Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

645 poruka u ovoj temi

Da li imate predlog za neko Grcko ostrvo sa polaskom negde izmedju 19 i 22 avg. nekih recimo 10 nocenja. Poludeo sam vise od pretrazivanja agencija i trazenja pa rek'o mozda ovde neko ima neko korisno iskustvo. Znaci kinta je oko 650 evra (ako je moguce avionom :D) mozda par dana neki rent-a-car cisto se obidje jos neka plaza. Smestaj i hrana i nisu toliko bitni.

Eto, ako je neko imao slican trip, bio bih mu zahvalan na odgovoru.

Poz!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi bas jasno napisao kriterijume...Da li ti je bitno da je ostrvo zeleno, nocni zivot...

650E za avion+hotel? ND li PP?

Pa i nije se bas lako izgubiti u ponudama nasih agencija za ostrva.Imas dve tri ponude, svi ostale su iste...

Pogledaj Kontiki, Kalodoukas, Jolly, Follow me...

Npr. hotel City center na Rodosu je ok, u gradu blizu plaze...Uzmes kola i obidjes ostrvo, uglavnom su pescane plaze i nema zelenila. Grad je veliki i lep, posebno stari grad.Vidi koja agencija ga radi od ovih gore...

Na Kritu hotel Kriti beach u Retimnu...Na plazi 3+*. Radio ga je Follow me.

Na Krfu ti je uglavnom apartmanski smestaj i po meni je najlepse mesto Kasiopi.

Eto cisto malo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno....

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate predlog za neko Grcko ostrvo sa polaskom negde izmedju 19 i 22 avg. nekih recimo 10 nocenja. Poludeo sam vise od pretrazivanja agencija i trazenja pa rek'o mozda ovde neko ima neko korisno iskustvo. Znaci kinta je oko 650 evra (ako je moguce avionom :D) mozda par dana neki rent-a-car cisto se obidje jos neka plaza. Smestaj i hrana i nisu toliko bitni.

Eto, ako je neko imao slican trip, bio bih mu zahvalan na odgovoru.

Poz!

Idi na varijantu last minut ponude. Gledala sam skoro Rodos 11 dana oko 330 e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate predlog za neko Grcko ostrvo sa polaskom negde izmedju 19 i 22 avg. nekih recimo 10 nocenja. Poludeo sam vise od pretrazivanja agencija i trazenja pa rek'o mozda ovde neko ima neko korisno iskustvo. Znaci kinta je oko 650 evra (ako je moguce avionom :D) mozda par dana neki rent-a-car cisto se obidje jos neka plaza. Smestaj i hrana i nisu toliko bitni.

Eto, ako je neko imao slican trip, bio bih mu zahvalan na odgovoru.

Poz!

KRF,KRF

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Mi smo bili na tasosu u septembru 2007. i deset dana nam je bilo oblacno sa ponekim trackom sunca, a dan kada smo iznajmili kola da ga obidjemo bio je potop i kisa je lila bez prestanka. Bili smo od 1. do 10. septembra, tako da iako to ne mora da bude neko pravilo izbegnite Tasos jer je ipak mnogo severnije. Zakintos vam je super varijanta,sigurno je dosta toplije nego na tasosu i ja licno nisam bila ali moja drugarica se upravo vratila i odusevljenja je.

I ne verujte agencijama(narocito Argusu) kad vam objasnjavaju koliko su vile udaljene od plaze vec se raspitajte na forumu do detalja i za sam smestaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Glasam za Zakintos jer su na ovom ostrvu i u septembru temperature i vazduha a i mora jako tople!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili na tasosu u septembru 2007. i deset dana nam je bilo oblacno sa ponekim trackom sunca, a dan kada smo iznajmili kola da ga obidjemo bio je potop i kisa je lila bez prestanka. Bili smo od 1. do 10. septembra

Prijatelju, na kom si ti Tasosu bio prosle godine. Ja sam bio od 26. avgusta do 5. septembra na Tasosu preko puta Kavale i nisam video oblacka. Evo sad bas gledam slike...

Predhodna 3 leta smo isli na Tasos i uvek u septembru i posluzilo nas je vreme, valjda ce i sad majku mu. Kisu ne volim ni na TV-u da vidim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@GSM doctor

Kad si ti uveliko bio na putu kuci, mi smo ostali jos sest dana kada je vreme bilo lose(dovoljno lose za letovanje a mozda o.k za sedenje kuci ispred tv-a). Kad uplatis 10 dana dovoljno je da je 4 dana ruzno vreme pa da se izbedacis. Kad budem mogla da ostanem tri nedelje na moru izdrzacu 1 nedelju loseg vremena. Bili smo u istoj prostornoj zoni ali nam se vremenske ne poklapaju potpuno,tako da je razlika dovoljna da meni pada kisa a tebi sija sunce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatelju, na kom si ti Tasosu bio prosle godine. Ja sam bio od 26. avgusta do 5. septembra na Tasosu preko puta Kavale i nisam video oblacka. Evo sad bas gledam slike...

Predhodna 3 leta smo isli na Tasos i uvek u septembru i posluzilo nas je vreme, valjda ce i sad majku mu. Kisu ne volim ni na TV-u da vidim.

potpisujem. bio na tasosu prošle godine, 30/08-10/09, limenas... tačno je da su jutra bila oblačna, ali bi se oblaci kao po komandi razilazili do 10h, i imali smo normalno kupanje svaki dan, bar do 17h, osim jednog popodneva, kada je padala jaka kiša. već sledećeg popodneva smo se kupali. možda ja imam više tolerancije za vreme od anima, i poštujem da smo različiti, ali konstatacija "Mi smo bili na tasosu u septembru 2007. i deset dana nam je bilo oblacno sa ponekim trackom sunca", prosto nije tačna.

a sam odgovor na pitanje gde u septembru je ako već plaćaš avion, a želiš da se kupaš i imaš dobro vreme veoma jednostavan: krit ili rodos. ja na rodosu u prvoj polovini septembra nisam video oblak.

a od četiri ostrva koja si naveo, svakako zakintos, što se vremena tiče. pogledaj arhivu na http://www.wunderground.com, pa uporedi septembarske temperature zadnjih par godina, količinu kiše, čak možeš da vidiš i tačan broj kišnih sati za svaki dan...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Prosle godine sam bila krajem avgusta i prvih dana septembra na Zakintosu, bilo je zaista toplo.

Predprosle godine u sred jula na Krfu u obilasku plaza more je na severu bilo toliko hladno da

zaista ne znam kada je tamo prijatno za kupanje.

Na Skiatosu sam bila jako davno u avgustu i tada je tamo bilo jako toplo.

Mislim da je sredinom septembra i u drugoj polovini septembra najbolje na Kritu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Znam da vam nije na spisku, ali pouzdano znam da je na Rodosu do kraja septembra suncano i toplo, pa i u oktobru ima kupanja. To je ipak ostrvo sa najvecim brojem suncanih dana u godini, pa kad vec idete na odmor u septembru, zasto da rizikujete. Zakintos je od ponudjenih opcija verovatno najbolja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Krfu nikad nije toplo ocigledno. eventualno u spicu sezone i to na pojedinim plazama tj delovima ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sonja_bg

Moju drugaricu je pre par godina ubedačila kiša na Tasosu u avgustu mesecu. Doduše, te godine je inače leto bilo kišovito i sumorno, a vidimo da i ova godina nije baš nešto pretopla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krf ili Tasos?

Planiram ove godine (avgusta) da idem sa devojkom i još jednim parom sopstvenim prevozom. Treba se odlučiti za jedno od ova dva ostrva, šta predlažete, svaka pomoć je dobrodošla da prelomimo?????

И једно и друго острво су екстра(био на оба) ,до Тасоса се лакше стиже колима ,на Крфу више историјских садржаја(за Србе значајних)на Тасосу јефтиније и чини ми се има више плажа где можеш да се осамиш.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka