drugarica

LOUTRAKI

223 poruke u ovoj temi

Cao,

Posto smo nas tri iz SU jedino sto je bilo na nama je da se organizujemo za put do NS-a, odakle je polazak BUS-a, a za sve ostalo se pobrinula agencija :) . Istina je da nema puno zainteresovanih za Lutraki ali grupna viza se dobija standardnom procedurom. Isle smo od NS-a BUS-om sa grupom za Paraliju. Od Paralije, u zavisnosti od broja putnika, postoji varijanta kombijem ili autom. Nakon kraceg odmora u Paraliji (posto nas je bilo petoro) rasporedili su nas u dva auta i pravac Lutraki!

Sta je dalje bilo znate vec iz gore navedenog :) .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za poznavaoce ovog kraja(naravno prvenstveno mislim na Codemakera):

Definitivno ove godine provodimo i sedam dana u Loutraki, posto nam se gradska plaza ne svidja bas mnogo (uska+ostro kamenje) interesuju me plaze u neposrednoj blizini. Gde, na koju stranu i koliko su udaljene. Interesuju me plaze u neposrednoj blizini,znaci do 1h voznje,pogodne za celodnevne izlete a takodje i plaze po severnom Peloponezu po mogucstvu na na putu do poznatih istorijskih znamenitosti (red kulture+red kupanja a uvece skitanje po Loutraki,Korintu eventualno Patri) .

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za poznavaoce ovog kraja(naravno prvenstveno mislim na Codemakera):

Definitivno ove godine provodimo i sedam dana u Loutraki, posto nam se gradska plaza ne svidja bas mnogo (uska+ostro kamenje) interesuju me plaze u neposrednoj blizini. Gde, na koju stranu i koliko su udaljene. Interesuju me plaze u neposrednoj blizini,znaci do 1h voznje,pogodne za celodnevne izlete a takodje i plaze po severnom Peloponezu po mogucstvu na na putu do poznatih istorijskih znamenitosti (red kulture+red kupanja a uvece skitanje po Loutraki,Korintu eventualno Patri) .

Unapred hvala

:kez:

Gde me nađe, moj omiljeni deo Grčke :kez:

Gradska plaža Lutrakija se ni meni ne sviđa, ali verovatno samo zbog toga što sam u izvesnim godinama. Moja ćerka je luda za tom plažom jer se tamo skuplja sva mlađarija i tamo se stvarno sjajno provode i ugovaraju zabavu za noć. Svaki dan od ranog jutra telefonira i dogovara okupljanje na plaži, zatim ručak u nekoj hladovonki, dolazak kući da mi da cmok i uzme koji evro i nestaje u predvečerju sa društvom koje je već čeka ispred hotela u kolima.

Nadam se da ćete biti smešteni u nekom hotelu koji gleda na plažu, nijedan nije dalje od 30m od vode, samo se pređe ulica/šetalište. A da je na plaži gužva, jeste. Mladima baš to odgovara.

Sam noćni život je mnogo dobar u Lutrakiju, čak i za mene. Obožavam da se noću prošetam po prepunoj rivi ili kroz glavnu ulicu grada, odmah iznad rive. Sa drugarima svratimo ponekad i u kazino mada se ja ne kockam nikada, pa još uvek imam startup karticu za besplatno igranje kad sam se jedne godine tamo registrovao na nagovor prijatelja. Baš sam juče dobio još jedan od mnogoh mailova iz kazina da me rado očekuju u svom kazinu blablabla i još se kao iščuđavaju kako da nisam iskorisitio početni bonus... a ne znaju da sam ja operisan od toga :kez:

Što se tiče izleta, na oko 1 sat lagodne vožnje preko celog rta (dakle zaputite se suprotno od Korinta), stiže se na krajnji deo (zaboravih ime) gde ima i svetionik. Tu odmah ispod svetionika ima i arheološko nalazište a i mala, skrajnuta i sasvim intimna plažica sa predivnom kristalnom čistom vodom. Ima kao neka mala taverna pa se možete i osvežiti. Mnogo lep jednodnevni izlet se može napraviti. Ja tu često odem, ponesem stoličicu i dobru knjigu, sednem na sam vrh rta da mi vetrić sa juga i sa severa, mirišem more i čitam. Kakva je to uživancija a tišina samo zuji oko mene...

Prilikom vožnje do svetionika, prolazi se i pored jedne uvale gde je takođe plaža i nema mnogo gužve a lepo ušuškano mesto za kupanje sa dva restorana sa odličnom ribom i ostalim đakonijama.

Što se tiče dela prema Korintu, ima manje od 10 km do Korinta od Lutrakija i ako nastavite starim putem prema Patri narednih 15 km stižete do mestašca Vrahati, izvanredna plaža i veoma posećena, pretežno Atinjani ali i svake fele turista. Svratite u kafić Afrika tu nam je omiljeno svratište, nećemo da priznamo ovako matori ali rado se zagledamo u dva crna oka prelepe konobarice... :kez:

Ako od Vrahati produžite još oko 30km stićićete u mesto Kjato a tu je na samom ulazu u mesto i "Lidl" mada nije nešto opremljen. Zanimljivo malo mesot, čisot da se prošetate

Kad budete u Korintu, obavezno nađite "Agio Korintos", sa dosta dobrim arheološkim nalazištem i dobro organizovanim muzejem . Ima šta da se vidi. Takođe u neposrednoj blizini centra starog i ulaza u arehološki kompleks Korinta je i jako zanimljiva prodavnica suvernira, gde vlasnici ručno prave nakit od zlata i srebra ali i svake vrste skulptura, od patinastog bakra do keramike i mermera. Veoma pristupačne cene. Kad idem sa porodicom, na zahtev žene i ćerke, tu se jednostavno mora svratiti, za njih kultno mesto. Mene to ne zanima pa sam se sprijateljio sa sinom vlasnika i eto godinama ih već posećujem čak i kad sam odem poslovno tuda, ne mogu omanuti da ne popijemo kafu i izogovaramo političare...

Ne bi bilo loše da se od Korinta popnete kolima na vrh brda gde se nalazi jedan stari dvorac, zanimljivo za posetiti i pruža se prelep pogled na Korintski zaliv...

AKo želite, bilo bi veoma zgodno da odete do Epidaurusa, rodno mesto rodonačelnika medicine Hipokrata. Leti se tu održavaju i večeri pozorišta što je zaista fascinanatan doživljaj, u predvečerje uz baklje slušati grčke drame u originalnom starom amfiteatru, ne razumem ali me dotiče snažno jer znam radjnu ako ništa ne razumem šta pričaju.

Dalje, sledeći puta možete svratiti još samo malo dalje pa obići Nafplio. Mondensko letovalište, dosta je skupo ali je zanimljivo i prava je uživancija obići to mesto, odlična klopa.

Zanimljiv je i mali otok na koju stotinu metara od obale gde je nekada bio zatvor ili neka tvrđava a sad je diskom klub, stvarno fenomenalno izgleda. Ne moram pominjati da tu moja ćerka jednostavno mora otići ili je neće biti, pa žena i ja sedimo do kasno u noć u kafiću ili se šetamo dok se ona ne vrati. Srećom, Nafplio nikad ne spava pa nam nije dosadno a i prodavnice stalno rade :kez:

Sama Patra nije meni zanimljiva, lučki grad i veoma je vetrovito.

Ali, zato je most koji spaja Patru i Nafpaktos, čudo koje stvarno treba videti...

Dakle, taj deo severnog dela Peloponeza naprosto obožavam, mada volim ceo Peloponez - Tripoli, Sparta, Olimpija, na samom jugu Kalamati i bezbroja malih mesta uz obalu...

O tome bih mogao pisati i pričati satima, jer sam mislim obišao svaki kamen i svaku plažicu na Peloponezu i do Atine, pa južno od Atine (Sunio, Posejdonov hram)

Premalo imam vremena za sve što bih u Grčkoj želeo da obiđem opet i ponovo opet....

Možda kad prestanem da radim, sednem u kola i nema me mesecima...

Izmenjeno (codemaker)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Dao si nam predlog za nekoliko interesantnih destinacija koje cemo sigurno posetiti. Kada budes imao vremena i volje slobodno dodaj jos neki predlog za obilazak Peloponeza. Mi smo strpljivi a i imamo vremena do sredine avgusta kada planiramo da idemo.

Sto se tice hotela,sigurno ce biti neki uz obalu sa pogledom na more. Pre par godina smo bili nekoliko dana u jednom,zaboravio sam mu ime,zadnji je u nizu pre uzbrdice koja vodi ka vodopadima,neposredno ispred malog parka sa decijim igralistem .Hotel je low budget ali dovoljno cist i lep za nase potrebe.Ne mogu da ga nadjem na netu i pokusam da napravim rezervaciju, verovatno sto mu ne znam ime. No, nema veze smestaj cu lako naci. Ove informacije su mi vaznije,hvala jos jednom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

ja isto imam par pitanja vezanih za Peloponez. Nikada nisam bio tamo a planiramo ove godine da idemo pa me interesuje da li neko ima komentar o mestu Melissi, t.j o Hylocastru. Takođe, interesuje me da li neko može da mi kaže okvirno cene rent-a-car-a. Ubih se tražeći po netu neku agenciju i ništa nisam mogao da nadjem u Xylocastru, ma čak ni u Korintu, a mislim mora da ima neka...... Ideja mi je da uzmem kola na 4-5 dana pa da obiđem sve znamenitosti u okolini.

I zasada samo još jedno pitanje - da li je neko probao da iz Atine stigne vozom u Korint. Vidim da pruga postoji, jedino nisam našao koliko su česti polasci i da li saobraća redovno voz?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

ja isto imam par pitanja vezanih za Peloponez. Nikada nisam bio tamo a planiramo ove godine da idemo pa me interesuje da li neko ima komentar o mestu Melissi, t.j o Hylocastru. Takođe, interesuje me da li neko može da mi kaže okvirno cene rent-a-car-a. Ubih se tražeći po netu neku agenciju i ništa nisam mogao da nadjem u Xylocastru, ma čak ni u Korintu, a mislim mora da ima neka...... Ideja mi je da uzmem kola na 4-5 dana pa da obiđem sve znamenitosti u okolini.

I zasada samo još jedno pitanje - da li je neko probao da iz Atine stigne vozom u Korint. Vidim da pruga postoji, jedino nisam našao koliko su česti polasci i da li saobraća redovno voz?

Hylocastro je jedno od niza malih mesta, uza samo more. Kad god prođem tuda (barem 4 puta godišnje) zavidim ljudima koji imaju kuće sa desne strane puta (gledano prema Patri od Korinta) More im bukvalno dopire do kućnog praga a svaka kuća ima barem par metara svoje neprikosnoveno privatne plažice... Toliko je lepo da sam često parkirao auto i kao poslednji klošar preko ograde zadivljeno virio u njihovo dvorište uz more :kez: Jednom su me tako zatekli otvorenih usta, pozvali na kafu , pa sam sedeći na stoličici, sa nogama umočenim u more, srkao kaficu i pričao sa domaćinima...

Koliko sam mogao da primetim, nema nekih većih hotela tamo ali svakako se može naći smeštaj, jer se taj deo korintskog zaliva bavi turizmom, na celom potezu Korint - Patra.

Ne može se očekivati neki lud provod u bilo kom delu na tom potezu, ali za jedan udoban, miran odmor je sasvim lepo. Malo više turista ima na primer u mestu Vrachaty, na 16km od Korinta prema Patri, zatim u mestu Kjato (40km od Korinta) i na još par mesta do Patre.

Cela obala me podseća na Jadransku magistralu, kojom sam kadgod jezdio spačekom za vreme stare Juge...

Što se tiče rentakara, nema problema, to možeš bez problema naći u Korintu ili Lutraki (9km od Korinta) Tačne cene ne znam jer uvek idem kolima pa mi to ne treba. Mogu pitati pa ti javiti okvirne cene, jer naravno zavisi šta iznajmiš.

Što se tiče voza Atina-Korint, radi savršeno. Korintska stanica je potpuno nova, mala ali lepa. Do Atine ima manje od 2 sata, udobnim i brzim vozovima. Staje u stanici u centru Atine tako da nije nikakav problem parkirati kola u Korintu ispred stanice, sesti u voz i otići do Atine, maltene u sam centar. Tamo provesti ceo dan u bazanju i obilascima a krenuti nazad zadnjim vozom (ne sećam se tačnog vremena povratka) Voz saobraća redovno.

Koliko sam video, planira se produžetak pruge i prema Kjatu, možda je već i urađeno, zadnji puta sam bio u Korintu u januaru ove godine.

Imaš na primer voz iz Korinta u 6:34 a stiže u Atinu u 8:20

Iz atine imaš zadnji voz u 22:40 i stiže u Korintos oko 00:33

Cena u jednom pravcu je 5.20€ a u povratna je 5.20€

Želim ti lep provod! :kez:

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Codemaker, hvala puno na informacijama.

Moram priznati da si ti najbolji promoter Peloponeza i Atinske regije. Dva odgovora koja sam pročitao od tebe i već ne mogu da dočekam odmor.

Hteo bih da te zamolim da, ako nije problem, pitaš poznanike za okvirne cene rentakara, za najmanji auto (Fiat Panda, Daewoo Matiz i sl.) Ili, još bolje, ako znaš za neki mail ili web adresu u Korintu i Lutraki gde bih mogao da se raspitam, molim te mi pošalji.

Interesuje me jer ću spram toga planirati odmor, t.j. da li ćemo biti više na plaži ili u pokretu (što bih ja lično mnogo voleo).

Pretpostavljam da cene u tom delu Grčke nisu veće nego na ostrvima, mislim na dnevne potebe poput kafice, picenceta itd.. Ako grešim, molim te me ispravi....

Veliki pozdrav :kez: i još jednom, hvala na iscrpnim informacijama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Codemaker, hvala puno na informacijama.

Moram priznati da si ti najbolji promoter Peloponeza i Atinske regije. Dva odgovora koja sam pročitao od tebe i već ne mogu da dočekam odmor.

Hteo bih da te zamolim da, ako nije problem, pitaš poznanike za okvirne cene rentakara, za najmanji auto (Fiat Panda, Daewoo Matiz i sl.) Ili, još bolje, ako znaš za neki mail ili web adresu u Korintu i Lutraki gde bih mogao da se raspitam, molim te mi pošalji.

Interesuje me jer ću spram toga planirati odmor, t.j. da li ćemo biti više na plaži ili u pokretu (što bih ja lično mnogo voleo).

Pretpostavljam da cene u tom delu Grčke nisu veće nego na ostrvima, mislim na dnevne potebe poput kafice, picenceta itd.. Ako grešim, molim te me ispravi....

Veliki pozdrav :kez: i još jednom, hvala na iscrpnim informacijama

Što se tiče iznajmljivanja automobila u Korintu i Lutrakiju, to je jako fluidna kategorija, zavisno od sezone. Pošto sam u tim krajevima i zimi i u proleće i leti i ujesen, video sam da je skoro nemoguća misija iznajmiti auto u Lutrakiju ili Korintu zimi ili najesen. Grke zabole za rental jer niko ne ide ni do WC-a bez kola a iznajmljivači ne haju... Čak sam video recimo u Korintu, odjednom zimi i nema agencije koja je još leti radila na tom mestu...!? Tek, kako sunce zagreje, pojave se...

MAlo je drugačija situacija u Atini, uvek se može iznajmiti ali je malo skuplje.

Našao sam ti par linkova od kojih dajem glavu da su neki mrtvi, ali tek da stekneš utisak o cenama.

http://www.ansa.gr/rates.php

http://www.europcar-isthmos.com/deals/

Inače što se tiče cena, na Peloponezu je sve podređeno turizmu, kad govorimo o obalskim delovima. Cene umeju da bud drastično različite, čak i unutar istog mesta, zavismno od lokacije.

Recimo NAfplio ili Epidaurus su ubedljivo skuplji od Korinta ili malo skuplji od Lutrakija.

Patra opet je lučki grad i nije skupa.

Lutraki je lepo i vredi platit malo skuplje.

Mala mesta ako putuješ obalom umeju da budu priojatno iznenađenje sa jeftinom hranom ili smeštajem i u sred sezone.

Jedne godine smo ranije završili poslovne razgovore i društvo rešilo da ide na provod na Santorini, plaća domaćin sve troškove i išlo bi se privatnim avionom. Meni se nije dalo, bio tamo već par puta a i sve se svodi na besoumčno ždranje i piće.

Ostanem sam u vili i sednem u kola i krenem da obiđem ceo Peloponez obalom od korinta pa istočnom stranom do krajnjeg juga pa nazad zapadnom stranom do PAtre pa nazad na Korintos.

Nauživao sam se kao nikad. Spavao gde me noć uhvati, jeo kad ogladnim, kupao se kad se uštrokavim i mir i tišina... Stvarmno sam se odmorio. A ono što je fenomenalno je obići Peloponez na takav način.. To planiram opet ovog jula :)

KAd tako putuješ, veoma se lako nalaze jeftini smeštaji i prenoćišta, ako nisi zakeralo za hotele sa 5 zvezdica.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:kez:

1. Gde me nađe, moj omiljeni deo Grčke :kez:

2. Što se tiče izleta, na oko 1 sat lagodne vožnje preko celog rta (dakle zaputite se suprotno od Korinta), stiže se na krajnji deo (zaboravih ime) gde ima i svetionik. Tu odmah ispod svetionika ima i arheološko nalazište a i mala, skrajnuta i sasvim intimna plažica sa predivnom kristalnom čistom vodom. Ima kao neka mala taverna pa se možete i osvežiti. Mnogo lep jednodnevni izlet se može napraviti. Ja tu često odem, ponesem stoličicu i dobru knjigu, sednem na sam vrh rta da mi vetrić sa juga i sa severa, mirišem more i čitam. Kakva je to uživancija a tišina samo zuji oko mene...

Prilikom vožnje do svetionika, prolazi se i pored jedne uvale gde je takođe plaža i nema mnogo gužve a lepo ušuškano mesto za kupanje sa dva restorana sa odličnom ribom i ostalim đakonijama.

3. Možda kad prestanem da radim, sednem u kola i nema me mesecima...

malo sam kasno videla ovu temu ali nadam se da ce se vladarr, nemanja i svi ostali koji idu tamo super provesti i preneti nam utiske kad se vrate :srce:

1. potpisujem

2. zadnje mesto prema svetioniku se zove Perahora, samo to podrucje oko svetionika je Heraion, te iskopine su Herin hram a ja bih mogla da zivim u tom svetioniku koliko mi je lep :srce: plaza i zabacenih uvalica ima i kad se krene drugom stranom rta od svetionika :srce::srce:

3. ovo ti uopste nije losa ideja :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

malo sam kasno videla ovu temu ali nadam se da ce se vladarr, nemanja i svi ostali koji idu tamo super provesti i preneti nam utiske kad se vrate :srce:

1. potpisujem

2. zadnje mesto prema svetioniku se zove Perahora, samo to podrucje oko svetionika je Heraion, te iskopine su Herin hram a ja bih mogla da zivim u tom svetioniku koliko mi je lep :srce: plaza i zabacenih uvalica ima i kad se krene drugom stranom rta od svetionika :srce::srce:

3. ovo ti uopste nije losa ideja :stidljivko:

Za 15-tak dana idem baš do Korinta, i svakako jedna od poseta će biit i tom svetioniku. OKupam se na maloj plaži pa onda uz dobru knjigu gustiram slani vetar i mir i tišinu....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za 15-tak dana idem baš do Korinta, i svakako jedna od poseta će biit i tom svetioniku. OKupam se na maloj plaži pa onda uz dobru knjigu gustiram slani vetar i mir i tišinu....

mene je drustvo 'telo da utepa zbog tog svetionika :stidljivko: ucinilo mi se sa plaze u Lutrakiju da je jako blizu taj svetionik pa sam malo tandrkala da moramo do njega... nakon celog dana provedenog na Starom Korintu mrtve umorne se vratile u Lutraki i bus nam se parkira ispred busa koji samo sto nije krenuo ka Perahori... prst sudbine i mi se samo presaltale u drugi bus :D bile u Perahori u 18h a zadnji bus nazad za Lutraki je u 20:10 i mi smislile zacas peske do svetionika i vratiti se do tog zadnjeg busa AHAAHAAHAHA :bez-zuba::bez-zuba: (ko je bio zna zasto se smejem a ko nije da objasnim da je ovo u teoriji neizvodljivo ali tad to nismo znale), ustopirale nekog ciku do onog jezera i kao tri ludace krenule peske kroz sumicu a sunce lagano klizi na zapad i sat tika-taka ali mi ne odustajemo :stidljivko: opisati ne mogu radost kad nam se u jednom momentu otvorio pogled ka tom svetioniku, nije bio bitan ni umor ni to sto je vec sasvim izvesno da teorije nema da uhvatimo onaj zadnji bus... nista, nista, nista... samo svetionik, nas tri i zalazak sunca :srce: iskulirale kod svetionika, obisle te iskopine i sta sad? tapa, tapa lagano nazad bar da sumu prodjemo dok ne padne mrak sto nam je i uspelo i kod jezera ustopiramo neka dva tipa :zaljubiska: koji su iz Atine pa im dosadno i malo se vozikaju po kraju i na nasu veliku radost upravo krenuli kuci i moraju proci kroz Lutraki :stidljivko: i eto tako mi nenadano dobismo taxi do hotela uz prethodno vozikanje oko jezera i upoznavanje jos nekih lepota tog kraja :srce:

svega ovog ne bi bilo da se meni nije ucinilo, svaku vece dok sam ga sa terase gledala kako zmigi, da je ovaj svetionik bas bas blizu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E baš ću ove godine da napravim malu reportažu o tom delu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E baš ću ove godine da napravim malu reportažu o tom delu...

uz malo srece mogla bih i ja :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uz malo srece mogla bih i ja :stidljivko:

Ma napisaćemo stereo reportažu :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma napisaćemo stereo reportažu :kez:

dogovoreno ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26170
    Ukupno tema
    872582
    Ukupno poruka