srle

Vlasina

61 poruka u ovoj temi

Razmisljam u povratku sa mora iz Grcke da svratim na Vlasinsko jezero.Gledao sam po netu i ima lepih privatnih kuca.Ja sam kontaktirao te vlasnike kuca i niko nece da mi iznajmi za 7 noci ispod 15 eura za studio za noc,tako da neznam ko to iznajmljuje za 5 eura po osobi?Dete ima svoj montazni krevetac.Termin kada bi bili tamo je sredina septembra.Ali ajde i tih 15 eura je prihvatljivo.

E sad mene zanimaju sledeca pitanja pa ako bi neko mogao da mi odgovori ko je bio tamo.

Da li moze da se vozi normalno bicklo(milslim da nema jako velikih uspona) oko jezera ili u blizini jezera?Posto idemo sa detetom i da uzivamo u voznji a ne da pola vremena guramo biciklo.

Kakvo je vreme u septembru?Posto idemo sa mora pa da li treba da nosimo jaknice,posto sam procitao da je neko napisao da su noci hladnije i da treba jakna?

Gde se nalazi najblizi market i pijaca?Posto idemo u privatan smestaj sami cemo se hraniti pa zbog nabavke?

Da li neko na jezeru iznajmljuje camac da se obidje jezero?

Da li ima neko da preporuci privatan smestaj(moze i privatna poruka)???

Nama treba lep odmor da upotpunimo more a mislim da Vlasinsko jezero pravo za to.Taman nam je i to pola puta NS-Grcka.

Procitao sam da je vise njih spominjalo da je popravilo krvnu sliku dok je bio na jezeru a mislim da nam je to jos jedan plus.

Mi trazimo da uzivamo u prirodi,da budemo po malo aktivni(voznja bicikla,setanje,kupanje...) i to je to.Ince putujemo zena,dete 2,5 god i ja.Nosimo nase bicklove i gde god idemo pokusavamo da ih koristimo maksimalno.

Izmenjeno (Hipija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se moze voziti bicikla oko jezera i uzivati ravno je

Jaknice ili duks obavezno noci su sveze

Ima oko pet prodavnica i pijaca sa buvljakom ispod hotela nailazis na nju kada dolazis.Ima dva tri restorana preporucujem u hotelu Narcis imaju odlicnu jagnjetinu sa Vlasine i domace razne sireve i obavezno domacu pogacu koju odmah tu mese.

Camce znam da voze i moze se iznajmiti da vas provozaju ima pedolina i ponekad ima i skutera na vodi.

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 7/4/2014 at 13:03, Hipija je rekao/la:

Razmisljam u povratku sa mora iz Grcke da svratim na Vlasinsko jezero...

 

Pozdrav,

Juce smo se vratili iz Grce. Ista prica kao i Vasa. Dvoje male dece (od jedne i tri godine), pozeleli smo da provedemo dva dana na Vlasinskom jezeru. Kontaktirao sam mail-om iz Grcke neke objekte na jezeru radi prenocista. Samo sam od jednog dobio odgovor ali je to bila soba a ne apartman (55e za dve noci). Krenuli smo i resili da nadjemo smestaj na licu mesta. Dosli do hotela Vlasina i pitali za smestaj. Pun pansion je "vec" od 2000 dinara po osobi. Na pitanje za nocenje sa doruckom sam dobio isti odgovor. 2000 dinara. Zamolivsi da me upute na neki apartman, rekli su da oni imaju odlican apartman za 5000 dinara po osobi i da ne znaju za druge. Hvala...i otisli smo do hotela Narcis. Docekao nas je kelner u sali i na pitanje gde je recepcija je rekao "ovde kod mene, sacekajte". Izgubio se i kako ga nije bilo otisli smo da vidimo "bastu". Pod bastom podrazumevaju terasu zatvorenu sa svih strana osim pogleda prema jezeru. Stolovi i stolice su ustvari klupe i stolovi od masivnog drveta bez stoljnjaka (nalik pivari). Pitali smo u prodavnici pored hotela za privatni smestaj. Uputili su nas na neke okolne vikendice gde smo neuspesno prosli. Ili nema nikog ili nema apartmana. Kako smo bili gladni vratili smo se do hotela Vlasina gde smo pristojno rucali u lepoj basti sa pogledom na jezero. Hteli smo da se prosetamo i da podjemo dalje prema Beogradu. Na pitanje gde mozemo da se prosetamo dobijamo odgovor da mozemo ici duz celog asvaltnog puta koi okruzuje jezero. Kako je to setaliste ujedno i magistrala nismo hteli ni sebe ni decu da izlazemo riziku te smo produzili putovanje. Priroda je predivna, jezero takodje. Pre nekoliko godina smo supruga i ja nocili u Narcisu. Nista nam nije smetalo, medjutim sa malom decom to nije slucaj. Ovaj moj odgovor ne ruzi Vlasinu niti jezero vec je samo obavestenje za sve one koji se upute putem Vlasine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili "Kengur" (baš loše izabrano ime, čini mi se :) ) na Vlasini? Utisci?

Ili neka preporuka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam ove godine opet svratio na Vlasinu prilikom puta ka Grčkoj, evo nekih novih utisaka o Vlasinskom jezeru:

http://svasta-nesto-blog.blogspot.com/2014/09/letovanje-2014.html

Tu je pisano o celom letovanju, ali je deo posvećen Vlasini.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba ti nista posebno nacices u Halo oglasima ima ponuda a i kada odes na Vlasinu imas svuda obavestenja o privatnom smestaju.Nije skupo 4-5eur. i ima ga svuda duz cele obale jezera.

Pozdrav

I ja kad sam u potrazi za smestajem, apartmanom na Vlasinskom jezeru obicno pregledam Halo oglase ili portale sa nekretninama, npr. srbija-nekretnineORG ili neke druge, jer ljudi uglavnom tu postave svoje apartmane, kuce, a i fotke, pa tacno vidite sta dobijate.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam ovo leto na vlasini 5 dana. Smestaj vlasinski vrtovi. Bukvalno na 50m je plaza gde ima najvise ljudi, oko 50. :D Voda je hladna u odnosu na ono sto smo navikli tipa more, bazen. Mogu da je poredim sa vodom u bazenu kada je sipaju prvi dan. :D Meni iskreno to nije predstavljao neki problem ali većina njih je na plazi i ne ulaze u vodu ili udju na minut dva. :D Imaju obilazak jezera koji i nije nesto skup ali ima i odlazak do ona dva ostrva. To stvarno mislim da svi moraju obici. Bio sam na ono veliko a ono malo kazu da bas i nije pristupacno jer ima mnogo rupa i moze da se propadne a onda pozdrav. :D Imaju jedan restoran, ok su cene, mozda malo skuplje nego sto sam navikao ali sam iz Kule pa to i nije neko merilo jer je mali grad medjutim je dobar restoran. Ovo je stvarno mesto gde se mozete odmoriti kao ljudi. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlasinsko jezero je prelepo, i ranije sam često letovao tamo. Zadnjih nekoliko godina ne želimda letujem tamo, kao još puno ljudi koje poznajem, jer je veliki adut tog jezera ribolov, a ljudi koji letuju tamo žele da se opuste uz pecanje. medjutim neki pametnjakovići su uveli neke doplatne dozvole, što je ludost, a niko ne želi dodatne bespotrebne troškove. Izborite se za ukidanje tih doplata i turizam će vam biti daleko razvijeniji, jer ima veliki broj ljubitelja ribolova koji bi baš iz tog razloga letovali, baš na Vlasinskom jezeru...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Из године у годину све је више људи који из свих крајева Србије летују у Грчкој. Тако ће бити и предстојећег лета, а новоизграђени ауто-пут ће умногоме олакшати путовање јужном Србијом. Овде ћу пробати да вам представим малу општину, Сурдулицу и Власинско језеро, који се налазе у близини ауто-пута који води у Грчку и покушаћу да вам приближим шта вас све може очекивати уколико се одлучите да направите предах или можда издвојите дан-два и посетите овај крај и боље га упознате. Годинама уназад Сурдулица прераста у веома лепу и модерну варошицу, која потенцијалом и капацитетима нуди туристима угодан боравак.

 

Иако сада готово сви аутомобили имају уређаје за навигацију, прецизније ћу вас довести до самог средишта варошице. На путу између Лесковца и Врања, налази се општина Владичин Хан, на самом изласку из Грделичке клисуре. Ова деоница ауто-пута неће бити изграђена до краја сезоне, тако да ћете кроз клисуру возити магистралним путем са двосмерним саобраћајем. Да бисте дошли до Сурдулице, са магистралног пута је потребно да се искључите управо код Владичиног Хана.

 

 

 

Пут ће вас водити преко моста на реци Врли, поред бензинске пумпе и даље до раскрснице на којој ћете скренути лево. Тим путем идете право, пролазите кроз један део општине Владичин Хан, а да сте на правом путу, убрзо ћете се уверити када видите велике стубове преко којих ће ићи нова деоница ауто-пута. Проћићете испод њих и након стотинак метара излазите из Владичиног Хана и улазите у прво село на путу до Сурдулице - Прекодолце. Овом деоницом поштујте брзину која је ограничена на 50км/ч због проласка кроз насељена места. На неким деловима брзина је ограничена и на 30км/ч због близине школе. С обзиром да овај магистрални пут пролази кроз насељена места и куће се налазе поред истог, често се дешава да мештани иду ивицом пута и да не би дошло до нежељених ситуација, пажљиво возите овом деоницом. Неретко је да на овом путу саобраћајна полиција која радарима контролише брзину, те је то још један разлог да поштујете ограничења. Одмах после села Прекодолце, иде село Житорађе и на почетку се налази ресторан Шајкача са десне стране, а из ресторана је пумпа на којој се можете снабдети течним нафтним гасом. Даљом вожњом према Сурдулици пролази се поред ресторана Фонтана која се налази са десне стране пута, а на самом завршетку овог села према Сурдулици, још једна пумпа са течним нафтним гасом с леве стране. Након овог села, улазите у село Загужање и тада сте и званично на територији општине Сурдулица. Пролазите поред једног ауто-сервиса са десне стране, а затим и етно куће Марков конак са леве стране.

 

Варошица почиње неколико стотина метара после ове етно куће. Одмах на почетку с леве и десне стране су две бензинске пумпе, а ово су цене горива на њима:

 

бензинска пумпа

 

радно време

 

БМБ95

 

Евро дизел

 

Универзал

 

05,00-24,00

 

142,00

 

147,00

 

НИС

 

07,00-19,00

 

143,70

 

148,40

 

 

 

Одавде креће индустријска зона кроз коју ћете проћи и са десне стране угледати Сурдулицу у прелепој котлини. Магистрални пут води до раскрснице на којој ћете скренути десно, „сићи“ до моста, затим преко реке Врле до првог семафора. Лево је центар града, десно на око 1 километар се налази пумпа где можете наточити течни нафтни гас, а магистрални пут наставља право, поред бензинске пумпе која се налази с десне стране и у којој се цене горива битно не разликују од претходних али која ради 24 часа, а затим на раскрсници лево, на којој се налази и путоказ, где ћете се информисати колико има до Власине и граничног прелаза са Бугарском.

 

Овај пут води кроз Сурдулицу око два километра, а на излазу из ње пут ће вас даље водити према Власинском језеру које се налази на око 18км одатле.

 

На први поглед оно што ће вам засметати је не баш најбоље организовано паркирање возила, међутим брзо ћете се навићи. Уколико унапред желите да себи обезбедите смештај у неком од објеката на територији општине, овде ћу вас упутити на исте.

 

На самом улазу у општину, у селу Загужање, налази се већ споменути Марков конак с леве стране у којем можете наћи смештај за вашу породицу, а у склопу конака је ресторан и бар. Конак вам нуди бесплатан паркинг и бежични интернет.

 

У Сурдулици можете смештај пронаћи и у објекту Апартмани парк 2016, које се налази у непосредној близини центра града, у улици Кеј Радета Цветковића, поред базена и реке Врле. Апартмани су опремљени кухињом, купатилом, телевизором, бежичним интернетом и балконом. Обезбеђен је паркинг простор за госте који је укључен у цену смештаја.

 

Што се тиче смештаја на Власинском језеру, има их више и углавном су сконцентрисани поред пута од Промаје до Власине Рид. Оно што је карактеристично за њих је да је код готово свих неопходно резервисати унапред, јер у току сезоне веома је тешко доћи до слободних места.

 

смештај

 

преноћиште

 

ноћење са доручком

 

деца

 

по особи

 

1/2

 

1/3

 

1/4

 

по особи

 

1/2

 

1/3

 

1/4

 

Марков конак

 

 

 

2080

 

 

 

 

 

 

 

2880

 

 

 

 

 

 

 

Апартмани парк 2016

 

-

 

-

 

2500

 

4399

 

-

 

-

 

3100

 

5199

 

-

 

Нарцис

 

2900

 

4350

 

5800

 

 

 

3600

 

5400

 

7200

 

 

 

 

 

Апартмани Панда

 

-

 

1850

 

-

 

3700

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

Вила Бест

 

1500

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

деца до 8 год. плаћају упола цене

 

Власински вртови

 

-

 

2500

 

3700

 

4950

 

-

 

-

 

-

 

-

 

дете до 6 год. не плаћа ако користи кревет родитеља

 

3М пансиони

 

1250/ 1000*

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

деца до 10 год. плаћају упола цене

 

Власинска ноћ

 

 

 1000/ 700*

 

 -

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

 

 *   -  умањена цена је за више ноћења.

 

 

 

Уколико се одлучите да обиђете Сурдулицу о одморите од вожње, предлажем шетњу шеталиштем и кејом који је веома близу центра варошице. Уживаћете у миру које нуди ово место и у великом броју кафића и летњих башти, али не и у претерано великом броју садржаја. Уколико се задесите у периоду од 06. до 09. јула 2017. имаћете срећу, јер се управо тада у Сурдулици одржава Власинско лето, на којем је као централни догађај предтакмичење трубачких орекестара за одлазак у Гучу са подручја јужне и југоисточне Србије. Тада Сурдулица „оживи“, улице су пуне људи, али и туриста, а на штандовима који се тада формирају можете купити разне сувенире и ситнице на које ће вас Сурдулица сећати. Распитајте се код мештана одакле полази возић за разгледање варошице и за 80 динара по особи уживајте у предвечерњој вожњи улицама Сурдулице.

 

Ако игром случаја у Сурдулици будете били 29.07, 09.08, 19.08 или 09.09 ето прилике да посетите градски стадион и уживате у суперлигашким утакмицама фудбалског клуба Радник који трећу годину заредом игра у највишем рангу такмичења. Горе наведених датума редом ће гостовати Војводина, Црвена звезда, Земун и Рад, па ето сјајне прилике да употпуните посету ове варошице.

 

Власинско језеро је прави бисер туризма југоисточне Србије и незамисливо је не посетити га уколико боравите у његовој близини. Налази се 18км од Сурдулице према бугарској граници. Након изласка из Сурдулице и проласка једног села, Ћурковица, крећете долином реке Врле, квалитетним путем, али пуном кривина према власинској висоравни. Због пењања са 500 метара надморске висине на 1200 м.нв на којој се налази Власина, будите спремни на мало напорнији пут, међутим, уколико вас буде послужило лепо време, уживаћете у прелепом пејсажу, нарочито након дванаестог километра где почињу серпентине, али где се отвара фасцинантан поглед према врховима планине Варденик. Дакле, најпре ћете проћи поред две хидроелектране на реци Врла, од којих се једна налази на великом акумулационом језеру, затим поред чесме са чистом пијаћом водом, преко моста и скретања за фабрику воде „Роса“. У наставку пута чекају вас серпентине које вас воде до самог улаза у место Власина, тј. до првог места Власина – Промаја. Одмах на улазу имате један угоститељски објекат – „Власинска ноћ“ у којем осим хране и пића, можете пронаћи и смештај и први утисак је да се ради о веома повољном месту. На Промаји се можете снабдети и намирницама с обзиром да овде постоји неколико продавница. Доласком на раскрсницу на Промаји, пут право води према граничним прелазима, а лево према насељу Власина Рид и објектима за смештај. До Рида има 10 километара, а возећи се овим путем уживћете у прелепом погледу на језеро. С леве стране пута су насеља у којима су стациониране виле у којима можете пронаћи смештај. Са десне стране, уз језеро, налазе се летњиковци у којима можете уживати уколико желите да направите краћи застанак. Власина Рид јесте насеље на Власини где можете пронаћи највећи број садржаја у летњој сезони. Осим што је ту стациониран највећи број објеката за смештај туриста, ту се налази и лепа плажа поред језера, затим летња пијаца у којој поред производа исхране који се на Власини могу наћи, можете купити и сувенире, спортски терени за рекреацију, изнајмљивање педалина и вожња чамцем. Власина нуди могућности рекреације и уживања за све: риболов, бициклизам, трчање, брзо ходање, спортови на води, убирање плодова природе, међутим недостатак је што не постоји организовано издавање опреме, школе спорта и остале понуде. Надамо се да ће у будућности и овако нешто бити доступно. Од манифестација које се овде одржавају у летњим месецима су Власинско лето, Власински котлић, Власинска удица, Златне руке, Власинска сомовијада, Власинска регата, Џипијада. Уколико се бавите биљем, свакако је предлог да са стручним лицем прошетате Власином и упознате се са ретком врстом Росуљом илити биљком месождерком, а ако сте авантуриста, немојте пропустити да чамцем који превози туристе одете до неког од плутајућих острва, феномена природе и направите неколико корака на истом. Шетња по неколико хиљада година старом тресету остаће вам урезана у сећање за цео живот, а локалне чамџије ће вас безбедно спровести, трудећи се да уживате и истовремено што мање утичете на нарушавање еко-система.

 

На крају, да напоменем да ће сурдуличка власт морати много више да уради како би привукла туристе у овај крај, али и поред тога, нећете остати ускраћени уживања и одмора па макар и на један једини дан. Надам се да ће овај текст помоћи када будете организовали одмор и да ће вас привући да посетите Сурдулицу. Уколико неко од посетилаца форума жели још неку информацију, бићу рад да помогнем.

Izmenjeno (Дејан_Свитац)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Дејчо свака час' за овија опис! Изгорео си га! Детаљно и сас пуно корисне информације! Браво, што волим кад се човек потруди... а ти си се баш потрудио! Још једном браво и хвала ти! Поздрав за Сурдулицу, Владичин Хан а и Загужање особито!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала Живота! Имаш 10+ за коришћење ћирилице. Овде су је форумаши мало заборавили. Хтео сам још много тога да поставим, али за неке информације потребно је време, али уколико неко жели још детаља лако ћемо и до њих доћи.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ehhh,Vlasinsko jezero ...

To vam je ljudi mesto gde necete naci neko ludilo od provoda.Medjutim,to je takva destinacija,recima se ne moze opisati,gde prirodu jos mozete videti koliko toliko netaknutu a dostupnu.

Svaka prica je suvisna.Obidjite(ko vec nije),pokajati se necete.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je u funkciji kamp na Vlasinskom jezeru ... Ima li možda drugih zgodnih mesta za postavljanje šatora  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka