Maria

Izbor mesta na Sitoniji

494 poruke u ovoj temi

sad otvara odlicno sve strane.izuzetan putopis.stvarno lepo i detaljno opisano.citajuci sve ovo prosto sam doziveo sitoniju kao da sam juce bio tamo.jedva cekam avgust da to stvarno dozivimo.

veliki pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Detaljan opis nema šta. Ali ja imam sad jedan veliki problem! Kako za 12 dana obići svu ovu lepotu? :balavi:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misljenja sam da 12 dana nije dovoljno za kompletno otkrivanje Sitonije. Podsecam vas da je nama bilo potrebno 5 odlazaka da savladamo sve opisano. Pa ipak za razliku od nas koji smo imali gotovo nikakva uputstva za koriscenje, vama je dato mnogo korisnih informacija i sve GPS koordinate kako ne bi lutali i gubili dragoceno vreme. Uz mnogo avanturistickog duha i ljubavi prema prirodi sve smo postigli na opste zadovoljstvo. Sto se tice saveta za smestaj mi smo najvise postigli kada smo bili u Kalamitsiju, jer tada ste na spicu Sitonije i sve vam je blizu, levo zapadna obala ili desno istocna, sto je jako zgodno jer cesto kada je vreme lose na jednoj obali, nije na drugoj i obrnuto. Ovo narocito treba imati u vidu u Septembarskim odlascima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u Sarti. Mislim da je to najbolja varijanta za bazu, jer nemama problema sa voznjom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno i Sarti je odlican izbor za bazu, kako zbog snabdevanja tako i zbog centralnog polozaja ako se akcenat daje na istocnoj obali Sitonije. Nama je jedino malo bilo smaranje oko parkiranja ukoliko je smestaj u starom delu. U novom delu taj problem je podnosljiviji, a potpuno smo ga neutralisali u junu 2009 izborom kuce Rodos (preko Magic Milene) koja je preko magistrale (kod Eko pumpe). A i dalje ostaje onaj osecaj kada se nocu vracamo u Sarti prepuni utisaka posle akcije overavanja neke nove plaze. Videces i sam...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj putopis je fantastičan! Sve pohvale!

A sada pitanje: da li u Kalamitsi Studios ima petokrevetnih apartmana, naime nas je dvoje odraslih i troje dece (6, 10 i 12)? Bas mi se svidja i Kalamici i taj smestaj!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazalost nema! Jedini apartman (broj 17 (dekaepta)) je cetvorokrevetni. Ima dve odvojene sobe, u jednoj francuski, a drugoj dve odvojena lezaja. Mi smo se nekako snasli sa troje dece (9,11,13). Terasa je velika pa nije problem da se za sto smeste svi odjednom (ima pet stolica a dobili smo i pet setova posteljine i peskira).Ono sto je bitno to je da tople vode ima uvek (na struju) pa nismo imali problem s obzirom da smo se uvek poslednji vracali iz celodnevnih akcija. I jos jedna stvar koju treba uzeti u obzir. Naime Dimitris u principu ne dozvoljava smestaj pete osobe, ali nama nije nista prigovoreno, valjda zato sto je Magic Milena urgirala. Ili prosto bili smo "primerni" gosti. Salim se sve moze za pare (ipak je to zapad)! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo mi malo menja koncepciju:-( Racunala sam ako se vas petoro smestilo i mi cemo nekako. U svakom slucaju pisacu Dimitrosu (posto bi mi isli u sopstvenoj reziji) Ipak, ako dozvoli petoro, da li je taj francuski dovoljno sirok da sa nama spava mala od 6 godina, cisto me interesuje tvoja procena? Takodje, posto sa nama idu i kumovi (njih je cetvoro), da li mozes da nam preporucis brojeve apartmana koji su jedan do drugog ili cak imaju spojene terase posto bi nam to odgovaralo?

U slucaju da ipak ne uspemo kod Dimitrisa, da li imas predlog za neki drugi smestaj u Kalamiciju? (nasla sam ja ponesto preko net-a pa cu pisati mail-ove), ali posto vidim da si bas rad da pomognes slobodna sam da te "iskoristim":-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da do direktnog kontakta sa Sitonijom realno ima jos dosta vremena preostaje nam podsecanje na mnoga lepa mesta i impresije otkrivene u nekim prethodnim akcijama. Mi smo nasih pet uspesnih pohoda na Sitoniju sistematizovali i danas pustili na sajt Sitonija na dlanu u vidu kompletnog prikaza ovog izuzetnog dela Grcke obale.

Nadam se da ce materijal biti od pomoci kako iskusnim poznavaocima, tako i svima koji tek planiraju ovu destinaciju. Mogucnosti su velike, samo je potrebno imati pravu informaciju i napraviti dobar plan.

Pozdrav i neka vreme radi za nas dok Sitonija ceka tamo dole!

odlican prikaz :cvetic:.... mislim da ste me upravo ubedili da tri odlaska na sitoniju nisu bila dovoljna... ima tu jos lepote ^_^

Izmenjeno (mikap)
obrisan link u citatu
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da prica postize svoj cilj, sirenje pravih i proverenih informacija kako bi vreme provedeno dole najbolje  i najkorisnije utrosili. Nasih pet ekspedicija bilo je dovoljno da zaokruzimo nasu Sitonsku pricu, a sada krecemo na sledecu destinaciju.

p.s. za maju72     kako ne bi pretvorili ovaj forum u reklamu za Kalamitsi spremio sam ti slike koje ce sigurno biti od pomoci za konacnu odluku, pa mi pusti tvoju mejl adresu kako bi ti ih prosledio. pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odusevljena sam putopisom!!!!!

Slike su me potpuno ostavile bez daha!!!!!srce.jpg

Vec godinama letujem na Sitoniji i bilo je fantasticno,jos jednom kroz ovaj putopis proci sva omiljena mesta na ovom prelepom poluostrvu i videti jos neka ne otkrivena....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...sajt Sitonija na dlanu...

svaka cast, kapa dole.......na trudu, izdvojenom vremenu i odlicno napravljenom "mamcu" zvanom Sitonija :srce:

bio dva puta ali iz prilozenog vidim da sam tek na polovini :) sledi povratak jednom sigurno...

za one koji tek treba da odluce, nema bolje preporuke od ove

Izmenjeno (mikap)
obrisan link u citatu
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji Sitonashi!

Veliko je zadovoljstvo bilo podsetiti se svega do najsitnijih detalja u danima kada je nastajala moja prica, ali je jos veca radost zbog vasih pohvala i pozitivnih ocena koje su usledile.  Hvala svima u nadi da cete neke odluke sada mnogo lakse doneti.

 Pozdrav za sve i  Kali Nihta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U to ime, još jednom SVAKA ČAST I HVALA! :srce::cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da je uzi izbor napravljen i da mnogi vec broje dane do polaska na put. Ostaje jos da se odluci da li organizaciju oko smestaja prepustiti agencijama koje su vec izasle sa ponudama ili to uraditi u sopstvenoj reziji. Za one koje se odluce za booking preko interneta evo informacije koja moze biti od koristi. Nakon izbora odgovarajuceg apartmana i prepiske oko termina, cena i sl. sledi mejl u kojem cete dobiti broj racuna banke i iznos (obicno 10-30%) koji treba da uplatite na ime rezervacije smestaja. Odstampajte taj mejl i u ekspoziturama NBG banke mozete vrlo lako izvrsiti uplatu i transfer novca do vlasnika apartmana. Ja sam danas tu proceduru lako zavrsio i jos u toku dana novac je "legao" na racun u Grckoj. Troskovi otvaranja deviznog tekuceg racuna (ukoliko ga vec nemate) su 400 din. U zavisnosti od banke primaoca moze vam se zaracunati provizija oko 3.5% pa je zato potrebno uplatiti za toliko vise novca kako provizija banke ne bi isla na teret primaoca. Na ovaj nacin mozete uplatiti bez ikakvih faktura, pecata i sl. iznose do 500evra. I sto je najvaznije dobijate overen dokument na kojem pise da ste izvrsili uplatu na ime rezervacije apartmana, a na na ime poklona kao kod nekih drugih banaka.

Nakon transfera novca dobijate potvrdu (bookoing confirmation) i time ste rezervisali smestaj. Dakle ovaj korak je jednostavan i trazi samo jedan odlazak u pravu banku. Ovom prilikom pozdravljam sve u zemunskoj ekspozituri NBG banke.

U drugoj varijanti pravac u neku od agencija i kada je Sitonija u pitanju prepustite ovaj korak profesionalcima.

Izmenjeno (mikap)
obrisan link
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka