j.lo

Provod na Halkidikiju

65 poruka u ovoj temi

Moj savet ti je - ako hoces da vidis svet, batali da gledas u google earth. :)))

Ne znam šta želiš da čuješ? Kalithe je MALO mesto, užasno malo, malecko... a "selendra" (ili selendura) je kompleksna osobina nekog mesta, i to se ne vidi na google earth-u i ne meri razmernikom. Postoje milionski gradovi koji su selendre...

Polihrono, Pefkohori i Hanioti su po veličini tek neeeesto malo veci od Kalitee, ali su različiti tipovi letovališta.

Ako hoćeš veliko mesto idi recimo u Heraklion (100.000 stanovnika) ili na Rodos, grad Rodos ima (čak!) 80.000 stanovnika ili grad Krf (40.000)... Ili neko letovalište u blizini Atine ili Soluna.

Ako trazis baš velike urbane centre koji su ujedno i letovalista, Grčka, koja nema nijednu metropolu, ti je potpuni promašaj.

Ne, ne trazim velike gradove, jer da trazim isao bih upravo u Heraklion, Krf ili sl. Dakle, moje se pitanje ovog puta odnosilo iskljucivo na Kasandru. Mene samo zanima koje od tih mesta ima najvise sadrzaja...u prevodu citaj "kada se uvece vratim sa plaze, a nemam decu, da se ne smorim kao niko od dosade"!

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da letovala sam i u Pefkohoriju i u Haniotiju i u Polihronu, i iako ova tri mesta jesu na neki nacin slicna, sva tri sam dozivela drugacije. Pefkohori je po meni najvise za mlade. Puno je kafica, taverni, postoji jedna diskoteka, i par nekih takoreci klubova na otvorenom. Mada posle par dana letovanja isti sadrzaji poprilicno smore. Po meni plaze i more su u svim mestima super tako da se na tome ne bi zadrzavala. Polihorono je totalno porodicno mesto. Tamo i mogu samo porodice da se sretnu. Uvece izlaske batalite, jer nema nicega. Vecera u restoranu i kuci na spavanje. Kada sam bila tamo sva sreca da sam imala dobro drustvo tako da smo sedeli po celo vece u jednom lokalu i zezali se, mada lokal je bio poprilicno prazan. E sad to je bilo 2005. godine, tako da mozda se nesto promenilo, mada cisto sumnjam. A Hanioti mi je najlepsi od svih mesta, postoji lep parkic u centru Haniotija kroz koji se dolazi do plaze. Uvece je poprilicno zivo, ali ni tu nema nekih mesta za izlaske, tipa da odes negde da skaces do zore. Hanioti i Pefkohori su puni mladih, ali Hanioti pre svega mladih zaljubljenih, a Pefkohori onih koji su zeljni ludog provoda i pijanki non sto. Iskreno Pefkohori je krenuo malo da me podseca na nasa, tj. Crnogorksa mesta tipa Budva ili HN, mada mnogo manji je od tih mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da letovala sam i u Pefkohoriju i u Haniotiju i u Polihronu, i iako ova tri mesta jesu na neki nacin slicna, sva tri sam dozivela drugacije. Pefkohori je po meni najvise za mlade. Puno je kafica, taverni, postoji jedna diskoteka, i par nekih takoreci klubova na otvorenom. Mada posle par dana letovanja isti sadrzaji poprilicno smore. Po meni plaze i more su u svim mestima super tako da se na tome ne bi zadrzavala. Polihorono je totalno porodicno mesto. Tamo i mogu samo porodice da se sretnu. Uvece izlaske batalite, jer nema nicega. Vecera u restoranu i kuci na spavanje. Kada sam bila tamo sva sreca da sam imala dobro drustvo tako da smo sedeli po celo vece u jednom lokalu i zezali se, mada lokal je bio poprilicno prazan. E sad to je bilo 2005. godine, tako da mozda se nesto promenilo, mada cisto sumnjam. A Hanioti mi je najlepsi od svih mesta, postoji lep parkic u centru Haniotija kroz koji se dolazi do plaze. Uvece je poprilicno zivo, ali ni tu nema nekih mesta za izlaske, tipa da odes negde da skaces do zore. Hanioti i Pefkohori su puni mladih, ali Hanioti pre svega mladih zaljubljenih, a Pefkohori onih koji su zeljni ludog provoda i pijanki non sto. Iskreno Pefkohori je krenuo malo da me podseca na nasa, tj. Crnogorksa mesta tipa Budva ili HN, mada mnogo manji je od tih mesta.

O.K. Hvala! Ovo sam zeleo da cujem. Dakle, Hanioti je lepsi, ali Pefkohori ipak ima (nesto) vise sadrzaja. A sad ako u ovu jednacinu ukalkulisemo i Kaliteu, kako to stoji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stoji da se neces provesti ako odsednes bilo gde na Kasandri, a ne odes u provod u Kaliteu. Mi smo odsedali u Pefkohoriju, a izlazili smo u Pefkohriju dva tri puta i Kalitei isto toliko, ali mi smo bili autom, pa nam je bilo opusteno. Gomila ljudi iz svih ovih mesta ide busevima, taksijima, rent-a-carom ili motorima u Kaliteu uvece, i svi stopiraju u povratku.

Kada bih ponovo isao na Kasandru, isao bih samo u Kaliteu. U Pefku, Hanitoriju i Polihrono ti vriste deca nad glavom, prskaju te, plaču, roditelji se deru na njih... Kasandra je jedno obdanište i to vrlo histerično. :D Kalitea je sasvim druga prica. Tamo ima nekih totalno kul plaža gde DJ pusta muziku celog dana. A more je svuda lepo, s tim što je u Kalitei na odredjenom plazama bas bas lepo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stoji da se neces provesti ako odsednes bilo gde na Kasandri, a ne odes u provod u Kaliteu. Mi smo odsedali u Pefkohoriju, a izlazili smo u Pefkohriju dva tri puta i Kalitei isto toliko, ali mi smo bili autom, pa nam je bilo opusteno. Gomila ljudi iz svih ovih mesta ide busevima, taksijima, rent-a-carom ili motorima u Kaliteu uvece, i svi stopiraju u povratku.

Kada bih ponovo isao na Kasandru, isao bih samo u Kaliteu. U Pefku, Hanitoriju i Polihrono ti vriste deca nad glavom, prskaju te, plaču, roditelji se deru na njih... Kasandra je jedno obdanište i to vrlo histerično. :D Kalitea je sasvim druga prica. Tamo ima nekih totalno kul plaža gde DJ pusta muziku celog dana. A more je svuda lepo, s tim što je u Kalitei na odredjenom plazama bas bas lepo :)

Hvala ti na informacijama. Da, sinoc sam procitao sve ove teme vezane za Kasandru i vidim da ovde idu uglavnom porodice sa malom decom. Sto se toga tice, onda Kalitea zaista ima prednost. A reci mi kakvo je samo mesto, ima li radnjica, kafica, itd. ?

btw - da li je neko imao iskustava sa ovim studijima Oskar u Kalitei?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ako zelis dobro more i plaze ni sa jednim mestom na Halkidikiju, tj. Kasandri ne mozes pogresiti. A sto se tice kafica, radnjica u Kalitei ne znam... to neko durgi mora da kaze...

Malo sam kopala po stranim forumima, i ljudi su obicno odusevljeni ovim mestom...

Evo ti jedan sajt za info, mozes da nadjes neke sadrzaje koji te zanimaju...

http://www.in-chalkidiki.com/

A evo iskopala sam i sajt jedne diskoteke u Kalitei, pa pogledaj, meni ok izgleda

http://www.ahoy.gr/index.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A evo iskopala sam i sajt jedne diskoteke u Kalitei, pa pogledaj, meni ok izgleda

http://www.ahoy.gr/index.html

Ahoy je jedna od najboljih diskoteka u Grckoj

post-4933-1242725230_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za celu Grčku, ali je najbolja na Halkidikiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma malo sam preterao :kez: ali je stvarno super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi su utisci mladih parova ili uopste mladih sto se tice provoda u Pefkohoriju i Haniotiju i sta bi mi vi savetovali jer bih isla u avgustu sa deckom na jedno od ta dva mesta i koju agenciju mi preporucujete kao kvalitetnu a da ne ubija po usima???:))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mene bi provod zanimao? hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ludi noćni provod ne postoji ni u jednom od ovih mesta. Velike diskoteke postoje ispred Kalitea-e (30-ak km) pa ako idete kolima to nije problem. Hanioti je pun lepo sređenih kafića sa dobrim izborom pića i koktela, svako veče se u nekom organizuju karaoke, muzika se tematski bira, a ako ste ljubitelj fudbala sa Englezima se možete odlično provesti. Sve prestaje između ponoći i 1h. U Pefkohoriju postoji klub, čini mi se da se zove No-no, koji radi duže, nama se nije dopao izbor muzike. Prošle godine su za vreme našeg boravka bile Grand zvezde, to je sada stvar ukusa. Iako je teško izvlačiti generalne zaključke, Hanioti/Pefkohori je dobar izbor ako tražite bliže letovalište, čisto i mirno more bez talasa, solidne plaže, a zabavu na nivou večernje šetnje, večere u tavernama, piće u kafiću. Za provod tipa diskoteka/klub ipak treba ići na ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije situacija bas tako losa. Pefkohori ima dosta kafica, a u pojedinima je klupska atmosfera, sa stranom muzikom naravno. Postoji i jedan srpski klub u kome je pretproslo leto pevao Sasa Kovacevic koji je inace cest gost u Pefkohoriju. U Haniotiju bas i nema mnogo kafica, ali onih par za koje znam su na samoj plazi, pa je uvece vrlo prijatno. Ja sam bila se deckom 2008. i 2009. i bilo nam je lepo, ali ne znam bas da li i kako moze jedan par da se provodi po klubovima. Mi to nismo ni pokusavali, bilo nam je prijatno i samo da prosetamo i odemo na klopu. U svakom slucaju ce Vam biti lepo, a u koje god mesto da odete od ova dva imate bus i nije daleko, 2-3 km su udaljena.

Sto se agencije tice, cene svi imaju slicne pa zato ako ste u mogucnosti da cekate do poslednjeg trenutka (tacnije 10 dana pre datuma kada planirate put), pratite "last minute" ponude koje agencije objavljuju na svojim sajtovima i u dnevnim novinama na stranama "mali oglasi" i procicete od 30 do cak 50% jeftinije. Mi tako svake godine, a tih ponuda ima stalno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem je sledeci:

na more idem autom sa dva drugara. Opredelili smo se da to bude Grcka, te da ne zalazimo suvise duboko. Ja sam u Grckoj bio pre 3 godine, na Krfu, ali sa devojkom, pa me ta vrsta odmora nije zanimala!

Sva trojica idemo na more bez devojaka, porodice... Iz tog razloga nismo hteli da rezervisemo smestaj, da se vezemo za jedno mesto...cilj nam je samo da se ludo provedemo desetak dana. Ocekujem korisne savete od ljudi koji su bili i videli...

Koliko vidim Tasos nam je najblize ostrvo, ali po opisu koji sam citao, nisam siguran da je simbol provoda za mlade i zurki

Unapred hvala na pomoci!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem je sledeci:

na more idem autom sa dva drugara. Opredelili smo se da to bude Grcka, te da ne zalazimo suvise duboko. Ja sam u Grckoj bio pre 3 godine, na Krfu, ali sa devojkom, pa me ta vrsta odmora nije zanimala!

Sva trojica idemo na more bez devojaka, porodice... Iz tog razloga nismo hteli da rezervisemo smestaj, da se vezemo za jedno mesto...cilj nam je samo da se ludo provedemo desetak dana. Ocekujem korisne savete od ljudi koji su bili i videli...

Koliko vidim Tasos nam je najblize ostrvo, ali po opisu koji sam citao, nisam siguran da je simbol provoda za mlade i zurki

Unapred hvala na pomoci!

ja idem prvi put u grcku tako da ti ne mogu preneti licna iskustva, ali idem u slicnoj reziji kao ti (nisam bio na moru sa drugarima 10 godina, u medjuvremenu 3 puta sa devojkom tako da se razumemo) i trazio sam neko mesto gde je prstanje i preporucili su mi Kaliteu; posto ste kolima blizu ti je pefkohori a i solun, znaci prstanje na sve strane! pogledaj na youtube ima par snimaka klubova po kalitei po meni bas ono sto sam trazio! poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka