jokii

Shopping u Segedinu

4069 poruka u ovoj temi

Ja tu goudu iz LIdla kupujem svuda, gde ima Lidla. Cene su naravo po zemljama različite i to drastično, za isti sir. Šta je tu je.  Ja baš volim taj sir. Ne mogu da se setim koliko košta, iako smo skoro išli do Segedina. Prosto ne obraćam pažnju, jer ga kupujem koliko košta da košta.  Nemam nijedan kući, da vidim cenu. U pitanju, kao što sam gore rekla, Mibona gouda,, komad trougao od 450g.  U Madjarskoj ima samo ova mlada (jung).

Image result for milbona gouda

Samo da je bude sad kod nas kad otvore.

 

U Lidlu smo nekad kupovali slatkiše za psa, ali ih već dugo nema. Isto je bila Lidlova marka. Nema ih više nigde, po raznim zemljama smo tražili, ali nema. Verovatno više ne prave. Tako da na taj fazon slatkiše uzimamo sad u Fressnapfu

Inače što se ovog sira tiča, postoji i u Aldiju. Samo njihova marka. Isto holandska gouda. Ista je cena kao ova Ldlova, i ukus je u principu isti. Isto i pakovanje od 450 g. Ne znam kako se Aldijeva marka zove.

 

Nekad smo u Lidlu kupivali uvek i mascarpone sir., sir u lističima, trogliće (mada smo njih i u Tescu). Kupovali smo i kobasice. Dugačke, četvrtaste, upakovane su u celovan, nešto plavo je, do pola, od pola providno. LIče našoj čajnoj. Ok cena, pogotovo što su često na akciji. Dobre su.

Creamer za kafu, ljubičasta kesa, je ok, a povoljan.

Tamo uvek uzimam i maramice za čišćenje, kod hemije.

Tu i tamo naravno neki slatkiš.. Ne mogu ni da se setim šta sve uzimamo.

Zadnjih puta smo i dosta dečije garderobe u Lidlu uzeli. Uvek smo na neke akcije naletali. sad sam baš povoljno plaćala stvari. Set od 2 trenerke, je bio 800 din, lepe, malo deblje.. Džemperić na kopčanje, za dete, 600 din...

 

Nešto u zadnje vreme imamo sreće sa sniženjima za dečiju garderobu. što u radnji Pepco (već sam je više puta pominajla), što u Auchanu (tu smo u januaru takva luda sniženja uhvatili), što u Lidlu, pa i u Tescu.. Baš na neka ogromna sniženja nalećemo, tako da smo baš svašta kupovali. Takodje i na igračke u Tescu, mada je uglavnom uvek My little Pony ili  Littlest pet shop, ali eto moje dete baš to voli. To budu akcije od 70%. Gledam samo za devojčice igračke. Bude dosta i za dečake, ali njih ne gledam

Zadnji put smo u Tescu naleteli na sniženje čaršafa, sa gumom, za redovan krevet, od 75%. Čaršaf nas je koštao 170 din. Što je najbolje i jesmo krenuli da kupimo čaršafe. Hteli smo neki dečiji ljubičasti... ali ništa ni belom ne fali, pogotovo kad je na tako ogromnom sniženju.

Išli smo u januaru i martu, pa smo valjda te neke talase sniženja uhvatili.

Do Auchana smo samo 2 puta išli. Prvi put , u januaru, smo naleteli na taj ogromni talas sniženja dečije garderobe. Stvarno po smešnim cenama smo kupovali. Kad sam setove pamučnih pidžama plaćala 200 i 320 din. 3/4 helanke 120 din. Da ne nabrajavm više. Medjutim sad u martu, nismo nšta uzeli tamo.

 

Inače idemo uvek u Fressnapf, Tesco, Pepco radnja (u okviru te zgrade gde je Tesco), LIdl, Aldi. Uglavno je to to. Malo se promuvamo , ako stignemo i po tim ostalim radnjicama i nazad kući. Doduše nikad nemam previše vremena.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti si bas naletela na extra popuste.

Ni mi necemi imati puno vremena za kupovinu. Planiram da krenemo koji sat ranije i kad izadjemo iz hotela opet par sati.

Eventualno , pred put da pogledam kataloge pa da procenim gde da idem a gde ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo je radno vreme prodavnica subotom? Ne mislim na markete i trzne centre, posto oni pretpostavljam rade ceo dan, nego na butike i prodavnice po gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Moze li mi neko pomoći?! :rolleyes:

Zanima me da li u PEPCO daju pečat i formular za AFU? :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih znala. Nisam nikad  toliko kupila, da bih radila povrat poreza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima . 

Zanima me da li neko zna gdje se u Segedinu kupuje na veliko ?  Konkretno me zanima tekstilna roba za punjenje butika . Svaka info je dobro dosla . Unaprijed hvala . 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zeleni obrazac mozete da refundirate samo u radnji u kojoj ste kupili robu, i to u roku od 6 meseci od kupovine. 

moze li istog dana da se povrati pdv

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozz svima

hteo bih da kupim tv 49 inca u vrednosti 600eura pa  me interesuje koliko se placa na nasoj granici da me ne bi kaznili

postoji li mogucnost da prodjem bez placanja nije to mali tv da se sakrije :D

moze li se naplatiti povracaj pdv isti dan i kako

molim za preporuke kako i gde kupiti isao bi radnim danom na jesen

hvala unapred:neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Carina i porez se moze racunati cirka 30% vise na cenu, znaci na tv od 600 evra, carina bi bila ~200 evra. Pri tome se nazad dobije nesto preko 20% poreza, tako da sve ukupno (i legalno) izadje roba ~10% skuplja.

 

Ne znam bas kako moze da se "sakrije" tv od 49 inca, ali posotoji velika mogucnost da vam niko ni ne otvara gepek, ali je to prilican rizik.

 

Moze da se desi i da carinik ni ne pita da li imate nesto da prijavite, ali ako pita i vi slazete, onda nije dobro.

 

Afa ne moze da se naplati isti dan, mora proci najmanje 3 dana.

 

Edigital je najbolje mesto za kupovinu i plus, kod njih vise ne postoji ogranicenje od 6 meseci da se dodje po pare. Sad je neogranicen period.

Takodje, mislim da nude i neku varijantu da se pravi neka punomoc, pa da moze bilo ko drugi da dodje po vase pare.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav da li znate gde u segedinu ima da se kupi deciji autic na akumulator?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

pozz svima

hteo bih da kupim tv 49 inca u vrednosti 600eura

Pogledaj cene na sajtu kupujem prodajem. Oni dovoze teleevizore iz Madjarske. Imaju normalnu garanciju. AKo se nesto desi dolaze po televizor i nose ga u servis. Evo cena da uporedite:

 

  • LG 49LH570v-----------------430e
  •  
  • LG 49LH590v----------------450
  •  
  • LG 49UJ6307v----------------580
  •  
  • LG 49LH6107----------------520
  •  
  • LG 49UJ634V---------------580
  •  
  • LG 49Uj635v-----------------580
  •  
  • LG 49UH661v----------------610
  •  
  • LG 49Uh7507----------------680
  •  
  • LG 55LH6047---------------620
  •  
  • LG 55UH6307v---------------740

 

SAMSUNG:

  • 49k5102--------------------400
  •  
  • 49mu6202-------------------700
  • 49M5502--------------------550
  •  
  • 49Mu6502-------------------840
  •  
  • 49ku6672--------------------820
  •  
  • 49MU7052-------------------980
  •  
  • 49MU8002------------------1100
  •  
  • 50Mu6102-------------------600
  •  
  • 49m5572---------------------550

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledam na onom njihovom sajtu vezano za putarine, da ima i tog starog puta koji se placa? Da li sada postoji bilo koja ruta bez vinjete/putarine? Nije mi jasna ta zupanijska sta pokriva od puteva. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na stari Horgoški granični prelaz (H2), pa dalje regionalnim putem br.5, i dalje ne treba vinjeta za putnička vozila.

Izmenjeno (koldar)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ako bih isao na Kelebiju? (svratio bih u Tompu) pa tamo, neki od puteva do Segedina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka