drugarica

LOUTRAKI

223 poruke u ovoj temi

Mi idemo u Poseidon resort, od 4.jula, pa se nadam da ce biti lerpo, idemo sa klincem od 2.5god pa samo uzeli taj hotel jer ima svasta za njih...

Izmenjeno (zivkosjovanovic)
greska u kucanju
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep izveštaj :)

Jeste li išli na neki izlet?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se juce vratila iz Lutrakija. Bila sam u hotelu Mantas 4*. Uplatila sam preko Kontikija, a sa nama su u smeni i avionu bili i turisti Big Blue i Belvi agencije. Moj utisak je da je najvise gostiju bilo upravo u ovom hotelu. Mi smo bili prva tura turista koja je dosla avionskim prevom. Leteli smo nasim Avio letom, kasnili i u polasku i u odlasku. Od posluyenja dobili smo mini sendvic u tost, bio hlebu sa jednim parcetom sira i koluticem pilecih prsa, strudlicu i flasicu od 2,5dl vode. Dakle, ili se dobro najedite ili ponesite nesto za jelo u avion. ukoliko ste zedni moracete da kupite u avionu nesto za pice, a mislim da je najeftinije 150dinara. Let traje 90minuta. Put od Atine do Lutrkija traje 70 min. odlicnim autoputem. 

Verovatno najvi[e prituzbi gostiju biçe na hotel Mantas4* zato sto on realno zasluzuje 3-. Ukoliko ste ranije kao ja letovali upravo u takvim hotelima i ukoliko ste procitali utiske sa TripAdvicera necete biti previse razocarani. Ukoliko ste ocekivali da ovaj hotel ima isto sto i hoteli sa 4* u Turskoj onda bolje ne idite u Mantas. Sobe su sa starim, prefarbanim namestajem i televiyorom, ormar je uzak i nefunkcionalan jer nema ni jednu policu. Mi smo imali veliku sobu i lepo kupatilo, ali neki su se yalili na skucenost. Terasa je velika sa metalnim stolom i stolicama. Klima se ne doplacuje, kao ni sef za koga odmah na recepciji dobijete kljuc. ne ynam koliko je to nekome bitno, TV ima RTS satelit kanal i KCN 3. Bazen, omanj e velicine se nalazi na krovu, otvoren sa jedne strane. Problem je , sto kada je lose vreme bayen ne radi. I tu je nastalo prvo nase veliko neyadovoljstvo. Mi smo prva 2 dana imali vetar i talase kao da smo na vetrovitoj strani Rodosa. Vodic nam se kleo da je to netipicno vreme i more, ali po takvom vremenu svi smo pozeleli da vreme prekratimo na bazenu koji je bio zatvoren zbog opasnosti koje se mogu desoti ybog vetra na krovu.Ipak,najveca zamerka na kategorizaciju Mantasa je hrana. Ja sam bila dobro obavestena sta me ceka pa se nisam iznenadila. Ceo svedski sto je maksimalno duzine 3 m. Jedno jelo kasikom , skoro uvek neka nedefinisana corba sa pirincem, meni ukusna, 5-6 salata, 2 vrste mesa , a kao prilozi skoro uvek pirinac i jos nesto. Dezert smo dobili 2 puta, oba nije licilo na kolac, jednom griz, drugi put nesto yaliveno. Od voca samo jedna vrsta 8 puta lubenica, 2 puta jabuke. Voda je uvek na stolu, bas kao i u svakom kaficu ili restoranu u Lutrakiju.

Osim hrane, za goste Mantasa i Sea Side hotela najveca primedba je cena plaze. U reklami za ove hotele na sajtu Kontikija jasno stoji da hotel ima svoju plazu, besplatnu za goste hotela. Medjutim, kada odete traze vam da uzmete pice. Kafa je 2,5, kapucino 3,5m, cedjena pomorandza 4e. I to i ne bi bio problem da moyete da odete sa plaze i ostavite peskir ukoliko yelite da odete na rucak ili se odmorite po najvecoj vrucini u sobi. Vlasnik te plaze, ukoliko vidi zauzetu lezaljku, histericno iz psihopatisanje kupi peskire, odnosi ih na recepciju hotela Sea Side i izdaje drugom vasu lezaljku. Sva je sreca sto momak koji radi u kaficu ne insistira da kupujete pice, narocito ako ste bili prepodne. Inace, cena suncobrana i lezaljki mogla bi da vas izadje i 8 e po osobi. Naravno, ovo se odnosi ukoliko volite gradsku plazu i druzenje sa ljudima iz hotela. Inace, plaza je dugacka skoro 4 km, krupniji sljunak, voda , ukoliko nema vetra je cista, nama je bila topla, ali sa meduzama.

O mestu nisam pisala jer je uglavnom kao sa slika koje su ovde postavljene. Definitivno u junu nije za mlade. Nigde klubova, zive svirke. Dominiraju stariji turisti uglavnom Rusi i Poljaci. Daleko je zivlje vikendom kada dodju Atinjani. Uvece nema buke. Moj utisak je da cene hrane i pica nisu visoke. Giros moze da se nadje i za 2e i to u bocnoj ulici ispred Mantasa. 

Bila sam mozda preopsirna, ali koliko vidim ovo je prvi ovogodisnji izvestaj sa nove destinacije pa se nadam da ce nekom biti  koristan.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na iscrpnom izvestaju. Mi ipak idemo 13.8., jer je klinac dobio boginje 7 dana pred put, ali sreca pa su nam u agenciji izasli u susret i zamenili termin, inace bi se pozdravili sa letovanjem...

*** Belvi napisao da se placaju lezaljke a na sajtu Kontikija***

besplatno za goste...Stvarno su bezobrazni...

Izmenjeno (mikap)
NIje dozvojeno postavljanje linka ka pružaocima turističkih usluga
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista lepo napisano o ovoj temi....Mene interesuje kakav je grad,šta ima zanimljivo da se vidi,ima li prodavnica i koji izleti iz lutrakija imaju u ponudi i da li ste išli na neki? Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gradic je mali, ima prodavnica ali nismo ulazili jer za neku kupovinu tu je Atina. 

Lutraki je dobro pozicioniran za one koji nisu bili a zele da vide Atinu, Mikenu, Epidaurus, Delfi, Korintski kanal, Nafplio... 

Mi smi isli do Atine u solo reziji, autobusi ide direktno, 16.5 evra povratna karta. U Atini smo bili nekoliko puta, tako da nam nije bio problem snalazenje. Na Akropolj se nismo peli, vec smo bili. Cena ulaznice je 20 evra.

Isli smo na jezero i do manastira, a do Peloponeza ne, vec smo to videli.

Inace mi zaista nismo imali problema sa jezikom, engleski su svi govorili gde smo bili. 

Izmenjeno (flor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto se ne snalazim pa umesto mog posta o cenama izleta odgovorih prvim postom pa se izvidzavam posetiocima foruma zbog uzurpacije stranice. Sad o izletima.

Drevna Grcka (Korint, Korintski kanal, Epidaurus,Mikena) 74e,deca 25e-celodnevni

Atina 60e,deca 20-celodnevni

krstarenja ostrvima Hidra, poros, Aegina 80e,deca40 -celodnevni

Manastir sv,Potapija, svetionik, jezero 25e -poludnevni

Ja sam isla samo na ovaj poslednji i lepo je, narocito zbog vidikiovca, Voda u jezeru je lepa ali je ulaz u vodu tezak zbog ostrog kamenja.

u Atinu smo isli u sopstvenoj reziji jer tamo imamo prijatelje, ali kad se uzme u obzir da je cena ulaznice za Akropolj 20e i da se ceka u dugim redovima misim da agencijska cena nije visoka. Cula sam i da su oni koji su isli na drevnu Grcku prezadovoljni. Ukoliko imate 74e preporucujem da idete preko agencije jer su uracunate cene ulaznica u Epidaurus i Mikenu. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@badem je napisala cene izleta. Po meni su oni zaista preskupi.

Cena iznajmljivanja auta je 40 evra na dan. U vremenu kada su nam dostupne sve informacije, lepo kuci spremite sve, iznajmite auto i idete u solo reziji.

Dve osobe koje hoce napr. da idu putevima Drevne Grcke treba 150 evra. Za te pare imate auto 3 dana, 3 izleta da napravite koja zelite. 

Nikada me nije mrzelo da nadjem sve informacije koje su mi potrebne na netu i potpuno spremna obilazim ono sto zelim.

Vodici koji su dole, takodje im je ovo prvi put na toj destinaciji i normalno je da bas i nemaju sve informacije koje imaju ljudi koji godinama rade iste destinacije.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Flor sve sto si rekla je tacno, ali nismo svi vozaci, niti svi vozaci vole da voze kad su na odmoru, a nisam ni primetila da oni koji iznajmljuju auto zele da se udruzuju u voznji sa drugim gostima,nego svako hoce po svom planu. Nekad zaista mozemo da biramo izmedju gradskog i agencijskog prevoza. U toj varijanti agencijski izlet je manje naporan sto i kosta. Pa,ko voli nek izvoli.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se Badem. 

Imamo izbor, ali agencije bi trebalo malo da povedu racuna oko cene izleta. Za jednu osobu to je i ok, ali za cetvroroclanu porodicu je to mnogo. Isla sam preko agencija na mnogo duze izlete, po 300-400 km u jednom pravcu, za mnogo manje pare nego sto su ove cene. Ne bezim ja od agencija ali ove cene su nerealne. Ovde je sve do 150-200 km u oba pravca a cena 50 evra. Plus ulaznice. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Badem na izveštaju :)

Ne mogu da verujem da je i Kontiki počeo da vara i da jedno piše a da je drugo tamo gde se otputuje... 

Je l hrana mnogo loša u Matasu 4? Je l dovoljno da se čovek najede? Kakav je doručak? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mala devojcice, neces ostati gladna. Dorucak je u vecini hotela slican i ne mnogo raznovrstan. Sunka, kuvana jaja, sir na kockice, margarincici, paradajz, 2 vrste marmelade i to ukusne, med, cesto je bila i kajgana i neke kombinacije sa gratiniranim testeninama, musli, retko peciva. Od napitaka standarrdno mleko, vrela voda pa pravi caj i kafu.

Ono sto je mene bas obradovalo je sto vas u sobi ceka elektricni bokal za zagrevanje vode i soljice za kafu. Saceka te i po 2 kesice nes kafe,caja i secera.Ona grandova turska u kesicama kad se prelije vrucom vodom iz tog bokala meni je kao iz dzezve. Secer moses uzeti ujutro prilikom dorucka. Imaju smedji u kesicama. Takodje, od 13-16h u trpezariji donesu neki kekse, kafu, sokove, caj pa mozes da se posluzis.

Meni je hrana bila ukusna, ali jednolicna za hotel sa 4*. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam na svakoj informaciji!

Da li ima još nešto u Lutrakiju što nikako ne treba propustiti kada ste tamo....za obići,videti,probati,pojesti???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 4 sata, flor je rekao/la:

Citat

Slazem se Badem. 

Imamo izbor, ali agencije bi trebalo malo da povedu racuna oko cene izleta. Za jednu osobu to je i ok, ali za cetvroroclanu porodicu je to mnogo. Isla sam preko agencija na mnogo duze izlete, po 300-400 km u jednom pravcu, za mnogo manje pare nego sto su ove cene. Ne bezim ja od agencija ali ove cene su nerealne. Ovde je sve do 150-200 km u oba pravca a cena 50 evra. Plus ulaznice.

Слажем се. Цена улазница за Епидаурус и Микену су укупно 14€ тако да је по мени цена излета мало пецењена. Свакако погледајте мало на Гуглу како изгледају локалитети Микена и Епидаурус да се поједини не би разочарали. Мислим да у план обиласка није укључен Тирент који се налази у близини Микене.  

Идем са породицом за 10-ак дана. План је да изнајмимо ауто и да скокнемо до Мистре и Монемвасије један дан и један дан до до Делфа.  

Такође у плану је и одлазак бусом у Нафплио. Цена повратне карте Коринт - Нафплио је 10€.

Што се улазнице за Акропољ тиче, она обухвата више локалитета а не само Акропољ. На сајту можете проверите којим данима је слободан улаз на Акропољ.

Оно што по мени свакако треба видети, је залазак сунца над Сунионом. Убедљиво најлепши залазак који сам икада видео и дан данас након 20 година га се сећам :)

Izmenjeno (Barkmann)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka