ivkis

KAVALA

299 poruka u ovoj temi

Tja... na kraju cemo ipak odustati od Tasosa-Kavale.Tek sada videsmo da imaju dosta pcela i komaraca (pogotovo u Limenasu) a to nam se nimalo ne svidja.Tako da, neki drugi put..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tja... na kraju cemo ipak odustati od Tasosa-Kavale.Tek sada videsmo da imaju dosta pcela i komaraca (pogotovo u Limenasu) a to nam se nimalo ne svidja.Tako da, neki drugi put..

Komaraca skoro da nema, vise ih ima u Beogradu, dok pcela ima medjutim mislim da ti to nije razlog za odustajanje ( od 2003. idem na Tasos i samo jednom me je ujela pcela i to kad sam legao na nju )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li forumasi imaju zanimljive i aktualne informacije,koje se odnose na Kavalu i okolinu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Recimo,kako je regulisano parkiranje u gradu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Recimo,kako je regulisano parkiranje u gradu?

Parkiranje se u samom centru plaća. Kupuju se neki kartončići, na trafikama, sa određenim brojem sati za parkiranje, koji se stave u šoferku i onda te pauk ne dira. Ipak, umetnost je naći parking mesto na kome bi ostavio auto sa tim kartončićem. Mi smo našli neki poveći parking, pored mora, blizu javnog, velikog bazena i tu ostavili auto, a pre toga smo sat vremena kružili centrom tražeći slobodno mesto. Na parkingu je postojao kiosk na kojem smo odmah i kupili tu parking kartu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih zamolila forumaše koji su bili već u Kavali da podele neka iskustva. Planiram da avgusta sa dečkom idemo tamo kolima i nađemo neki privatni smeštaj, pa me zanima da li je neko išao tako do sada? U sezoni su hoteli dosta skupi i ima svega par ponuda. Svaka sugestija je dobrodošla! Hvala! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako trazis smestaj pored mora,mislim da je u Kavali najbolja lokacija okolina plaze `Kalamitsi`,kod hotela `Lucy`.

Zapadno od Kavale nailazis na mesta PALAIO TSIFILIKI, NEA IRAKLITSA i NEA PERAMOS.Pored hotela i luksuznih vila ima i dosta apartmanskih kuca.Ponudu i cene mozes videti na net-u.Naravo, sto dalje od mora jeftinije, ali ima lepih kuca.

Avgust je mesec kada lokalci idu na odmore,pa su i cene vise nego u julu.Cene pocinju da `padaju` posle 20. avgusta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kavala sa okolnim mestima jos uvek nije `provaljena` sa `nase strane`.O cemu svedoci i sadrzaji foruma posvecenih ovom lepom gradu i sadrzajima koje pruza.:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej ljudi! Mogao bi stvarno neko da podeli iskustvo o okolnim mestima Kavale. Planiramo tamo uskoro, konkretno u Nea Peramos, a jedino sto sam nasla na netu je kako izgleda mesto i to je to. Interesuju me ponajvise cene apartmana, posto planiramo kolima da idemo, pa da nadjemo nesto na licu mesta.

Hvala unapred na odgovoru! :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se sa Tasosa vratili prekljuce a po povratku smo skoro ceo dan proveli u kavali sa nasim domacinom Xristosom.

Pokazao nam je staru tvrdjavu, vijadukt, i predivan kafic na vrhu starog grada koji ima ogromnu terasu sa pogledom na celu kavalu i more.

Takodje nas je Xristos vodio u kompleks Batis (http://www.batis-sa.gr/) sa divnom plazom, restoranima, bazenima za decu i odrasle, kampom i sl. koji je na 4 Km od Kavale.

Za jedan dan nam se Kavala ucinila kao odlicno mesto za dolazak na odmor.

Lep provod i uzivaj u odmoru...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej ljudi! Mogao bi stvarno neko da podeli iskustvo o okolnim mestima Kavale. Planiramo tamo uskoro, konkretno u Nea Peramos, a jedino sto sam nasla na netu je kako izgleda mesto i to je to. Interesuju me ponajvise cene apartmana, posto planiramo kolima da idemo, pa da nadjemo nesto na licu mesta.

Hvala unapred na odgovoru! smajl.jpg

Nea Peramos je u zalivu.Sa leve strane, gledano ka moru, nalazi se pristaniste.Centralni i desni deo je naselje sa pescanom plazom.U centralnom delu plaza je sirine od pet do deset metara,uredjena je i nosi plavu zastavicu.Iza plaze u centru mesta je setaliste sa parkom, na kome se nalaze mnogobrojni kafici sa bastama.

Duz glavne ulice, koja se uvece zatvara za saobracaj, nalaze se prodavnice, restorani, posta nekoliko hotela i kuce sa apartmanima.

Desni deo ima znatno siru plazu na kojoj su kuce sa apartmanima sa direktnim izlazom na istu.Tu su takodje restorani i kafici sa lepim bastama.Apartmani u drugom redu imaju lepa dvorosta a neki i bazene u njima.Na kraju plaze se nalaze lepo ocuvane zidine sa kulom nekog srednjovekovnog utvrdjenja.

Putem koji prolazi pored utvrdjenja se stize na plaze sa pescanim dinama.Na njima je more plitko i do sto metara od ulaska u vodu, imaju uredjene parkinge i kafice sa lezaljkama i suncobranima.

Za cene se nisam puno interesovao, ali ono sto sam cuo od par mestana cena apartmana pocetkom jula kretala se od 40e pa na vise.Posle 20. avgusta cene padaju.

smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U okolini Kavale video sam tri uredjena kampa.

Najblizi Kavali je `Batis`, koji se nalazi na istoimenoj plazi, dva kilometra zapadno od Kavale na putu za Nea Peramos.Kamp i plaza su izuzetno uredjeni i cisti.Kamp je u `debeloj` hladovina a plaza je nosilac `plave zastave`.

Kamp `Irini` nalazi se istocno od Kavale, na izlasku iz grada na putu za Ksanti.

Treci je `Paradiso` u Nea Iraklici dvanaest kilometra zapadno od Kavale.I ovaj kamp je uredjen, pored plaze i u zelenilu.Na par stotina metara je i `Lidl`market.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nea Peramos je u zalivu.Sa leve strane, gledano ka moru, nalazi se pristaniste.Centralni i desni deo je naselje sa pescanom plazom.U centralnom delu plaza je sirine od pet do deset metara,uredjena je i nosi plavu zastavicu.Iza plaze u centru mesta je setaliste sa parkom, na kome se nalaze mnogobrojni kafici sa bastama.

Duz glavne ulice, koja se uvece zatvara za saobracaj, nalaze se prodavnice, restorani, posta nekoliko hotela i kuce sa apartmanima.

Desni deo ima znatno siru plazu na kojoj su kuce sa apartmanima sa direktnim izlazom na istu.Tu su takodje restorani i kafici sa lepim bastama.Apartmani u drugom redu imaju lepa dvorosta a neki i bazene u njima.Na kraju plaze se nalaze lepo ocuvane zidine sa kulom nekog srednjovekovnog utvrdjenja.

Putem koji prolazi pored utvrdjenja se stize na plaze sa pescanim dinama.Na njima je more plitko i do sto metara od ulaska u vodu, imaju uredjene parkinge i kafice sa lezaljkama i suncobranima.

Za cene se nisam puno interesovao, ali ono sto sam cuo  od par mestana cena apartmana pocetkom jula kretala se od 40e pa na vise.Posle 20. avgusta cene padaju.

                                                                                     smajl.jpg

Hvala puno na izdasnom odgovoru. Znacilo je. :D

Za cene sam se vec do sad informisala i to je to, oko 40 evra je solidan apartman za 4 osobe.

A to plitko more ne mogu da docekam :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parkiranje se u samom centru plaća. Kupuju se neki kartončići, na trafikama, sa određenim brojem sati za parkiranje, koji se stave u šoferku i onda te pauk ne dira. Ipak, umetnost je naći parking mesto na kome bi ostavio auto sa tim kartončićem. Mi smo našli neki poveći parking, pored mora, blizu javnog, velikog bazena i tu ostavili auto, a pre toga smo sat vremena kružili centrom tražeći slobodno mesto. Na parkingu je postojao kiosk na kojem smo odmah i kupili tu parking kartu.

Takodje, dobro mesto za parkiranje u Kavali je gradska trznica, zgrada u nekoliko nivoa.Sadrzi `Carrefour`market,pijacu sa mesarama i riblju pijacu.Na gornje tri etaze nalazi se parking.Sat parkiranja je 0,5e/h i vremenski nije ograniceno.

Nalazi se u blizini luke i treba pratiti putokaz `fish market`.

Veliki parking postoji na ulazu u trajektnu luku i tu su uslovi i cene parkiranja istovetni.

Uvece,subotom popodne i nedeljom parkiranje je slobodno cak i na organizovanim parkinzima.:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se sa Tasosa vratili prekljuce a po povratku smo skoro ceo dan proveli u kavali sa nasim domacinom Xristosom.

Pokazao nam je staru tvrdjavu, vijadukt, i predivan kafic na vrhu starog grada koji ima ogromnu terasu sa pogledom na celu kavalu i more.

Takodje nas je Xristos vodio u kompleks Batis (http://www.batis-sa.gr/) sa divnom plazom, restoranima, bazenima za decu i odrasle, kampom i sl. koji je na 4 Km od Kavale.

Za jedan dan nam se Kavala ucinila kao odlicno mesto za dolazak na odmor.

Lep provod i uzivaj u odmoru...

Reci mi ovaj BAtis jel tu moze da se dodje onako na jedan dan, na rucak i provod? Ili mora da se uplati par dana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka