ivkis

KAVALA

297 poruka u ovoj temi

Reci mi ovaj BAtis jel tu moze da se dodje onako na jedan dan, na rucak i provod? Ili mora da se uplati par dana?

Mi smo tamo proveli oko 3 sata, pijuci kafu i kupajuci se u bazenu.

Takodje postoje restorani, plazza, tereni, kafici a iza tog kompleksa je kamp.

Nismo platili ulaz.

Da li nismo platili ulaz zbog Xristosa koji nas je tamo vodio ili se ne naplacuje ulaz nemogu sa sigurnoscu da ti kazem..

Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo tamo proveli oko 3 sata, pijuci kafu i kupajuci se u bazenu.

Takodje postoje restorani, plazza, tereni, kafici a iza tog kompleksa je kamp.

Nismo platili ulaz.

Da li nismo platili ulaz zbog Xristosa koji nas je tamo vodio ili se ne naplacuje ulaz nemogu sa sigurnoscu da ti kazem..

Pozdrav...

Naplacuje se ulaz, 2e po osobi.:cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put idem na Tasos, busom, tako da smo malo ograničeni sa kretanjem van samog ostrva :) a gledajući slike na netu Kavala mi super izgleda i želim da odem bar da se prošetam po centru na par sati. Zanima me da li postoje organizovani izleti u Kavalu sa Tasosa?

Ili je i ok varijanta da sama pređem trajektom pa koliko uspem da obiđem? Zna li neko kada zadnji trajekt kreće za ostrvo pošto na thassos-island.com ne funkcioniše informacija ferry-boat timetable?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Kavale mozes trajektom ili hidrogliserom koji je brzi i nesto skuplji.

Ako ga nema na sajtu,sto je cudno, red voznje ces naci na Tasosu u luci. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Kavali treba posetiti rodnu kucu i spomenik Muhamed Ali Pasi, koji je bio osnivac poslednje Egipatske dinastije.Kuca je zanimljive arhitekture, kompleks oko spomenikaje lepo uredjen, pruza se lep pogled .Posle kise, kada je dobra vidljivost, pored Tasosa , jako se lepo vidi i Atos.Takodje, tu se nalazi i restoran sa zanimljivim fotografijama stare Kavale. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li negde red voznje i cene za trajekt ka Skali Sotiros za 2011?Idemo kolima pa me interesuje da li se unapred zakazuje trajekt?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Од овог нема тачније...

http://www.thassos-ferries.gr/schedule-sr.html

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

26.20E za troje.Deca do koliko godina ? Ovaj moj deran je napunio 14 leta a visok je 1,90 ima 90 kg.......

qq puna cena onda nea.gif

Izmenjeno (heavy)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Од овог нема тачније...

http://www.thassos-f...chedule-sr.html

Поздрав!

Hvala, interesuje me na koji trajekt ici za Skalu Sotiros?Inace deca su od 9 i 7 godina pa kako oni placaju trajekt?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Свеједно је на који да се укрцаш, када се искцраш (крц, крц) имаш да се возиш до Скале Сотирас још ка југу. Из Приноса до Скале има 3 км, а из Лименаса 22,5 км.

Ипак, из Кавале за Принос трајекти иду ређе него из Керамотија у Лименас. Кликајте горе на месец када крећете па видите и сами кад су поласци.

Кавалу заиста не познајем, али мислим да није лако за некога ко иде први пут да се искључи где треба, и набоде све путеве кроз град до луке. Керамоти је лакши за сналажење, само се за њега треба искључити на правом месту, иначе одосте за Ксанти. :tuga:

И то су нацртали на сајту, паметни Греци. :klap:

Ово вам је цена, тамо на киоску где се купују карте за брод ће вам рећи остало. Ми смо те секирације поштеђени, јер идемо бусом, а брод је урачунат у цену.

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema rezervisanja karata za trajekt unapred preko neta, jer za tim nema potrebe zbog dovoljnog broja polazaka. Gde god da ste uplatili smeštaj na ostrvu, linija Keramoti-Limenas je najbolje rešenje zbog daleko većeg broja polazaka, a i da se ne biste zagubili u Kavali tražeći luku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za @ Mirarbi @ Szorba i ostale koji znaju

• cena parkiranja je 0.5 e / h i neograniceno je vremenski?-jel tako!

• konkretno me interesuje parking kod tvrdjave i vijadukta?

kavalaakvadukt.jpg

kavalatvrdjava.jpg
Da li se na ova 2 mesta placaju parkinzi?

• Da li ta zuta kartica vazi za odredjeno mesto parkinga ili za celu Kavalu?

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Boki, mi smo se svaki put parkirali na povećem parkingu, uz obalu, u centru, blizu nekog javnog bazena. Tu je pored bila kućica za kupovinu parking karata, koju smo stavili sa unutrašnje strane stakla. Mislim da je parkiranje bilo ograničeno na tri sata, al' nisam sigurna, davno beše.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Ton-majstoru i Mirarbi.Ako idemo do Keramotija produzavamo put u velikoj meri a opet nam je Prinos na 3 km od Skale Sotiros sta mislite da li ce gps biti od pomoci u Kavali?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takodje, dobro mesto za parkiranje u Kavali je gradska trznica, zgrada u nekoliko nivoa.Sadrzi `Carrefour`market,pijacu sa mesarama i riblju pijacu.Na gornje tri etaze nalazi se parking.Sat parkiranja je 0,5e/h i vremenski nije ograniceno.

Nalazi se u blizini luke i treba pratiti putokaz `fish market`.

Veliki parking postoji na ulazu u trajektnu luku i tu su uslovi i cene parkiranja istovetni.

Uvece,subotom popodne i nedeljom parkiranje je slobodno cak i na organizovanim parkinzima.:D

Parkiranje se ne plaća kod tvrđave i spomenika "Ali Paši".

Nisam siguran, ali mislim da se parkiranje ne plaća ni kod akvadukta.:zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka