Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

645 poruka u ovoj temi

Θάσος !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krf ili Tasos?

Planiram ove godine (avgusta) da idem sa devojkom i još jednim parom sopstvenim prevozom. Treba se odlučiti za jedno od ova dva ostrva, šta predlažete, svaka pomoć je dobrodošla da prelomimo?????

šta god da izabereš, nećeš pogrešiti.

  • put: do tasosa se lako stiže, dok do krfa imaš malo više da voziš, sa gotovo sigurnim spavanjem negde usput. svi se slažu da taj put jedan vozač ne treba da vozi izjedna. do tasosa autoput većim delom, do krfa do gravene, a posle vitlanje preko pinda, sa povremenim delovima autoputa
    • priroda: pa, rekao bi da su egal. jako zeleno, retka mesta u grčkoj gde možeš da osetiš i svežinu tokom sezone. na tasosu malo više dominiranju četinari nego na krfu, ali je na krfu vegetacija nešto bujnija
      • plaže: teško da bi mogao nekome da dam prednost. krf je veće ostrvo, pa po prirodi stvari nudi više što se plaža tiče.
      • grad: e, ovde je krf u apsolutnoj prednosti. dakle, tasos nema grad. limenas je malo selo, kao i limenarija, par uličica...grad krf je veličanstven, pravi venecijanski biser, dve stare tvrđave, najveći trg u grčkoj sa sjajnim građevinama. uske uličice, mali trgovi...
        • tasos je manje komercijalno ostrvo od krfa. manje velikih hotela, manje gužvi...pravi odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nas cetvoro je prosle godine bilo na Krfu,sopstvenim prevozom,i bilo nam je fenomenalno.Jeste da se dugo putuje,ali je put fantastican,a verujem da ce ove godine biti jos bolje,posto prosle godine nije ceo autoput bio gotov.Imali smo utisak da se vozimo po pisti kao i da smo promasili put,posto po dva-tri sata nismo videli ni jedan jedini auto na putu.Moj muz i kum su se smenjivali za volanom na pola puta,vozili smo oko 140 skoro celim putem kroz Grcku i stigli smo za oko 14 sati,racunajuci i trajekt koji putuje oko 2 sata od igumenice do Krfa.Od Beograda do Igumenice imate 1000 km.O Krfu sam vec pisala na ovom forumu,ali evo da jos jednom napisem da smo se mi zaljubili u to ostrvo,a za mog muza koji je video pola sveta i mnoga najlepsa letovalista,Krf je jedno od najlepsih na kojem je bio.Mi smo bili u periodu od 10.-20. septembra,pa zbog toga nije bilo zive duse ni na granici ni na putu,a tamo je bilo prilicno puno turista,uglavnom Engleza.Bili smo u Kasiopiju,u vili Sotiris,preko Sabre.Preporucujem i mesto i smestaj i agenciju.Krf je ostrvo maslina,ja drugo drvo skoro da nisam videla,a o glavnom gradu Kerkiri,nemam reci,njega treba videti.Dakle,moja preporuka je svakako KRF.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje je mesto bolje za mlade,da li neko moze da mi pomogne?plaze,provod,dnevni i nocni.....?Rodos u gradu Rodos ili Hersonisos na Kritu?????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nisam bila na rodosu,te ti ne mogu uporediti ta dva mesta,ali ti svakako mogu reci je u hersonisosu ludo sto se tice provoda.

jako puno kafica,diskoteka,zurki na plazi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio, pak, na Rodosu i mogu ti reci da je tamo opsta ludnica - i nemas greske! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,hvala puno na savetima,cula sam od dosta ljudi da je dobro i na Rodosu i na Kritu,i gledala sam slike...stvarno sam u dilemi....ali ocigledno necu pogresiti ni u kom slucaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ninaaa

To sigurno, jer sam i ja tako cuo... A za Rodos i znam, jer sam bio :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@slolida

Moje mišljenje je, što ne znači da je merodavno jeste da na Krfu ili Tasosu u septembru već može da bude i kišovito i hladnije. Naravno, to nije pravilo, ali ipak su to severna i zelena ostrva, pa otuda i zaključak da češće pada kiša. Nama se nije baš posrećilo vreme prošle godine na Krfu u spetembru, a imam i slične primere i za Tasos.

Za Skijatos i Zakintos ne mogu ništa da kažem, nisam tamo nikada bila, jedino što je na njihovoj strani jeste što su južnije i siguno je toplije u to doba godine. Malo pročešljajte forum da vidite da nema možda meduza oko Zakintosa u to vreme, hoće u jesen oko ostrva da se sjate....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Pretprosle godine na Krfu od 10.-20. septembra vreme je bilo ok, more toplo... 2-3 puta je pljustala kisa ali to prodje posle pola sata i sve je u redu kao da nista nije bilo.

Prosle godine od 15.-25. septembra moj utisak je da je bilo hladnije i more i temperatura vazduha. Jedan dan je duvao jak vetar i padala kisa i to je trajalo ceo dan, pa je i sutradan bilo hladnije.

Zakintos je najjuzniji od ovih ostrva, pa bi trebalo da je tamo najtoplije, ali ne mozes to nikad da znas. Prosle godine je generalno cini mi se septembar bio hladniji, ali su zato u junu bile paklene vrucine. Gde god da odes sigurno ces se dobro provesti, ima sta da se radi i kad pada kisa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,hvala puno na savetima,cula sam od dosta ljudi da je dobro i na Rodosu i na Kritu,i gledala sam slike...stvarno sam u dilemi....ali ocigledno necu pogresiti ni u kom slucaju

Na rodosu je mnogo lepse more kao i plaze mada bih ti preporucio faliraki pre nego grad rodos jer ima kilometarsku pescanu plazu a i vetar je mnogo slabiji nego u gradu gde bukvalno nosi.Faliraki ima extra nocni zivot a restorani,kafici i klubovi su u proseku jeftiniji 30% nego u gradu.Ako se odlucis za rodos obavezno idi do lindosa-najlepsa plaza na ostrvu.

Sto se tice krita suprotna prica.Ja sam bio u hersonisosu gde je sve podredjeno zurkama i zezanju.Stalno gostuju poznati dj -i ,danju na plazi i bazenima a nocu u klubovima.More je hladno i pogodno za skakanje po talasima.Skoro svaki dan su okacene crvene zastavice-kupanje na sopstvenu odgovornost.Ima dosta SRBA- samo u hersonisosu oko 300- 500.Nas covek drzi kafe restoran u centru i daje 30% popusta za nase. Vai plaza sa 5000 palmi nije nista spec. voda je bila extra cista ali hladna pa smo se tamo samo jednom kupali.Od hers. do vai ima 180 km.Ako se pak odlucis za krit obavezno poseti ostrvo KRISI-najuznija tacka evrope-plaza je super a more je toplo(libijsko)

RODOS- MORE 5

NOCNI ZIVOT 4

KRIT - MORE 4

NOCNI ZIVOT 5+

Pa ti sada odluci. POZDRAV

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@kimi

Najbolje oba - jedno po jedno :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja planiramo letovanje sredinom septembra na nekom od Grckih ostrva ( Krf, Tasos, Zakintos, Skiatos), ali imamo problem da se odlucimo na koje otici. Sta predlazete za ovaj period uzimajuci u obzir da je to polovina septembra (mislim zbog vremena)? Koja mesta na ovim ostrvima odabrati? Koje vile-hotele? Hvala unapred!!!

Posto je polovina septembra,onda Zakintos,jer je najjuznije.Mi smo prosle godine bili na Krfu od 10.-20.septembra,ujutru i uvece je bilo hladnjikavo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje je mesto bolje za mlade,da li neko moze da mi pomogne?plaze,provod,dnevni i nocni.....?Rodos u gradu Rodos ili Hersonisos na Kritu?????

Bio sam u Herssonisosu prosle godine i mogu ti reci da je nocni i dnevni provod odlican za onog koji to voli. Mesto je puno mladih Holandjana ali i drugih evropljana. Nasih ima malo. Ima puno diskoteka i klubova koji rade maltene 24h uglavnom smestenih u dve ulice, glavna i ulica uz obalu ali su dosta duge, klub do kluba. Ima raznih. Na 7-8 km od Hersonissosa je mesto Malia u kojem mozes da osetis jos ''ludji'' provod jer je tamo prepuno mladih Engleza. Imas autobuse, Taxi, Rent-A-Car. Sto se tice dnevnog provoda na izlazu iz Hersonissosa je Aqua Park sa nizom sadrzaja (Banji J., kafici, bazeni) gde ima tokom dana gomila mladih i gde je u toku dana dosta zivo. Tu je i solidna plaza. Sam Hersoinissos nema nekih previse lepih plaza pa moras ici u Gouves, Kokiini Hani, Malia ili iznajmiti vozilo pa obilaziti vrlo lepe udaljene plaze. Sve u svemu za provod je odlican izbor a za more je isto odlicno ali se mora doci do boljih plaza prevozom. Inace na Rodosu nisam bio ali je i tamo verovatno OK. Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Ako nesto treba slobodno pitaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka