Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

637 poruka u ovoj temi

Pozdrav drugarice i drugovi forumaši.

Treba mi "pomoć prijatelja".Počinjem sa traženjem sledećeg ostrva za leto 2020.Obišli smo Lefkadu,Kefaloniju,Krit ,Santorini,Rodos pa bi sada dalje.Mi smo dvoje "matoraca"(možda ne trebaju navodnici?)55god.Volimo kombinaciju obilaska kulturno istorijskih spomenika,arheoloških lokaliteta,kupanja,odmora.Uzimamo rent a car 6-8dana.Preferiramo peščane plaže,postepen ulazak,toplije more,taverna i neka hladovina osim suncobrana da možemo pauzirati,da nije nekog jako vetra jer volimo da se "kiselimo"mada na ostrvu se nikad ne zna.Takodje volimo da u gradu uveče ima sadržaja da možemo da cunjamo,zevamo po radnjicama.Izleti rakodje mogu da dodju u obzir.Deca odavno ne idu sa nama pa sad prilagodjavamo sve sebi.Bacio sam malo pogled na Karpatos,Samos,Kos,Naksos..Kos je čini mi se najveći ali to nije od prevelikog značaja.Jači utisak nam je ostavila Kefalonija u odnosu na Lefkadu(zbog pristupa plažama i hlada),a Krit u odnosu na Rodos mada smo se svuda lepo proveli.Znači matorci ali još nismo za baciti?.Gde bi bili zadovoljniji po vašem mišljenju ili neki drugi predlog od pobrojanog?Ne volimo reprize još uvek dok možemo da skitamo.Malo sam udavio ali eto dajte smernice na koje ostrvo da obratim više pažnje i detaljnije proučim.

Hvala vam unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Није острво , ако  нисте били на Пелопонезу ја бих вам то препоручио .

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad nesto razmisljam i ne znam koja sve ostrva imaju kullturno nasledje i odmor zajedno, da obidjete vi malo Atinu i onda zapucate na neko toplo ostrvo , onako zivahno, jer po opisu trazite isto sto i mi :)  Milos, Mikonos?  Nemam pojma, Krf ima svega , al kazu malo je hladnije...Upoznali smo jedan par u avionu ,kazu da su se smorili na Karpatosu, e sada, da li im je verovati ili ne ne znam....mene nesto strah od nekih ostrva zbog migranata, iskaci na sve strane, ne bih bas da mislim i o tome :razmislja: nisam bas puno pomogla, mada imala sam volju !

Izmenjeno (biljagenije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@beogradjanin

Источни Крит (Културно историјски локалитети, пешчане плаже, лепи градови; Агиос Николаос, Ситиа, Јерапетра,)

Карпатос (Пешчане плаже, град Пигадиа)

Скијатос (Најбоље пешчане плаже и град Скијатос)

Пелопонез (Mесинија и Лаконија - Културно историјски локалитети, разноврсне плаже, шармантни мали градићи)

Заједничко за све је топло море. :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putputujekaravan

Biljagenije

McNulty

Hvala vam puno na brzoj reakciji-odgovoru.Možda ni Peloponez nije loša ideja.A pošto smo prethodnih par godina išli prvi deo na ostrva avionom pa po povratku prepakivanje,sedanje u kola i još malo na Sitoniju na kuliranje od skitnje i obilazaka razmišljam takodje i o varijanti npr kolima Sijatos ili Tasos pa nastavak na Sitoniji ili Kasandri.Ili obići Krf pa se prebaciti na Halkidiki.Krf smo više puta pikirali pa ipak odlazili na drugo mesto.Proučiću još šta bi bilo zanimljivo,ne znam za Skopelos kakva je situacija.Možda se još neko oglasi sa nekim utiskom i predlogom.A da vidimo još kad agencije kompletiraju ponude

Hvala vam puno još jednom na sugestijama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Skopelosu je žalo, (oblutak) ako ste fanovi peska ondaK ništa ali nigde se nisam odmorio kao ovog leta na ovom malom parčetu raja. 

Krf je nekako najbliži onome što tražite, Skijatos takođe osim što nema nikakvih istorijskih znamenitosti. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,Krf ima to što bi nam trebalo,Skijatos je mali nema puno obilazaka van plaža.Pogledaću ponovo malo o Skopelosu.

Hvala...?️

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A Kipar ? :neznam: Ja sam nesto razmisljala o njemu...

A sto se tice tih obilazaka, nekako posel par sve mi dalje deluje slicno, da ne kazem isto....tkao i sa tusrkom, videla na dva mesta,posle se samo ponavlja! Od svih znamenitosti meni su najdraze radnje nekako :razmislja: i Nema na cemu,tu smo da pomognemo :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,Krf ima to što bi nam trebalo,Skijatos je mali nema puno obilazaka van plaža.Pogledaću ponovo malo o Skopelosu.

Hvala...:D

Nema puno obilazaka ni na Skopelosu :D  njegov trejdmark je ...hm...poprilično nenarušena priroda, dovoljno divlje i dovoljno urbano ostrvo. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A Kipar ? :neznam: Ja sam nesto razmisljala o njemu...

A sto se tice tih obilazaka, nekako posel par sve mi dalje deluje slicno, da ne kazem isto....tkao i sa tusrkom, videla na dva mesta,posle se samo ponavlja! Od svih znamenitosti meni su najdraze radnje nekako :razmislja: i Nema na cemu,tu smo da pomognemo :D

hm,zanimljivo.Da vidimo kakve ce biti cene....

Nema puno obilazaka ni na Skopelosu :D  njegov trejdmark je ...hm...poprilično nenarušena priroda, dovoljno divlje i dovoljno urbano ostrvo. 

hvala na informaciji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam suzio izbor na skopelos ili skijatos cekam da sabra izbaci cene ima korektne vile u ponudi.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Skopelosu je žalo, (oblutak) ako ste fanovi peska ondaK ništa ali nigde se nisam odmorio kao ovog leta na ovom malom parčetu raja. 

Krf je nekako najbliži onome što tražite, Skijatos takođe osim što nema nikakvih istorijskih znamenitosti. 

Крф има све што траже, само што су топло море и пешчане плаже на југу острва, а југ је доста културно историјски оскуднији од севера и далеко би им био град Крф за свакодневне обиласке и вечерње шетње.

@beogradjanin Ако вам више од 50км дневно вожње аутомобилом није пуно онда је Крф пун погодак.

Izmenjeno (McNulty)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja na Krfu nisam video nijednu plazu u rangu ostalih na grckim ostrvima,sem istorije ostrvo je skroz bzv.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vi biste da plaze budu blizu grada? Krf je idealana, sem sto bas ciste peskovite plaze nisu blizu grada.Istok vam je topliji Ako biste isli tamo, nemojte pre sredine jula. Sem grada Krfa i okoline, Vida, imate i tvrdjavu u Kasipiju, Angelokastro kod Paleokastrice Skijatos nudi sve, sem veceg grada, grad je mali. Mozete odatle na Skopelos, Alonisos.

Mi smo isto fanovi arh.nalazista, tvrdjava i lepog grada. Na Kritu, Krfu i Rososu smo bili samo jednom, to nije dovoljno, pa razmisljajte i o njima, opet, za koju godinu, niste sve videli:D:D, a Krf za prvoi put vas nece razocarati. Ima ljudi sa foruma koji su bili puno puta na njemu i uputice vas u sve plaze.

Meni je svako ostrvo drugacije, svako nudi nesto novo, nijedno me nije razocaralo, a jedino koje mi se bas i nije svidelo je Limnos, mnogo je golo.

Koliko sam citala i slusala o Peloponezu, mislim da vam je pun pogodak jer biste tamo svakog dana mogli negde da idete,a psole deset dana da se odmarate :)

Godine su nebitne, sve dok ste u formu, fizicki i duhovno, dok vam nije dovoljno da samo lezite na plazi :cvetic:

@beogradjanin

Izmenjeno (Tirkizna)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja na Krfu nisam video nijednu plazu u rangu ostalih na grckim ostrvima,sem istorije ostrvo je skroz bzv.

Сагласан сам у вези плажа, мени су само Mirtiotissa и Bataria прелепе, али ми је острво у целини гледано врхунска дестинација.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881077
    Ukupno poruka