Proka

Dominikanska Republika

12 poruka u ovoj temi

Da li neko ima iskustvo sa putovanjem u Dominikansku Republiku (mislim na srpske drzavljane, sa srpskim pasosem) iz Kanade? Procitao sam post devojke koju sluzbenik aerodroma u Torontu nije pustio, u leto 2008., da se ukrca u avion za D.R. zato sto je imao informaciju da srpskim drzavljanima treba viza za tu zemlju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustvo sa putovanjem u Dominikansku Republiku (mislim na srpske drzavljane, sa srpskim pasosem) iz Kanade? Procitao sam post devojke koju sluzbenik aerodroma u Torontu nije pustio, u leto 2008., da se ukrca u avion za D.R. zato sto je imao informaciju da srpskim drzavljanima treba viza za tu zemlju.

Treba viza, koju dobijes na aerodromu u D.R. za 10 $... isto kao za Tursku i Egipat...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako treba viza koja se izdaje na aerodromu, tj.na ulazu u zemlju onda je greska tog sluzbenika koji je nije pustio. Sigurno nije bio upucen dovoljno. Inace, deportovanje lica ide na racun kompanije koja vrsi prevoz, zato se na pasoskoj kontroli vrsi provera iste za tu zemlju u koju se odlazi. Kao sto je duznost putnika da bude upoznat sa propisima zemlje iz koje putuje, kroz koju tranzitira i u koju odlazi, tako je duznost sluzbenih lica koji rade da vrse proveru istih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako treba viza koja se izdaje na aerodromu, tj.na ulazu u zemlju onda je greska tog sluzbenika koji je nije pustio. Sigurno nije bio upucen dovoljno. Inace, deportovanje lica ide na racun kompanije koja vrsi prevoz, zato se na pasoskoj kontroli vrsi provera iste za tu zemlju u koju se odlazi. Kao sto je duznost putnika da bude upoznat sa propisima zemlje iz koje putuje, kroz koju tranzitira i u koju odlazi, tako je duznost sluzbenih lica koji rade da vrse proveru istih.

Muz i ja smo tamo isli na medeni mesec, i platili smo na aerodromu, premda nam je sluzbenik Kontikija u Beogradu dao spisak zemalja (i Srbija) kojima ne treba viza tj kojima treba samo ta ulazna, ali nije nam ni trebalo..

Pretpostavljam da negde na netu moze da se nadje taj spisak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

platili smo na aerodromu, ali nije nam ni trebalo..

Pretpostavljam da negde na netu moze da se nadje taj spisak...

A kada ste vi isli?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je to i dalje malo čudno. Zašto bi se pasoška kontrola sekirala ako avio kompanija ima naknadne troškove? Kontrola je jedna, a kompanija ima mnogo.

Ako bi htele da se osiguraju, kompanije bi onda trebalo da PRE prodavanja karte traže da vide da je viza za zemlju odredišta obezbeđena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato sto sve sluzbe na aerodromima saradjuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kada ste vi isli?

Ove godine od 16.4. do 3.5.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Procitao sam post devojke koju sluzbenik aerodroma u Torontu nije pustio, u leto 2008., da se ukrca u avion za D.R. zato sto je imao informaciju da srpskim drzavljanima treba viza za tu zemlju.

Ove godine od 16.4. do 3.5.

E sada smo u dilemi i treba nam pomoc prijatelja ili interneta da proguglamo.

Ovde se javljaju kontradiktornosti. 2008 treba viza, a 2009 ne treba. Da li je moguce da nam je DR ukinula vizu, ili pak ona nije ni trebala..ili, posto ste vi platili ove godine tamo kada ste dosli, ipak treba?!

Mozda je slucaj kao i sa Maltom kada nije bila u EU, pa se najavljuje faxom policiji pre dolaska (sto urade agencije, u ovom slucaju kontiki) i kada se stigne na aerodrom, platis i zalepe vizu ulaska.?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u aprilu. Viza se placa na aerodromu 10 $. Dobijes neki papiric koji ti kad prodjes sve kontrole uzmu. Ja sam isla iz Amerike u Dom.Republiku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u aprilu. Viza se placa na aerodromu 10 $. Dobijes neki papiric koji ti kad prodjes sve kontrole uzmu. Ja sam isla iz Amerike u Dom.Republiku.

Najsvezija informacija od Septembra 2009. Sa novim pasosom, definitivno nam viza ne treba.. tj. placa se ta turisticka propusnica od 10 USD.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka