ANNIE

KALITEA

985 poruka u ovoj temi

Pa kao i svugde po Grckoj u septembru polako se spusta tenzija........

ovo je sam centar Kalitee

img2955ky8.th.jpg

Palini hotel, s glavnog puta se silazi prema plazi gde se i sam nalazi..

img3071vn3.th.jpg

Semafor kod hotela Makedonia i odmah posle njega se skrece dole, levo prema Paliniju i Atos palas.....inace nekih 300m nize dole je karting staza sa desne i diskoteka sa leve strane.

img3069ev0.th.jpg

crkva koja se pripada hotelskom kompleksu a nalazi se levo, pred sam dolazak u hotel

img3075ni0.th.jpg

nezaobilazne palme......ispred samog hotela

img3078sa8.th.jpg

na ovom mestu se nalazi tabla na kojoj pise "cinema" i vodi do sopstvenog bioskopa..

img3073vr1.th.jpg

Hotel Makedonia, takodje luksuzan kao i Palini i Atos palas.....nalazi se sa gornje strane puta

img3040jy8.th.jpg

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo,lepo...svidja mi se...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi, a...kakav je Afitos kao mestasce?

I koliko je u Kalitei buka nocu, da li su te diskoteke na bezbednoj udaljenosti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Afitos je mesto kad se krene iz Kalitee prema Siviriju (gde sam ja bio sada) koji je 8km od Kalitee.......e na pola puta ima tabla i skretanje za Afitos i pise 4,7km...nisam bio ali kazu da je malo, lepo i da ima sta da se vidi.......sad mi zao.

Diskoteke u Kalitei su van "grada" kad se krene prema Polihronu, tako da su na bezbednoj udaljenosti, a i kako je uradjena ona "Stigma" ne verujem da bi se culo i da bi smetalo nekom i da je u centru.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ma mirna je kallithea nocu,uopste nema potrebe da se brinete oko toga.stigma rules:)jbt,koliko je i kakvo ono cudo:)ancho,reci mi kako je bilo u siviriju?posto su me neki grcikoje sam upoznao,zvali da dodjem kod njih u siviri polovinom septembra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno

Ja bih trebalo da idem krajem septembra tamo ili u Pallini, pa me interesuje sve a i okolina hotela,ponuda i sl. Svaka informacija zlata vredi.

Izvini sto kasnim, ali nemam puno slobodnog vremena. Mogu najvise da ti pomognem oko izbora hotela, a sto se tice same Kalithe, slazem se sa predhodnicima. Najtoplije ti predlazem ATHOS PALACE. Skoro je renoviran, cist je do bola. Svi se trude oko tebe, peskire i posteljinu ti menjaju svakoga dana!!!!! Zelenilo svuda oko tebe. Ej, postavio sam slike na MFT -pod sifrom "opusteno" pa se uveri. Lezaljke i suncobrani su besplatni i na bazenu i na plazi. Plaza je cista, peskovita sa barom. Bazen je olimpijski sa obicnom vodom i pored njega se nalazi bar koji radi do 24.00. Kod Pallinija imas i bazen sa morskom vodom koji mozes da koristis. Ja sam uplatio ALL inclusive i nisam se prevario. Hrana je neverovatno kvalitetna i raznovrsna (imas cak i posne sarmice). Za rucak i veceru imas barem po desetak jela, dvadesetak salata, voca, slatkisa, sladoleda....Sa narukvicom mozes da konzumiras u svim barovima od 10-24:

-grcku kafu, nes kafu, ajs kafu, pivo, vodku,wiski,dzin,jedno desetak koktela, belo i crno vino, cedjene sokove(pomorandza, breskva....), sladoled, sendvice, kolacice...

-tokom dana te zabavljaju animatori sa raznim igrama i vezbama, kako odrasle tako i decu

-Imas i dva ili tri terena za tenis.

I stvarno se svi trude da dodjes opet!!!

Pitajte za detalje!!

Savet-idite kolima!!!1

Izmenjeno (gaga2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ma mirna je kallithea nocu,uopste nema potrebe da se brinete oko toga.stigma rules:)jbt,koliko je i kakvo ono cudo:)ancho,reci mi kako je bilo u siviriju?posto su me neki grcikoje sam upoznao,zvali da dodjem kod njih u siviri polovinom septembra.

Siviri ti je 8km od Kalitee i susta suprotnost.......totalno mirno, zivne za vikend kad Grci dodju, inace ja mislim da 70% apartmana u Siviriju je u vlasnistvu Grka a ne izdaju ih nego uzivaju sve blagodeti svog mora i ljubomorno cuvaju apartmane. Duz setalista, desno od doka se nalaze kafici i restorani mislim da sve skupa ih ima 10-tak.......i to je to. Ako hoces BAS, BAS da se odmoris a da nemas guzve, Siviri je odlican.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvini sto kasnim, ali nemam puno slobodnog vremena. Mogu najvise da ti pomognem oko izbora hotela, a sto se tice same Kalithe, slazem se sa predhodnicima. Najtoplije ti predlazem ATHOS PALACE. Skoro je renoviran, cist je do bola. Svi se trude oko tebe, peskire i posteljinu ti menjaju svakoga dana!!!!! Zelenilo svuda oko tebe. Ej, postavio sam slike na MFT -pod sifrom "opusteno" pa se uveri.

...

Pogledao sam slicice i mogu da kazem da izgleda odlicno. E jedino pitanje je sta i gde posle 24h?

Izmenjeno (mikap)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u bre,pa mozes gde hoces:)kad krenes od kalitee ka kriopigiju,videces sa desne strane dva kluba:ahoy i stigma,preko puta njih je island:)a ima i neka grcka kafana,bouzuka se valjda zove,ja nisam bio,al kazu da je dobro.

sve diskoteke su do jaja,al malo skuplje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledao sam slicice i mogu da kazem da izgleda odlicno. E jedino pitanje je sta i gde posle 24h?

Slazem se sa fackeer-om! Zato sam i rekao... KOLIMA.... i naravno sa parama! U stvari, ako uzmes All inclusive, smazes jedno desetak Wiskia do 24h, pa ti u diskoteci ili taverni ne treba mnogo...

Izmenjeno (gaga2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

naravno,kola su uvek prednost:)ali kola+rakija:)ne ide bas:)moj savet je da uzmes broj taksiija i zavrsis posao.od centra kalitee,tj od alpha banke(videces je sigurno) do tih diskoteka nama je svako vece izlazilo 3.10 evra,za nas 4oricu,tako da...taksi druze,i bole te uvce

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja stigoh pre neki dan i mogu da potvrdim sve gore navedeno. Bio sam u hotelu Pallini beach tacnije u bungalovima ovog hotela,mada sam cesto odlazio i u Athos pa cu malo da izbacim neka iskustva. Oba hotela su jaaaako dobra(mada Athos izgleda bolje jer je izgleda skoro renoviran). Sobe su odlicne sa svim pratecim sadrzajima. Bazeni sjajni. Plaze su odlicne,voda cista . Osoblje je ljubazno i svaki problem ako ga uopste nadjete resavaju ekspresno. Sobe se se ciste svakodnevno uz obaveznu zamenu peskira,casa...Hrana je tipa svedski,finski i norveski sto (sve zajedno),pa sad zamislite kako to sve izgleda. Ko nadje zamerku, svaka cast. Hoteli su udaljeni do samog mesta oko 2 km i najbolje ici taksijem ali ga treba pozvati telefonom jer cete tesko naci slobodan na ulici. Kalitea je malo mesto ali jako lepo. Ima sve sto treba da ima jedno turisticko mesto. Jedna glavna i par poprecnih ulica i to je to, ali sve mozete naci u njima. Za snabdevanje tu je i poznati Lidl koji se nalazi na jos par kilometara ka Solunu. Diskoteke(Stigma i jos jedna pored nje) nisu radile. Karting je takodje tu ali nisam ga isprobao, jer kad god smo prolazili uglavnom smo imali neka preca posla. U centru se nalazi i jedna mala crkvica pored parkica koji je jako lep sa kog se pruza fantastican pogled. Rent a car je na svakom koraku i cene su kao i svuda u Grckoj, tako da smo malo obisli i Solun(u kom je haos zbog izgradnje metroa,bar tako kazu),Polihrono i Hanioti(koji ja najvise volim) i sve deluje dosta pusto. Vreme me je posluzilo i more je odlicno za kupanje iako je bio oktobar. Putovanje autobusom nikad ne prija ali sta je tu je.Bahati vozaci po ko zna koji put se ponasaju kao glavne zvezde putovanja, WC normalno ne radi iako postoji, a ukoliko vas potera..morate biti jaaaako ljubazni i strpljivi (koliko to situacija dozvoljava) ukoliko ne zelite da uneredite sopstvene gace,pa ih namolite da vam stanu jer "oni zure","oni postuju propise" i bla bla...Ali nisu oni tema, toliko smo o njima pricali da nema potrebe da se zadrzavam na njima. Granicu smo lagano prosli svuda osim na MAK. sto je apsolutno normalno, jer to je vrlo vazno da se prekontrolisu svi putnici,da li je sve kako treba...iako taj autobus najverovatnije nece ni stati u toj tranzitnoj zemlji(i mislim da su bas zbog toga poceli da izvode one radove sa semaforima, tako da ne bude onih zlih jezika kako niko ne staje kroz Makedoniju). Rado bih zakacio neku sliku ali me je mrzelo da nosim aparat,ali slike cu dobiti uskoro od prijatelja,pa ce se naci nesto da okacim ovde. Uglavnom neki zakljucak koji bih mogao da izvedem...hoteli(oba) su odlicni za pravi odmor(ali nisu nimalo jeftini) jer u blizoj okolini nema nicega osim par marketa, picerije, jedne kozarske radnje, i jos par lokala.Cene su malo vise u odnosu na Kasandru. Ko bude imao nameru ovde da letuje, ne moze da pogresi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u studiju Mystral ili Oskar u Kalitei i preko koje agencije? Da li je naporan put do plaze posto je mesto na brdu? Planiram letovanje pa se vrtim oko Pefkohorija, Haniotija i Kalitee. Na forumima sam svasta procitala i sad sam prilicno zaplasena. Na odmor idem sa cerkom od 12 god. a u opticaju su jos ap. Pilalidis u Pefkohoriju i hotel Angelo u Haniotiju. Svako iskustvo bi mi veoma znacilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pilalidis je odlican. Blizu plaze, kompleks kucica sa predivnim vrtom i bazenom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881446
    Ukupno poruka