Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

625 poruka u ovoj temi

U ovom potforumu:

http://www.putovanja.info/forum/forum/forum/107-kefalonija/

imate sve potrebne informacije o Kefaloniji (ukupno 24 teme). :rolleyes:

Mnogo smo pisali, slikali, :turista:, objašnjavali....

Pročitajte malo teme, pa ako Vas nešto konkretno interesuje, tu smo. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima i unapred hvala na odgovorima!

Sinoć sam prevrtela strane i strane korisnih informacija ali sam odlučila da pišem ovde pa će možda neko od "grčkih" znalaca hteti da po stoti put napiše nešto što bi nama bilo od pomoći :)

Naime dečko i ja bismo voleli na neko grčko ostrvo, ipak je ostrvo posebno iskustvo, kažu. Zapali su mi za oko Skiatos, Tasos i slučajno sam videla ostrvo Andros.

U interesu nam je da ne provedemo 7 sati na trajektu tako da sva dalja ostrva nisu za nas. Andros jeste dalji ali mi se čini da je cena trajekta jeftinija od cene trajekta za Skiatos? Možda grešim.

Imamo kola, u zavisinosti od isplativosti bismo išli kolima ili uzeli rentakar. 

Ono što nas zanima su, naravno lepe peščane plaže ali i neki slatki gradić gde bismo se uveče prošetali i otišli na večeru. Idealno bi bilo kada bi to savršeno mesto gde možemo i uveče da šetamo imalo svoju plažu a da za ostale naravno idemo kolima. Skijatos je koliko ja vidim, nešto između. Ili smeštaj na plaži ili smeštaj u samom gradu pa vožnja. Takođe ako neko ima predlog za smeštaj slobodno nek piše!

Nismo previše avanturistički raspoloženi, ne bismo menjali 3 plaže dnevno, treba nam neko mesto sa šarmom koje ima plažu i mogućnost da se ode na još neku, možda lepšu. 

Takođe, putovali bismo u drugoj polovini juna, to mi deluje kao najbolje rešenje.

Da li sam odabrala dobar pravac kada je reč o Skijatosu ili Tasosu? Ne znam kako se kreću cene restorana po ovim mestima ili nekim drugim koji biste predložili ali voleli bismo da ostanemo dve nedelje, tako da ne bih neke preskupe varijante :)

Dakle, otvorena sam za predloge drugih mesta, iskustva za ova mesta koje sam pominjala, kao i smeštaje! puno hvala unapred svima, divan forum!

Živeli, u susret letu!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@autokanibal За све што си навела меркам Андрос ево већ другу годину, а вероватно опет нећемо отићи тамо. Шармантно место Батси (Mpatsi) на Андросу највише испуњава критеријуме.

Трајект до Андроса јесте доста јефтинији од трајекта за Скијатос али је и пут до Атинске луке Рафина доста даљи од луке Волос одакле иде трајект на Скијатос, тако да се уштеда на трајекту истопи на путарине и гориво до Атине (Рафине).

Сам Батси има лепу пешчану градску плажу али и две врхунске плаже у непосредној близини Аг. Петрос и Псили Амос (у преводу златни песак) до којих се долази колима за око 10-15 мин.

И још једна ствар, крај јуна вам је најбољи за Кикладска острва у које спада Андрос јер се вода лепо угреје а још не почне јак Мелтеми (северни ветар карактеристичан за егејска острва). 

Све ово ни мало не искључује Скијатос, прво Грчко острво на којем сам летовао и који је по мени рај на земљи. И Скијатос има градску плажу на коју се иде пешке а која није лоша али и нуди бар 15 прелепих пешчаних плажа.

Од ова три острва Тасос вам је финансијски најповољнији због близине и јефтиног трајекта, али нисам сигуран какво је време у јуну.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

По мени нећеш погрешити ни са Тасосом ни са Скијатисом, а за Андрос нек пише неко ко је био, ми смо о њему размишљали и гледали брдо клипова и скроз нам је симпатична дестинација, ал стигоше у међувремену ђеца, па док мало не ојачају те 'удаљеније' дестинације ћа мало да сачекају:)

А Скијатос и Тасос су прежвакане теме, али ето главни наш утисак да бих се на Тасосу комотно преселио да живим до краја живота а да је Скијатос најидеалније летовалиште... 

Скијатос ти је мали, трајект за кола прескуп, аутобуски превоз екстра, тако да ти рент а кар(или још боље скутер) треба пар дана, фантастичне плаже све на дохват руке, али не баш у граду... А град феноменалан, прави грчки, морски, уске уличице мало узбрдо низбрдо, ноћни живот у фулу, итд...

Тасос, по мени обавезно колима јер за разлику од скијатосевих 12 овде има 100 км асфалта за обићи... Људи су по мени ко ни на једном другом месту(ил се то само нама тако задесило), максимално опуштени, љубазни, дружељубиви... Плаже исто феноменалне ал се треба више возати до њих, Лименас за класу 'лошији' као град од Скијатоса, а остало су класична грчка туристичка села...

Е па ето на брзака из главе, па ти сад одлучи, имаш времена, а погрешити нећеш, тј.оћеш под условом да не волиш пешчане плаже:)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj glas ide Skijatosu, jedina mana od svega je preskup trajekt. Gradska plaza je sasvim upotrebljiva, pescana sa kaficima i restoranima ali nije kao ostale na ostrvu koje su super i uglavnom pescane. Cene svega i svacega pa prosecne grcke mozda za nijansu skuplje ali nista strasno. Uvece po restoranima  imate vecernje menije 30-35 e za dvoje i dobijate veceru, vino i desert. Gradic je extra, pravi grcki, imate mirne ulicice za setnju i uzivanje a imate i mesta sa gungulom i glasnom muzikom pa kome se sta svidja. Uglavnom ne bi ste pogresili ako ga izaberete kao destinaciju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao što je neko ovde napisao da bi mogao da živi na Tasosu a na odmor da ide na Skijatos, tako bih ja mogla da zamislim život na Rodosu ali odmore na Skijatosu! :klap:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre svega želim da se puuuno zahvalim svima koji su se javili, ovo su zaista odgovori koji mi puno znače! :srce: @McNulty @Apis @samo_putujem

@mismas 

Andros mi deluje jako zanimljivo sa ovim što je @McNulty napisao, istražiću i videću kako se kreću uopšte cene apartmana i svega (a tu mislim i na rentakar za tamo pošto mi se to u ovom slučaju čini realnije)

@Apis "Скијатос ти је мали, трајект за кола прескуп, аутобуски превоз екстра, тако да ти рент а кар(или још боље скутер) треба пар дана, фантастичне плаже све на дохват руке, али не баш у граду... А град феноменалан, прави грчки, морски, уске уличице мало узбрдо низбрдо, ноћни живот у фулу, итд..." ovo zvuči super, al taj trajekt jeste bezveze. Ipak, i tamo bih tek da pogledam smeštaj , ne znam zapravo blizu koje plaže ga tražiiti  :)

i @samo_putujem opis mi se baaš sviđa :) istražujem još za skiatos, svakako ostaje u igri!

Hvala!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Нема на чему:)

А ако сте витални, и не превише лењи, слободно смештај у граду, с обзиром да идете у јуну, у бусу неће бити гужви, рент а кар неће бити прескуп, тако да ћете лагано и за мало € обићи све најлепше плаже острва...

Само направите неки план, како и које плаже да обиђете јер је 10 дана мало за Скијатос иако је острво екстра мало... А трајект није цимање, мени је та два ипо сата вожње уживање...

Што се тиче смештаја, ми смо били у вили Хулис, преко Мозаика021, и скроз је било коректно, и нама се свиђало што нисмо баш у центру него мало изнад, па је у вили ноћу и хладније и пријатније за спавање...

У сваком случају леп провод желим где год да одете, и наравно извештај, тј. утиске након пута. Поздрав:)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam koliko u ovom trenutnu vredi i pisati o letovanju, ali eto, malo da skrenemo misli,

Mi smo bili na Andrsu u junu 2018.godine. Trajekt smo platili 150 (i neki) evro za nas dvoje i auto. Pola od toga je povratna za auto a druga polovina povratne za nas dvoje. Andros je za svaku preporuku, Ako niste previse zahtevni za smestaj imamo kontakt od vlasnika vile gde smo bili. Nema pogled na more ali smo bas jeftino prosli. U Batsiju smo bili. Razmatrali smo prosle godine da ponovimo. Isto Batsi, ista vila. 

Na Skiatosu nismo bili, preskocili smo ga i isli na Skopelos i Alonisos. Lepi su Sporadi ali nama vodi Andros. :)

Samo da ovo sto pre prodje i da se svi vratimo lepim temama! :wub:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26207
    Ukupno tema
    873964
    Ukupno poruka