Cvrča

Banja Luka

161 poruka u ovoj temi

Nema na čemu! Javi kako je bilo. :cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javljam, ali ne sumnjam da cu biti odusevljena :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj...I lep provod! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neki povoljan, a pristojan, smestaj za prenociste u blizini centra? Kakve su cene u Mc Donald`s-u (cheese, npr)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene u Meku su otprilike kao i kod nas. Pa evo ti par predloga : http://hotelpalasbl.rs.sr/ (u okviru tog hotela se nalazi jako dobra poslasticarnica Manja), http://www.hotelvilavrbas.com/hotel.html , hotel Zamak-https://www.facebook.com/HotelZamak?v=info (ova zadnja dva predloga su ti u kraju gde je pozoriste Jazavac, a ovaj prvi u samom centru grada). Pogledaj na bookingu, imas dosta hotela na putu Laktasi-Banja Luka, ali pretpostavljam da je je bolje da ste smesteni u samom gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joooj, pored janjetie (npr u MY WAY ako nećete van grada) Vi postaste Mekajlije umesto meraklije.

Izmenjeno (stojadin)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bliži se kočićev zbor te malo doprinosa ovoj temi i od mene.

PICT3763.JPG

PICT3764.JPG

PICT3765.JPG

PICT3768.JPG

PICT3769.JPG

PICT3779.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem u Banja Luku par dana sluzbeno....imacu vremena za obilaske pa me zanimaju zive informacije sta vredi posetiti...da li vredi sopingovati....itd?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam prije par dana u Banja Luci, nocni zivot je za pohvalu, ima se gdje izaci a sto je najbitnije sve je puno prelijepih djevojaka. Za smjestaj smo se dvoumili sta da izaberemo, gdje da odemo jer nas je bilo trojica i potrazili sm stan na dan. Naisli smo na agenciju Banja Luka Rent i dogovorili sa njima jedan stan. Ljudi su stvarno profesionalni, vidio sam na njihovoj stranici da imaju desetak stanova. Mislim da su najjaci u Banjaluci. Ovaj stan u kom smo mi bili je stvarno fantastican, ima sve, klimu, lcd, wifi i sto je najbitnije mogli smo da dovedemo drustvo ;-) a da nas niko ne pegla kao u hotelu. Moja preporuka je da uzmete stan ako idete u Banja Luku jer imate svu slobodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da je tama bas zamrla!

Koliko vremena je dovoljno da se obidje BL i sve zanimljivo u njoj? Jedno popodne i sledeci dan do veceri, da li je dovoljno? Bez okoline.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna

Ne znam koliki sam stručnjak, ali često posjetim Banja Luku, otprilike jednom mjesečno. 

Nisi ništa konkretno napisala šta ti je cilj za obići, ali da, jedan cijeli dan i još jedno popodne bi trebali biti sasvim dovoljni.

U Banja Luci su sva dešavanja u centru i njegovoj bližoj okolini. Za upoznati centar, prošetati Gospodskom (zvanično Veselina Masleše), prošetati pored Vrbasa, popiti piće u jednom od kafića nad Vrbasom, pojesti ćevape i sl. dovoljno je jedno poslijepodne. Ili, ako baš želiš mirno i polako, onda može i cijeli dan. 

Banja Luka je lijepa i po danu i po noći. Vjerujem da će ti se svidjeti.

Za dodatne informacije, slobodno piši u pp. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!!! Jos razmisljam gde cu na prolecni odmor, pa ako se odlucim, pisem :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@meteori, pisem ti pp.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mojih utisaka iz Banja Luke.

Bili smo dva dana tj jedno noćenje i mislim da je sasvim dovoljno za obilazak grada. Cene su okkao u Srbiji.

Smeštaj smo uzeli u naselju Borik. Apartman, tj. stan u stambenoj zgradi. Preporučujem svima ovaj deo jer tu parkirate auto i nije vam potreban za dalji obilazak grada jer vam treba 10-ak minuta pešaka do centra a tu vam je sve što trebate videti. Tvrđava Kastel je takođe blizu centra pa možete pešaka.

Posetu smo započeli naravno sa banjalučkim ćevapima to je obavezno.

Zatim Saborni hram Hrista spasitelja, Banski dvor.

20220429_155013.jpg

20220429_155107.jpg

20220429_155228.jpg

 

Odatle gospodskom ulicom

20220429_155547.jpg

izlazite na Trg krajine gde je čuvena Boska

20220429_172539.jpg

Tu malo odmorite, popijete kaficu, zasladite se ili šta već volite. Ima dosta kafica i poslastičara. Možete i parku preko puta popiti kaficu.

 

Nakon odmora otišli smo do tvrđave Kastel. Od trga jedno 10-ak  minuta. Tu smo imali sreću pa smo naišli na vodiča koji nas je proveo kroz obilazak tvrđave.

 

20220429_163447.jpg

20220429_163545.jpg

Tu imate kafic pa možete predahnuti. Ima lepu terasu koja gleda na Vrbas.

 

Izmenjeno (lavoazije)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka