milos011

Fuerteventura

5 poruka u ovoj temi

Fuerteventura-ima li neko iskustva na ovu temu-

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslo je skoro godinu dana od tvog posta, pa je vrlo verovatno da si vec bio na Fuerteventuri...

Ali ipak odgovaram da bi i drugi ljudi znali.

Fuerteventura se ne nalazi na Gran Canaria, jer je Gran Can ostrvo pored Fuerteventure.

Fuerte je veoma lepa, ali je izuzetno vetrovita. Temperature su za nijansu nize nego na Gran Canaria, gde su vetrovi slabiji. Ako te interesuju vodeni sportovi, surf i slicno, Fuerte je idealno. Iako se cini da je hladjikavo zbog vetra, sunce nenormalno przi, UV su max 11!!!! Tako da se ne izlazi suncu predugo ili se pokri sesirom i mazi kremama. Fuerteventura je dosta pusta u poredjenju sa Gran Canaria, ako hoces nocni zivot, nikako ne preporucujem Fuerte, vec Gran Can, tacnije Playa del Ingles. Ja sam inace opsednuta Gran Canariom i provela sam 3 meseca tamo (januar, februar i mart 2010). Preko neta na sajtu enalquiler.com nasla sam stan za 330 evra mesecno8doduse 5 km daleko od plaze ali ne bunim se :D ),pa ako ne ides sam to je IDEALNO! Inace ni u kom slucaju ne preporucujem da ides solo, jer te ljudi gledaju kao cudaka. Za 3 meseca boravka na Gran Canaria nisam upoznala nikoga od stanovnika, jer su mnogo nepoverljivi i zatvoreni:ljutko:

Ako zelis opusten odmor, uz prelepi pejzaz, i ako imas s kim da ides.. idi na Fuerte.

Ako zelis da si u centru dogadjaja i kupanje, izaberi Gran Can. Super stvar za Gran Can je i to sto ako ides u februaru i martu, ne propusti jedan od najludjih karnevala na svetu! To ostrvo zivi za karneval! Ja sam se ludo provela:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da mi neko moze pomoci. Dvoumim se izmedju Gran Kanarije i Fuerteventure,tacnije izmedju Puerto Rico i Morro del Jable. Koje mesto je lepse,tj. koja plaza? Ja sam malo istrazivala i cini mi se da ta dva mesta imaju najlepse plaze... Meni je plaza najbitnija,tj. da je more prelepo, tirkizno. Ako postoji jos neko lepse mesto i plaza recite. Isla bih pocetkom septembra na medeni mesec pa bih sto pre da uplatim.

I kakva je mogucnost obilazaka susednih ostrva-kakve su cene?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fuertenvetura je poznata kao mesto za surfere, i prilicno je vetrovito tamo. Ukoliko ste surferi, volite velike talase, i ne smeta vam vetar kada zavrsite sa kupanjem - to je idealno mesto. Sto se organizacije puta tice - najlakse je otici upravo na ovo ostrvo, jer ima letova iz Venecije.

Na svakom od ostrva - najlepse plaze su juznije. Puerto Rico je veliki grad, ima luku, i plaze su kao u svakom gradu, sa malo onog vulkanskog peska, kao na Siciliji na primer.

Kada sam ja birala destinaciju prosle godine - takodje mi je jedan od vaznih kriterijuma bila plaza - i zato je izbor pao na Maspalomas. Prelepa, ogromna, neverovatna plaza sa pescanim dinama.

Medjutim, to ima svoje nedostatke - jer je taj deo sa pescanim dinama uz more zasticen, pa od vecine hotela treba malo pesaciti da bi se stiglo do mora.

Playa Del Ingles je prakticno deo Maspalomasa koji ima malo vise "sabijenih" hotela od ostatka. Svi koriste tu ogromnu plazu, koja ide i do dva kilometra od mora. Ima mnogo malih pescanih uvalica, i ako nije guzva (nama nije bila u oktobru), moze se ponegde steci utisak da ste sami na svetu.

Talasi su na toj plazi najmanji (sto je meni bilo vazno, jer nisam dobar plivac), ali ih ipak ima povremeno. More (okean) je prelepe boje svuda, a na Maspalomasu, zbog neverovatno sitnog peska uz samu zasticenu zonu nije tamno, vec nekako svetlije. U delu gde su stene uz obalu, ili ako otplivas malo dalje - jeste "one" tamno tirkizne boje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari jel isao neko skoro na Fuertaventuru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901748
    Ukupno poruka