Gangula

Kolima u Italiju

348 poruka u ovoj temi

MALO SAM RAZMOTRIO OVU IDEJU I OVO VREDI SAMO KO HOCE DA MALO OBIDJE ISTRU,A STO SE TICE VINJETE ONA JE 15 EUR, A PURARINA OD ZAGREBA DO RIJEKE 8.6 EUR I U POVRATKU TOLIKO STO ZNACI DA JE JEFTINIJA VINJETA, A I BRZE JE PREKO LJUBLJANE.

da ako ostajes 6-7 dana u italiji... ako ostajes vise, onda moras kupiti durgu vinjetu u povratku.... ali opet,nije neka usteda u odnosu koliko je lakse... jedino ici kroz gorski kotar starim putem , koji je odlicnog kvaliteta i sa vrlo atraktivnom okolinom...

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da sjajna okolina samo sto tuda treba pola noci da se vozi.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KOLIKO JE EVRO DIZEL U SLOVENIJI.

Skuplji nego u hrvatskoj, ali jeftiniji nego u Italiji...mislim da je oko 1.05-1.10 eur.

Pogledaj http://www.amss.org.yu/ - korisne informacije - cene goriva u Evropi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je evrodizel u Hrvatskoj 0.91 cent sto ispada oko 84 din.sto je jeftinije nego kod nas,da li je moguce?

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav narode. Devojka i ja planiramo vikend turu do Venecije, pa me interesuje da li je neko nocavao u blizini, kakve su cene i sl...? Da li je povoljnije spavati u Trstu ili mozda negde u Sloveniji jer pretpostavljam da smestaj u Veneciji bas i nije jeftin. Opet ja sam samo laik koji je slusao starije kako prepricavaju svoje putesestvije iz "srecnijih dana" kad se islo u Trst na kafu, pa bih bio zahvalan na bilo kakvim informacijama vezano za ovu destinaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo stigli pre dva dana i obisli smo skoro ceo sever Italije.Hotele smo bukirali danas za danas preko bookinga iz razloga sto nismo hteli plan nego smo isli pa gde nam se svidi.Sto se tice Venecije nije problem samo sto su hoteli skupi nego nema parkinga, a on je preskup.Po meni idealna kombinacija je mesto Mogliano Veneto 10 km od Venecije.Hoteli su super, a povoljni. Mi smo tu nocenje sa doruckom platili 49 eur+free parking i wireless.Odatle imate voz koji je za par min. u centru Venecije.U Trstu su vam skupi hoteli. Moze i opcija sa Lido di Jesolom. Ako treba neka pomoc pitajte.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skuplji nego u hrvatskoj, ali jeftiniji nego u Italiji...mislim da je oko 1.05-1.10 eur.

Pogledaj http://www.amss.org.yu/ - korisne informacije - cene goriva u Evropi.

Cene dizela sveze

Hrvatska 1 eur

Slovenija 1.1 eur

Italija 1.16-1.25 eur

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' zna neko koliko cesto ima brodica od Lida di Jesola do Venecije? Odnosno, koliko cesto i kada ima vozova od Mogliano Veneto do Venecije? Zanima me u kontekstu doceka Nove godine u Veneciji, tj. da li je moguce u pola noci vratiti se u hotel?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima na sajtu italijanske zeleznice tabela sa svim podacima. http://www.trenitali...omepage_en.html

www.trenitalia.it

Imas i opciju da se smestis u Abano Terme-u, prelepa banja sa mnogo hotela i dosta sadrzaja.Isto opcija voz direktno.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se vozi u Italiji? Jel neko imao susret sa karabinjerima? Cuo sam da svi jure (sto mi i odgovara) ali da li je bas tako...? Koliko kontrolisu brzinu i koliko su rigorozni?

Zaboravih da pitam i za bracu Slovence...?

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije to bas klasicna jurnjava kao sto svi pricaju.U Italiji je ogranicenje 130 mada skoro svi voze brze.Ako ides 140-150 nece niko da te dira, ja sam vozio i do 190 i sve ok, samo kada naidjem na mesta gde se meri brzina iznad autoputa malo usporim jer kapiram da sam ipak stranac.

Sto se tice Slovenije tu svi koje znam idu po ogranicenju eventualno do 10 ili 15 brze.U Hrvatskoj me neki nas obisao sa 140 i posle 1 km je bio zaustavljen.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se vozi u Italiji? Jel neko imao susret sa karabinjerima? Cuo sam da svi jure (sto mi i odgovara) ali da li je bas tako...? Koliko kontrolisu brzinu i koliko su rigorozni?

Zaboravih da pitam i za bracu Slovence...?

Nije to bas klasicna jurnjava kao sto svi pricaju.U Italiji je ogranicenje 130 mada skoro svi voze brze.Ako ides 140-150 nece niko da te dira, ja sam vozio i do 190 i sve ok, samo kada naidjem na mesta gde se meri brzina iznad autoputa malo usporim jer kapiram da sam ipak stranac.

Sto se tice Slovenije tu svi koje znam idu po ogranicenju eventualno do 10 ili 15 brze.U Hrvatskoj me neki nas obisao sa 140 i posle 1 km je bio zaustavljen.

Evo i ja da dodam moje islustvo. Kroz Italiju sam dva puta vozio i tacno je da voze kao manijaci...i u principu niko te ne cacka ako ne pravis probleme. Ja sam isao nekih 160-170 po autoputu izmedju Venecije i Firence...mada su pojedinci isli i dosta brze. Karabinjera ima i po auto putu, ali po zbunju maskirani kao nindze pa da istrcavaju koristeci sargarepu ili lizalicu. Oni se vozikaju tako da ih vidis pa se tu i kontolises kako rece covek pre mene...ipak smo stranci. Cuo sam i ja da su mnooogo nezgodni ako dodjes u neplanirani susret sa njima.

Slovenci su nemilosrdni ali ih malo ima po putevima, a Hrvati imaju presretace ...ja sam tamo hvatao taktiku...pusti ludaka ispred sebe i drzi ga na 300-400m i vozi. Srecno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Po meni idealna kombinacija je mesto Mogliano Veneto 10 km od Venecije.Hoteli su super, a povoljni....

Interesuje me taj smestaj u mestu Mogliano Veneto, jel moze malo konkretnije? Kako se zove hotel, da li je to cena za dvokrevetnu sobu? U principu me vise interesuju apartmani ili stanovi (tj. opremljeni smestaj bez hrane), da li znate nesto o tome?

Unapred hvala!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel se zove La Meridiana, nasli smo ga preko bookinga i sobe na prvom spratu su najbolje.Cena je za dvokrevetnu sobu (dve osobe) sa doruckom koji je odlican- svedski sto.Grejanje podesavas sam u sobi i mi smo zagrejeli za 15 min. toliko da smo otvarali prozore sirom.Ogroman krevet super udoban.Kupatilo veliko i cisto.Plazma TV.....

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako stoje sa WiFi hotspotovima, da li ih ima na npr. pumpama i slicno ili samo po gradovima (kafici, hoteli itd)?

Mi bismo krenuli na turu po Italiji ali bismo usput trazili informacije, planirali i rezervisali nocenja preko neta tako da nam je pristup netu neophodan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka