pefkari

Moravski konaci

48 poruka u ovoj temi

Moravski konaci su etno-selo kod Velike Plane, udaljeno 89 km od Beograda.Kompleks se prostire na 4,5 ha...na samom ulazu je mala pravoslavna crkva posvecena Sv. Nikoli, a u sastavu etno-sela je restoran kapaciteta 300 mesta, 10 vajata koji su sakupljani sirom Srbije, preneti tamo i u njima su napravljene sobe koje mogu da prime 23 gosta....ulazili smo unutra, sasvim je pristojno...ispred nekih je trem na kome ce, kad otopli biti garniture za sedenje...etno-restoran je napravljen od kamena i drveta i nalazi se na obali jezerceta sa 9 ostrva, medjusobno povezanih drvenim mosticima...uskoro ce tu proraditi kafeterija i poslasticarnica, a u izgradnji su i 3 bazena: za decu, odrasle i jedan sa toboganom...u obliznjoj sumici bice oaza zivotinja koje ce se tu nesmetano kretati...

Hrana je dobra, pun pansion-2000 dinara po osobi, polupansion-1600 dinara po osobi...

Osoblje je IZUZETNO ljubazno, toalet cist (ima sapuna, papira...)...

Proveli smo bas lep dan tamo i mislim da ce to tek biti lepo mesto za odmor!

Restoran je bio, u vreme rucka-PUN!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema neki link, da ima verovatno bi ga već postavila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedina moja zamerka je da bi mogli da pustaju, npr. lepu narodnu muziku, kao sto rade neki ljudi na Tari...a ne one "divljake za satore"...srecom, relativno je tiha TA muzika...jeli smo telecu corbu, "mesano meso pod sacem", "dimljena svinjska rebra, pod sacem" , sopske salate, uz to smo dobili projice i vruce pogace...bilo je naruceno po 5 porcija corbe i 5 ovih specijaliteta, ali nam je i to bilo previse...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh te Konake, jos kada su bili u izgradnji.

I jos uvek su, koliko citam od tebe, jer duze vreme vec zavrsavaju te bazene i otvaraju tu poslasticarnicu/kafe, aqua park...

Svejedno, odlicna ideja koja ce uneti nesto novo u ponudu, ukoliko se realizuje do kraja, a verujem da hoce. Svraticu opet kada budem prolazio autoputem, da vidim kako napreduju radovi, te da isprobam malo specijaliteta "ispod saca" :kez:

Sta tacno znaci pristojan smestaj?

Na sajtu nemaju mnogo slika smestaja, a i sa slika je tesko saznati nesto vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, Predraze! :D

Mi smo pogledali samo kucicu-apartman br. 1, za dvoje, jer je jedini bio slobodan, a ocekivali su da gosti uvece dodju...deluje nedoradjeno, taj apartman ima trem, a ima i onih koji nemaju...svaka kucica je drugacija...ne znam kakve su ostale sobe, ovu sam slikala, brzinski...soba je mala, ali namestaj je nov-krevet, orman, stocic..u jednom apartmanu imaju ugradjenu klimu...kupatilo skromno, ali cisto i ima sve sto je neophodno...meni je to -pristojno...evo slika...

soba.th.jpg soba2.th.jpg soba5.th.jpg

soba3.th.jpg soba4.th.jpg

Prostor je relativno mali, nas cetiri smo bile unutra u istom trenutku, pa je ovo sve sto sam mogla da slikam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravila sam gomilu slika (slikala sam kao manijak!), pa hocu da odvojim za MFT...inace bih vec "kacila"... :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
12112855.th.jpg 58586298.th.jpg 66590164.th.jpg 49453139.th.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

Sasvim dovoljno se vidi sa slika.

Za prenociste je OK.

Jedva cekam da sve zavrse :)

p.s. da li je ono antenski kabl provucen kroz okvir prozora? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svratih na kratko, negde pocetkom maja, da posrcemo po corbu, i pored svega sto je dobro, da navedem sta mi se nije svidelo:

Komarci - mnogobrojni i krvi zedni

Voda - zelena, mocvarna, sve sa pratecim mirisima

Inace, ostalo je dobro, i vise od toga.

Radovi na izgradnji bazena su u toku... Cini mi se da nisu bas najbolje resili one tribine/stepenice (ili kako ih vec opisati) na kraju jezera, pred bazene, jer su lepo zamisljene, od kamena, ali je ispod zemlja, koja je vec pocela da proklizava, a kamen da puca...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo primetili da je kamen naprsao....meni se te "kamene tribine" ne dopadaju...mislim da bi bilo bolje da su obicne, betonske, kao na nekim nasim bazenima...probala sam da zamislim kako se "deres" kad legnes na peskir...mozda su hteli da posetioci imaju osecaj kao da su na nekim "morskim stenama"...ne znam, ali to mi se nije dopalo...i, opet naglasavam, svi ti "konaci" su lepo uredjeni, ali nedostaje DRVECE! Sta vredi ceo lepo uredjen kompleks, kada se celog dana krijes od sunca, jer je sve "otvoreno"!?

Pomislila sam da su tribine namenjene nekom kulturnom dogadjaju (kao mali amfiteatar izgledaju), ali ono je tvrdo i grbavo, ko bi tu sedeo i mirno nesto pratio?

Mozda neko ovo procita, ko ima veze sa uredjenjem konaka... :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alvirović je danas baš lepo prikazao Moravske konake u svojoj SAT patroli. Vidim da su i bazeni završeni i u funkciji. Kaže da je noćenje samo 1.000 dinara po osobi. Zvuči primamljivo. Još kad se tome doda da se, kao što su oni uradili, odatle relativno brzo stiže do Topole, Oplenca, Manasije, Resavske pećine, hidrokompleksa Lisine, Ćuprije, Ravanice, Jagodine...može da se napravi baš lepa tura, a recimo u ovim konacima prenoći i tokom jednog dana pošteno iskupa i nauživa na suncu :).

Kako su Moravski konaci izgledali kad sam ih prvi put posetila, pogledajte OVDE.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani forumasi,

ja sam juce bio na Moravskim konacima. Ambijent dobar, lepo smisljeno i uradjeno. Pravo etno selo, crkva na ulazu je ok. Ima app koji spolja izgledaju ok. U principu sve je lepo osmisljeno i uradjeno. Naravno dok ne treba da sednes i da pojedes i popijes nesto.

Prvo konobar ne mozes da nadjes a kad ga nadjes kaze stizem za minut, i onda ga nema... pa odjednom se pojavi i pita sta ce da pijes i onda nestane u vidu lastinog repa. Posle pola sata donese pice.... Onda cekas jos pola sata da se seti da donese jelovnik a onda stizem za minut i naravno prodje pola sata.....a kad dodje na narucis da jedes onda kaze da danas ne sluze corbu zbog velike guzve.....a kad pozelis da popijes pivo onda kaze da danas nema Lav na tocenje nego samo Tuborg. I tako ti to u Moravskim konacima. Onda se iznerviras i kazes daj nesto da jedemo pa da idemo a docicemo sledeci put kad sve sluzite i nemate guzvu!!!!! Organizcaija u restoranu blago receno ocajna i tuzna.......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prava šteta...Nisu daleko, dolazi se auto-putem, nije ni skupo...al' ako su već tako neorganizovani, džabe i kretati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da kazem i ja nesto...Bila prosle nedelje tamo...bazeni...hm, sve zavisi sta ko zeli i ocekuje...neko rece da ode tamo na jedan dan i iskupa se...ja to nisam dozivela...dva bazena su u funkciji, treci nije...jedan je skroz za decu, a drugi dubok 1,5 m mali,,,nema tu nista od plivanja...jedino ako neko zeli zbog dece tamo da ode...

a slazem se i sa komentarom da fali drveca...prosle godine hrana je bila ok, nadam se da se u medjuvremnu nisu iskvarili

toliko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka