Guest Traveler

Bled, Slovenia

230 poruka u ovoj temi

Od Bleda do Ljubljane (i obrnuto) je najbolje ići vozom. Put traje nekih 45 min do Lesce, odakle autobusi idu non-stop do samog Bleda i treba im 5-10 min, uz nekoliko minuta čekanja. Probao sam i varijantu samo busom, direktno. Mnogo se obilazi, svraća i u Kranj i put traje nekih sat i 15, nekada i više.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

isla bih na prolece na Bled, da li neko ima preporuku za apartmanski smestaj ?bilo bi super da je u prirodi a da moze lako da se dodje do jezera, ne idemo kolima, vec autobusom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitajte ih za ponudu 4 polupansiona za 2 osobe za ukupno 200 EUR. To ne mozete naci ni u jednom drugom smestaju u okolini Bleda.

70+25=95€ dnevno. Toliko nama traže. 380€ za 4 noćenja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da su poskupeli od proslog proleca.

Tu ponudu za 200EUR sam video na njihovom sajtu, sad su je uklonili. Bas mi je krivo posto sam i ja planirao na leto da ponovo idem tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko možda boravio u Youth-hostelu Bledec?Ako jeste,bio bih mu zahvalan da mi prenese svoje utiske,video sam na njihovom sajtu da noćenje sa doručkom košta 22€+1€ turistička taksa,a to mi je dosta jeftinije od hotela Trst ili Jadran koje nudi Kontiki.Ako neko preporučuje neki drugi hostel,ili privatan smeštaj,zainteresovan sam i za takve ponude :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Bledu sam kratko bila , jedino mi je krivo sto nisam stigla da probam cuvenu bledsku krempitu ( kafana hotela Park se otvara tek od 10h ujutru).

Izmenjeno (krem-bananica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :blush: Isla bih na Bled u junu, da li je bolje ici busom ili vozom do Ljubljane? Koliko sam mogla da vidim, busevi idu svaki dan ali info za voz nesto bas ne mogu da pronadjem na sajtu zeleznice Srbije.

Zna li ko od vas nesto vise? :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš tri puta dnevno voz za Sloveniju. Staje u Jesenicama, a odatle je Bled blizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :blush: Isla bih na Bled u junu, da li je bolje ici busom ili vozom do Ljubljane? Koliko sam mogla da vidim, busevi idu svaki dan ali info za voz nesto bas ne mogu da pronadjem na sajtu zeleznice Srbije.

Zna li ko od vas nesto vise? :neznam:

Po mom misljenju, najjednostavnije je da ides autobusom do Ljubljane. Sa istog mesta, tj. glavne autobuske stanice u Ljubljani, imas autobuse za Bled preko celog dana (mozes da pogledas na sajtu avtobusne postaje Ljubljana). Takodje mozes i vozom od Beograda do Ljubljane, jer je zeleznicka stanica u Ljubljani odmah pored autobuske, ali se vozom putuje nesto duze (sad sam pogledala na sajtu Zeleznica Srbije - desno ti stoji red voznje, pa mozes da proveris - postoji polazak u pet ujutru, stize se oko tri, dok autobusom mozes da podjes u osam ujutru, a stizes oko petnaest do cetiri popodne po redu voznje.

Izmenjeno (Aurora)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Autobusom jeste brže, ali je i skuplje.

Ako se odlučiš za voz, idi kao što sam i rekao, do Jesenica. Odatle imaš 16km do Bleda (iz Ljubljane - 57km). Karta košta u jednom pravcu 2,7e ili 3,6e. Imaš buseva stalno, tako da nema mnogo čekanja. Karta za bus, iz Ljubljane je 6,3e.

Pogledaj na sajtu:

http://www.alpetour.si/

http://www.ap-ljubljana.si/

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene sa prelepog Bleda,u kratkom periodu od 3 noćenja sam žurio da vidim i obidjem što više prirodnih lepota.Pohvalio bih sobe Renata na Ljubljanskoj cesti,po povoljnoj ceni sam dobio izuzetno dobar smeštaj,pogledajte njihov sajt.Obišao sam i krasno Bohinjsko jezero,platio sam 4,10 € autobusnu kartu sa Bleda do stanice Zlatorog,u blizini je gondola za Vogel koju sam platio 13,5 €.Nisam bio do Slapa Savice,nažalost.Ulaznicu za Vintgar sam platio 4 € i prošetao sam do 1600 m udaljenog slapa reke Radovne,neponovljivo iskustvo :happy: U nedelju sam obišao i Blejski grad i prisustvovao festivalu Srednjeveški dani na Blejskem gradu,bilo je tu sjajnih predstava po motivima iz srednjeg veka:mačevanje,gadjanje lukom i strelom,borba sekirama i motkama,svi su bili obučeni u srednjevekovne odore i tu je bio i kralj,dvorske dame :smajl: Platio sam 8 € ulaz na tvrdjavu.U nedelju veče se na ostrvu održavao koncert nekog muškog hora iz Lesca u Crkvi Device Marije,pa je bio organizovan besplatan odlazak pletnama do ostrva i to sam iskoristio da uštedim 12 € koliko se inače plaća prevoz pletnom do ostrva :) Nisam stigao ni da se sankam po šinama na straži,to sam ostavio za neku drugu priliku kao i Slap Savice...Pravi raj za ljubitelje prirode,sve je jako lepo sredjeno i označeno,veći deo staze oko Bledskog jezera je asfaltiran pa tu puno ljudi džogira i šeta,ima puno guski i plovki koje su jako pitome.Klopao sam u Gostilni Pri Planincu na osnovu preporuka sa interneta i zadovoljan sam,nisu mnogo skupi a porcije su im velike i ukusne,veoma su ljubazni.Blejsku kremnu rezinu ili čuvenu kremšnitu obavezno probajte u kavarni hotela Park,košta 3,20 € i jedino je tu originalna,pravi se još od 1953. godine.Probao sam kremšnitu i u slastičarni Šmon za 2,5 €,ali nije bila tako ukusna kao ona originalna.Meštani su jako ljubazni i uglavnom razumeju srpski,Slovenci su izuzetno prijatni i kulturni.U turističko-informativnom centru blizu jezera sam dobio sve informacije koje su me zanimale,dali su mi mapu Bleda i razne prospekte.Turista iz Srbije i regiona je bilo jako malo na Bledu,bilo je dosta Kineza,Korejaca i najčešće se mogao čuti engleski,nemački i italijanski jezik.Na Bohinju je bilo puno ljudi iz Hrvatske,bile su i neke organizovane turističke grupe sa vodičima koje su išle na Vogel.Blizu Zlatoroga se nalazi i vojničko groblje iz prvog svetskog rata,može se obići.Priroda je prema Bohinju bila baš darežljiva,on pripada nacionalnom parku Triglav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko zna koliko je cena karte do ljubljane .vozna i da li izna neko za dobar smestaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voz ne ide direktno do Bleda,već do mesta Lesce odakle se može uhvatiti autobus do Bleda.Po meni je bolja varijanta autobus od Ljubljane do Bleda,jako su im čisti i baš je ugodna vožnja do Bleda preko Kranja,traje oko 1h i 15 min. ako se dobro sećam.Moja preporuka za smeštaj su Sobe Renata na Ljubljanskoj cesti,izuzetno dobar smeštaj po povoljnoj ceni,recimo 35 € po danu za dvokrevetnu sobu,nisam video nigde na Bledu povoljniji smeštaj a da je blizu centra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da je ova tema nacisto neaktivna. Ide li neko na prolece ka Bledu? Ja sad gledam na booking, 3 noci za dvoje ima do 150 eura dosta ponuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka