j.lo

Provod na Halkidikiju

65 poruka u ovoj temi

Hm...Kalitea mi iz Google Earth-a deluje kao najmanje seoce tamo, da li je moguce da tu ima dobro provoda ? Takodje, ne vidim ni jednu nasu (ozbiljnu) agenciju da nuti Kaliteu u ponudi.

Na Kasandri su samo sela,i Hanioti je malo mesto kao i Pefkohori.Znaci,u Kalitei nije verovatno ludilo koje ti trazis jer toga generalno nema,ali u Kalitei se najvise izlazi.Imas diskoteke i neke barove,tu je opusteno do jutarnjih sati,diskoteke su koliko se ja secam pored magistrale ali su super,svi su iz drugih mesta na Kasandri isli tamo.E,sad ti bi mesto koje zivi 24h,a toga na Kasandri nema.I lepo ti rece Talija,ako trazis veliko mesto gde je vecito ludilo onda nemoj ni da ides na Kasandru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima! Ja nisam ni rekao da cu ici na Kasandru, samo sam vas krajnje ljubazno pitao da li postoji tako nesto tamo. Ne postoji, ocigledno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vise puta sam gledala reportaze sa Skiatosa i svaki put je naglasavano kako je to mesto za miran odmor, znaci nikakvog "ludila" tamo nema, sto je iz snimaka bilo sasvim ocigledno, a poklapa se i sa iskustvom mojih prijatelja. Sva turisticka mesta u Grckoj, i u kontinentalnom delu i na ostrvima su po nasim merilima sela, ali i medju njima ima onih koja imaju klubove, beach barove, diskoteke... Ludila mozda ima na Iosu i Mikonosu, ali ostrva sama po sebi nisu garancija za dobar provod, cak naprotiv, vise su za obilazak i uzivanje u prirodnim lepotama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se, na Skijatosu i nije bio neki provod uvece, medjutim gradic je dosta mali, romantican sa onim belo-plavim kucicama kao na Santoriniju, i ima milion taverni, lepih kafica (http://www.skiathosinfo.com/business/rock-n-roll.htm), diskoteka, prodavnica, 66 plaza (od kojih vecina sa super-finim peskom, Lalariu, Kukunares i malu Bananu), poluostrvo Burzi u staroj luci gde je kafic sa najromanticnijim poglednom na svetu (izuzimam Paris), itd. i to sve na veoma malom prostoru, pogotovo kada odsednete u gradu. E pa da li ima tako nesto na Kasandri ?

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, Kalitea je jedno malo mesto, ali Kalithea ima nekoliko ogromnih diskoteka na samom ulazu u mesto, a kada kažem ogromnih, mislim da u Beogradu nema većih. Možda splav Kolos kad bi radio. Tematske su, jedna je elektro, discko, grčka muzika, live nastup... Pored toga ima još desetak klubova pored glavnog puta. Ulaz u te diskoteke je 10 €, ima jedno piće za to, i svako sledeće piće (npr Ouzo) je 10 €. Za vikend, petkom i subotom, ceo Solun dođe ovde i gotovo da ne može da se uđe. Toga, koliko ja znam, nema na Skiatosu, a na Krfu provereno nema.

Na određenim plažama Kalitee (do kojih nije baš lako doći) gotovo da nema stranih turista, uglavnom su to grci i preeeeviše dobre cice koje traže mnooogo dobre domaće frajere. Gužva je, bučno je (DJ pušta muziku all day & night long) Cene su vrlo visoke, opet poređenja radi, skijatos i krf su mala deca za Kaliteu.

Kassandra je, inače, prilično mirna i porodična. Ev. može da se naleti na neku žurku na nekoj velikoj plaži u okolini Pefkohorija. Ali Kalithea, kao što rekoh, se nikako ne uklapa u taj renome, naročito vikendom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O.K. Hvala! Samo je jedno zanima, kakve su plaze tamo, da li je onaj najfiniji pesak?

Takodje, zasto ne mogu da nadjem ni kod jedne nase (ozbiljnije) agencije ponudu za Kaliteu ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kalitheu radi puno nasih agencija, ali iskljucivo velike "nabudzene" hotele koji su na samoj plazi, a samo Travelland i Elnos tours iz NS rade apartmane. Razlog je taj sto je samo mesto smesteno iznad plaze i potrebno je desetak minuta hoda nizbrdo/uzbrdo za odlazak i povratak sa plaze, pa nase agencije izbegavaju apartmane da ne bi imale primedbe na udaljenost plaze, bar tako mi je receno u jednoj agenciji. Plaza je od belog peska i more je kristalno cisto i plavo, kao na celoj Kasandri. Na temi Kalithea na ovom forumu mozes pronaci detaljan opis i apartmana, plaze i provoda, koliko sam videla utisci su odlicni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O.K. Hvala! Za taj Elnos tours nikad nisam cuo, a Travelland je vec poznat po tome kako radi, tako da je onda slaba vajda od toga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O.K. Hvala! Za taj Elnos tours nikad nisam cuo, a Travelland je vec poznat po tome kako radi, tako da je onda slaba vajda od toga.

Atlantic agencija radi Kaliteu ali samo hotele pa mozes da pogledas ako te interesuje.To je dobra agencija i specijalizovana je za Grcku.www.atlantic.travel

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala! Steta sto imaju samo hotele...super su, ali na zalost nemam da platim 100e dnevno po osobi :-(.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Elnos je jedna od najjacih agencija iz Novog Sada, pored njih dobre su Perla i Oktopod. Elnos nudi Kaliteu i to jednu vilu. Pogledaj na njihovom sajtu http://www.elnostours.co.yu/grad.php?idpon...&idgrada=42.

Ja sam upravo danas reyervisala Kaliteu, dve durgarice i ja, preko Elnosa. Letovala sam i u Polihronu i u Pefkohoriju i u Haniotiju, jos ovo je ostalo. Culi smo da je provod fenomenalan, tih par diskoteka, a i plaze lepe i ciste...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Jana27: hvala na informaciji! Ne znam za Elnos turs, ja sam prosle godine radio detaljnu analizu nasih agencija koje rade Grcku (mozes to naci na forumu ovde), gde sam ih razvrstao na dobre i lose, medjutim ova Elnos nigde nije bila ni pomenuta. Upravo zbog toga mi je cudno da je tako "dobra", a gotovo niko (osim jednog clana foruma, sto "mirise" na samoreklamu) se nije izjasnio o njoj. Mada moram reci da je na jednom drugom forumu jedan clan ismejao gazdu te agencije i nazvao ga smesnim nazivom (citaj zivotinjskim), dok je jedna zena rekla da su pre dve godine hteli da im uvale bus koji prokisnjava!

Sto se tice ovih studija (Oscar) deluju koliko-toliko pristojno, medjutim nisam siguran da li ove dve vec nadaleko "cuvene" agencije nude istu stvar: Travelland i Big Blue travel?

Da li je neko uopste isao do sada u ovaj Oscar smestaj i sa ovom agencijom ?

Takodje, gledam iz Google Earth-a i na Flickr-u, ova Kalitea mi deluje kao jos veca selendura nego trojac Hanioti-Pefkohori-Polihrono. Cini mi se da je 300x500m celo mesto i da nema nista osim apartmana i plaze. Deluje mi da uopste nema taverni, kafica, itd., kao npr. na Skijatosu (pogledajte samo na Google Earth-u). Od ova cetiri mesta Pefkohori mi deluje najvece, dok je Kalitea najmanja! Upravo zato mi je cudno da u tako malom mestu ima toliko dobrog sadrzaja.

Hvala!

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno jako sam iznenadjena recima o Elnosu, kako niko nije cuo za njih. Ja sam pre par puta isla s njima u Grcku i uvek se rado vracam putovanjima s njima, jer mogu da uporedim jos neke agencije s kojima sam putovala i koje ne mogu da se mere s Elnosom ni u jednom pogledu. Ono sto znam je da Elnos vecinom radi Grcku, i da je medju Novosadjanima jako poznata agencija. Nikada ni od koga nisam cula da je razocaran ovom agencijom. Preporucujem je!

A za Kaliteu sam cula samo reci hvale, pa posto sam letovala i u Polihronu, i u Pefkohoriju, i u Haniotiju, izbor je pao ove godine na Kaliteu. Znam da je provod super, jer kada sma bila u Pefkohoriju mnogi mladi su tamo isli u diskoteke koje su veoma popularne, cak mislim medju Grcima. More ko more, mislim da na citavom prstu je more super, tako da ne verujem da Kalitea kaska... :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno jako sam iznenadjena recima o Elnosu, kako niko nije cuo za njih. Ja sam pre par puta isla s njima u Grcku i uvek se rado vracam putovanjima s njima, jer mogu da uporedim jos neke agencije s kojima sam putovala i koje ne mogu da se mere s Elnosom ni u jednom pogledu. Ono sto znam je da Elnos vecinom radi Grcku, i da je medju Novosadjanima jako poznata agencija. Nikada ni od koga nisam cula da je razocaran ovom agencijom. Preporucujem je!

A za Kaliteu sam cula samo reci hvale, pa posto sam letovala i u Polihronu, i u Pefkohoriju, i u Haniotiju, izbor je pao ove godine na Kaliteu. Znam da je provod super, jer kada sma bila u Pefkohoriju mnogi mladi su tamo isli u diskoteke koje su veoma popularne, cak mislim medju Grcima. More ko more, mislim da na citavom prstu je more super, tako da ne verujem da Kalitea kaska... :)))

Ne znam, moguce zato sto je Novosadska agencija pa zato nije mnogo pisano o njoj.

Pa ti si onda bila svuda na Halkidiju. Reci mi, gde ima vise sadrzaja, a tu ne mislim samo na diskoteke kojih ima svuda, vec kafica, taverni, prodavnica i sl., od ova cetiri mesta ? Ja imam nekako utisak da su to samo hoteli-apartmani + plaza i nista drugo! Ali mozda gresim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takodje, gledam iz Google Earth-a i na Flickr-u, ova Kalitea mi deluje kao jos veca selendura nego trojac Hanioti-Pefkohori-Polihrono. Cini mi se da je 300x500m celo mesto i da nema nista osim apartmana i plaze. Deluje mi da uopste nema taverni, kafica, itd., kao npr. na Skijatosu (pogledajte samo na Google Earth-u). Od ova cetiri mesta Pefkohori mi deluje najvece, dok je Kalitea najmanja! Upravo zato mi je cudno da u tako malom mestu ima toliko dobrog sadrzaja.

Hvala!

Moj savet ti je - ako hoces da vidis svet, batali da gledas u google earth. :)))

Ne znam šta želiš da čuješ? Kalithe je MALO mesto, užasno malo, malecko... a "selendra" (ili selendura) je kompleksna osobina nekog mesta, i to se ne vidi na google earth-u i ne meri razmernikom. Postoje milionski gradovi koji su selendre...

Polihrono, Pefkohori i Hanioti su po veličini tek neeeesto malo veci od Kalitee, ali su različiti tipovi letovališta.

Ako hoćeš veliko mesto idi recimo u Heraklion (100.000 stanovnika) ili na Rodos, grad Rodos ima (čak!) 80.000 stanovnika ili grad Krf (40.000)... Ili neko letovalište u blizini Atine ili Soluna.

Ako trazis baš velike urbane centre koji su ujedno i letovalista, Grčka, koja nema nijednu metropolu, ti je potpuni promašaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25609
    Ukupno tema
    851330
    Ukupno poruka