drugarica

LOUTRAKI

223 poruke u ovoj temi

dogovoreno wink.gif

ja jos uvek cekam reportazu o ovoj oblasti ! Da li postoje aprtmani koji se mogu rezervisati direktno u Lutrakiju ili okolini ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lutraki je u principu leti stvarno popunjen 150% i teško se na "bum" može dobiti smeštaj, u hotelu ili u vilama koje izdaju apartmane, skoro nemoguće.

Nisam nikada probao, ali moguće je da postoji neki sajt gde se u Lutrakiju može unapred rezervisati, ali samo za hotele verujem.

Za apartmanske smeštaje u kućama mislim da ne postoji mogućnost direktnog kontakta preko interneta ali možda neka agencija to može učiniti.

Nažalost (ili na sreću) nisam nikada imao potrebe da tamo smeštaj tražim jer imam smeštaj u Korintu ali ako stignem mogu se za 15 dana malo raspitati u samom Lutrakiju u nekoj turističkoj agenciji pa staviti ovde za zainteresovanima.

Što se tiče reportaže, vreme me je odvuklo sasvim na drugu stranu posla, nemam vremena da se organizujem a i negde sam već postavio moje putešestvije po Lutrakiju pa se tamo mogu videti i slike i opis...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lutraki je u principu leti stvarno popunjen 150% i teško se na "bum" može dobiti smeštaj, u hotelu ili u vilama koje izdaju apartmane, skoro nemoguće.

Nisam nikada probao, ali moguće je da postoji neki sajt gde se u Lutrakiju može unapred rezervisati, ali samo za hotele verujem.

Za apartmanske smeštaje u kućama mislim da ne postoji mogućnost direktnog kontakta preko interneta ali možda neka agencija to može učiniti.

Nažalost (ili na sreću) nisam nikada imao potrebe da tamo smeštaj tražim jer imam smeštaj u Korintu ali ako stignem mogu se za 15 dana malo raspitati u samom Lutrakiju u nekoj turističkoj agenciji pa staviti ovde za zainteresovanima.

Što se tiče reportaže, vreme me je odvuklo sasvim na drugu stranu posla, nemam vremena da se organizujem a i negde sam već postavio moje putešestvije po Lutrakiju pa se tamo mogu videti i slike i opis...

Bilo bi lepo ako mozes da se raspitas za apartmanski smestaj u Lutrakiju a moze i u Korintu . Ova regija mi deluje veoma zanimljivo ali hoteli zbog cena tesko dolaze u obzir .Ako stignes postavi neke slicice plaza i okoline . Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Korintu mislim da nema apartmanskog smeštaja, samo hoteli. Korint uopšte nije turistički grad za duži ostanak, sem obilaska starog Korinta, muzeja i naravno Korintskog kanala.

Za ostalo, ne mogu da obećam ali mogu da se raspitam ako ikako stignem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Korintu mislim da nema apartmanskog smeštaja, samo hoteli. Korint uopšte nije turistički grad za duži ostanak, sem obilaska starog Korinta, muzeja i naravno Korintskog kanala.

Za ostalo, ne mogu da obećam ali mogu da se raspitam ako ikako stignem

Vidim da odlično poznaješ Atiku. Možeš li mi reći kakve su mesta na Peloponezu. Ima li nekih mesta koje bi nam preporučio? Zanima nas aktivni odmor. Nisamo od onih koji desetak dana provedu ispod suncobrana.

Kakva je vanpansionska potrošnja na Atici (cene pića i klope po restoranima, ležaljke, suncobrani i sl.). Reci mi, zar Lutraki nije banja?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pročitaj teme koje postoje u Grčka->Atinska regija, imaš dosta informacija tamo, nadugačko i naširoko smo pisali o Peloponezu, putu do tamo itd...

Ne vredi sad sve iz početka...

I da, Lutraki je generalno banja i tamo se i puni poznata voda "Loutraki" Ali, na banjsko lečenje dolaze stariji gosti tokom zime, jeseni i proleća, uglavnom iz skandinavskih zemalja i sa severa Evrope.

Leto je rezervisano za turiste željne sunca, mora, muzike, dobrog provoda i letnje gužve. Tada se ljudi koji odlaze u Lutraki zbog banje retko pojavljuju, osim možda u velikoj bolnici u brdu iznad Lutrakija.

U leto, ceo taj potez od Lutrakija, preko Korinta, Vrachati, Kiato, pa mala mesta dalje maltene do Patre, bukne od turizma.

Zanimljivo je da je južni deo korintskog zaliva koji se proteže zapad-istok, daleko više turistički zastupljen od severnog, koji je tgakođe veoma lep i nekoliko puta sam ostajao po par dana baš na tom severnom delu.

Što se tih "vanpansionskih" cena tiče, ne mogu ti reći da se sećam jer letujem privatno kod prijatelja i ne idem po prodavnicama a izlasci plaćamo ture na smenu uđuture pa stvarno ne znam pojedinosti, niti me (srećom) zanimaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Mozda bih ovog leta isao u Lutraki (ili Kavalu) pa bih Vas zamolio, naravno ako znate neki jeftiniji smestaj u Lutrakiju, privatan smestaj, moze i neki kamp ili nesto slicno, a da naravno nisu hoteli posto trazeci preko interneta vidim da bas i nisu jeftini, u svakom slucaju svaki predlog i pomoc mi je dobrodosla?! Pre dve godine sam bio u Lutrakiju i Korintu par dana obilazeci grcku i stvarno mi je ostavilo lep utisak!

Hvala svima ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ne nosim zelju za povratkom u Lutraki, narocito zbog plaze - kamenjara, i relativno dosadnog mesta - prava banja sa sve promenadom. ona stoje pozitivno to je smestaj koji je bio odlican i secam se vrelih tuseva na plazi to je sve...

Korint je mnogo lepse i zanimljivije mesto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo je divna uvala...post-9482-1308920097,8_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je mali zaliv, neposredno ispod svetionika na jednom rtu Korintskog zaliva.

Zapravo to je arheološko nalazište i veoma je zanimljivo jer je toliko ušuškano da često obilazim to mesto, sedim na nekoj od klupa u hladovini i gledam dole na ruševine i zamišljam kako je to izgledalo.

To mesto danas posećuju ljudi kojima nije teško da se dotle dovezu, siđu par destina metara niz stazu i onda kroz lokalitet do malog zaliva.

Voda je mirna i čista i veoma topla, pogotovo u ranu jesen.

Nema nikakvih sadržaja sem lepe male plažice, nema mnogo mesta ali nikad nisam video gužvu...

Tu se nalazi i mala crkvica i terasa sa klupama pa se može odmoriti i telo i duša, pogedom na mirno more malog zaliva.

Iznad se kozjom stazom može stići do jako lepog svetionika.

Već sam jednom negd eopisao taj svetionik, zaliv i okolinu.

Vredi posetiti.

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odoh ja u julu opet u Lutraki, koliko je meni tamo lepo ne mogu da opisem...Uvek mi je kao baza i odatle se pruzam pravac Patre, pravac jug peloponeza, ka Atini...Ako da Bog preselicu se tamo :) !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li koja slika svezija? :) One na prvoj strani nece sve da mi otvori.

Mi bismo ove godine Boze zdravlja isli do Elafonisosa pa sam ja zamislila da ovde odmorimo koji dan u odlasku ili povratku. Isli bismo u junu pa me zanima da li je moguce naci smestaj na licu mesta i po kojoj ceni? Nismo izbirljivi. ;)

Neko rece da do Atine moze vozom a da kola mogu da se ostave na parkingu kod zeleznicke stanice u Korintu. Koliko se to placa? Da nam ne izdje skuplji parking od celog dana u Atini? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sladjo, evo par slicica Lutrakija :) s kraja septembra 2012.

447-lutrakiresize.jpg

459-lutrakiresize.jpg

461-lutrakiresize.jpg

465-lutrakiresize.jpg

470-lutrakiresize.jpg

Verovatno nije za ovu temu, ali sto se tice parkinga u Atini, placah 10 evra dnevno garazu. Ukoliko planirate jednodnevni izlet do Atine, ja bih se pre odlucio kolima jer ne zavisim od reda voznje vozova :) .

Izmenjeno (petronije2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na slikama i brzom odgovoru. Nadam se da cemo uspeti smestaj da nadjemo. :) Prelepo je a i super je ima dosta stvari u okolini da se vidi.

Ja sam cula da je bas tesko da se snadjes u Atini kolima pa sam zato mislila da je ovo bolja varijanta. A i da ne jurimo parking, mada to za 10e ceo dan je super. Samo da nam dan ne prodje u trazenju istog. :D Inace, nemamo navigaciju i ne planiramo da je kupimo pa bas i ne znam da li da se usudimo do Atine kolima. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Atinu si verovatno u pravu, mada su meni veci problem od snalazenja predstavljali motoristi koji zuje ko muve bez glave :).

U svakom slucaju Atinu vredi posetiti.

A sto se tice parkinga u Korintu, to uvek mozete proveririti na licu mesta, posto je blizu Lutrakija, pa ako je parking preskup, mozete i taksijem do tamo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874150
    Ukupno poruka