ANNIE

KALITEA

1047 poruka u ovoj temi

Jedno pitanjce, ako moze pomoc, nisam nikad bila u ovom delu Grcke a mama mi prvi put ide za Grcku u Kaliteu. Posto joj je smestaj obezbedjen kupila je samo kartu za Hanioti. U agenciji rekose da ce joj stati na magistrali, jel ta magistrala prolazi kroz samo mesto? Gledam sad kartu i nikako da skapiram kroz koji deo Kalitee prolazi bus kad ide u Hanioti? Nadam se da nece puno pesaciti. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KaliteaMapa.jpg.cdf704708c2007847e2dece4Magistrala prolazi kroz mesto. Uglavnom svi dolaze autoputem.

Izmenjeno (Aca14)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani prijatelji,

zamolio bih ako neko moze da malo napise o Kalitei?

Plaze, cene lezaljki, da li ima neki "ekspres restoran" , cena girosa i pica .

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima. Da li neko ima e mail kontakt direkt od vlasnika za smeštaj. ? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Postovani prijatelji,

zamolio bih ako neko moze da malo napise o Kalitei?

Plaze, cene lezaljki, da li ima neki "ekspres restoran" , cena girosa i pica .

Hvala unapred

Kalitea je specificna po tome što je mesto gore a plaža dole, postoji visinska razlika izmedju samog mesta i plaže od nekih 30-ak metara, tako da kad ideš na plažu spuštaš se ali zato kad se vraćaš malo se šipči uzbrdo... mesto se meni svidja, letovao sam tamo 2 puta, nije gužva kao u Pefkohoriju ili Polihronu ali opet nije ni previše mrtvo. Ima svega što i u drugim mestim, pekare, prodavnice, suveniri, girosi... Ima par kafića sa terasama sa kojih se pruža prelep pogled na zaliv toroneos i Sitoniju! U mestu postoji Masutis a malo izvan prema Afitosu je i Lidl, Giros je valjda 2,8e ako se dobro sećam 

Izmenjeno (cane)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sajovi medenjaciVratila sam se pre par dana iz Kalitee. Kalitea ima predivnu peščanu plažu, toplo more, tirkizna boja vode i dugačak plićak tako da je pogodna za decu i neplivače. Kao što je rekao @canevisinska razlika između smeštaja koji obično prodaju naše agencije (ne računam hotele na plaži) i plaže je značajna.

Problem je šibčiti po vrućini, posebno ako ste sa decom. Naravno može se kolima do plaže i juriti mesto za parking...

Bila sam u Kalitei pre 4 godine i od tada se prilično komercijalizovala. Krajem juna je bila prilična gužva i na plaži i u gradu. Na plaži posebno vikendom, zbog Solunjana i Makedonaca, ali i turista iz drugih letovališta Kasandre koji dolaze na kupanje na ovu prelepu plažu.

Za razliku od prve posete, kada je važilo pravilo da naručimo piće i dobijemo ležaljke i suncobrane (izuzev hotela Amos Zevs gde se set za tri osobe plaćao 7 e) danas se na većini plaža plaća posebno iznajmljivanje suncobrana i ležaljki a na nekima je zabranjen unos hrane i pića.

Ja sam najviše boravila na plaži hotela Margarita, gde postoji mogućnost da rezervišete ležaljke za naredni dan. Prva četiri reda su namenjena za goste hotela.

Cena za set od 2 ležaljke i suncobran je konzumacija u iznosu od 10 evra na dan i to u plažnom baru. Račun koji napravite u restoranu se ne računa. Cene hrane i pića su korektne npr. kafa 2-2,5 e, frape - 3 e, smuti - 4e, voda od 0,5 l - 0,50 centi, sokovi oko 3-4 e... Velika pica je oko 7 - 7,5 e. 

Cene u restoranu su primerene. Orijentaciono, koliko se sećam, musaka, pasticio, paste su oko 6,5 - 7e. Lignje na žaru oko 7e, hobotnica oko 7,5 e. Suvlaki je otprilike tako. Imaju čak i supe u ponudi.

Hrana im je ukusna i lepo servirana, imaju i jela sa dnevnog menija u ponudi.

Bila sam i na Delfini plaži, tu je moglo samo da se naruči piče ali je neznatno skuplje oko 0,50-1e nego na Margariti ali su zato sucnobrani dosta lošiji.

Pitali smo za cene i na par okolnih plaža u principu cene za set se kreću oko 10e, a može da se nađe i za 8e. ne znam da li su u sezoni, cene više.

Giros je od 3e pa naviše i uglavnom se caciki posebno doplaćuje.

Što se tiče ekspres restorana, ja nisam zapazila.

Slobodno pitaj ako te još nešto interesuje. Čim nađem malo vremena, pišem detaljnije.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Halo ljudi, kakva je situacija nakon nevremena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je normalizovano snabdevanje električnom energijom i vodom ? Ima li gužve? Kako je stanje sa nalaženjem smeštaja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@klubva krajem maja  u tellow baru sa konzimaciju od 5e od osobu dobivalo se set lezaljke i suncobran, e sad nisam skontao dali  vi ste sad plakale za set?

secam se da pivo krigla je bilo 2e, kafa isto tako jeftina i da su doneli listic sa wi fi pasvord 

sve preporuke za ovog bara

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@123456789deset Set od dve ležaljke i suncobran je konzumacija od 10e. Prihvatali su da za isti novac daju i tri ležaljke i 1 suncobran.

Listić sa wifi šifrom daju i u restoranu i na plaži, za svaku osobu pojedinačno.

Definitivno, hotel i bar su  za preporuku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Kaliteu idem 30 avgusta i imam dva pitanja:

1.Da li neko ima neki info vezan za Vilu Zarkadas?

2.Parkiranje u Kalitei,posto vila nema svoj parking.Gde moze i gde je najbolje parkirati?

Hvala unapred na informacijama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka