Guest Traveler

Bled, Slovenia

216 poruka u ovoj temi

Zaista lepo izgleda! Narocito mi se dopada kuhinja, svi oni specijaliteti...mmm :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za 1. maj smo proveli 4 predivna dana u Sloveniji, na Bledu u hotelu Savica. Moje tople preporuke i za Bled i za ovaj hotel. Slovenija je fenomenalna sa prelepom prirodom, a najvise fascinira njihova cistoca i briga o okolini. Pored Bleda obisli smo i Bohinjsko jezero, izvor Savice, penjali se ski liftom na vrh Vogel, Kranjska gora, klisura Vintgar kod Bleda, Postojnska jama i Trst.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko te je koštala putarina tj. vinjete?

Planiram za nekih mesec dana da napravim sličnu turu, Bled i okolina sa odlaskom do Trsta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Sloveniju vinjeta kosta 15e i vazi 7 dana, kroz Hrvatsku putarina u jednom smeru je 16e i kroz Srbiju oko 350 dinara u jednom smeru....znaci sve ukupno oko 50e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

A jel do Trsta ne treba vinjeta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ne treba.

i u italija je naplata regulasana na naplatnim rampama.nema vinjeta za italiju.

a do trsta od granice sa slovenijom imate recimo pet kilometara i ne placa se putarina

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kao sto rece talija nema vinjete za italiju....tamo su putarine kojih do trsta nema. od postojnske jame do trsta imate nekih 40-tak km (15-20minuta auto putem).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Želim da se zahvalim svima na odgovorima i pomoći. Bili smo na Bledu za 1. maj i utisci su krajnje pozitivni...

Znam da nije za ovu temu, ali posebna zahvalnost za Billy The Kida. U poslednji čas si mi "otkrio" Vintgar (1. maj uveče - poseta ovom forumu u našem smeštaju u blizini Bleda). Naravno ujutru sam bio prvi na otvaranju dana... I jedini, s tim što sam na parkingu zatekao poveću grupu Mađara sa sve limenkama piva u rukama (pre 9 sati). Ima i slika, ali su ispale lošije nego Bilijeve, pa da ne gubim vreme.

Ako mogu i ja nešto da dodam, možda nekome bude od koristi - ko voli pecanje, tačnije mušičarenje, Sava Bohinjka je idealna. Dva puta sam išao do Bohinjskog jezera (za mene lepše od Bledskog) i koliko se može videti s puta, pecaroša ima koliko hoćeš. Istina, negde sam naleteo da je dnevna dozvola 60EUR, ali treba proveriti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prosetas jedan krug oko bleda(nekih 6km) pa sednes u hladovinu, iscepas union, malo odmoris, onda plivas do ostrva, prosetas krug, vratis se na plazu, klopas, iscepas jos jedan union, nahranis patke i galebove, ako imas drustvo opikas odbojku na pesku ili basket,to je poso...:)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za nas iz istočne Slovenije piti Union je ravno blasfemiji. Ne znate vi šta je pivo :) (šala mala)

Ontopic: Moram da kažem, da ako idete u Sloveniju, stvarno preporučujem da idete u akva parkove, terme i na te planinske lepote i tako to. More izbegavajte, jer na vani izgleda možda lepo, ali to je parče mora sa jednom velikom lukom i sve betonirano. Moja preporuka oko mora je, ako hoćete neko more, palite u Hrvatsku. Em je jeftinije, em je lepše more i prirodnije sve.

U Sloveniji ima da se vidi more drugih stvari, počevši sa Bledom, preko Postojnske pećine i Škocjanskih pećina (kojima, iskreno, Resavska pećina nije ni do kolena), krajinski park Triglav, Triglavska jezera, uopšteno taj alpski predeo. Pa onda imaju terme u Čatežu koje su onako dosta OK, ali skupe. Kranjska gora. I tako to.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaš pravo, ima u Sloveniji more drugih stvari ali ako vam, ko kaže da izbegavajte more grdo griješi, ima se šta vidjeti. Neču sad o Piranu, Portorožu i Izoli jer so božanstvenisrce.jpg . Kopar je največi grad na obali i vredi posjetu, ukockali su ga nevjerovatnoklap.gif Promenade,parkovi,fontane,trgovi, palme,restaurani,staze za trčanje, pa i luka je zanimljiva pogotovo sad kad pristaju kruzeri od 400m. A tu ima i dobrih šoping centrova, a okolo Kopra vinova loza "vinogradi"nasadi maslina,breskvalaugh.gif mislim da se može posjetiti i vinski podrum Vina Koper.

Piran:srce.jpg

hv8-370443.jpg

Luka Koper:

lw3-670x42.jpg

Šetnica

xyb-phpThu.jpg

6le-hgh.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Piran mi je lep, a Koper su mi us***i totalno, nikad mi do sad nije izgledao toliko veštački. Izola mi se od svih još najviše sviđa. Ali, takvih gradova i lepota ima u komšijskim državama koliko hoćeš, dok ima u Sloveniji puno drugih koje su lokalne i, pre svega neponovljive.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje: Da li je bolje putovati busom ili vozom do Ljubljane pa onda do Bleda uzeti taxi ili opet neki bus?

H

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, od Ljubljane do Bleda imas autobuse preko celog dana, putuje se negde oko sat i po. Mozes da vidis termine polazaka na internet strani avtobusne postaje Ljubljana.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881481
    Ukupno poruka