tftzipcat

Medjunarodno putno osiguranje

1476 poruka u ovoj temi

Niko ti nece traziti zdravstveno osiguranje, pogotovo leti kada su guzve, sto naravno ne znaci da treba ici na put bez osiguranja,jer je cifra zaista zanemarljiva u odnosu na sigurnost koju imate sa polisom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je putno zdrastveno osiguranje OBAVEZNO?

interesuje me za grcku i makedoniju....ja mislim da jeste.....al me kum ubedjuje da nije.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi danas Uniqa daje popust 25% kao i danima pre nego sto igra nasa reprezentacija,, znaci za mene zenu i dvoje male dece iznosi 2250din

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je putno zdrastveno osiguranje OBAVEZNO?

interesuje me za grcku i makedoniju....ja mislim da jeste.....al me kum ubedjuje da nije.....

ja mislim da nije obavezno ali je pozeljno.

za 2500 din.pokrivate evntualne troskove od mnogo evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putno osiguranje vam je kao platne kartice kojima možete da plaćate u inostranstvu , kao zeleni karton za auto . što bi trošili pare za ne daj bože lečenje. To vam je neko osiguranje da ćete ako zlu ne trebalo imati novac da platite lečenje , tj. za vas će platiti vaša osiguravajuća kuća .

Uzmite , platite tih 2000 ili već koliko i mirni ste bar za lečenje . Znam ako se pogleda: par hiljada za zeleni , pa za međunarodnu vozačku , pa za još neke stvari skupi se dosta .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Triglav osiguranje ima akciju za Grčku. 80 dinara za odrasle po danu a 40 za decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a zasto su onda u grckoj ambasadi trazili da to bude jedan od obaveznih papira???i dan danas to vazi za one koje imaju plave pasose.....sva sreca pa sam pocrveneo odavno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi danas Uniqa daje popust 25% kao i danima pre nego sto igra nasa reprezentacija,, znaci za mene zenu i dvoje male dece iznosi 2250din

E, da, a mislim i 22., 25% popusta. A ako idete na duzi/dalji put sa decom, pa spucate preko 5000 na osiguranje, kako sam obavesten, dete dobija dres reprezentacije :) (neproverena informacija)

Cesto su ljudi komentarisali ovde o tome da li je ili ne potrebno to osiguranje. U 90% slucajeva sada vas niko nece ni pitati imate li ili ne, ali, ne dao Bog da vam zatreba... Ja sam ga, na srecu koristio samo jednom, kada smo cera i ja zaradili u razmaku od 2 dana "plivacko uvo", a nismo poneli deksametazon/neomicin kapi. Naravno, moras da platis osnovni deo, pregled i lekove (mislim da vecina fransiza pokriva preko 100 eura, do 100 placas sam), ali su mi, posto sam odneo dokumentaciju, vratili pare na racun za 10-12 dana.

Ali, sacuvaj me i sakloni da se desi nesto kao mojim prijateljima, jednom puklo slepo crevo u avionu, a drugi zavrsio na skeneru u Atini...dok ih je hitna pomoc vozila, i jedan i drugi tvrde da je glavno pitanje bilo da li su zdravstveno osigurani. Na srecu, njihovu, obojica su imali kartice medjunarodnog zdravstvenog osiguranja...

Izgleda kao bacanje para i za npr. 4-oroclanu porodicu i nije bas malo, ali princip osiguranja i jeste "neka mi ne zatreba nikad, ali kad zatreba, sretan sam sto ga imam".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"To se dogadja samo nekom drugom"!

Prosle godine mi se dogodilo da sam imao problema sa uhom.

Kupanje, voda, pa klima u kolima i desio se problem!!! Bol i otok, vidljiv!

Mislio sam da se to meni nikad ne dogadja, a na Kefi sam u Argostoliju video gomilu ljudi sa "tuferima i flasterima" na usima.

Odem kod lekara, odere me za 50 jevreja posle pregleda i kada sam mu dao one papire osiguranja on me pita:

"Vi ste iz Srbije"?

Tacno se osetila ona mucna neprijatnost u tisini dok je pisao nesto na onim papirima, a onda mi je vadio neke slike, diplome,..., pa mi je cak pokazo slike "srpskih gonica" posto je lovac i kako kaze: "To su najbolji kerici koje je imao"!

Pregled i terapija su bili da prostite " kerov q...c" nego ja uzeo odmah antibiotik ponet od kuce i sam sproveo terapiju.

Dodjem kuci odem u "Triglav-Kopaonik osiguranje" podnesem zahtev i sve pare dobijem nazad!?!

P.S.

"Ne znam zasto sam sve ovo ispricao ali mozda nekom i koristi ovo moje iskustvo!"

Da ne pricam o skijanju u Francuskoj i iskustvu jedne devojke kojoj je "obavezno ski-osiguranje" pokrilo cak i helikopter koji je prevezao sa staze!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, nisam razumela, sta ti se zapravo dogodilo?

Inace, uvek uzimam osiguranje, jer nikad se ne zna...:D Ove godine cu najverovatnije preko Dunava, jer pokrivaju sve troskove koji su veci od 50 evra, a tamo sam osigurala i auto, pa mozda dobijem neki popust... :D Citamo drugarica i ja njihove uslove, odnosno ugovor, i valjamo se od smeha... Posmrtni troskovi i transport... :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, nisam razumela, sta ti se zapravo dogodilo?

Inace, uvek uzimam osiguranje, jer nikad se ne zna...biggrin.jpg Ove godine cu najverovatnije preko Dunava, jer pokrivaju sve troskove koji su veci od 50 evra, a tamo sam osigurala i auto, pa mozda dobijem neki popust... biggrin.jpg Citamo drugarica i ja njihove uslove, odnosno ugovor, i valjamo se od smeha... Posmrtni troskovi i transport... bez-zuba.jpg

Uniqa pokriva sve troskove tj.nemas fransizu i imas popust od 25% da pre utakmice Srbije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini, sta ti ovo znaci?Mislim, nisi me ubedio, zasto je jedno osiguranje bolje od drugog? :D Ljudi uglavnom ne citaju ugovor, ali ja sam veoma precizna... :D

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini, sta ti ovo znaci?Mislim, nisi me ubedio, zasto je jedno osiguranje bolje od drugog? :D Ljudi uglavnom ne citaju ugovor, ali ja sam veoma precizna... :D

Kao i tema Medjunarodna dozvola tako postade i ova tema.

Znaci medjunardono osiguranje NIJE obavezan dokument za razliku od medjunardone dozvole ali je preporucljiv i pozeljan bash iz razloga koje su ljudi spominjali.

Na vama je da ujurite najbolje odnosno ako mozete da nadjete osiguranje koje pokriva sve bez vaseg ucesca ili bar osiguranje koje pokriva od 50eur pa na vise.

U delti je 50eur vase usecse ali vi snosite troskove do 100eur a oni posle refundiraju tih 50. Ukoliko su troskovi veci, onda oni izmiruju sve sem tih 50eur.

Tako je bilo bar pre 2 god.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao i tema Medjunarodna dozvola tako postade i ova tema.

Znaci medjunardono osiguranje NIJE obavezan dokument za razliku od medjunardone dozvole ali je preporucljiv i pozeljan bash iz razloga koje su ljudi spominjali.

Na vama je da ujurite najbolje odnosno ako mozete da nadjete osiguranje koje pokriva sve bez vaseg ucesca ili bar osiguranje koje pokriva od 50eur pa na vise.

U delti je 50eur vase usecse ali vi snosite troskove do 100eur a oni posle refundiraju tih 50. Ukoliko su troskovi veci, onda oni izmiruju sve sem tih 50eur.

Tako je bilo bar pre 2 god.

Godinama koristim Delta osiguranje, u raznim zemljama.... Na zalost, skoro da nije bilo puta u inostranstvom da nekom od clanova porodice nije trebao doktor.... NIKAD nisam ucestvovala u troskovima lecenja. Postoje dve varijante:

1. da do 100 evra ja platim oni mi refundiraju kad se vratim

2. da bolnica/doktor direktno to sredi sa njima.

Ali zaista nikad mi ni dinara nisu uzeli .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Godinama koristim Delta osiguranje, u raznim zemljama.... Na zalost, skoro da nije bilo puta u inostranstvom da nekom od clanova porodice nije trebao doktor.... NIKAD nisam ucestvovala u troskovima lecenja. Postoje dve varijante:

1. da do 100 evra ja platim oni mi refundiraju kad se vratim

2. da bolnica/doktor direktno to sredi sa njima.

Ali zaista nikad mi ni dinara nisu uzeli .

pa ja ni ne znam koji su uslovi za ono osiguranje preko kartice koje imam poslednjih godina. Pre par godina su prijatelji uzeli i sitnim crvenim slovima je dole pisalo da je ucesce 50eur. Mozda je to ono minimalno osiguranje sa najjeftinijim dnevnim placanjem. Znam da su nudili neke doplate i da su oni uzeli za dete umesto 0.5eur po danu 0.6 valjda i ono je bilo potpuno osigurano bez dinara ucesca. Dobilo je upali uha, islo na pregled i oni su platili 100eur koje im je bilo vraceno u BGu jer lekar koji je pregledao dete u tom mestu nije imao nikakav ugovor sa Europe Assist-om.

Ortak je dobio upalu uvceta takodje, vracemo mu je od 100eur samo 50.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka