knight

Izlet u Kartaginu & Sidi Bou Saaid

7 poruka u ovoj temi

Ovo je jednodnevni izlet , cena po osobi je 40 eu .

Daleko je slabiji utisak od sahare ali ipak treba i to videti .

Posecuje se glavni grad Tunisa zatim Kartagina , muzej i Sidi Bou Said . Od toga najveci utisak mi je ostavila Kartagina . Krece se ujutru u 6 h a povratak u hotel je uvece oko 18 h

Sever Tunisa je daleko drugaciji od juga , mnogo je uredjenije i lepse a ima i vise zelenila . Iznenadice Vas razlika .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel ova cena vazia i prosle godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartaginu nikako ne propustiti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel ova cena vazia i prosle godine?

Sto se tice ovog izleta preporucujem u sopstvenoj reziji,ispadne dosta jeftinije i interesantnije a najveca prednost je u tome sto sve organizujete prema vama.Konkretno moj primer,nas cetvoro smo iznajmili mali kombi sa vozacem,redosled je bio sledeci: muzej Bardo,Cartagina,Sidi B.S. i na kraju obilazak glavnog grada Tunisa poseta veleke medine i soping po ostalim radnjama.Za mene i muza sve ukupno je ispalo 50E(ukljucujuci i ulazninice) ,to je bilo 2008 godine.

Izmenjeno (milenica dravic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manje više nama je i sa agencijom izašlo tako. Cena je bila čini mi se po osobi 35 eura (u pitanju je jun 2007. godine ), znači za nas dvoje 70 eura , sa uračunatim ručkom, naravno svim ulaznicama. Išlo nas je samo 6-oro, naravno i vodič, s tim da je priča vodiča bila odlična gde god da smo bili.

Jedino činjenica je kad ideš sam, sam sebi organizuješ vreme kako tebi odgovara i što je možda takodje bitno ideš na izlet kad ti odrediš , a ne kad ti agencija odredi, što je super. :)

Medjutim pošto nas je ovde na izlet išlo tako malo, takodje smo se onda sve dogovarali sa vodičem gde ćemo koliko da se zadržimo. :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izlet je i prosle godine bio 35 EUR, s tim sto se nije obilazio muzej Bardo ( koji se renovirao), ali je zato bilo oko 2h setnje po Tunisu ( Medina itd).Imas i lokalne agencije,

koje su kazu jeftinije ( u svakom hotelu imas tablu sa agencijama i ponudama), ali ja nisam bila za tu varijantu jer je nas hotel organizovao besplatnu turu po Susu ( povodom praznika) sa njihovim vodicem, i to se manje vise svelo na soping i los engleski.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo nekoliko puta obišli Tunis, Kartaginu,Bardo i Sidi bu said. Išli smo njihovim autobusom ili poslovnim vozom do grada, a zatim tramvajem i taksijem. Sve je bilo bez problema. Jedino morate imati dobru kartu grada i red vožnje voza i autobusa. Naravno pre puta malo pročitate o lokalitetima koje ćete obići. Ceo izlet je onda minimum duplo jeftiniji,a te pare ćete lako potrošiti u divnim radnjama grada Tunisa. Jednostavno, ponašate se kao u Beogradu! :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka