Gangula

Kolima u Italiju

342 poruke u ovoj temi

Moje dve italijanske ture kolima-sa polaskom iz Vršca

1. Verona ceo dan, pa Lago di Garda (Peskjera) četiri cela dana, i za to vreme smo posetili  Sirmione, Salo, Limone, Rivu ,.Bardolino... Nismo išli u Gardalend, nismo posetili čuvene vrtove, nismo se vozili brodom ni žičarom. Eto materijala za sledeći put.  Garda je tako lepo mesto da bih se uvek rado vratila. U povratku jedan ceo dan Venecija.

2. Padova jedan dan, pa Sijena jedan dan, pa  okolina Firence četiri dana. Za to vreme išli smo dva dana u samu Firencu, bez posete muzejima. jedan dan smo proveli u San Điminjanu i Volteri, i jedan dan u Pizi i Luki. U povratku opet jedan dan u Veneciji,  Vrlo rado bih provela još dana u Sijeni, to  nije neophodno radi razgledanja, nego radi užitka, mnogo je lepo.  Uz to, u Firenci bih unapred rezervisala Ufici (izvisili smo). U Pizi, samo "trg čudesa".. itd.

Zavisi ko kako i šta voli. Ja volim da bazam ulicama, jedem lokalnu hranu i ispijam pića  po kafeima na trgovima... a za to treba vremena.  U Rimu smo proveli 8 dana, i bilo nam je malo, 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti više nije pitanje male dece, nego toga da li čovek želi nešto da vidi, ili da samo "pobode zastavicu" i da kaže da je bio (što nosi rizik da se za jedan od najlepših gradova na svetu kaže da nije ništa naročito).  Ja sam veliki hodala, 20 km dnevno, ali više volim da negde ne odem, nego da samo dotakne. Odluka je na vama 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

S druge strane, smatram da je lepota u očima posmatrača ;) Shvatam naravno, da je ovde puno putopisaca i istinskih ljubitelja umetnosti, istorije i religije. Isto tako je lepo proći gradom kao posmatrač,razgledač, popiti piće,klopati nešto, opaliti koju fotku i otići i u tome ne vidim ništa ružno. U oba slučaja zastavica je pobodena, a da li je cilj ispunjen zavisi isključivo od toga šta vam je isti bio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz mog dosadašnjeg iskustva putovanja kolima,

za onog ko hoće malo da uštedi a ne žuri, najbolje je ići magistralnim putevima.

E sad loša strana magistrala je ako idu kroz veće gradove ili preko nekih planinčuga,

i to treba izbegavati, onda se izlazi na auto put, ali ako gradovi imaju obilaznice i ako nije planinski predeo ja onda preferiram lokalne puteve.

Pošto prvi put idem kroz Italiju, do Nice, i pošto je putarina žešća,

da li neko može iz iskustva da predloži gde se isplati silaziti sa auto puta kroz Italiju, i u smislu uštede a i u smislu krajolika a gde nema smisla ići okolo zbog planinskih predela.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema uopšte smisla ići magistralnim putevima, putarina tamo amo je stotinjak eura, na toliki put i troškove je apsolutno besmisleno. 

Da ne govorim koliko bi to vremenski produžilo putovanje, posledično dodatno spavanje u hotelu što bi pojelo uštedu na putarini. 

Ja sam se dosta vozikao magistralnim putevima (interseljačkim :D) putevima u trouglovima Verona-Vicenza-Schio  i Brescia-Bergamo-Milano zato što tu jednostavno nema autoputa ali to su kratke relacije, ispod 100km pa se nekako podnosi, kada bi morao tako od Trsta do Ventimiglie završio bi u ludnici. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan svima

Mozete li mi dati informacije koliko kostaju putarine od Beograd do Milana?

Planiramo kolima iz Skoplja do Milana,Via Michelin mi daje neku cenu od oko 250 eura u jedan pravac,ali sam negde procitala da ne presmetuje putarine kroz Srbiji.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoguće, ili sajt baguje ili niste nešto dobro ukucali/gledali jer 250 eura može da bude samo ukupno: putarine + gorivo, ako vozite u ograničenju. 

Same putarine su (zaokruzeno) u oba pravca 

Srbija 25 eura

Hrvatska 40 eura

Slovenija vinjeta 15 eura do 7 dana

Italija 60 eura

Sveukupno u oba pravca 14o eura. 

Imate nepunih 3.000 km, koliko goriva ćete potrošiti zavisi od auta ali je moguće uklopiti se u 500 eura sveukupno tamo i nazad, (tako da je ono što ste videli na VM najverovatnije ukupan trošak)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan, možete li mi reći da li za Italiju treba međunarodna vozačka dozvola. Mi bismo išli u Kranj, pa kad smo već tamo posetili bi i prvo mesto u Italiji. Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene su 2x puta zaustavljali u zadnjih 5 godina, ne secam se tacno koje su to godine bile i nisu mi trazili MVD, u jednom od ta 2 zaustavljanja na Fernetima (na mestu gde je nekada bio prelaz iz Zlo u Italiju) je odneo sva dokumenta u svoj auto i proveravao me, trajalo nekih 10-tak minuta ...moguce da ni on nije znao da mi treba MVD. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na pomoći!

Izmenjeno (djidja76)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada već pričamo o kolima i Italiji, nama je 17.08.2019.  na plaži u Marinella di Sarzana, na putu ka Pizi, obijen auto (polomljeno staklo na zadnjim vratima, pa smo se u Bgd vratili sa izlepljenom kartonskom kutijom na prozoru) i nismo otišli u obilazak Pize, već policijske stanice (da prijavimo za svaki slučaj, da ne bude problema na granici). Lopovi se nisu ovajdili, ali su nama trošak napravili. :djavolko:

IMG-d413d97eceb2afe2b4750a1530786060-V.jpg

Izmenjeno (profesorka)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka