Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

585 poruka u ovoj temi

Sta je bolji izbor za mlade? Krit ili Rodos?

hm...teško poredivo...velika je razlika u veličini, ali šta god izabrao, nećeš pogrešiti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se prosle godine zaljubila u Krf.Ove godine razmisljam o Zakintosu,ali cini mi se da nije tako lep kao Krf.Prelepa priroda,plaze,izuzetno ljubazni mestani.Mi smo bili u Kasiopiju-presladak gradic,luka,autenticna Grcka,za razliku od Ipsosa i Dasije koji su ti nesto poput Sutomora,Djenovica,Rafailovica-bezveze.O glavnom gradu Kerkiri,nemam reci da opisem koliko je lep.Kao sto neko rece na nekom od foruma-kao Venecija.Moj suprug koji je radio na prekookeanskim turistickim brodovima,i obisao gotovo ceo svet,Krf i njegov glavni grad ubraja u jedne od najlepsih destinacija koje je posetio.Mi smo obisli veci deo ostrva,unutrasnjost,istocnu, severnu i zapadnu stranu,i zaista steta je otici tamo i stacionirati se na jednom mestu.Dakle,Krf u tom slucaju nije za vas.

Ja se slazem sa predhodnim komentarom Krf je prelepo ostrvo koje svako barem jednom treba posetiti a grad Krf je prica za sebe. Ja sm bila vec dva puta, jednom u Ipsosu jednom u Agios Georgisu (juznom) ove godine idem na Zakintos pa cemo videt kako je. Kasiopi jeste lepo mesto ima vise lepih uvalica sa cistom vodom ali ja ne volim sljunkovite plaze, Agios Georgis ima dve prelepe pescane plaze, sve plaze su sa cistom vodom sem onih na samom severu sidari i roda zbog ogromnog plicaka pa se voda mesa sa peskom. Jedino meslim da je steta otici na Krf a stacionirati se na jednom mestu jer je ostrvo stvarno prelepo i treba ga obici.....meni je bilo super, pa ne bih isla dva puta da ne valja :biggrin:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pomozite!ne mogu da se odlucim!

Ja mislim da svako ostrvo vredi obići, s tim što je svako lepo na svoj način....

Za razliku od Draganovog rejtinga, moj bi bio

1. Zakintos

2. Skijatos

3. Krf

- s tim što mi je sasvim razumljivo da ljudi koji idu na Zakintos u sezoni jul/avgust imaju sasvim drugačiju sliku o ostrvu. Razlika je neverovatna.

Zakintos u junu ili septembru je sasvim druga priča.

Skijatos jeste lep, plaže su izvanredne, ali ja ga pamtim iz nekog drugog vremena, kad je bio "u punom sjaju".... sada nemam želju da se vraćam tamo.

Što se tiče Krfa i meni je najlepši deo ostrva Kassiopi i okolina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draganice, nisam bas razumela, da li je bolje ici na Zakintos u sezoni ili u junu/septembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@micko

Juni/septembar.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj mnogo da se razmisljas samo spremi pare i juris na more.

Dakle:

1. Skiatos

2. Krf

3. Zakintos

Sve ono sto ti treba je skoncentrisano na nekih 15-tak km (prelepe plaze, grad, nesto zabave) samo izbegavaj kraj jula i avgust- Skiatos

U potpunosti se slazem sa Draganom u vezi redosleda. Na Skiatosu sam bila vise puta bila u vise mesta i svako je prelepo, stvar je afiniteta. Plaze 95% peskovite a opet ima i borovine. Krf - mesto najlepse od grcke obale a sto se letovanja tice i ja sam bila u Kasiopima - preslatkom mestu sa malo losijim (sljunkovitim i stenovitim) plazama ali sa potrebnim sarmom za jedno primorsko mesto.

Zakintos jos nisam "otkrila" a ako bog da i to cu.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem sa devojkom,mi smo mirniji tipovi,ne treba nam provod,samo odmor!!!!I naravno,zelimo da uzivamo u lepotama ostrva.Ja ne znam kako je na kom ostrvu jer nisam bio ni na jednom od ovih.Nismo za varijantu da non-stop negde zujimo vec da se lociramo na neko lepo mestasce i tu uzivamo.

Vec sam u vise postova napomenuo jednu cinjenicu koja vazi za sva ostrva Grcka na kojima sam bio (Tasos, Krf, Lefkada, Zakintos, Kefalonija (samo izletima),...):

Steta je otici na bilo koje grcko ostrvo, a ne obici ga koristeci neki prevoz (auto, motor,...).

Grcka ostrva imaju toliko lepih znamenitosti, mesta, manastira,..., a najlepse plaze su po pravilu van urbanih delova, da je "odmor" bez obilaska istih prosto receno - unapred bacene pare i vreme!?!

"Umni rad je - fizicki neizdrziv"!

Idite na odmor da se psihicki odmorite, a fizicki odmor uvek mozete sebi priustiti kod kuce ili negde na selu (baba, deda, rodjaci,...).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juni/septembar.

Ja sam se već odlučio za Zakintos,ali ću ići početkom Avgusta,ne mogu nikako da odem u drgom terminu.Šta fali otići na Zakintos u avgustu?Gužva ili?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mane

Gužva - za parkiranje, na plaži, u gradu, na brodu ....

Prilično veće cene smeštaja i rent-a-car-a....

Npr. kad u punoj sezoni odeš na Navagio, usidreno je jedno 5-6 velikih brodova, krcatih turistima. Onda plivaš izmedju brodova, koji obično ne gase svoje dizel motore jer im je tako jednostavnije......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Draganica

Tako je bilo i polovinom jula, gomila brodova, miris dizela i ledena voda. Plaza je bozanstvena, ali ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se već odlučio za Zakintos,ali ću ići početkom Avgusta,ne mogu nikako da odem u drgom terminu.Šta fali otići na Zakintos u avgustu?Gužva ili?

I ja idem na Zakintos krajem jula, ali tako je sa svim destinacijam normalno da je u sred sezone veca guzva, to nije slucaj samo sa Zakintosom. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Problem je sto je svuda guzva u Avgustu. Grci ne rade u Avgustu i svi idu na odmor, najvise na ostrvima. Ono sto je problem sa Zakintosom, na kome sam inace bio 5 puta u sopstvenoj reziji, je sto je i u Italiji obicaj da im firme ne rade i da tada svi idu na odmore. najomiljenije destinacije u Grckoj su im i najblize, a to su ostrva i Jonskom moru. Dnevno na svako ostrvo stize i po 7-8 brodova iz Italije plus avioni. Jednostavno ako volis guzvu kao na Adi ciganliji ili kao u Budvi, onda nije problem otici bilo gde u avgustu, ali ako mozes ikako da izbegnes Avgust, to ti je moj savet. Italijani + Englezi= jezivo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovala sam u tim terminima na jonskim ostrvima i nije nista veca guzva nego bilo gde drugde u Grckoj u to vreme, cak i na naj posecenijim plazama nije ni nalik Adi ili Budvi a Italijani su tu naj manji problem slicni su nama i nisu divljaci a Engezi jesu jezivi i ima ih na skoro svim grckim ostrvima samo sto se oni lociraju uglavnom u jednom do dva gradica na ostrvu.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je bilo i polovinom jula, gomila brodova, miris dizela i ledena voda. Plaza je bozanstvena, ali ...

Ja sam 5 puta do sada bio na Zakinthosu, 4 puta u junu a jednom u Julu. Opis je tacan i za kraj Juna, vec tada je problem naci mesto na parkingu kod neke plaze, mogu da mislim kako to izgleda u Julu i Avgustu. Pogotovu na semaforu na ulazu u grad iz pravca Argasija, bez 30 min cekanja...

U junu na Zakinthosu mozes naci bez problema smestaj na kojoj god hoces lokaciji i kuci, a vec u Avgustu, ... sumnjam.

Verujem da je guzva, medjutim mnogima to odgovara, i zbog drustva, atmosfere i provoda.

Ja sam opredeljen za Jun, u 21:15 si jos na plazi i kupas se, temperatura tokom dana taman.

Ko voli nek izvoli.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Krf ili Tasos?

Planiram ove godine (avgusta) da idem sa devojkom i još jednim parom sopstvenim prevozom. Treba se odlučiti za jedno od ova dva ostrva, šta predlažete, svaka pomoć je dobrodošla da prelomimo?????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26021
    Ukupno tema
    868178
    Ukupno poruka