ivkis

KAVALA

299 poruka u ovoj temi

Pozdrav ljudi.Zanimljiva mi je kavala za ovo leto. Cudi me da ne postoji vec tema zapoceta,s toga molim one koji su bili da mi napisu nesto blize ili daju neki drugi predlog. Naime proslo leto sam bio u haniotiju....i ne nosim lepe utiske posto je mesto klasicno seoce za odmor....jako je malo,i dosadno.....tako da sam cesto isao do soluna,akva parka(koji je na nivou osnovne skole,imajuci u vidu turski pa cak i bugarski). Voleo bih da odem u neki gradic......koji bi bio tipa kao solun,samo naravno manji....znaci da ima i lepo da se pazari..i plaze van grada,jer cu ici kolima.....cuo sam da je kavala bas tako nesto.....Ne volim kada za 15min obidjem mesto u kome sam smesten i to pesice,kao sto je bio slucaj sa haniotijem.....Hvala unapred.

 

P.S. kada kazem da mi je hanioti bio dosadan,to ne mislim jer nema nocnog zivota vec jer je jako mali i ne moze da kupi nista a da nije iz kine po radnjama..../nocni zivot mi nije bitan u smislu clubbinga,vec da imam lep gradic za setnju,pesacke zone,brendirane radnjice....a opet i neke lepe plaze u okolini grada,posto je nerealno ocekivati ih u gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kavala će ispuniti većinu tvojih očekivanja, jedino ne znam da li u okolini ima lepih plažica. Plaže u centru, koje sam videla, nisu ništa posebno. Eventualno plaža desno od hotela Lucy nije loša, ako voliš plaže urbanog tipa (ušoreni suncobrani i ležaljke i sl.). A možeš da razmotriš i varijantu da koji put trajektom pređete na Tasos, pa se brćnete na nekoj od prelepih plaža (ova varijanta nije skupa, ukoliko se na trajekt ukrcate bez automobila, kao pešaci).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u Kavali bio pre 15 godina, i tadašnji utisak je da je drugačija od drugih gradova u regiji. Mirnija, opuštenija. Jedno od mesta koje kao da živi i nevezano od turista i turizma.

Ne znam kako je danas, nadam se da se to nije promenilo. Javite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izgleda da ste samo vas dvoje bili u kavali :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svraćale su i ostale Tasoslije, sigurna sam, ali na par sati :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svraćale su i ostale Tasoslije, sigurna sam, ali na par sati :).

Cao,

Moja supruga i ja smo bili pre dve godine u Kavali na jednodnevnom izletu u sopstvenoj reziji i ona ispunjava sve uslove koji su navedeni osim plaza!

Sama Kavala ima puno radnji, firmiranih butika tako da nece biti problema sto se tice shopinga (vidim da je to primarno).Ima interesantu tvrdjavu i taj deo iznad luke je jako zanimljiv ali i strm :D

Ono sto treba da znaju svi koji idu na izlet to je da radnje vecinom rade dvokratno a poslednji polazak za Skala Prinos (koji je najblizi Kavali) je ranije (bar je tako bilo pre dve godine)oko 16h, tako da treba pokupovati sve do 13h a onda ici u turisticki obilazak grada.Takodje treba imati u vidu da se dosta vremena izgubi na parkiranje u Skali Prinos tako da treba racunati da se stigne bar 15 minuta pre polaska ferija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovala u Kavali pre....14god!

Baš je različita od okoline, upravo zato što nije turističko mesto, već je centar filmske industrije Grčke.

Prodavnice, šetnje....u neposrednoj okolini odlične plaže.

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja takodje smatram da bi Kaval ispunila sva tvoja ocekivanja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedne slicice Kavale slikane odozgo sa tvrdjave- kule .Morate priznati pogled je fantastican tj vise za one koji zele vise da obilaze a manje da idu po radnjama.A iskreno nije lako ni stici lako do vrha kule po onoj vrucini.IMG_2099.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao svim ljubiteljima Tasosa. :)

Imam jedno pitanje-molbu.Moja žena i ja smo planirali da ovog leta odemo na Tasos u agencijskom aranžmanu, s tim da bi smo skoknuli na par dana do Kavale posto smo čuli iz nekoliko različitih izvora da je tamo predivno.E sada, najbitnije nam je da odsednemo blizu trajektne linije Kavala - Prinos(ili Skala), eventualno Tasos (Limenas)- Keramoti.E sada ne znamo koliko ima do Kavale od Keramotija i do koliko sati ide poslednji lokal bus do Keramotija kada ide poslednji trajekt.

Da skratim, pitanje je da li je bolje odsesti u Tasosu(Limenas) ako već planiramo da idemo u Kavalu ili u Skalu, odnosno Prinos.

P.S.Planiramo takodje da iznajmimo neki dan rent a car i da pronadjemo neke lepe plaže po Tasosu.Unapred sam srećan što je puno zelenila :P

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vožde ;), odsednite na Tasosu gde god vam odgovara. Lako ćete lokalnim tasoskim busom, za svega par evrića stići do Skale Prinos ili do Limenasa, odakle kreću trajekti. Obzirom da trajekt nije skup, mislim da vam se više isplati da se tih par dana uveče vraćate na Tasos, nego da u Kavali plaćate prenočište.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vožde ;), odsednite na Tasosu gde god vam odgovara. Lako ćete lokalnim tasoskim busom, za svega par evrića stići do Skale Prinos ili do Limenasa, odakle kreću trajekti. Obzirom da trajekt nije skup, mislim da vam se više isplati da se tih par dana uveče vraćate na Tasos, nego da u Kavali plaćate prenočište.

Hvala za info!

Inače, za sve ljubitelje Kavale, evo i interesantnih linkova o samom gradu:

http://www.cityofkavala.gr/pub/en/

http://www.kavala.gr/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vožde, evo za tebe i ostale linka ka poruci u kojoj su navedene cene trajekta od Kavale do Tasosa i obrnuto:

Cene

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja da se vratim na iviksovo pitanje :)

sama Kavala nema lepe plaze, ali samo par km od grada nalazi se Iraklia i Ammolofoi prelepe plaze...s obzirom da ste kolima do plaza cete stizati za nekih 20min

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Manduvil, imaš li neku fotku tih plaža?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka