Cvrča

Banja Luka

161 poruka u ovoj temi

Bas je lepo!

 

Ja idem sa drugaricom, tako da nista od okoline necemo videti, ali obecao mi je muz da cemo ici sldeceg proleca, pa cemo istraziti ovu divnu prirodu i sve sto se spomenulo na prethodnim stranama.

Rezervisale smo stan kod Borika, idemo busom.

 

Bas je velika steta sto se vise ne vide Crvrcine slike :sad: !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Centar Banja Luke, vikend, nesto malo pre ponoci :)

IMG_20220702_233538.jpg

IMG_20220702_233804.jpg

IMG_20220702_234027.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Banja Luka danju :).

IMG_20220703_162659.jpg

IMG_20220703_165447.jpg

IMG_20220703_170656.jpg

IMG_20220703_174559.jpg

IMG_20220703_182232.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na slikama 1. i 2. je Vrbas, na trecoj Kastel, na cetvrtoj restoran Kazamat na Kastelu ( odustali smo od njega jer nam se sedelo napolju , a oni zbog necega nisu poredjali stolove van), na ostalima je restoran Stara ada, veoma lepo mesto gde smo provele subotnje vece uz tamburase.

IMG_20220703_151010.jpg

DSCN4163.JPG

DSCN4166.JPG

DSCN4172.JPG

IMG_20220702_204500.jpg

IMG_20220702_204439.jpg

IMG_20220702_202535.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Umesto da sam prvo pisala, ja sam prvo kacila slike :D .

Bas nemam inspiraciju da pisem, ne za BL, nego generalno, sem dan-dva po povratku, tada nemam vremena.,

Nedavno sam bila ovde sa drugaricom. Krenule smo iz Bg-a busom PIXI TRADE. Bus nije bio sasvim pun ni u odlasku, ni u povratku, PA SMO MOGLE DA SE RAZDVOJIMO I ODREMAMO. pRVI VOZAC JE PUISTAO NEKU BZVZ MUZKIU,NE BAS GLASNO, PA SAM STAVILA SLUSALIC, DRUGO NIJE. U BL smo stigle u 17h.. Povratak je bio u nedelju u 21 :15. 

Ovo je dovoljno vremenada se obidje grad izadje uvece, cak i da se malo odspava nakon puta.

Smestaj je odlican, kod Borika,veoma povoljan, 25 evra, trosoban stan, s tim da se treca soba ne koristi. Stan lepo, moderno sredje, cist, sa puno aparata u kuhinji, papucama za goste, fenom, peglom.

 

Ako neko bude hteo,poslacu kontakt.

Vlasnik nas je dovezao od stanice i sledeceg dana do nje, za 10 evra.

Stan je dvostrano orijentisan. 

Ipsod zgrade je mala pesacka zona, sa igralistem za decu i kaficima.

 

Prvo vece smo provele u Staroj adi, slike su gore. Htele smo tamburase, zato smo tamo otisle. Sto nam je rezervisoa vlasnik stana.

 

Tamburasi odlicno sviraju i pevaju, ali su me hosti razocarali jer nisu bili zivlji :D!

Do tamo nas je voziop taxi,.a oko 23 L 30 smo krenule peske ka centru. Lepo smo se prosetale ulicom sa dugim drvoredomi stigle do centra.

U Gospodskoj ima vise klubova, tu su mladi ljudi u dvadesetim godinama. Muziak mi se niej svidela.

Bile smo jako zedne, ali nigde nije bilo trafike,a i da jeste, verovatno ne bi radila u to doba. Blizu crkve ima cesma,ali smo je primetile tek  sledeceg dana, posto je neobicnog oblika.

Na kraju smo kupile vodu u kaficu i to 0.25 1 evro 

Malo smo se prosetale parkom koji je i nocu bas lep.I tamo ima jedan kafic a preko od parka je kafic ,gde smo cule pesmu od Regarda koja nam se jako svidja.pa smo odlucile smo da sednemo.:D

Preko od crkve ima neki klub, preko ulice. Tu je bila najveca fuzbva-nismo bas videli ljude jer su daleko,ali su pevali. Muzika uzivo, teski narodnjaci, katastrofa!

 

Peske smo se vratile u stan.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugi dan u Banaj Luci smo provele setajuci od 11, pa do 20:30. 

 

Najpe po centru,onda smo otisle u Muzej Republike Srpske, svideo nam se. Ulaz je 3 KM. Taman toliki da se ne umorite nakon onilaska.

Naskon toga mislim da smo otisle do Kastela.

 

Tu nazalost nismo dugo uzivale jer su bili radovi, pa su retke staze bile bez masina, majstora i traktora.

Restoran Lzamat nije postavio stolove na terasi,a bas smo tu htele da uzivamo u pogledu na Vrbas. Moglo je da se sedi samo unutra.

 

Nakon toga smo otils ana splav sa druge strane reke. Pogled je veoma lep, mogla bih dugo tu da ostanem.

Tu mozete videti ljude koji voze dajak-dugi camac, sa turisrtima ili bez. Ne znam cenu jer bi nas udarila suncanica da smo se vozile.

 

Posle smo otilse jos malo po obali, pa u drugi brod ili splav, na kolace. On je vise fensi, lepo je sredjen. Kolaci su oko 3,5 evra. 

Sledeca destinacija je pocetno stajaliste busa 13 ( fabrika obuce Bema) gde se ceka panoramski mini bus za Banj brdo. Ilse smo peske jer nije daleko, ne secam se koliko nam je trebalo vremena, uz fotkanje, manje od pola sata. Bus vikendom ide od 9;30, pa na sat vremena.

Na brdu, sem spomenika, moze da se vidi panorama, mada je dosta sve sitno. Mi smo isle radi puta , ne radi cilja. Suma do vrha je jako lepa, pa cu sledeci put ici pesjke na dole.

Bus se zadrzava 10-15 minuta gore, taman da se ponete malo peske, osmotrite okolinu, fotkate i sidjete. ( Prva slika u mom drugom postu. )

 

Ka gore smo bile jedine u busu, a ka dole nas ej bilo desetoro. Bus ima jos jednu usputnu stanicu.

 

Vozac je bio ljubazan, komunikativan, pametno politicki orijentisan :D , lepo smo se ispricali jer smo stigle 15 minuta pre polaska.

Voznja je 1KM po smeru.

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Red je da zavrsim drugi dan Banja Luke :D.

Nakon voznej smo opet isle peske, ali sada drugim putem, pored Vrbasa. Ljudi su se kupali, bas smo im zavideli, mada mislim da bi za nas voda bila previse hladna. Spustila sam se samo da umocim ruku u cistu vodu :),

Ljudi su lazali na peskirima na tyravi ili su zauzeli klupe. Cisto je i tu gde se sincaju i u reci.

Sedele smo na jednoj udaljenijoj klupi,u hladu, tu nije bilo ljudi, bas je nilo prijatno, cule su se samo pticice. Nakon toga smo krenule ka centru, usput htele negf=de da svratimo da jedemo, ali nismo naisle ni na sta zgodbo pre centra. Ispred jedne dzamije smo natocile vode jer nisamo naisle na otvorenu prodavnicu. Nismo videle ni fast food usput. Blizu dzamije, prekoputa, smo najzad videle Ideu i radila je.

Na kraju smo sele u restoran u centru, Balkon Nazalost, obroci se sluze samo na spratu, pod klimom, ne i dole u basti.

Sa prozora smo gledale defile foklorasa iz raznih zemalja.

 

Nakon toga smo sedele kod crkve, pa kasniej polako ka smestaju, gde su nam ostale torbe.

Vlasnik nas je odvezao do stanice.

 

SDve u svemu, drago mi je da sam bila, planiram opet, ali s amuzem, autom, pa da obidjemo i okolinu :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram zimus da idem na odmor u Banjaluku. Blizu grada ima banja Slatina koja me zanima kao lečilište i sad spada u Institut Miodrag Zlotović. Imam nameru da uzmem stan u gradu, a ovamo idem na terapije. Pritom i da obidjem širu okolinu sve vodopade na Vrbasu, pa sve do Jajca. Manje vise sam se raspitala za ono sto ima u gadu, ali bi mi bilo jako korisno ako je neko od forumasa iz Banja luke, ili da je bio u toj banji Slatina i da mi prenese lične utiske i uopšte šta mogu da očekujem kao situaciju zimi. Koji mi je put od Beograda najbolji, dali su vodopadi zimi dostupni ili nisu i tako neki detalji.Nije obavezno da idem zimi ali mi se proleće trenutno čini predaleko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mamaia baba i deda su mi iz Slatine i bar jednom mjesečno idem tamo. E sad, nemam iskustvo da sam bio u banji ali ako neka konkretno informacija treba mogu se raspitati kod starijih članova porodice pa javiti. Ono što znam je da banja ima visok nivo usluge i da je popunjenost uglavnom dobra. To govorim iz razloga da bi ih trebali ranije (što prije) kontaktirati kako bi dogovorili svoj termin. Preporučujem put Beograd-granični prelaz Bajakovo-Šamac-Modriča-Doboj-Banjaluka. Sve osim dijela Šamac-Doboj (nekih 45 minuta vfožnje) je autoput, a ovaj dio što nije autoput je dobar magistralni put. To je jedna od najbržih i najjeftinijih opcija, s tim da vodite računa o graničnom prelazu Batrovci (SRB)-Bajakovo (HR) i ako je tu gužva onda tražite alternativu ili Šid-Tovarnik ili Sremska Rača-Rača (stanje na graničnim prelazima pogledate na kamerama prije puta pa odlučite). Obilazak svih turističkih destinacija je moguće zimi iako je mnogo ljepše iskustvo i doživljaj kada grije sunce nego kad je ovako oblačno i tmurno kao sad, ali lijepo vrijeme je moguće i u sred zime. Ako trebaju još neke informacije tu sam :hello:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E puno ti hvala sto si se javio Montoya :cvetic:.Za pocetak možeš da mi pomogneš pitaj tvoje ,dali neko izdaje bas u Slatini privatno smestaj za dvoje, neki apartman da ima dobro grejanje, pošto planiram februar. Ili ako znaš neki vaš sajt gde ljudi oglašavaju izdavanje smeštaja.Bolje mi je da budem tu blizu, jer nameravam da uzimam bazen i terapije, lako cu da skitam naokolo , ovo mi je ovaj put prioritet. Hoću naravno da se što pre javim tamo, jer zakazuju sve termine.Sad , objasnjavaju da imaju u dva dela grada Slatina i kod Srpske vrućice te neke kapacitete pa zavisi sta kome treba , ali za prvi put necu ulaziti toliko u detalje, necu da se pretvorim u projekat , nego da idem na odmor. Hvala ti, možeš u privatne poruke da mi se javiš .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka