost organizovanih izleta do obližnjih ORANGE BEACH i KAVOUROTRIPES zbog borovine najbolje na Sitoniji svakako treba iskoristiti.

28klc7t.jpg

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Bokins!

Jos jedno pitanje, prva slika, slika plaze u Metamorfozisu, da li je toliko kamenje (kamencici) svuda ili ima i bas velikog kamenja, prvenstveno me zanima u vodi? Nekako mi deluje kao da i nema bas... I jel to taj bolji deo?

  • nije bas veliko kamenje...ima i peska u vodi......odgovoreno ti je na PP


  • za ruzna78 ....A u Nikiti, kakvo je more u junu, jel toplo?
    • toplo i mirno.....talasi se obicno javljaju posle podne...U Nikiti smo bili 2-3 puta i kupali smo se

Nisam ranije odgovorio jer izgleda da sajt nije radio

Izmenjeno (Bokins)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sitonijanadlanu, Sarti sam eliminisala zbog talasa i vetra, za koji kazu da su tamo cesti, a moja mama to nikako ne voli :-P

@Bokins, sve jasno, hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Talasi i vetar su nepredvidiva ali i potpuno normalna pojava na ostrvima i poluostrvima. Tako je i na Sitoniji s tim što ovde retko dešava da je vetar istovremeno na obe strane odnosno i na istočnoj i zapadnoj obali. Ovo nepisano pravilo provereno u 7 odlazaka na Sitoniju. Prošlo leto u terminu 9-19 Jul 2010. imali smo 10 dana bez vetra i talasa u Sartiju uz izuzetno toplu vodu. Sreća ili nešto drugo, procenite sami!

2uynes1.jpg

p.s.

kada bude gotov putopis o LEFKADI predviđeno je postavljanje plana za "osvajanje" Lefkade za 10 dana gde ću slikama po danima u realnom vremenu dati uputstvo po kojem smo mi osvojili ovo sjajno ostrvo u Junu 2010. Uverićete se i sami da je čak i Lefkadu moguće imati bez talasa. A šta onda reći za Sitoniju i njenih 70 plaža okrenutih na sve 4 strane sveta?

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam ovde dosta o sitoniji ali nisam uspela da nadjem odgovore na moja pitanja. Ove godine bismo na sitoniju sa detetom od 2,5 godine. Ici cemo kolima, i ponesto obilaziti, ali ne zelimo da uvek MORAMO kolima do plaze.

Jel moze neko da preporuci mesto/smestaj sa ovim osobinama:

- Pescana plaza (kakav god pesak), bez kamenja i trave u vodi

- Dugacak plicak

- Mirnije more, manje vetra i talasa

- Toplija voda

- Smestaj ne mora da bude uz plazu, moze malo i da se hoda, ali ne bas preterano. Cilj je da ne moramo kolima

- Plaza jako siroka, ili takva da nije (prometan) put odma iznad plaze nego livada ili slicno. Da ne mora dete non-stop da se pazi zbog ulice.

- Bilo bi dobro da ima neko igraliste makar za dete za uvece

Hlad nije tako bitan, setaliste takodje. Eto da nesto iskljucim, da ne bude da trazim perfektan odmor:)

Mi smo prosle godine bili prvi put u Grckoj i to u Stavrosu. Svidelo nam se sve u svemu i nemamo neke zamerke, mada nismo neka velika zakerala. Isli smo jedan dan do Sitonije, tacnije stigli smo do Sartija. Ove godine bismo da promenimo, cisto da ne idemo na isto mesto, Sada po opisima preferiramo Sarti, Toroni ili gradsku plazu Neas Marmarasa.

Ali koliko sam shvatila tu nema plicaka. Sarti nam se svideo prosle godine, ali taj dan su tamo bili poveliki talasi. Kupali smo se kasnije na armenistis plazi i odusevili se.

Da li mozda novi Sarti nudi taj dugacak plicak, mirno more i malo topliju vodu?

Svratili smo prosle godine i u Vourvourou ali nam se tamo ne svidja to sto je celo mesto "u dvoristima", i ako mesto nije malo, ali nema uopste neke odlike veceg mesta, znaci setaliste, makar neku pekaru ili sl. Cak koliko se secam nema ni trotoara. I plaze su svuda ogradjene od puta.

Hvala unapred na odgovorima

Izmenjeno (BBojana)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bbojana

U vašem pitanju se nalazi i odgovor. SARTI BEACH, najjužniji deo plaže SARTI. Plićak, pesak udaljena ulica, topla voda. Još slika SARTI BEACH-A pogledajte na linku SLIKE. Uz to vaša zapažanja sa Sitonije su neverovatno dobra kraj samo jedne posete. U svakom slučaju posle Stavros biće ovo doživljaj plus. Sve najbolje!

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojana, mislim da se Metamorfosis potpuno uklapa u tvoj opis. Mi smo prosle godine bili sa klincem koji je tada imao 1,5 godinu i u potpunosti nam je odgovarao, a zahtevi su nam bili skoro isti kao tvoji (pored onoga sto si ti navela, meni je jos bilo bitno i da ima neka apoteka, lekar i prirodni hlad). Jedino sto se nama Stavros nije svideo, pa nam se mozda ukusi ne polapaju ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka