drugarica

LOUTRAKI

231 poruka u ovoj temi

Hvala na odgovoru.Mi smo vec par dana u Loutrakiju,super je sve,vreme extra,parkinga ima,malo se pomucis,meduza nema,more odlicno.Preporuka za miran ali i aktivan i odmor Loutrakija i okoline.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, mi smo se pocetkom septembra vratili iz Poseidon Ramada resorta. Odmaraliste je prelepo - borova sumica, hibiskusi, oleandri, stazice, pogled na zaliv - zaista prelepo. Voda je uglavnom cista, ali sa meduzama, cija kolicina je varirala od bukvalno tepiha par dana, do tek pokoje par dana, ali su sve vreme bile tu, pogotovo na plazama, na ulasku sa stena ( stepenice duz bazena) ih je bilo manje, ali to nije pogodno za decu (nase dvoje dece od 3 i 5 godina). Niko se ne kupa u moru, sem ponekog neobavestenog nesretnika, koji posto se opece na meduze dobije prvu pomoc spasilaca (premazu ga sa vise sredstava), i to ako je sretan da se to desilo u njihovo radno vreme - cini mi se 10:30 - 17:30h. Bazena ima dva, doduse drugi je malen i zavucen u brdo, ali nije to zgodno deci za brckanje (udjes, izadjes, kofice...) a i za to nismo morali dotle da potegnemo. Niko ne pridaje znacaj najezdi meduza, niti ih ciste niti se izvinjavaju - prirodni fenomen, kako ne znate? Svake godine ih ima na Jonskom moru u avgustu, kazu oni nama, ja nikad cula za to, vec za toplije, Egejsko more ( voda nije preterano topla bila kod hotela), ali meduze je tu nesto nanelo izgleda, samo sto se niko nije potresao sem nas sa propalim odmorom. Drugo, vetar je bas duvao nekolikobdana, sa neprijatnim, jakim udarima na par minuta  ( odlecu case, lopatice, mazalice za suncanje, odeca, papuce), uslinavismo se nacisto... Nema animacije za goste, neki disko bar na brdu je radio samo jedno vece tokom naseg boravka, i da ne bi i jedne svadbe, mrtva sezona. Iako postoji amfiteatar, nekoliko barova i pogodnih mesta, uprava prosto nema nameru da ulaze napore u tom pravcu. To je prava steta, uz sve prethodno, jer tu ulozeno dosta sredstava i stvoren lep ambijent, uz mnostvo besplatnih lezaljki i lazy bag-ova, suncobrana i tendi  koje su svima na raspolaganju. Takodje, hrana u baru kod bazena je preskupa ( 8€ klub sendvic, ozbiljne hrane i nema), a rucak u restoranu po odrasloj osobi iznosi 20€ dnevno - jeste svedski sto, ali je preskupo! Sve u svemu, najveci problem su meduze, koji ne vidim da se uopste resava u tom odmaralistu, dzaba im prirodne lepote...

IMG_20170831_103104.jpg

Izmenjeno (kengurica)
Izostavljena fotografija
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima, mi smo se pocetkom septembra vratili iz Poseidon Ramada resorta. Odmaraliste je prelepo - borova sumica, hibiskusi, oleandri, stazice, pogled na zaliv - zaista prelepo. Voda je uglavnom cista, ali sa meduzama, cija kolicina je varirala od bukvalno tepiha par dana, do tek pokoje par dana, ali su sve vreme bile tu, pogotovo na plazama, na ulasku sa stena ( stepenice duz bazena) ih je bilo manje, ali to nije pogodno za decu (nase dvoje dece od 3 i 5 godina). Niko se ne kupa u moru, sem ponekog neobavestenog nesretnika, koji posto se opece na meduze dobije prvu pomoc spasilaca (premazu ga sa vise sredstava), i to ako je sretan da se to desilo u njihovo radno vreme - cini mi se 10:30 - 17:30h. Bazena ima dva, doduse drugi je malen i zavucen u brdo, ali nije to zgodno deci za brckanje (udjes, izadjes, kofice...) a i za to nismo morali dotle da potegnemo. Niko ne pridaje znacaj najezdi meduza, niti ih ciste niti se izvinjavaju - prirodni fenomen, kako ne znate? Svake godine ih ima na Jonskom moru u avgustu, kazu oni nama, ja nikad cula za to, vec za toplije, Egejsko more ( voda nije preterano topla bila kod hotela), ali meduze je tu nesto nanelo izgleda, samo sto se niko nije potresao sem nas sa propalim odmorom. Drugo, vetar je bas duvao nekolikobdana, sa neprijatnim, jakim udarima na par minuta  ( odlecu case, lopatice, mazalice za suncanje, odeca, papuce), uslinavismo se nacisto... Nema animacije za goste, neki disko bar na brdu je radio samo jedno vece tokom naseg boravka, i da ne bi i jedne svadbe, mrtva sezona. Iako postoji amfiteatar, nekoliko barova i pogodnih mesta, uprava prosto nema nameru da ulaze napore u tom pravcu. To je prava steta, uz sve prethodno, jer tu ulozeno dosta sredstava i stvoren lep ambijent, uz mnostvo besplatnih lezaljki i lazy bag-ova, suncobrana i tendi  koje su svima na raspolaganju. Takodje, hrana u baru kod bazena je preskupa ( 8€ klub sendvic, ozbiljne hrane i nema), a rucak u restoranu po odrasloj osobi iznosi 20€ dnevno - jeste svedski sto, ali je preskupo! Sve u svemu, najveci problem su meduze, koji ne vidim da se uopste resava u tom odmaralistu, dzaba im prirodne lepote...

IMG_20170831_103104.jpg

 

https://www.tripadvisor.rs/ShowUserReviews-g644224-d233060-r521033860-Wyndham_Loutraki_Poseidon_Resort-Loutraki_Corinthia_Region_Peloponnese.html#CHECK_RATES_CONT 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Прошле године смо летовали у Посејдону и носимо исте утиске као Кенгурица. Лепо и мирно одмаралиште  са одличном клопом али и са неколико битних недостатака. Пре свега не постоји никакав анимациони тим. Хајде некако ми матори али имајући у виду да су 90% гостију родтељи са малом децом, несхватљиво је да нема никаква анимација  за клинце. Био је један анимациони тим за Пољске туристе уз коју су се шлепала и наша деца. бар који помињете ради само једноим недељно,. Штета јер се са врхха литице на којој се налази бар пружа одличан поглед на Коринстки залив. Амфитеатар бескористан јер никада није била никакава предства или нешто слично. Клопа у бару на базену прескупа. Више ми се исплати да платим такси до лутракија и назад него да једем у хотелу... 

Такоше и нама је ветар био прилично јак у јулу прошле године,Штекали смо се у том малом базену и тако прегуралу. Медузе срећом имали смо само два или три дана. Ове године видим да је баш језиво. Жао ми што већина људи носи веома лоше утоиске из Лутракија :(

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se Poseidon nije dopao, ne bih se vratila. Ne sviđa mi se ni plaža, ni meduze, ni prljuckav restoran, ni slapovi kamenca u kupatilu, ni izolovanost od grada, ni izostanak bilo kakvih dešavanja u kompleksu. A najcrnje su mi bile one uzbrdice i silne stepenice.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno se nadam da vise niko od nasih nece tamo otici, ima i drugih hotela,, cak i preko agencija, a meni se svideo Mantas, gledala sam aranzman avionom preko Kontikija :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam o ovoj destinsciji i hotelima Mantas. Ali vidim da je izgleda u Lutrakiju veliki problem sa meduzama. Citajuci jos neke forume izgleda da je to cesta pojava. Da li neko jos zna vise o tome i da li uopste vredi otici tamo da detetom od 8 godina? Mene privlaci zbog istorije a prodle godine smo se lepo proveli ma Glifadi. Neki savet? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хтели смо ове године опет у Коринстску регију, мало северније у Глиаксиди и Нафпактос који су веома живописни и близу веома значајних локалитета. Питам другара који живи у Глиаксидију и каже ми да је годинама уназад пакао са медуама. Наводно је превелики излов рибе што је допринело прекомерном намножавању медуза...  

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš, Galaksidi? Godine 2016 provela sam par dana na potezu Itea-Galaksidi-Nafpaktos i za to kratko vreme ne videh ni jednu meduzu. Ali ovo što ljudi pišu za prošlu godinu o navali meduza u Lutrakiju je strašno, što se mene tiče propao bi mi odmor.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u hotelu Mon Repos 3* (Loutraki)? I kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo cisto da ostavim par utisaka o lutrakiju gde smo proveli par dana tokom naseg boravka u atini tj. atinskoj regiji.mozda nekom bude od koristi mada je ovde vec dosta napisano.Spremili smo se na cinjenicu da se necemo propisno okupati zbog meduza ,sto smo culi i od lokalaca medjutim bilo je suprotno nisam videla ni jednu meduzu prilikom naseg kratkog boravka tamo .Da li je to bilo zbog talasa ili vetra ne znam....ipak nas prijatelj koji zivi tamo u blizini je  potvrdio da zadnjih par godina zaista postoji taj problem.Lutraki je sve u svemu simpaticno mestasce vise namenjeno starijoj populaciji sa simpaticnim setalistem.More toplo i prijatno za kupanje sad kad je bilo meduza free :).Dok smo mi bili tamo bilo je dosta vetrovito u par navrata cak toliko da je bilo neprijatno da se sedi na plazi od vetra.Ne znam da li je u toj meri vetrovito svo vreme,opet od lokalca smo culi da ume cesto da bude prilicno vetrovito ali je ovaj put bilo previse cak i za njihove standarde.Talasi umeju da budu dosta veliki,medjutim prva 2 dana je bilo mirno i stvarno odlicno za kupanje.Meni su cene sasvim ok i solidne u odnosu na neke druge delove grcke.Na plazi imate tuseve,plaza je sljunkovita i prilicno uska,malo sira u delu prema kazinu.Mesto je mirno,i prevashodno ima odlicnu lokaciju za obilazak znamenitosti pa i atine ,relativno blizu je svega,tako da ko voli aktivniji odmor sa obilascima ovo mesto moze da bude solidan izbor kao baza.Imaju divne pekare sa odlicnim izborom kolaca i slatkisa,torti...zaista odlicne,a od kafica posebno dobri kokteli su mi bili recimo u kaficu anassa i funky monkey uz plazu pa eto to bi bila neka preporuka ko voli.Sto se tice restorana koji smo isprobali moram da priznam da nisam bila nesto odusevljena sa hranom ,solidna ali nista specijalno pa tu prosto ne znam koji bih preporucila.To su neki moji utisci pa mozda nekom bude od pomoci.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisao sam hotel Theoxenia u Lutrakiju za kraj jula-početak avgusta. Prelistao sam ovu temu, ali ako još neko ko je bio tamo može da mi da saveta šta da vidimo, gde da jedemo, šta da probamo i gde da se kupamo biće mi veoma drago da čujem. :)

Postoji li neki autobuski ili kombi prevoz od Lutrakija do drugih okolnih mesta i plaža? Postoji li peščana plaža u blizini Lutrakija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljamo da idemo sledeće leto u Lutraki, pa nas interesuje da li je letos bilo meduza jer je prethodnih godina, kažu, bila najezda. Takođe, bila bih vam zahvalna na nekoj preporuci za smeštaj za četvoročlanu porodicu. 

Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sramota što sam pitao za hotel, a nisam ostavio utiske na sajtu. Prošlo je 2 godine ali bih da ispravim svoju grešku.
Dakle, u Lutrakiju smo bili u avgustu 2019. godine preko agencije Lider Travel u hotelu Theoxenia.

O Lutrakiju:
Mesto nam se veoma dopalo, veliko je, plaža je duga i lepo uređena. More je PRELEPO i veoma čisto. Poseban utisak ostavlja Gerania koja se nadvija nad plažom. Na plaži ima vrlo malo plićaka što nama plivačima nije predstavljalo problem, ali pretpostavljam da ne odgovara neplivačima ili roditeljima sa klincima. Meduzu nismo videli nijednu, niti je bilo ko iz naše grupe tada video. Na plaži smo uglavnom birali klub Coralle u kom su ležaljke bile besplatne uz piće, a ako dođete oko pola 9 kada otvaraju ulovićete i baldahine ispod kojih je milina. Čak vam u toku dana konobarice donose hladnu vodu za piće što je veliki plus. Doduše mi smo dosta i naručivali u toku dana, ne znam da li su tako ljubazni i kada se naruči samo jedna tura :D U avgustu kada smo mi bili su poprilične gužve, ima baš dosta Grka (pretpostavljam iz Atine), ali i Rusa i Srba. Što se tiče hrane, toplo preporučujem piceriju Bako's gde smo često jeli i sve je bilo ODLIČNO. 
Ono što Lutraki posebno izdvaja je njegova sjajna pozicija odakle možete ići na najbolje izlete. Mi smo išli na sve izlete koji su bili u ponudi agencije Lider i nismo se pokajali. Iz Lutrakija ćete obići i Atinu i Peloponez.

O hotelu Theoxenia:
Bili smo neprijatno iznenađeni kada smo došli jer se vrata nisu normalno zaključavala. Pokušali smo da se žalimo čistačici, ali ona ne govori engleski (naravno ni srpski), ona je nekako uspevala da zaključa ali se dešavalo i dalje da nam je trebalo nekoliko pokušaja da uspešno zaključamo tu faličnu bravu. Soba je bila veoma stara, kao i nameštaj u njoj i u sobi je bilo nesnosno vruće bez klime (klima je 5e dnevno). Hotel je bio na super lokaciji i ono što mu je najjači adut je velika hotelska terasa sa koje puca neverovatan pogled na more, kao sa najlepše razglednice. To što je hotel na samoj obali ima svoje draži, meni je posebno prijalo što se uvek čuje šum talasa (iako nam je soba gledala na ulicu). Pored terase hotel ima i veoma lepu baštu, kao i svoju plažu koju smo pokušali da koristimo ali nije bila naročito upotrebljiva za nas jer je bila puna kamenja i ježeva. Frižider je u našoj sobi radio normalno, ali su nam se drugi gosti iz naše grupe žalili da kod njih nisu radili.

O agenciji Lider: Pored toga što smo očekivali više od hotela, možemo reći da smo zadovoljni agencijom. Vodič je bila Anja (ne znam da li još uvek radi za Lider) koja je bila od pomoći i svidelo nam se kako je vodila izlete. Put nije bio naporan iako se radi o 1200km, autobus je stajao uglavnom na benzinske pumpe na kojima je bila besplatna upotreba toaleta i toaleti su uglavnom bili čisti (imali smo neprijatna iskustva sa drugim agencijama, pa zato ovo naglašavam).

Sve u svemu, apsolutno preporučujem Lutraki (posebno za ljubitelje istorije), hotel Theoxenia i ne baš (mada može da prođe kao baza u kojoj samo prespavaš), a mogu da kažem da preporučujem i Lider travel agenciju.

 

 

coralle lutraki.jpg

hotel Theoxenia terasa.jpg

Izmenjeno (Bolivar)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta ima od izleta od Lutrakija osim Korintskog kanala a da nisu potebna kola?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka