Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

613 poruka u ovoj temi

Krf ili Tasos?

Planiram ove godine (avgusta) da idem sa devojkom i još jednim parom sopstvenim prevozom. Treba se odlučiti za jedno od ova dva ostrva, šta predlažete, svaka pomoć je dobrodošla da prelomimo?????

У предходним порукама је доста тога речено, ја ћу додати да је Крф скупљи али има више садржаја и места где можеш да потрошиш паре. Дакле, ако имате довољно пара а идете без деце и желите поред лепих плажа и добар вечерњи провод, онда Крф.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krf ili Tasos?

Planiram ove godine (avgusta) da idem sa devojkom i još jednim parom sopstvenim prevozom. Treba se odlučiti za jedno od ova dva ostrva, šta predlažete, svaka pomoć je dobrodošla da prelomimo?????

Trotter je bas dao dobru uporednu analizu ova dva ostrva.

E sad nase iskustvo - prosle godine smo bili na Krfu 20 dana, isli smo sa jos 2 para (iz Beograda je krenulo dvoje kola znaci), na Tasosu ove godine 10 dana (samo nas dvoje)- u oba slucaja sopstvenim prevozom. Moj vozac je i do Krfa i nazad vozio sam bez velikih pauza. Najduza je bila do sat vremena i to kad smo usli u Grcku a kad smo se vracali nismo pravili duze ni ceste pauze. E sad sami procenite mogucnosti sto se voznje tice. Nama je te godine standrard bio 1000km u jednom pravcu iz cuga. Sto se puta tice sigurna sam da su zavrsili dobar deo auto-puta u odnosu na pre godinu i po.

Krf jeste sadrzajniji. Sam grad Krf prelep i venecijanski. Ima mnogo vise stvari za obici. Ostrvo Vido i Srpska kuca su nezaobilazni. Ahilion takodje.E sad i pored toga sto smo bili tu 20 dana, nasa odluka da dnevno obidjemo bar 2 plaze, ne bi li videli sto vise i sa odlukom da se ne ide na sam jug ostrva ne bi li se izbegli Britanci kojih u tom delu ima puno, rezultiralo je osecajem da

smo po ceo dan u kolima. Putevi po ostrvu su uski i nema mesta za preticanje , tako da ako se ispred vas zadesi neki kamion.....lagano. Smesteni smo bili na sevenom delu ostrva, mesto Roda, tako da smo planirali na koju cemo plazu kad ako usput uvece zelimo i do grada Krfa a da ne igubimo previse vremena u voznji. Parking u gradu Krfu je posebna prica - spremite se na cekanje u gotovo bilo koje doba dana. Od Rode do grada Krfa ima oko 40 km kopnenim putem kojim nam je ponekad trebalo i po sat vremena od jednog mesta do drugog, a put koji vodi pored obale je i znatno optereceniji jer prolazi kroz sama turisticka mesta.

Imavise mesta za izlazak - tipa clubbing - Ipsos, Dasija, Sidari.

Tasos je pravo mesto za odmor. Ako odlucite tamo da odete obavezno procitajte prvih par strana na temi Tasos - i obavezno obidjite Mermernu plazu i Giolu, po nama najbolje prizore ovog ostrva. Na Tasosu smo se bas odmorili. Jednog dana smo bukvalno odvozali krug oko celog ostrva (koje ima 100 km u obimu) - putevi smo mnogo bolji nego na Krfu - siri, a samo na istocnom delu ima krivina, pa malo usporavaju voznju, pa i pored obilaska vise mesta i plaza put nismo osetili. Guzve su znatno manje nego na Krfu. Najbolje je uzivanje u nekoj od taverni pored mora. Nezaobilazna jagnjetina u selu Teologos - preporucujemo tavernu Kleoniki i fantasticnog vlasnika Kosta Iatroy!!! Atmosfera je divna (bez klasicne grcke veceri) a jagnjjetina fenomenalna - jeli su je cak i oni koji jagnjetinu ne vole.

Na Krfu, gledajuci kako dolazi nova tura, nakon nasih 10 dana svi smo konstatovali da je 10 dana za ovo ostrvo malo. Na Tasosu za 10 dana nismo uspeli da obidjemo bas sve planirane plaze, ali se moze napraviti dobar raspored i videti dobar deo ostrva. ( Na temi Tasos imate i preporuku za obilazak Tasosa za 10 dana. )

Na Krf smo isli nepripremljeni jer smo isli sa ljudima koji poznaju gotovo celo ostrvo i godinama tu letuju, a odlazak na Tasos bio je dobro pripremljen zahvaljujuci ljudima na temi Tasos.

U svakom slucaju preporucila bih obilazak oba ostrva a vi sad odlucite sta vam vise odgovara od sadrzaja koje Krf i Tasos nude.

S obzirom da je ova tema iz aprila ove godine - nadam se da ce ovo biti od pomoci nekome ko bude imao slicnu dilemu!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I jedno i drugo ostrvo predstavljaju raj na zemlji, ukucaj na " search topic " kljucne reci tipa Skijatos, Kefalonija, najlpesa grcka ostrva i dobices pregrst korisnih informacija.

Pozdrav

Skiatos ili Kefalonija?

Ah, ja bas ovo htela da pitam Dragana!

Vidim da si dao diplomatski odgovor :biggrin: ali ajde, sad jedan odgovor po srcu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ah, ja bas ovo htela da pitam Dragana!

Vidim da si dao diplomatski odgovor :D ali ajde, sad jedan odgovor po srcu.

Pa pisao sam toliko i o jednom i o drugom ostrvu, samim tim bicu kratak i fokusiracu se uglavnom na to da istaknem koje su to eventualne prednosti/ mane jednog ostva u odnosu na drugo.

Kefalonija, a ja bih rekao i Lefkada i Itaka (mislim da ovo sveto trojstvo ostrva u Jonskom moru iz mnogo razloga ne treba razdvajati) u odnosu na Skiatos imaju vise toga da pruze pocev od tragova proslosti, arhitekture naselja (Fiskardo, Asos, Agia Efimia) koja su dobrim delom posledica prvo Vizantijskog (4-12.vek), zatim mletackog (12-18.vek) i na kraju delom i britanskog uticaja (19.vek) (cini mi se da Turci ovde sem u kratkom periodu u 15.veku, kao i za kratko vreme rusko/turske nagodbe (1798.godine) maltene nisu ni krocili), te obilazaka prirodnih fenomena (jezero Melisani, pecina Drogarati, prirodni fenomen Karavomilos,nacionalni park Aions, veliki broj manastira od kojih je najznacajniji onaj posevecen Svetom Gerasimu kao i manastir Kipuria, istorijski muzej sa lepom kolekcijom vizantijskih i narocito post/vizantijskih ikona i.t.d.).

U poredjenju sa Skiatosom, samo ostrvo je ogromno, i sem u mestu Lasi kao i na samom jugu ostrva u vise puta pominjanoj Skali, jos uvek nema dovoljno razvijenu turisticku infrastrukturu. . Mali problem je u tome sto se najlepse plaze (Myrtos, Petani, Asos, splet uvala od Fiskarda ka Agia Efimiji i.t.d.) nalaze na potpuno suprotnom kraju ostrva i do vecine njih nije lako stici (sever, severoistok i severozapad), ali sa druge strane ima znatno vise mesta gde covek na miru moze da se osami i da uziva u blagodetima izuzetne prirodne lepote i raznovrnosti.

Najveca mana su izuzetno vijugavi putevi prepuni krivina, kao i mali broj polazaka autobusa iz glavnog mesta ARgostoli ka Fiskardu/ Samiju/ Skali/ Poros i.t.d. (slicno kao i na Lefkadi/ Zakintosu), tako da je koriscenje automobila neophodno.

Onaj kojeg zanima neki ozbiljniji nocni zivot (u poredjenju sa Skiatosom), takodje nece biti inpresioniran ponudom.

Dakle, Kefalonija uglavnom nije destinacija za pasivan odmor i vise je za ljude sklone avanturistickom duhu kojima pojam odmora ne predstavlja putanja hotel/apartman/plaza i eventualno grad Argostoli.

Izuzetak su mesta Lasi i Skala (na samom jugu ostrva) od kojih ovo drugo vec par godina unazad predstavlja pravu meku za prosecnog britanskog turistu kojem je kada ga ekspeduju iz aviona u principu dovoljno da u neposrednoj blizini ima jedna plazu/ jedan bar i eventualno 2 restorana.

Posto o Skiatosu uglavnom sve znas, ostaje ti da se odlucis, kojem ces se carstvu privoleti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I da dodam, prednost Skiatosa je u tome sto se na jako malom potezu nalazi ogroman broj plaza kao i kompletna turisticka infrastruktura.

E sada u sezoni (citaj od 10-15.jula do pred kraj avgusta), to moze definitivno da postane i veliki minus jer se celo ostrvo pretvara u jednu veliku kosnicu, gde je jedini spas u tome da predjete na neko od susednih ostrva Sporada, magicni Skopelos, misterizoni Alonisos, skrajnuti Skiros.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet diplomatski odgovor, kao kad pitas majku koje dete vise voli, ali da li mi se cini da ipak malo vise naginjes Sporadima? ;)

Mene su Jonska ostrva odusevila, na Sporadima nisam jos bila, bas me zanima sta bi me vise odusevilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet diplomatski odgovor, kao kad pitas majku koje dete vise voli, ali da li mi se cini da ipak malo vise naginjes Sporadima? ;)

Mene su Jonska ostrva odusevila, na Sporadima nisam jos bila, bas me zanima sta bi me vise odusevilo.

Poredjenje sa decom ti je sasvim adekavatno, jer su upravo te dve grupe ostrva, od svega sto sam video do sada u Grckoj po mnogo cemu najlepse.

Takodje, osecaj te ne vara (vidi se da si temeljno procackala sva pisanija i o jednoj i o drugoj grupi ostrva), meni su Sporadi ipak nesto blizi srcu ali ponajvise zahvaljujuci Skopelosu, ali kada bih gledao Skiatos vs. Kefalonija 1 na 1, mislim da bih morao izvesno vreme da razmisljam kojem bi se privoleo carstvu.

Nakon 1h razmisljanja odgovor i dalje ostaje diplomatski :D Skiatos u junu/pocetkom jula i u septembru, a Kefalonija u vecem delu jula i avgustu.

Zadovoljna?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da :)

Nego, za Skiatos znam, ali, bacio si me u rebus za Kefaloniju. Zasto, zar i tamo ne vazi-izbegavati avgust? Ili zato sto nije prebukirana, pa nema veze?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da :)

Nego, za Skiatos znam, ali, bacio si me u rebus za Kefaloniju. Zasto, zar i tamo ne vazi-izbegavati avgust? Ili zato sto nije prebukirana, pa nema veze?

U manjoj meri, ostrvo je ogromno i smestaj se makar po privatnim kucama uvek moze pronaci, a guzve u tom periodu ima na svega 3-4 plaze (Myrtos, i par uvala oko Lasija Makris Gialos, Platis Gialos i.t.d.)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos i Skiatos, uporedite ova ostrva

Da li je neko bio na oba ostrva? Moze li neko poredjenje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@suki

Iskreno da kazem meni nije uopste jasno da neko Tasos spominje kao neku destinaciju koja nudi nesto specijalno.

Plaze prosecne, smestaj djene-djene, infrastriktura onako....

Skiatos je 10 u glavu za Tasos, plaze savrsene, smestaj moze biti cak extra, sam grad je prelep sa tim ostrvcetom, a da ne pricam o izletima i blizini jos dva ostrva Skopelos i Alonizius.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jao, Volodja, nemoj da te cuju Tasovci :D

Kod nas teske dileme u kuci, dve struje, svasta u igri, kome se prikloniti-tezak izbor :) Najveca mi je dilema sto bih na Skiatos morala u junu (kad ide ova jedna struja, pa da idemo zajedno :bez-zuba:) malo sam skepticna zbog vremena... Boli me glava vec danima :-P ali, dobro, slatke muke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedan TASOVAC vec video....

ljutko.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos i Skiatos, uporedite ova ostrva

Da li je neko bio na oba ostrva? Moze li neko poredjenje?

Ja cu ovde,da uputim postavljacu teme, ostar protest :biggrin: ... sa porukom da ne mesa babe i zabe.

Porediti jedno mondensko otrvo,gde mnoga poznata imena iz sveta shou biznisa,sporta,politike i drugih oblasti dolaze vise sezona zaredom a mnogi od njih kupuju i kuce..... sa ostrvom koje pokusava da se "uglavi" u turisticku kartu Grcke, sve zajedno sa njivama,plantazama i hiljadama kosnica (sa pcelama)..je u najmanju ruku nerealno( citaj-ne moze se porediti).Kao sto se ne moze porediti Pozega sa Beogradom.....ali ni mercedes sa citroenom.I jos jedan primer: kolika je razlika izmedju Skiatosa i Mykonosa,jos 2 puta je veca razlika izmedju Skiatosa i Tasosa.A zna se ko letuje na Mykonosu ( glamour!!!) dok za Tasos ne znaju ni gde je.

I ne mogu da verujem....da neko,ko ima mogucnosti (naravno finansijske),da letuje na Skiatosu,Santoriniju.....pita za Tasos!!!

Mozda,da uporedimo i Leptokariju sa mirisom kuvanih jaja,koji dolazi iz okolnih mocvara???

Eleos!!!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bh, bh, mnogi i ne znaju gde je Tasos i sreća da je tako. O Skiatosu ne mogu da govorim iz ličnog iskustva jer nisam bio tamo, O.K. video saam fotke, sve je jako lepo, ali iskustva mnogih mojih prijatelja koji su bili tamo da je sve super, al ne valja što teško možeš da uklopiš varijantu i da si na pljuckomet od plaže i da ima kakve takve urbanizacije i da svuda možeš da odeš autom (mislim na plaže na severu i severozapadu Skiatosa). Ni u ludilu ne mislim da kudim Skiatos, naprotiv. Ali, reći da Tasos nema šta da ponudi, pfuf... samo onaj ko nije bio tamo može tako nešto da kaže. Istina je da nema nekog noćnog provoda (O.K, tu i tamo). Istina je i da nema baš nekog glamura (a opet, šta je sa svim onim jahtama ukotvljenim u Limenasu ili u nekim od skrovitih divljih zaliva), ali plaže, e to je već druga priča. Pgledajte samo neki od Tasos MFT-ova i biće vam sve jasno. Plus unutrašnjost ostrva koja je WOW! 

P.S. najbolje fotke sa Tasosa se mogu videti na temi TASOS OSTRVO KOJE SE VOLI, samo ako vas ne mrzi da prečešljate svih... ne znam, valjda 2500 i kusur strana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26166
    Ukupno tema
    872525
    Ukupno poruka