tftzipcat

Medjunarodno putno osiguranje

1476 poruka u ovoj temi

Volodja, nisam razumela, sta ti se zapravo dogodilo?

1. Imao sam polisu tog zdravstvenog osiguranja kompanije "triglav-Kopaonik" koju sam uplatio pre putovanja.

2. Na letovanju mi se upalilo uvo (voda, promaja, klima u kolima,....).

3. Otisao sam kod lekara specijaliste koji je izvrsio pregled, intervenciju i ispisao recept za neke kapi, a sve naplatio 50 evra.

4. Uz put se "ujeo za jezik" sto me je odrao jer jako voli Srbe i Srbiju gde je cak odradio specijalizaciju (Beograd).

5. Kada sam dosao kuci uzmem njegov lekarski nalaz, racune za pregled i lek (kapi) i polisu pa sve odnesem u osiguravajuce drusto da mi refundiraju troskove.

6. Posle nedelju dana sam dobio sve pare!

Jel jasnije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ja ni ne znam koji su uslovi za ono osiguranje preko kartice koje imam poslednjih godina. Pre par godina su prijatelji uzeli i sitnim crvenim slovima je dole pisalo da je ucesce 50eur. Mozda je to ono minimalno osiguranje sa najjeftinijim dnevnim placanjem. Znam da su nudili neke doplate i da su oni uzeli za dete umesto 0.5eur po danu 0.6 valjda i ono je bilo potpuno osigurano bez dinara ucesca. Dobilo je upali uha, islo na pregled i oni su platili 100eur koje im je bilo vraceno u BGu jer lekar koji je pregledao dete u tom mestu nije imao nikakav ugovor sa Europe Assist-om.

Ortak je dobio upalu uvceta takodje, vracemo mu je od 100eur samo 50.

Pa to mozda ima veze sa tom karticom:-P uvek pred put uzimam "klasicno" osiguranje za dane puta i ono sve pokriva.... Imala sam slucaj u Sloveniji (vise se ne secam za sta :-P) da je racun iznosio 18,90 eur i to su u cent uplatili.

Sad ima problem sto bih mozda otisla u Uniqu zbog tog popusta koji nude, ali navika je cudo... plasim se da u nekom grmu ipak ne lezi zec :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to mozda ima veze sa tom karticom:-P uvek pred put uzimam "klasicno" osiguranje za dane puta i ono sve pokriva.... Imala sam slucaj u Sloveniji (vise se ne secam za sta :-P) da je racun iznosio 18,90 eur i to su u cent uplatili.

Sad ima problem sto bih mozda otisla u Uniqu zbog tog popusta koji nude, ali navika je cudo... plasim se da u nekom grmu ipak ne lezi zec :D

uniqua je kupila Zepter...a Zepter je imao non stop uslove iste. Platish 1eur po danu i kompletno refundiraju CAK salju pare odmah a ne naknadno kad se vrnesh. Mi smo 2 godine tako isli dok ih nisu prodali. Sad da li cuci grm u zecu ili obrnuto :) najbolje da pitash njih licno i procitas sitna slova. Firma je ozbiljna tako da ono sto pishe tako je ne verujem da tu obmanjuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to mozda ima veze sa tom karticom:-P uvek pred put uzimam "klasicno" osiguranje za dane puta i ono sve pokriva.... Imala sam slucaj u Sloveniji (vise se ne secam za sta plezko.jpg) da je racun iznosio 18,90 eur i to su u cent uplatili.

Sad ima problem sto bih mozda otisla u Uniqu zbog tog popusta koji nude, ali navika je cudo... plasim se da u nekom grmu ipak ne lezi zec biggrin.jpg

Ozboljna je to firma ne bi trebalo da bude problema, ali valja proveriti. Sada sam i ja u dilemi, jer sam jedne godine imao Generali i koristili smo ga zbog klinca i nista nismo platili, samo smo pozvali onaj broj sa polise i oni su to resili sa doktorkom, a nas su zvali posle par meseci da nas pitaju da li je sve bilo ok i kakva je doktorka bila, koja je terapija bila i tako to. Svak inaredni put smo imali Uniqu, ali na srecu nismo nikada koristili pa sam sada u dilemi jer mi Uniqa odgovara jer je jeftinija i ima opciju porodicno koje je jeftinija varijanta i ima opciju sa periodima, a ne po danu kao Generali, pa sada ne znam sta je bolje i da li Uniqa funkcionise kao i Generali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi sa Delta Generali imamo lose iskustvo iz Turke od pre 5 godina. Nismo citali "sitna slova", tj. pregled nas je kostao 75E, a po povratku nam vratili samo 25E, jer ostalo snosis sam. Verovatno se u medjuvremenu nesto promenilo, kad su vama vracali.

Inace, u uslovima kod Uniqe pise da do 100E placas na licu mesta, pa ti vrate po povratku. Kod vecine je tako ili cak 200E. Kod Dunav osigurnaja na licu mesta placas do 50E.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi sa Delta Generali imamo lose iskustvo iz Turke od pre 5 godina. Nismo citali "sitna slova", tj. pregled nas je kostao 75E, a po povratku nam vratili samo 25E, jer ostalo snosis sam. Verovatno se u medjuvremenu nesto promenilo, kad su vama vracali.

Inace, u uslovima kod Uniqe pise da do 100E placas na licu mesta, pa ti vrate po povratku. Kod vecine je tako ili cak 200E. Kod Dunav osigurnaja na licu mesta placas do 50E.

Ne i pre 6 godina smo imali isto iskustvo sa deltom tj. da nismo mi nista placali...

Andrej26 i Banebg, znam da je Uniqa ozbiljna firma, i ta sitna slova bih i procitala... nego ne znam kako to zaista funkcionise na licu mesta... Ne bih volela na odmoru da sizim zbog neke papirologije... :besan:mislim da bi bilo dovoljno to sto bih morala kod doktora :-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pardon, u pitanju je bilo Delta osiguranje 2004.godine i pisalo je da snosis do 50E sam troskove.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto idemo sopstvenim prevozom,a smestaj preko agencije,mislim se sta da radim.Agencija,ocito,ima deal sa jednom osiguravajucom kucom i kao oni bi nam ispisali polise,mi njma na racun da uplatimo(ne zaboravite postarinu),jer ta kuca u nasem gradu nema kancelariju.Medjutim,ima drugih kuca ovde kod nas,znaci da odem direktno i na licu mesta uzmem bez dodatnih troskova.Sta mi savetujete?Ja mislim da agencija preko koje idemo nema nista s tim koje cu ja putno osiguranje uzeti i to sto mi govore da moram bas to koje oni rade,jer u protivnom ne odgovaraju ni za sta,nema mnogo smisla.Po mom osecaju je samo deal izmedju agencije i osiguravajuce kuce.Ako se razbolimo,ne daj Boze,sta agencija ima s tim?Nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto idemo sopstvenim prevozom,a smestaj preko agencije,mislim se sta da radim.Agencija,ocito,ima deal sa jednom osiguravajucom kucom i kao oni bi nam ispisali polise,mi njma na racun da uplatimo(ne zaboravite postarinu),jer ta kuca u nasem gradu nema kancelariju.Medjutim,ima drugih kuca ovde kod nas,znaci da odem direktno i na licu mesta uzmem bez dodatnih troskova.Sta mi savetujete?Ja mislim da agencija preko koje idemo nema nista s tim koje cu ja putno osiguranje uzeti i to sto mi govore da moram bas to koje oni rade,jer u protivnom ne odgovaraju ni za sta,nema mnogo smisla.Po mom osecaju je samo deal izmedju agencije i osiguravajuce kuce.Ako se razbolimo,ne daj Boze,sta agencija ima s tim?Nista.

apsolutno si u pravu, jedino ako im osiguranje ulazi u cenu, kao mojima sto je osiguranje uslo u cenu kod Perle. Tvoje je pravo da uzmes polisu koju zelis, tj. kuce koja ti najvise odgovara. Nema agencija nista sa vama tamo,ako se razbolite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Godinama koristim Delta osiguranje, u raznim zemljama.... Na zalost, skoro da nije bilo puta u inostranstvom da nekom od clanova porodice nije trebao doktor.... NIKAD nisam ucestvovala u troskovima lecenja. Postoje dve varijante:

1. da do 100 evra ja platim oni mi refundiraju kad se vratim

2. da bolnica/doktor direktno to sredi sa njima.

Ali zaista nikad mi ni dinara nisu uzeli .

Nama se desila ova druga varijanta i nismo nista platili i ne znam koliki je racun bio.

Voleo bi kada bi na ovoj temi razresili dileme kod par aktuelnih kuca kako koja resava stvar na licu mesta. Ako recimo Uniqa koju koristim poslednjih par godina ili ostale pomenute kuce imaju neku foru sa ucescem 50, 100 ili 200 eur onda bi opet poceo da uzimam Generali. Platim malo vise ako treba, ali da ne mislim zlu netrebalo.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto idemo sopstvenim prevozom,a smestaj preko agencije,mislim se sta da radim.Agencija,ocito,ima deal sa jednom osiguravajucom kucom i kao oni bi nam ispisali polise,mi njma na racun da uplatimo(ne zaboravite postarinu),jer ta kuca u nasem gradu nema kancelariju.Medjutim,ima drugih kuca ovde kod nas,znaci da odem direktno i na licu mesta uzmem bez dodatnih troskova.Sta mi savetujete?Ja mislim da agencija preko koje idemo nema nista s tim koje cu ja putno osiguranje uzeti i to sto mi govore da moram bas to koje oni rade,jer u protivnom ne odgovaraju ni za sta,nema mnogo smisla.Po mom osecaju je samo deal izmedju agencije i osiguravajuce kuce.Ako se razbolimo,ne daj Boze,sta agencija ima s tim?Nista.

Uzmi osiguranje koje ti hoces... to sa agencijom nema nikakve veze...oni samo uzimaju procenat od prodatih polisa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko je li moguće uplatiti u nekoj Grčkoj agenciji osiguranje.

Imamo preko Perle AMSovo (fora na 15.000, mada vidim argus daje na 10.000) pa ako finansije dozvole možda produžimo još koji dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod vecine osiguranja refundiraju sve, samo je pitanje koliko snosis ti na licu mesta, pa ti posle vrate. Kao sto rekoh najmanje je kod Dunava do 50E, kod Uniqe je do 100E, ali opet vredi iskoristiti onaj popust 22.juna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao sam juce do svoje agencije po vaucere za letovanje i pitam ih kakvo putno osiguranje nude i rekli su mi da je u pitanju viener stadtische. Dok sam citao njihovu brosuru rekli su mi da nije bas sve kao u brosuri i ispricali su mi kako sve funkcionise ove godine. Prvo porodicna polisa je za min. 4 osobe, a ne kao kod Uniqe min. 3 osobe, druga stvar na licu mesta snosite trosak sami, ali uzimate racun i papire od lekara sta vam je bilo i sta su vam radili i te papire donosite u osiguranje gde njihovi lekari tj. komisija procenjuju da li treba da vam se novac refundira. Kazu da retko kome isplate sumu jer ta njihova komisija skoro uvek tako odluci. Sve se ove godine navodno promenilo kod njih u odnosu na ranije zbog kako kazu zloupotreba od strane nasih turista.

Izmenjeno (andrej26)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka