tftzipcat

Medjunarodno putno osiguranje

1476 poruka u ovoj temi

Gde i po kojoj ceni se moze dobiti

Polisa Medjunarodnog komercijalnog osiguranja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U bilo kojoj turistickoj agenciji ces dobiti tu informaciju...

Preporuka: Delta osiguranje http://www2.delos.co.yu

L.A.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Vlasnik sam Europ Assistance kartice zdravstvenog osiguranja sa asistencijom (tako pise nanjoj). Pozadi je uputstvo u kome se kaze da pokriva sve troskove iznenadne bolesti ili povreda na putu, bilo gde u Evropi. Izdata je od Delta banke/Delta osiguranja.

Uz izdavanje mi je receno da uz tu karticu nije potreno placati turistickoj agenciji dodatne troskove osiguranja.

Moja dosadasnja iskustva iz prakse su da u nekim agencijama to odobravaju, u nekima uz svadju i ubedjivanje, dok su u nekima kategoricni da mora da se placa njima, da to nema veze sa zdravstvenim osiguranjem, da je naplata spora (sic!), i da sam ja sve u svemu naivan i jako nezgodan covek sto uopste pravim pitanje oko toga umesto da im lepo platim koliko traze.

O cemu se radi?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

''vlasnici Europ Assistance, prilikom podnošenja zahteva za vizu, umesto polise, podnose fotokopije prednje i zadnje strane kartice.

- ove kartice važe samo na teritoriji Evrope, a korisnicima ovih kartica je omogućena neograničena suma pokrića u slučaju nezgode.''

Očito da je ovo isto što i polisa osiguranja, čim se spominje kao supstitut prilikom podnošenja viza.

Verujem da mnoge agencije ignorišu ovo ne bi li vam prodale još jedno osiguranje i na tome uzele svoju prozviziju. Eto, to im je jedina svrha, da vas prevare i zarade tu provizuju.

O kojim agencijama je reč?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li su sva ova osiguranja koja se kod nas prodaju ista - tj. cena manje-vise 1 Euro po danu za odrasle (pola eura za decu), a snose odgovornost za slicne iznose racuna za pruzenu lekarsku pomoc u inostranstvu - ili ne?

Ima li neko nekih (dobrih/losih) iskustava sa ovakvim osiguranjima?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada smo uplacivali samo Delta osiguranje, iz prostog razloga sto ga mozes uzeti na svakom cosku :)

Na zalost imali smo prilike da ga koristimo par puta, i mogu samo reci da sve super funkcionise. Kad vam zatreba samo pozovete call centar, i posle par minuta vam se javi operater na srpskom jeziku. Ako su u pitanju manje stvari tj. racuni do 100 evra to vi placate i po povratku refundirate (refundacija se ceka 15-ak dana), a ako je nesto vece oni to pokrivaju.

Prosle godine nam se dete razbolelo u Grckoj i vodili smo je kod doktorke u Nikiti, a posto je pregled bio samo 10 evra nismo se ni baktali sa osiguranjem.

Znam ljude koji su kupovali i Zepter osiguranje, ali ne znam kakvi su u praksi posto im nije zatrebalo. Cene su manje vise iste.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prošle godine uzeo Zepter osiguranje,i koristio ga :D

Sve u svemu isto funkcioniše kao Delta-Generali! Call centar,poziv....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel može neko da mi kaže čemu služi ono obavezno osiguranje za ulazak u Grčku, osigurani od čega?

Hvala unapred

Pozdrav

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ti je međunarodno putno-zdravstveno osiguranje! Ako ti ne daj Bože nešto zafali,lečiš se sa tim papirom... Ili plaćaš usluge doktora,apotekara pa refunduješ kada se vratiš kući!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali prvo konsultujes telefonom onoga kod koga si osigurana !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A i pre toga (opciono) - svađaš se sa agencijom ne bi li ti uz što manje ružnih reči priznali neko od medjunarodnih osiguranja koje već poseduješ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel može neko da mi kaže čemu služi ono obavezno osiguranje za ulazak u Grčku, osigurani od čega?

Hvala unapred

Pozdrav

Ja sam prosle godine imala problema sa jakim bolovima u stomaku, kod lekara sam obavila sve preglede i dobila sam terpiju koju sam platila, ali pri povratku u Beograd refundirano mi je. Mogu ti reci da je to sasvim ok, i da je spas za ne daj boze ako se razbolis.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine imala problema sa jakim bolovima u stomaku, kod lekara sam obavila sve preglede i dobila sam terpiju koju sam platila, ali pri povratku u Beograd refundirano mi je. Mogu ti reci da je to sasvim ok, i da je spas za ne daj boze ako se razbolis.

Jel to znaci kod bilo kog doktora moze da se ode, i sta treba za refundiranje, racun?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ne mozes bas kod svih. Mislim da to zavisi i od osiguranja koje kupujes. Agencija te treba obavestiti o tome.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde god uzmes osiguranje dobijes telefone da bi mogao da ih kontaktiras pre nego sto odes kod lekara. OBAVEZNO se uzima racun zbog refundacije. I da znas da nijedna agencija nece da placa lecenje zbog neke alergije tj promene klime [najcesce se desava]. Ako ti se "nedaj boze" to desi, konsultuj se sa lekarom da ti izda racun za nesto drugo da bi moglo da se naplati u povratku. Pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka