Gangula

Kolima u Italiju

348 poruka u ovoj temi

A kakve su guzve na granicama(Srbija-Hrvatska i Hrvatska-Slovenija)... nadam se samo da nisu kao na italijanskom autoputu plezko.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije bilo zive duse.

Do duse u pitanju je bio radni dan, sreda, 29.07., prelazili smo

Srb-Cro u 7h a

Cro-Slo u 9.30h.

Elem, mozda smo kod Zg na naplatnaj rampi stajali 5min ali se to brzo zaboravi

naspram naplatne rampe kod Milana biggrin.jpg .

Da me pogresno ne shvatite, i pored hiljada auta i kamiona koji se slivaju na 15-20 punktova

(nisam uspeo da prebrojim sve bez-zuba.jpg )

kod italijana to sve nekako funkcionise i ipak se relativno brzo krece.

Kada se sledeci put nedeljom na TVu pojavi reporter i kaze da je na BubanjPotoku bila km-arska kolona iz pravca Nisa,

i da se cekalo po par sati smorilo.jpg slatko cu da iskljucim TV bez-zuba.jpgbiggrin.jpgbez-zuba.jpgbiggrin.jpg .

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala uz jos jedno pitanje.

Koliko us vas izasle putarine od kroz Hrvatsku, Sloveniju, i italijanski deo do Milana?

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hrvatska:

- do Zg je 105 kuna, medjutim ja sam dao 15eur i dobio kusur od 4 kune (izgleda da se kurs malo promenio)

- od Zg do Slo je 5 kuna, ja pruzih 4 kune od kusura i htedoh da dodam jos 10-20 centi, koliko vec treba, medjutim ljubazna tetka na naplatnoj rampi mi rece da ne primaju apoene manje od 1eur i da je sve u redu...citiram ¨platices drugi put wink.gif¨

Cuo sam da hrvati primaju i kartice, ali nisam proveravao.

Slovenija:

- uzeo sam najmanju vinjetu koja je 15eur i vazi 7 dana. Ne primaju kartice.

Italija:

- prva i jedina putarina je bila bas kod Milana i izaslo je malo vise od 20 eur,

nemojte me drzati za rec, sutra cu u autu potraziti tacan racun.

Znaci, ukupno Cro-Slo-Ita(do Milana) = cca 50-ak eur.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam se vratila iz Italije.

Da ne ponavljam sta je gore receno,jedino da dodam da se putarine u Italiji placaju na izlasku sa autostrade,tj. karticu uzimas kad udjes u Italiju a na svakom iskljucenju placas onoliko koliko si koristio autostredu,a to je oko 10 eura na 200km.Inace,tamo su najvece guzve subotom a drugim danima je uglavnom sve OK.Pretpostavljam da je Buco naisao na radove na putu kada je video kolone.Ogranicenja su od Hrvatske prema Italiji 130km/h ali mi smo vozili i brze a i inace se na autostradama vozi brzo i niko ne gnjavi,a za kamione je rezervisana zadnja desna traka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da je Buco naisao na radove na putu kada je video kolone.Ogranicenja su od Hrvatske prema Italiji 130km/h ali mi smo vozili i brze a i inace se na autostradama vozi brzo i niko ne gnjavi,a za kamione je rezervisana zadnja desna traka.

Nisu bili radovi, nego je na jednom mestu stajao dogoreo kamion, pa su vatrogasci i policija zaustavili saobracaj, dok se to ne regulise i tu se napravila ogromna kolona.

Inace, postoje obavestenja iznad autoputa, u slucaju da ima nekih radova, sudara i sl. pa da se mozete na vreme preusmeriti...ako znate kuda :D .

Drugo mesto je bilo u pravcu Torino-Milano, neposredno pred naplatnu rampu u Milanu

gde se 3 ili 4 trake slivaju u samo 2, i to oko 15-16h popodne. Tu je zaguzvalo bas, jer se prolazi blizu gradske zone, zato verovatno i postoje ¨samo¨ 2 trake, pa je malo usporenije.

Ja sam se trudio da sve vreme drzim krajnu levu traku i dosta sam dobro u tome uspevao ;)

ali je zato moja supruga ¨progovorila¨ samnom tek negde oko Aoste :bez-zuba::D .

p.s. sve zaboravim, slovenacka policajka na ulasku u SLO mi je trazila medjunarodnu vozacku dozvolu. Ne znam da li im je to praksa, ali cisto da znate. Kao sto je i baji ispre mene (s bosanskim tablicama) otvarala haubu i gledala nesto unutra, a sigurno mu nije proveravala tecnost za brisace i nivo ulja :D

Izmenjeno (MrBuco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta bi sa onim smestajem u blizini autoputa?

Da li neko zna koliko su cene smestaja i da li je sigurno ostaviti auto ispred hotela?

Ja planiram put sa Kosova, pa preko Dubrovnika preko Mostara, Zagreba do Ljubljane. U Ljubljani planiram da budem 5-6 dana pa onda preko Venecije, Verone, Milana za Svajcarsku, Cirih. Sta mi predlazete da vidim a da mi je usput. Naravno za Veneciju planiram ceo dan, pa me interesuje gde da prenocim posle Venecije a da nije dalje od 100km.

Hvala

igor 

PS: gde se kupuju vinjete za Slo i za Svajcarsku

Izmenjeno (IgorKiM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za smestaj ne znam,ali mislim da je najbolje da to rezervises preko neta.Pre Venecije ima dosta naselja-gradica(Mestre,Marcon),koja ustvari pripadaju Veneciji ali su na kopnu,koja su prepuna raznih hotela pa probaj to.Vinjete se kupuju na granicnom prelazu.Jasno je oznaceno i svi te opominju,tako da se ne sekiras,sigurno ce ti uzeti lovu. biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PS: gde se kupuju vinjete za Slo i za Svajcarsku

Na ulasku iz Cro u SLO vinjetu smo kupili

na parkingu odmah cim se prodje policijska i carinska kontrola, u nekom kombiju.

Tu nisu primali kartice, samo kesh.

U povratku, na ulasku u Slo iz Italije, vinjetu kupismo odmah na OMV pumpi

jer granice, carine i sl. prakticno nema.

Na toj OMV pumpi, a mislim da je generalno u celoj SLO

gorivo je jeftinije nego u Italiji. Ta OMV pumpa postoji i u odlasku za ITA.

Shvajcarska vinjeta se kupuje na benz.pumpama i cena joj je 40CHF za godinu dana.

Vaznost ove za 2009.god. je 01.12.2008.-31.01.2010.god. ;).

Mi smo je kupili posle 50-ak km puta kroz Swiss,

tj. tek kada smo izasli na auto-put i naisli na prvu vecu pumpu.

Izmenjeno (MrBuco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da mogu pacati evrima u svim zemljaman kroz koje prolazim, HR, SLO, itd

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putarine da. Jos ti je jednostavnije da placas karticom ako imas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne morate kupovati vinjete u slovenijii ... ide se do rijeke, pa se tu udje u sloveniju, pa za 30km trst...pored svakog autoputa postoji sporedni put koji se ne placa...uz pomoc navigacije se na ovaj nacin moze dosta para ustedeti :D

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobra ideja, super posto planiram put tamo u novembru, samo cu preracunati koliko ima km i koliko gubim u vremenu, da li vredi 15 eur kooliko je vinjeta.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne morate kupovati vinjete u slovenijii ... ide se do rijeke, pa se tu udje u sloveniju, pa za 30km trst...pored svakog autoputa postoji sporedni put koji se ne placa...uz pomoc navigacije se na ovaj nacin moze dosta para ustedeti biggrin.jpg

MALO SAM RAZMOTRIO OVU IDEJU I OVO VREDI SAMO KO HOCE DA MALO OBIDJE ISTRU,A STO SE TICE VINJETE ONA JE 15 EUR, A PURARINA OD ZAGREBA DO RIJEKE 8.6 EUR I U POVRATKU TOLIKO STO ZNACI DA JE JEFTINIJA VINJETA, A I BRZE JE PREKO LJUBLJANE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

U povratku, na ulasku u Slo iz Italije, vinjetu kupismo odmah na OMV pumpi

jer granice, carine i sl. prakticno nema.

Na toj OMV pumpi, a mislim da je generalno u celoj SLO

gorivo je jeftinije nego u Italiji.

KOLIKO JE EVRO DIZEL U SLOVENIJI.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka