Guest nebojsa krivokapic

Grcka ostrva - koje izabrati

645 poruka u ovoj temi

@Dragan

Da, imam 25 godina. Ako bi mogao da mi das par saveta oko Iosa (ako si bio), bio bih ti zahvalan. Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dachonis

Imas dosta informacija o Iosu u okviru par tema na ovom forumu, ukucaj key word ... i dobices mnostvo odgovora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucite mi lepo ostrvo,idem sa devojkom i zeljni smo odmora i prirode

hvala i pozdrav za sve forumase

Ja ti preporucujem Krf bila sam dva puta tamo, jednom na istocnoj obali u Ipsosu a drugi put na zapadnoj obali u Ag. Georgisu (juznom). Tako da sigurno ne bih isla dva puta da ne valja. Bila sam i na Tasosu lepo je ostrvo, mirnije, ima manje stvari da se vidi i par prelepih plaza kao sto su Rajska plaza, Psili Amos (moj favorit) i Golden beach. Ali ja sam zaljubljena u Krf, tamo imas i plaze i sve ostalo. O gradu Krfu i da ti ne pricam, prelep je ima svasta da se vidi ali nema plazu, stari deo grada se nalazi izmedju dve srednjevekovne tvrdjave i njega treba obici, naravno ostrvo Vido dok si u gradu, Srpsku kucu i par muzeja...More je toplije na istocnoj obali, ali na zapodnoj obali su kao iz snova i u julu i avgustu nije tliko hladno kao sto se prica, jedino u mestu Paleokastrica je uvek hladno zbog nekih morskih podvodnih struja, ali treba ga videti, ima prelep vidikovac (naj lepsi na mediteranu, tako kazu) i prelep manastir na poluostrvu. Takodje treba videti kanal ljubavi u Sidariju, ostrvca Paxos i Antipaxos ispod krfa, nama se posrecilo pa smo videli i delfine, neverovatan osecaj. Od plaza su super Ag. Gordis, Glifada, i Ag. Georgis na zapadu sve su pescane, na itocnoj strani su nekako slicne polu pesak polu sljunak mada je naj cistija u Isosu, Dasija nikako. Kasiopi je zanimljv ima vise mali uvala sa sljunkovitim plazama. Na severu su ti Roda i Sidari pesak sa kilometarskim plicakom ali je voda mutna. Jedino mozes da zaobidjes sam jug ostrva i mesto Kavos ako nevolis pijane engleze a tamo i nema nesto specijalno. Ostrvo je zeleno, nije kamenito kao pojedina grcka ostrva i verovatno sam zaboravila nesto da navedm jer stvarno ima svasta da se vidi. Ja ove godine idem na Zakintos i bicu zadovoljna ako je upola kao Krf a Krf me ceka, sigurno cu opet ici tamo jer znam da nisam videla sve a i ovo sto jesam vredi obici opet....

Za medeni mesec bili na Zakintosu, za reprizu na Santoriniju, a za drugu reprizu idemo na Krf! Svuda smo neopisivo uzivali i nadam se da ce tako i ostati! Poznajem ljude koji su obisli sva fancy i sva in grcka ostrva, a za Zakintos su rekli da bi se ponovo vratili. A posto vidim da pominjete i Mikonos sa svim njihovim "fenserajem" i "selebritima", mi sreli Bajagu na Zakintosu smile.gif

Posto vidim da ste bili i na Krfu i na Zakintosu, ja ove godine idem na Zakintos u julu i plasim se da se ne razocarm posto smo bili na Krfu dva puta i ja sam ti ostrvom odusevljena i na Tasosu tamo isto nije bilo lose. Ako mozete malo da mi uporedite ta dva ostrva, nadam se da je Zakintos isto lep, makar upola koliko i Krf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto vidim da ste bili i na Krfu i na Zakintosu, ja ove godine idem na Zakintos u julu i plasim se da se ne razocarm posto smo bili na Krfu dva puta i ja sam ti ostrvom odusevljena i na Tasosu tamo isto nije bilo lose. Ako mozete malo da mi uporedite ta dva ostrva, nadam se da je Zakintos isto lep, makar upola koliko i Krf.

Na temama za Krf i za Zakintos i ja gnjavim ljude za poredjenje ta dva ostrva, da bih odlucila gde cu ove godine, pa mozda tamo obe nadjemo informacije... :D

Slobodno mozes da dodas nesto za Krf, Dasiju i ostale plaze, bice mi korisno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jbg, šta da radim kad sam ludo zaljubljena u Kefaloniju, tamošnje ljude, miris mora i maslina.

Ona mi je No1, dok ne vidim i ostatak ostrva, nadam se, Sporada, Kiklada itd....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joooj, ne mogu da odlucim gde cu, Skiathos ili Zakynthos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na temama za Krf i za Zakintos i ja gnjavim ljude za poredjenje ta dva ostrva, da bih odlucila gde cu ove godine, pa mozda tamo obe nadjemo informacije... :D

Slobodno mozes da dodas nesto za Krf, Dasiju i ostale plaze, bice mi korisno...

Neces pogresiti ako odes na Krf, stvarno mozes da biras, ne znam kakve plaze volis od toga zavisi mesto u koje treba da ides ali ima za svakog po nesto a za nekog sve, pogledaj moj predhodni komentar (odgovorila sam makiju), nabrojala sam svasta, ako te bude nesto vise interesovalo pitaj?

Ljudi pomagajte kakav je Zakintos u poredjenju sa Krfom ili Tasosom, da li ima nesto interesantno da se obidje osim cuvene plaze sa brodom i pecina to ima na mnogim ostrvima, jel ostvo sa bujnom vegetacijom posto Krf i Tasos jesu....Sta ne treba propustiti na tom ostrvu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se prosle godine zaljubila u Krf.Ove godine razmisljam o Zakintosu,ali cini mi se da nije tako lep kao Krf.Prelepa priroda,plaze,izuzetno ljubazni mestani.Mi smo bili u Kasiopiju-presladak gradic,luka,autenticna Grcka,za razliku od Ipsosa i Dasije koji su ti nesto poput Sutomora,Djenovica,Rafailovica-bezveze.O glavnom gradu Kerkiri,nemam reci da opisem koliko je lep.Kao sto neko rece na nekom od foruma-kao Venecija.Moj suprug koji je radio na prekookeanskim turistickim brodovima,i obisao gotovo ceo svet,Krf i njegov glavni grad ubraja u jedne od najlepsih destinacija koje je posetio.Mi smo obisli veci deo ostrva,unutrasnjost,istocnu, severnu i zapadnu stranu,i zaista steta je otici tamo i stacionirati se na jednom mestu.Dakle,Krf u tom slucaju nije za vas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucite mi lepo ostrvo,idem sa devojkom i zeljni smo odmora i prirode

hvala i pozdrav za sve forumase

STVAR LIČNOG UKUSA, ALI AKO NIKADA RANIJE NISI LETOVAO NA NEKO GRČKOM OSTRVU NE BRINI MOJ IZBOR SE SVODI NA SVEGA 32 NAJLEPŠA...UZGRED GRCI IMAJU 31 KOMERCIJALNIH AERODROMA NA ISTO TOLIKO OSTRVA,PA TI VIDI , A HENRI MILER I NJEGOVA SLEDEĆA IZJAVA SVE GOVORE:"DA BI ČOVEK OBIŠAO CELU GRČKU POTREBAN MU JE JEDAN CEO LJUDSKI VEK ,ALI ZALJUBLJIVANJE U NJU JE TRENUTNO".

Imas dosta informacija o Iosu u okviru par tema na ovom forumu, ukucaj key word ... i dobices mnostvo odgovora.

KRIT JE LEPŠI , VEĆI ,A ZA CLUBBING JE NEREŠENO

....

Jedna moja poznanica je pre 2 ili 3 godine bila tamo preko one grcke a gencije koja pocinje na K, i bila je zadovoljna. Medjutim, sem malo price i par slika, nista senzacionalno nisam cuo o ostrvu, sve se svodi na to da je glavni grad Kos, prelepo mesto podeljeno nekakvom stenom na dva dela, a cini mi se da su u ponudi bili i atraktivni izleti do vulkanskog ostrva Nisiros, te do Kalimnosa, koji vazi za vazan centar za preradu sundjera na Mediteranu, ali ne secam se da su one tamo isle. Sve u svemu plaze mi ne deluju nekako spektakularno (narocito ne posle Skiatosa, Skopleosa, ALonisiosa, KEfalonije, ITake, Lefkade ...) a ostrvo je barem sto se nocnog zivota tice, kopija Rodosa, sto se meni uopste mnogo ne dopada. Ako bih se nekada odlucio da tamo, ukomponovao bih to sa boravkom na Patmosu, Ikariji (fenomenalne plaze, termalni izvori), vec pomenutim Nisirosom te Kalimnosom, a na Kosu ne bih ostao duze od 2-3 dana.

Svakako da je Patmos fenomenalno ostrvo a bogami i turistički (a to se naročito odnosi na krstarenja),veoma posećeno naročito zbog čuvenog manastira gde je Sveti jovan Krstitelj u prvom veku napisao svoja otkrovenja,ostrvo ima predivne plaže , tu je i Ikaria koja ima još lepše plaže i bogami fenomenalnu prirodu u unutrašnjosti ostrva sa šumama,termalnim izvorima,a Prioni i Seychelles beach kao i Messakti i Livadi spadaju u nadaleko čuvene atrakcije ostrva.

Pokrenuću i topik vezan za Istočno egejska ostrva jer vidim da ih ovde zanemaruju mnogi , a smatram da su Ostrva Samos i Chios pravi biseri egeja naročito Samos koji je po mom dubokom mišljenju u rangu po prirodnim lepotama sa Skijatosom i prelepim jonskim ostrvima ali je mnoogo veće od Skijatosa ima zaista mnogo toga da se vidi noćni život je odličan , mesta poput Vathija,glavne luke su veoma zanimljiva,tako da je zaključak, da praktično Grčka ima oko 32 ili više od tog broja zanimljivih ostrva iz svih regija Jonske,severno Egejske,Sporada,Saronika(naročito Agistri ,Spetses jer se o ovoj grupi ostrva kod nas malo zna a ova dva neodoljivo me potsećaju na Skiatos),Kiklada,Dodekaniza,i Krita.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vladar

Posto vidim da si obisao zaista veliki broj grckih ostrva, bih bi ti zahvalan ako bi napisao jos koju informaciju o Ikariji, Samosu. O Hiosu je jedna cura (cini mi se Penelopi) vec naveliko pisala (postoji posebna tema posvecena tom ostrvu).

Tom prilikom sam je i zamolio da napise nesto vise i o ostalim ostrvima istocnog Egeja, ali do dana danasnjeg ne dobismo takav tekst.

Takodje, ukoliko si bio na ostrvu Samotraki (koje cini posebnu celinu sa Tasosom), bilo bi lepo da nas obradujes jednim postom.

Cilj je da se medju potencijalnim turistima razvije interesovanje i za grcka ostrva koja uslovno receno ne potpadaju pod " interesnu sferu " srpskih (evropskih) agencija.

Spetses, Hidra, Salamina, takodje zahtevaju posebnu temu (zaboravih i Eginu), upoznao sam prosle godine jednu devojku iz GRcke koja ima kucu na prvom od pomenutih ostrva iz ove grupe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam ovu temu, pa bih porucio "autoru":

Gde god da odes, bilo koje ostrvo u Grckoj, neces se pokajati!

Nema "najlepseg", svako je "najlepse" na svoj nacin.

Idi redom (ili "random") i neces se pokajati ni u jednom izboru

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cilj je da se medju potencijalnim turistima razvije interesovanje i za grcka ostrva koja uslovno receno ne potpadaju pod " interesnu sferu " srpskih (evropskih) agencija.

Slažem se 100% !!!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam ovu temu, pa bih porucio "autoru":

Gde god da odes, bilo koje ostrvo u Grckoj, neces se pokajati!

Nema "najlepseg", svako je "najlepse" na svoj nacin.

Potpuno se slažem... razmišljala sam dugo vremena koje bih Grčko ostrvo izdvojila kao najlepše, ali koliko god razmišljala, zaključujem da svako ostrvo na kojem sam bila ima nešto posebno. Pritom npr. - Krf, Patmos i Mikonos su potpuno različita ostrva (100%), ali svako od njih je na mene ostavilo poseban utisak, i na svako bih se rado vratila!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta je bolji izbor za mlade? Krit ili Rodos?

Oba ostrva su preeelepa i koje god da izaberes neces pogresiti.Ipak ,preporicila bih ti Rodos jer je po mom misljenju bolji nocni provod.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka