ljubce

Tropska ostrva

23 poruke u ovoj temi

nastavak sledi..

Cekamo ali nemoj da pauza traje dugo.

Pozdrav Ljerka i Dragan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja cekam sa velikim nestrpljenjem jer planiram turu Sri lanka - Maldivi u martu iduce godine...zamolila bih ljubceta da opise kako je nasao tako povoljnu cijenu za Thulhagiri, buduci da ja za mart ne mogu zasada da nadjem 7 dana ispod 1700 evra za dvoje (govorim o 7 punih pansiona)..znam da ste isli van sezone, ali vise nego duplo???

....i da ...karte za Istanbul...najjeftinije sam nasla preko JAT-a 170 evra po osobi povratna....a u februaru ove godine sam letjela sa Turkish Airlines-om za 228 evra po osobi (odgovarao nam termin).....a na nekom drugom sajtu sam vidjela da ste ih placali po 100 evra po osobi....

hvala unaprijed...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e pa da nastavim...

Put je isao preko Istanbula do kojeg smo morali da dodjemo uz malo "izgubljenih zivaca" i vise novca nego sto smo planirali...

Kada smo sakupili sve vize i trebali da kupimo karte za bus do Sofie pa odande vozom do Carigrada, ostalo je samo da izvadimo Bugarsku tranzitnu.

Ali Bugari ne bi bili Bugari kada ne bi komplikovali zivot nama putnicimaplezko.jpg i to znaju svi koji su imali bilo kakav kontakt sa njihovom ambasadom.

Za tranzitnu su nam trazili da u pasosu imamo Tursku koja inace na granicnom prelazu kosta 10 eura, a u ambasadi u Bg-u je 33 sto nam dize trosak za skoro 50 eura, a posto smo iz Vrsca jos kad dodamo dolazak u Beograd 2 puta zbog Turske I 2 puta zbog Bugarske dodatni trosak se penje na jos 80 eura, sto je ukupno oko 130.

Kada saberemo cenu povratnog puta autobus-voz(oko90eura) i opisanih troskova dolazimo do cifre od skoro 160eura, a povratni avionski prevoz je blizu 200 i jos kad smo uzeli u obzir gubljenje vremena i cekanje na vize oko 14 dana, odlucujemo da uzmemo avio karte.

Istanbul je inace glavna polazisna tacka za taj deo sveta iz razloga sto ima dosta niskobudzetnih avio kompanija od kojih bi izdvojio "Air Arabiu" koja sada na primer ima povratne letove za Indiju I sri Lanku po ceni manjoj od 300 eurasmajl.jpg ukljucujuci sve taxe.. ja kad sam isao bilo je malko skuplje.

evo vam link i cena na primer povratnog leta do Jaipura od 230 eura!!!!!

http://www.airarabia.com/

Ako na to dodate prevoz voz-autobus (pod uslovom da ste iz BG-a pa nemate troskove dolazaka u ambasadebiggrin.gif ) zajedno sa Turskom vizom 120eura i prevoza do aerodroma Sabiha sa kojeg leti "Air Arabia"koji ako idete javnim prevozima ne bi smeo da bude veci od 5 -10 eura, sto znaci da imate povratne karte Bg-Indija ili Sri Lanka za 360 EURAsmajl.jpg a odande imate povoljne letove do Singapura, Malezije...

tako da sigurno mozete do tog dela sveta za oko 500 euraexcl.gif a u toj ceni obilazite vise zemalja.

Evo na primer cene povratne karte Colombo(Sri Lanka)-Singapur koja zna na cestim akcijama da padne i skoro duplo od ove koja je nesto preko 100 eura

http://www.airasia.c.../lk/en/home.jsp

a do Colomba je povratna iz Istanbula Air Arabiom 290e

Jos jedna dobra stvar je sto imate stopover u Dubaiu(Sharyahu) koji moze da bude od jednog ili 2 dana zavisno od datuma leta, pa mozete na aerodromu da izvadite vizu 96 h i da iskoristite za obilazak toliko hvaljenog gradalaugh.gif

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da izracunamo i ono sto je mnoge zanimalo "kako doci do Maldiva za sto manje para"...

Deo sam vec objasnio, znaci vec imate sve karte(povratne) iz Beograda do Sri Lanke za 400e.

Mozete da istrazite ovu prelepu zemlju za koju nam inace ne treba viza i posle nedelju dve, zavisno koliko imate vremena poletite za Maldive do kojih vam treba oko sat vremena.

Cena povratnog leta je oko 180 eura

http://www.srilankan.aero/

Znaci transport do Maldiva i nazad preko Dubai i Sri Lanke 580eurabiggrin.jpg

Ako ubodete dan kada na relaciji Colombo- Male leti Malesyan airlines sto je nazalost vrlo retko cena je jos niza (oko 130 je bila povratna). Letos kada smo mi isli imali su 1 let nedeljno i nije nam odgovarao datum jer smo vec imali rezervisan resort, ali sada gledam kao da trenutno nemaju letove na toj relacijisad.gif

Evo linka mozda opet proradebiggrin.gif

http://www.malaysiaairlines.com/hq/en/home.aspx

Sto se tice cene smestaja i ostalog, kako na Maldivima tako i u S.Lanci nesto kasnije.

Samo da napomenem da od svih avio kompanija sto sam naveo karte mozete bez problema kupiti preko neta, ili sa obicnom internet karticom ili sa kreditnom.

Mi kad god smo kupovali karte od Air Arabie za oko 5% manje nam skine od prikazane cenesmajl.jpg

nastavak sledi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sto nema nastavka? :tuzni:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Osecam da ce uskoro biti pisanja po Aziji...ljubce, di si ti nama?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre ce biti "po Africi" :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

opa..la

:D

Pa druze, neka ide tako, a ja cu jedva cekati ishod i iscitavanja.  :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26049
    Ukupno tema
    869218
    Ukupno poruka