tftzipcat

Medjunarodno putno osiguranje

1476 poruka u ovoj temi

Ja sam u Grkoj pre dve godine dobio jaku alergiju na sunce i bio sam 2 puta kod lekara,ali nije mi naplatio ništa,čak mi dao neku mast da mažem! Pitao me da li imam osiguranje,ja rekao da imam,ali nije posle ni tražio!

Inače svaka osiguravajuća kuća ima različitu listu,koja je u globalu dosta slična... Kada sam letos išao u Nemačku,kod Wiener-a sam uzeo osiguranje i po prvi put sam na listi video i popravku zuba do 150€,koje ranijih godina kod Delte,Dunava nisam video!

Iz iskustva prijatelja bih rekao da pokrivaju i alergiju na sunce i sunčanicu(sve osiguravajuće kuće)!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje iz iskustava prijatelja cujem suprotno. Treba pitati pre polaska !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ranije sam stalno koristila Deltino osiguranje, jer ga je bilo na svakom cosku pa mi je nekako bilo najednostavnije da ga kupim. Posto imam sitnu decu, po pravilu ni jedan put u inostranstvo se nije zavrsavao bez neke intervencije. Zoves call centar, kazes sta te muci, odes kod doktora, das osiguranje, oni ti izdaju racun i onda se cimas sa refundacijom istog. Nije preterano cimanje, ali je cimanje.

Prosle godine smo uzeli Wiener osiguranje. Koristili ga tri puta za 15 dana. Svaki put smo doktoru samo davali polisu osiguranja koju je on kopirao i cela se prica zavrsila na tome. Posle nekih mesec dana su nas zvali iz osiguranja da im samo postom posaljemo kopiju pasosa sa prvom stranom i stranom gde se vidi da smo usli i izasli iz Grcke.

Da li je to praksa ili samo zavisi od doktora kod koga smo bili ne bih znala da ti kazem.

Problemi zbog kojih smo isli kod doktora su bili razni: suncanica, ubod jeza, uganuce noce, istezanje misica, bol zuba, i nikad nismo imali problema sa refundacijom.

Sve u svemu super stvar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci Wiener je zakon !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako funkcioniše zdravstveno osiguranje naših ljudi u Grčkoj?

Kakva su vaša iskustva sa osiguravajućim kućama?

Da li se pregledi kod doktora plaćaju odmah, pa se plaćeno refundira po povratku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako funkcioniše zdravstveno osiguranje naših ljudi u Grčkoj?

Kakva su vaša iskustva sa osiguravajućim kućama?

Da li se pregledi kod doktora plaćaju odmah, pa se plaćeno refundira po povratku?

Ne placaju se odmah.Pregled zavrsis,daju ti terapiju,kopiraju osiguranje koje imas,a koje si obezbedio za dobijanje vize,kopiraju putnu ispravu.I to je to.

Pogledati u osiguranju,sta pise na sta se podrazumeva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pojedine osiguravajuće kuće dozvoljavaju da se bez poziva ode doktoru i da se pregled plati od 50-100 e i to refundiraju bez problema , a sve preko toga mora se kontaktirati onaj telefon . Prijatelji su ove godine imali laku saobraćajnu nesreću u Grčkoj i nisu platili ništa u bolnici za preglede , rengen snimke ama apsolutno ništa im niko nije tražio. Izgleda da kako kome dođe , e sad da li su oni imali sreće pa su ušli u državnu ustanovu pa zbog toga nisu platili ne znam ali je sve moguće.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko gledao današnju Beogradsku hroniku i problem našeg čoveka u inostranstvu sa Unika osiguranjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko gledao današnju Beogradsku hroniku i problem našeg čoveka u inostranstvu sa Unika osiguranjem?

A sta je bilo ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko gledao današnju Beogradsku hroniku i problem našeg čoveka u inostranstvu sa Unika osiguranjem?

Ajde deki pričaj šta je bilo sa osiguranjem treba da počnemo da uplaćujemo za putovanja osiguranje a neko je provalio da su oni najpovoljniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juce gledala Beogradsku hroniku i videla to za osiguranje ali mislim da je glavni problem u tome sto je covek imao uplaceno osiguranje od 5 dana negde u februaru i da mu je naravno to osiguranje u medjuvremenu isteklo pa je zbog toga i doslo do problema,valjda.Problem sa ovima iz UNIQE je taj sto oni nisu nista ucinili niti kontaktirali sa ambasadom da bi uvideli da postoji porblem ali je pitanje kada su oni za taj slucaj i culi....Ja sam barem tako razumela celu pricu...I mislim da cu ipak kod njih uplatiti osiguranje ukoliko ne dodjem do nekih drugih informacija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juce gledala Beogradsku hroniku i videla to za osiguranje ali mislim da je glavni problem u tome sto je covek imao uplaceno osiguranje od 5 dana negde u februaru i da mu je naravno to osiguranje u medjuvremenu isteklo pa je zbog toga i doslo do problema,valjda.Problem sa ovima iz UNIQE je taj sto oni nisu nista ucinili niti kontaktirali sa ambasadom da bi uvideli da postoji porblem ali je pitanje kada su oni za taj slucaj i culi....Ja sam barem tako razumela celu pricu...I mislim da cu ipak kod njih uplatiti osiguranje ukoliko ne dodjem do nekih drugih informacija...

Otprilike tako samo sto supruga ostecenog ima papir iz osiguranja na mnogo vise dana(uzet iz ambasade Madjarske gde je covek aplicirao za vizu). Neko ne govori istinu.

Ovi iz B.hronike su rekli da ce pratiti slucaj pa cemo videti sta ce ispasti na kraju.

A dug je narastao na 80.000 e

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:shokiran: 80.000 e :besan:

A da nije i tu fora kao sa Grcima da su malo pojmovi zbunjujuci,na koliko je dobio vizu i ono u kom roku moze da iskoristi vizu(dobio mesec dana da je iskoristi a platio 5 dana osiguranja)....????Mada je istina i to da neko laze,kao i uvek...

Praticemo situaciju pa ko prvi sazna nek javi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram odmah da naglasim da emisiju nisam gledala i neznam o cemu se radi.

Sto se tice Uniqe zadnje 3 godine koristim njihovo putno osiguranje , a pre toda Deltino samo jednom.

Razlog zasto sam presla kod njih je sto su svi moji prijatelji sa kojima sam isla na odmor

imali njihovo i svaki put im se nesto desavalo na odmoru u Grckoj, pocev od alergija na Sunce koje nikad nisu naivne , upala usiju ( sa sve ispiranjem) , upala grla i zadnji biser je bio na skijanju u Bugarskoj kad je na prijateljicu naletela skijasica i pokidala joj sve ligamente u kolenu.

Gips koji je dobila kod njih je bio plastican ( koji kod nas moze da se dobije samo ako debelo privatno platis ) i svaki dan su dolazili da je obilaze u hotelskoj sobi .

Bilo je tu jos svega i svacega i svaki put su bile u pitanju PRIVATNE ORDINACIJE, koje su imale ugovor sa njima i bez ikakvog zvanja unapred , obavljale intervencije ZA DZABE.

Znaci , nikad nista nisu platili ukljucujuci i lekove .Ordinacije je sama vrsila naplatu od osiguranja .

Ja sam pak za Deltu imala naznaceno da UVEK pre dolaska kod lekara , MORAM da ih nazovem i pitam kog lekara mogu tu da dobijem i unapred dam dijagnozu i jos platim pa ce mi posle dati pare . Koliku to rezervu treba da nosimo za nedaj Boze??

Sreca pa mi nikad nisu trebali .

Naravno da osiguranja ne sluze za popravke zuba , koje nisu urgentne i plasticne operacije ...

Elem , ove godine , Uniqa se vezala za Rajfajzen karticu i posto je to jos u zacetku , jedva se izborih i pobedih ( hehe) i naucih zaposlene da imaju i tu opciju , i tako uzeh godisnje osiguranje

sa placanjem od 400 din mesecno a za period pokrivanja od 180 dana .

Na sve to vezala sam i dete koje ima istu opciju osiguranja kad putuje samnom jer nema ovlascenu karticu (a za iste pare).

Istina , dobila sam i ugovor ( ogromantan) koji jos nisam procitala ( valda cu stici ovih dana ).

Poenta je jos , da sam fotokopije osiguranja prilozila za vizu , i dobile obe 6 meseci , 90 dana .

Sve u svemu , ako se nisu pokvarili i nesto novo smislili , do sada su super funkcionisali ,

A NADAM SE DA MI NIKAD NECE TREBATI I DA GA NECU KORISTI.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A NADAM SE DA MI NIKAD NECE TREBATI I DA GA NECU KORISTI.

Ovo na kraju je najbitnije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka