ivkis

KAVALA

299 poruka u ovoj temi

 

i apologise for not speaking your language but i d like to point out a few more things about Kavala. There are 4 beaches inside the city ( Batis multiplex included). If you select to stay inside the city you can enjoy a nice swim without the hassle of taking the car with you. The most important site of the area is the archeological site of philippi where you can take a tour on the old macedonian and roman city. important things that happened in filippi are the battle between the assasins of julius ceasar against Mark Anthony and Octavian (https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Philippi). Filippi was also the first place in the whole western world where st paul talked about christianity. In the archeological site you can visit the prison of st paul and the ruins of 3 really old churches (550 a.d.). During the summertime there are noumerous festivals such as the air sea show, the cosmopolis festival and the Filippi festival with theatrical plays in the ancient theatre which you might find a very interesting experience.  Also, you can visit the old baptistery of the first woman to ever become christian and the new small but impressive baptistery ( Lydia village). If you are with a car you can visit the ikossifinisa monastery, the most ancient christian monastery in the country and probably the western world (518 a.d.). if you also like the aegean sea you should not miss out the famous (among locals at least) beach bars on the egnatia beach (Almyra and Cuba) and my very preffered beach of ocean view hotel. Also very close you can find nice beaches like sarakina. All these are something like 30 km from the city and 10 km from peramos. Another famous are, this time 40 km from the city on the eastern side is Keramoti beach and more specifically ammoglossa, right across Thassos island.

A nice escape is also visiting the beautiful city of xanthi (55 km to the east) and the city of drama for a visit at the small natural park. if you may have any questions, im willing to answer. The areas of Kavala and Drama are famous for their wine and if you are into this kind of fun you can visit one of the local vineries

Tnx bro! We appreciate that. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par dana smo se vratili sa letovanja iz hotela Tosca Beach, pored Kavale.

Naravno par dana smo išli u šetnju u Kavalu.

Lep grad, lepo je za šetnju. Mada je ponekad bilo čudno. Drugo veče kad smo šetali, petak je bio u pitanju, grad je vrveo od ljudi. Simpatčine male ulice, kafići, restorani, prodavnice. Žamor ljudi se čuo svuda. Baš simpatično i lepo.

Sutradan odemo opet, nikog. Bukvalno nikog nema skoro na ulici. Ima oko luke u restoranima. Te iste malu ulice, uske.. sve prazno. Ne radi ni restorani, ni kafiću uglavnom. Nema nikog.  Još par puta smo tako naišli. Potpuno čudno. Sreća da smo prvi put naišli na pun grad. Jer je potpuno drugačije slika kad je grad pun  i kad je prazan. Jedino je uz more, uz luku bilo uvek ljudi.

Nismo nikakvu kupovinu obavljali, tako ne znam kakav je za shopping. Suvenira isto nema nešto. Ima kao neka radnjica preko puta luke. Možda je bilo još negde, ali da mi nismo naišli..

Jedino smo do Grand Masoutisa išli par puta, u osnovnu nabavku.

Nažalost nismo se penjali ni gore do tvrdjave. To mi je krivo jako. Mada jesmo planirali,sve sutra ćemo, sutra ćemo.. eto. Prvenstveno zbog deteta, jer nakon kupanja tokom dana, jedva je i šetala uveče. I za to smo morali da je podmićujemo sladoledom. :D Zadnjih dana su bile one nenormalne temperature, da je i uveče teško bilo disati.

Nismo ljudski obišli grad. Prosto je takva situacija bila. Svratićemo opet kad tad, pa ćemo ga lepo obići.. Iako smo 4 puta bili u  gradu. Jesmo šetali, ali  moglo je to i bolje. Tako je kako je.

 

Pojeli par girosa, jeli fantastičan sladoled. Uglavnom šetali, dete išlo na te dečije zezalice... 

Nismo imali problema sa parkiranjem. Prvi put smo u luci parkirali. Posle smo uvek išli na odredjeni parking u ulici El. Venizelou, kod parka, tj kod gradske kuće., Taj parking nam je zgodan bio i za šetnju po gradu i za šetnju uz more. Parking smo plačali 2-3 e uglavnom, za boravak od 2h. Uglavnom smo išli od 19.30h do 21.30h.

Sad ću izdvojiti par fotografija i sredi ih, pa ih kačim.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas neobicno!! Da je popodne, pa i da razumemo da je manje ljudi, ali uvece! A Kavala nije mali grad!

Ja sam bila 2 puta samo, jednom kolima ceo dan i uvece, jednom na izletu, samo dan, bilo je puno ljudi, iste godine.Nadam se da cemo jednom letovati u blizinini, da uzivam u gradu, ne samo da jurcam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav iz Kavale :)
Bili smo danas na Batis plaži. Ulaz 1,5eur po osobi, parking je besplatan. Na plaži 2 frapea i 2 vode 7eur (vode nismo poručili, ali smo ih dobili i naplaćene su po 0,5). Ne kažem, uzeli bi ih svakako, jer nismo poneli ništa sa sobom, ali opet - ako ne tražim vodu, ok je da me častiš sa njom, ili da kažeš da je frape 3,5eur umesto 3. Nebitno.

Plaža je uređena, ima svlačionice, tuševe, malecki bazen sa igračkama sa najmlađe, teren za odbojku, beach bar, restoran, spasioca, prvu pomoć... ležaljke nisu nabijene, ima mesta da se vrte oko suncobrana - ako poput mene bežite od sunca (naravno, svakako sam izgoreo :D). Na plaži je malo krupniji pesak, na ulazu u vodu prvih par metara kamenje - postavljene su vreće sa peskom da se bezbolno uđe. Nema plićaka, tj. ulazak u vodu je dosta strm. Voda čista, bilo  je malo trave; bilo je i talasa da ne bude dosadno :)

Sve u svemu, skroz OK plaža...

 

Sutra idemo na Tasos, tako da je ovo jedina plaža koju ćemo običi u Kavali. Grad je lep, ali obzirom da skoro ništa nismo obišli, preskočiću detalje :)

E da... parking je haos! :D Parkirali smo u centru, na velikom parkingu, juče (u nedelju), oko 16-17h. Parking prazan, možda 10 automobila a staje par stotina recimo. Nikog da naplati, ma prazno sve. Jutros krenemo po auto, tamo ludnica... kako smo parkirali do spoljne granice parkinga (do trotoara), iza nas 2 auta. Ne samo iza nas, iza svih koji su u tom redu parkirani... ispred žardinjere. Ja u potpunom šoku. Odem do kućice, platim 6eur (sačekala me ceduljica za brisačem sa cenom - to je za ceo dan), i pitam kako da izađem, kažu oni "no problem". Šta je fora? Svi koji nekoga blokiraju ostavljaju otključana auta sa ključevima u bravi!!! Tek mi je to bilo neverovatno... ja kad zaboravim radio da izvadim iz auta u svom bloku na NBg, obavezno izađem nazad da ga izvadim da neko ne olupa šoferku zbog radija od 30eur;a ovde parkiraju sa ključem u kontakt bravi...

Eto, toliko u ovom javljanju.:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze adresa tog parkinga?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pre par dana smo se vratili sa letovanja iz hotela Tosca Beach, pored Kavale.

Naravno par dana smo išli u šetnju u Kavalu.

Lep grad, lepo je za šetnju. Mada je ponekad bilo čudno. Drugo veče kad smo šetali, petak je bio u pitanju, grad je vrveo od ljudi. Simpatčine male ulice, kafići, restorani, prodavnice. Žamor ljudi se čuo svuda. Baš simpatično i lepo.

Sutradan odemo opet, nikog. Bukvalno nikog nema skoro na ulici. Ima oko luke u restoranima. Te iste malu ulice, uske.. sve prazno. Ne radi ni restorani, ni kafiću uglavnom. Nema nikog.  Još par puta smo tako naišli. Potpuno čudno. Sreća da smo prvi put naišli na pun grad. Jer je potpuno drugačije slika kad je grad pun  i kad je prazan. Jedino je uz more, uz luku bilo uvek ljudi.

Hahaha, imali smo isto, neko cudno iskustvo, samo ti na Egeju, ja na Jonskoj strani.

Mora da je ova godina u pitanju :D

I mi na Kefaloniji, kada smo prvi put otisli u Argostoli, guzva, vreva, puni kafici...

Drugi put, to sto kazes, skoro prazno. Gledam ja, onog dana je bio ponedeljak, nije bio vikend pa da tome pripisem. Jednostavno, bas sam se zacudila. Posle sam razmisljala i da nije bio neki praznik, pa je bilo vise ljudi. Nemam pojma, ali tako je ispalo. Bilo je i posle sve vise ljudi, kako je sezona odmicala, ali nikad, kao tog dana :neznam: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li moze adresa tog parkinga?

Uh, kasnim sa odgovorom, sinoć stigosmo iz Grčke.

Koordinate na Google maps su: 40.936742, 24.407415 Ne znam koja je ulica u pitanju; ali evo i skrinšot mape. Ulaz na parking je sa leve strane.

 

parking kavala.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Topla preporuka za kafić na vidikovcu, napisaću ime na grčkom καφέ μπρίκι (na Google mapi ima i pod nazivom Cafe to Briki, valjda se tako izgovara :neznam:)

 

Lokacija kafića -stari grad, ulica kojom se pored Imareta penjete ka špicu tog poluostrvceta gde je tvrđava (na par desetina metara od kafića je svetionik, na samom kraju ulice).

 

Ambijent božanstven, pogled predivan, na ceo grad, atmosfera opuštencija, osoblje ljubazno i uslužno, dobijete i flašu vode uz kafu ili šta već uzimate, cena se ne sećam, ali nije bilo neko dranje...

 

I ovde (kao i na temi o Lucy hotelu) preporučujem posetu Muzeju duvana, interesantan, naročito pušačima ;)

 

Stare prese,rezači za duvan i pakovanja istog u raznim oblicima, i svakojaka druga sokoćala vezana za proizvodnju, preradu i pakovanje duvana...

 

Ulaz je besplatan, a s obzirom da je Kavala poznata i kao grad duvana, dođe mu kao zaštitni znak  :laugh:

 

Ono što mi je u Kavali bilo čarobno jeste predusretljivost meštana - spremni i da te odvedu do lokacije za koju pitaš, pročavrljaju s tobom, ljubazni,...mi smo bili oduševljeni pre svega LJUDIMA, pa onda samim gradom i okolinom...

 

Filipou predivan ogroman, ali poprilično pust (premalo posetilaca za onu lepotu, kitnjaste, čipkaste stubove, ostatke impozantnih građevina i prelepe mozaike, antički teatar koji je leti, kako sam shvatila po plakatima poprilično bizi, vazda neka događanja tamo,...), Agia Lidia da se naježiš, prosto osetiš taj damar prošlih vremena i duh tih prapočetaka hrišćanstva, kad je Sveti Pavle boravio tu i krstio prvog hrišćanina na evropskom tlu, upravo na tom mestu...pardon, prvi hrišćanin kršten u Evropi beše Lidija, ergo gospoja  ;)

 

Ima i neka banja sa lekovitim blatom isto tu u okolini, na tu severnu stranu gde je i Filipou, ako se ne varam, ali se ne sećam kako se zove...zvučalo nam je interesantno, ali nekako nismo uklopili...

 

Akvadukt, Imaret, sve one divne uličice u starom delu grada sa zanimljivim kućama, trgovima, građevinama, parkićima, vidikovcima, grad od 70-tak hiljada duša, ne znam kako može da bude dosadan...ali 100 ljudi, 100 ćudi, ukusa i očekivanja...

Šoping nas i inače slabo zanima, pa se nešto nismo ni trudili da Kavalu sagledamo i u tom svetlu, ali ne sumnjam da bi se dalo štošta probrati u tom (za grčke pojmove) ogromnom gradu...

 

 

Izmenjeno (Dobra Jela)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se na duplom postu...

 

Izgleda da su se od 2013., kad smo mi bili besplatno u Muzeju duvana, desile promene...počeli da naplaćuju 2 evra:

 

CaySY.jpg

 

 

A evo i pominjanog kafića-vidikovca:

 

C3LF2.jpg

Izmenjeno (Dobra Jela)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav poznavaoci Kavale. Ove godine imam ideju da u povratku sa Tasosa svratim na par sati u Kavalu. Verovatno bi isao trajektom do Kavale a ne do Keramotija . E sad me zanima da li se to isplati u smislu kad dodjem u Luku da li imam gde da ostavim kola i da nekoliko sati tu prosetam, obidjem. Ne bih sad pravio neke velike setnje jer treba posle toga voziti, znaci onako neka opustencija od par sati

 

Izmenjeno (Djurava75)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima parkinga okolo. Sad da li ćete naći mesta, to se nikad ne zna. Eto mi nismo nikad imali problem oko parkiranje, uvek smo nalazili mesto.

Uglavnom imate više parkinga velikih u blizini, pa naći ćete mesto već na nekom. 

 

Darkorudar je gore baš okačio mapu (par postova iznad), jednog od parkinga. Mi smo tu uglavnom parkirali. Uvek smo nalazili mesto.

Imate i baš pored same luke parking. Tu je malo veća gužva bila.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ništa drugo,koristite parkinge super marketa poput Lidla i još nekih.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka