ljubce

Tropska ostrva

23 poruke u ovoj temi

Trazeci info od Cejlona u vezi putovanja koje planiram krajem juna, dobio sam predlog da otvorim novu temu kako bi svi zajedno ucestvovali i mozda jos nekom kome je ova ruta interesantna pomogli...

Plan je Maldivi, Sri Lanka, Vijetnam(juzni deo) i Indonezija(Bali i Lomboc) sa mogucim korekcijama :D

Za sada sam rezervisao samo hotel na Maldivima po ceni od 650 eura za dve osobe zajedno ukljucujuci transfer do i od ostrva. Hotel se zove Thulhagiri a cena je za 7 nocenja (polupansion).

Jos nismo kupili avio karte a najverovatnije cemo da letimo sa Air Arabiom iz Istanbula do Colomba(Sri Lanka) cena oko 200 eura, pa iz Colomba za Male za 160 eura povratna.

E sad moje prvo pitanje je kako najpovoljnije do Istanbula?

koliko traje put?

kako do aerodroma Sabiha sa kojeg leti Air Arabia?

jer se placa ona taxa na aerodromu za izlaz iz zemlje?

da li Turska viza vazi i za povratak?

za sad toliko... :D

Pozdrav

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari... pozdravljam ideju da se na ovoj temi nadje neka globalna informacija vezana za trope... mozda neki savet ili iskustvo koje moze da se veze usko za tropske destinacije ALI smatram da nije dobro da se u jednom topicu paralelno vode dikusije vezane za vise zemalja jer ipak je, makar, i administrativno svaka zemlja prica za sebe, da ne pricamo kulturoloski, religijski itd... malo je suludo da vezujemo diskuiju za 5-6 razlicitih destinacija samo zato jer ih vezuje isti klimatski pojas... Nadam se da me necete shvatiti pogresno...ok je tema i punicemo je adekvatnim materijalom ali sve ono sto se tice neke zemlje konkretno staviti u topic koji se odnosi na ciljanu destinaciju... samo na taj nacin ce ovaj forum da bude zaista svrsishodan, praktican i zaista upotrebljiv svima koji zele da brzo i lako dodju do zeljene i pouzdane informacije!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok,uradicemo tako.Jedan od najeftinijih nacina doci do Sabihe aerodroma odakle polece Air Arabia je dolazak na sam Taksim,odakle krece bus na aerodrom.Ledja treba da ti budu okrenuta glavnoj pesackoj zoni,a ti da budes na njenom samom pocetku i da skrenes desno mozda 50 m i to je polazno mesto busa za Sabihu.Do Taksima lako mozes doci metrom.Kako si ti iz Vrsca po meni najbolje ti je koriscenje voza na relaciji Beograd-Sofija,pa presedanje u Sofiji u bus firme Metro(preporuka za tu firmu al ne i moranje)jer je to po meni najbolja njihova bus kompanija.Ceo put u jednom pravcu je od 35-40 e,a konekcija u Sofiji je vrlo brza,tj skoro da se neceka.To ti je najpovoljniji i najbrzi nacin dolaska u Istanbul,bus od Sofije do Istanbula putuje 7-8 sati.Viza ti traje 30 dana,dakle moraces kupiti 2 vize jer ostajes duze od 30 dana,cena 10 e po vizi.Nemas placanja taxe na izlasku iz zemlje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druga mogućnos je voz Bgd - Instanbul, spavaća kola (za cenu je najbolje da pitaš na ž.s.), stižeš odmoran u Stanbol i oran za dalji naporan put. Povratna karta važi dva meseca.

Do Sabihe možeš računati da ti treba DVA sata iz centra Stanbola, pa na vreme kreni. Najelegantniji način je onaj koji je opisao Cejlon a druge načine , kao i mnogo dobrih informacija možeš naći na sajtu www.sgairport.com/havaalani/eng/start.asp.

Treći način je avion od Bgd do Ist. Stim da avioni iz Evrope, pa i JAT sleću na Ataturk aerodrom koji je u evropskom delu Stanbola, pa valja ići do Sabihe...

Ukoliko ti treba smeštaj u Stanbolu mogu ti preporučiti odličan hotel koji je na 5 minuta og Aja Sofije.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Voz Beograd-Istanbul putuje dosta dugo i preko 20 h,tako da sam ga izbacio iz kombinacije.Pedjalon-daj nam ime tog hotela i cenu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovo će biti delom izvan teme ali..

www.boutiquededemhotel.com

Posle tri nedelje puta po Turskoj stigoh u Stanbol, po preporuci, u 4 ujutro.Tada je najmanja gužva.

Napromašio sam se za ulazak na most sa azijske strane, ali kad je svanulo pogodih most i brzo stigoh u Top kapi. U medjuvremenu, na Azijskoj strani, pronadjoh neku zgradu sa portirom, on pokuša da mi nacrta na mapi. Ali avaj, ono malo turcizma što znam, nije bilo dovoljno. Na kraju se pojavi jedan taksi. Besplatno me odvede do autoputa i poželi dobrodošlicu u Istanbul.

U Top kapi popravljahu šine pa me usmeriše u neku sporednu ulicu. Gde ću ja sada? Kad ono nadjoh se ispred hotela. Tada nisam znao gde se nalazim. Parkirah auto u maloj uličici i uđoh u hotel. Šta mislite u kakvom sam stanju bio posle 20 sati vožnje, od toga 2 sata po Stanbolu?

Pospani recepcionar mi opali takvu cenu da sam odmah hteo da izađem, te on pozva nekog nadređenog. To je bio Ramazam, rođak vlasnika hotela, glavni recepcionar. Posle petominutnog cenkanja i naravno, pregled soba (ponudio nam je tri) od strane moje lepše polovine, za polovinu prvobitne cene se ispružih posle dvadeset sati.

Za izvaredan sedmodnevni boravak u Istanbulu je i "zaslužan" Ramazan.

I još nešto važno za one koji idu kolima iz Stanbola u Grčku, Grčka na turskom je YUNANISTAN.

Videćete na netu gde se hotel nalazi i stvarno je na pet minuta od Aja Sofije i Plave Dzamije.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari hvala na opsirnim i brzim odgovorima :D

Karta Istanbul-Colombo kupljena(207e sa svim taxama), uzeli smo onu opciju sa manje zadrzavanja u Sharyahu. E sad, u povratku cemo imati ceo dan pauze u Emiratima pa u vezi toga imam par pitanja...

koliko je viza da bi izasli sa aerodroma taj dan?

kako doci do Dubaia i kolika je cena?

sa obzirom na raspolozivo vreme sta preporucujete da obidjemo?

e da jer Air Arabia sluzi hranu za vreme leta i kakvi su im avioni?

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ti bi jos i lososa za 200 e,i ja bi ,al ne daju :D .Ta viza do skoro je bila besplatna al sad je 35 e,najveci problem je njeno cekanje ,jer to moze da potraje nekoliko sati,znaci kako se kome zalomi :D .Lako se stize do obliznjeg Dubaia(oko 30 km),al ako dolazis u vreme guzve taj put moze da traje i 3 sata,zato budi posebno oprezan kad se budes vracao iz Dubaia.Nema se mnogo sta videti u Dubaiu sem zgrada,molova,hotela,pocni od Burdja,nastavi ka Medinat hotelu i molu sa skijalistem.Kad budes to obisao,idi do emir.tow i popenji se na zadnji sprat zgrade providnim liftom,popi kafu u restoranu i napravi par snimaka-Dubai na dlanu.Predjes most i ulazis u Deiru,obidji mini setalisnu zonu pored mora,i poseti lokalnu sredjenu plazu,palma ostrvo,siti mol,itd.Ako budes imao vremena skokni do Abu Dabia(sat i po voznje busom).Avioni su novi,al nisu opremljeni lcd ispred sedista,ako si na to mislio :tuzni: .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma prosle godine sam leteo sa Egypt airom za malo vise para Kairo-Bangkok i bas su me prijatno iznenadilli, od usluge do opremljenosti. Cak smo dobili i poklone jer im je bila neka godisnjica osnivanja. Pa pomislih da ce i Arabia bar klopu da da :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje za Cejlona :)

Drugare u Sri Lanci smo nazalost samo 3 dana pa pomozi da ih sto bolje iskoristimo.

U Colombo slecemo 25. 06 uvece pa smo mislili da nocimo u Negombu i ujutru krenemo za Candy. Od stvari koje bi voleli da vidimo su Sygirija, plantaze cajeva, sirotiste slonova... predlozi cime da putujemo i da li da nam Candy bude "baza". Uglavnom more nas ne interesuje vec samo priroda, video sam u spotu o Sri Lanci na You tubu stvarno predivne predele, vodopade, neki ogroman viseci most... mozda je interesantno da se vidi i onaj njihov cudan nacin pecanja, jer to moze da se vidi u Negombu? Za Maldive letimo 29.06 ujutru pa ukomponuj sve to i jos nesto dodaj ma znam da je "Cejlon" tvoj teren :D

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cim sletis idi pravo u Negombo,(nekih pola sata od aerodroma),tu mozes videti taj cudan nacin pecanja(ako budu pecali toga dana biggrin.jpg ),smesti se,odmori i ne gubi vreme vec pravac-Candy.Uz ovo sto si nabrojao obavezno poseti i Dambulu,a u Candy botanicku bastu i hram budinog zuba na samoj obali jezera.Kada budes kreneu ka plantazi cajeva videces taj vodopad i tu obavezno svrati u taj restoran na caj sa pogledom;ala Cejlon; biggrin.jpg .Za prevoz najeftiniji je voz,al ne znam kolko je pametno sto se sigurnosti tice,najbrzi i najskuplji nacin je da uzmes vozaca koji bi te vozio vec od samog aerodroma ka Negombu i dalje ka Candiju,uvek mu obaraj cenu,pa mozes proci jeftinije.Generalno nije skupo da rentas vozaca i kola,ali...sve zavisi od tvog budjeta.I obavezno da se popenjes na Sigeriju do kraja,nemoj da odustanes na pola,da vidis kakav je pogled imao kralj sa svojih 500 konkubina biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

De ste drugari :D

evo da vam se javim sa Sulawesia i putovanja koje je bilo puno promena i izmena na terenu.

Do sada smo bili u Sri Lanci, Maldivima, Vijetnamu i sad smo u Indoneziji, a posle Sulawesia umesto planirane Kine(vec kupljene karte) idemo na Bali pa smo u povratku 6 dana u Indiji, dva u Dubaiu i kuci :tuzni:

Bili smo na Togean ostrvima na Sulawesiu, pravi dozivljaj. Nema telefonam puteva, vode, struje ima samo od 7 do 10 uvece kad upale agregat, tusirali se iz bureta kanticom, plaze fenomenalme... najlepse slike sam uslikao tamo ,napisacu vam opsirnije kad se vratim.

Jedino sto je problem doci donde, trajektom koji ide jedno, nedeljno i treba 15sati.

Cejlon izvini sto ti nidam odgovarao uglavnom nisam imao pristup netu.

pozdrav :kez:

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce,interesuje me kako ste rezervisali smestaj na Maldivima tako jeftino,ako mozes ovde postaviti adresu sajta,posto sam planirala uskoro da posetim Maldive,i koliko vas je kostao prevoz do tamo,jel' oko 1000 eura,odakle ste leteli? Tvoja FT je odlicna,raj na zemlji.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako smo supruga i ja medeni mesec proveli na Maldivima, zeleo bih da ti odgovorim na pitanje. Mi smo leteli preko srilankana i kartu BEG0/MALE smo platili 720 evra.Posto se leti preko Kolomba njihovim prevoznikom, ne placa se tzv. stop over, pa smo svratili u povratku i malko obisli Sri Lanku, koja je potpuno looda drzava koju obavezno treba posetiti kad se vec ide na Maldive. Mi smo za 100 dolara uzeli vozaca koji nac je od jutra do sutra vozao svuda gde smo trazili (prihvatiliste slonova i Kendi) i gde je on mislio da treba... Na maldivima smo bili smesteni na SUN ISLAND ostrvu, koje je jedno od najvecih i bili smo odusevljeni. Cena u julu, van sezone, bila je 52 evra polupansion dnevno po osobi...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio, vratio se i sada je red da podelim sa vama iskustva i dozivljaje sa ovog "ludog" putovanja na kojem je pored prelepih dozivljaja bilo i manje lepih stvari, od kradje novcanika, propalih letova, nedozvoljenih tranzita, poplava, razboljevanja od malarije,... ali sve u svemu vredelo jebiggrin.jpg

Ovo nam je inace bio medeni mesecsrce.jpg

Posle foto ture sa Maldiva koja je za 3 nedelje postala najpopularnija po broju pogleda dobio sam mnogo privatnih poruka da objasnim kako sto povoljnije letovati tamo ali o tome malo kasnije...

http://www.putovanja...a/galerija/3107

Da pomenem "konacan" plan puta za koji smo uglavnom imali vec kupljene sve avio karte(19 letovabiggrin.jpg ) koji se kasnije zbog "vise sile" dosta promeniobez-zuba.jpg .

Putestvije su trajale oko 2 meseca, a plan je bio Sri Lanka, Maldivi, Vijetnam, Indonezija, Kina i Indija, zatim Turska i UAE u kojima bi se zadrzali samo po 2 dana, takodje i Malezija i Singapur gde bi boravak sveli na minimum jer smo u tim zemljama ranijh godina vec boravili, a sada smo prinudjeni jer su to "avio raskrsnice" za letove u ovom delu sveta.

Za pocetak o vizama za ove zemlje...

U Beogradu smo izvadili Malezijsku vizu za jedan ulaz koja je 5 eura, a trazili smo multi koja se ranije cekala oko 2 meseca sto nam i ne bi bio problem jer smo dosta vremena unapred pripremali putovanje ali nam je receno da ta solucija vise ne postoji. Multi viza nam je trebala jer smo cak 3 puta trebali da udjemo u Maleziju ali o tome kako smo se "snasli"kasnije. Viza se inace dobija bez problema za par dana.

Kinesku vizu smo takodje izvadili u BG-u ceka se oko 7 dana i besplatna je.

Jedini problem je sto su nam trazili avio karte i rezervaciju hotela pa smo morali da kupimo karte i da preko sajta "hostelbookers" rezervisemo najpovoljnij smestaj sto smo nasli u Pekingu. Sajt ti skida 10% od ukupne cene, a ostalo placas kad stignes u hotel ali to nije ni vazno jer cim smo dobili vize mi smo otkazali rezervaciju tako da nam je trosak bio samo oko 8 eurabiggrin.jpg

Dali su nam vizu SAMO ZA NAVEDENI PERIOD(8 dana), a ne kao sto uglavnom sve zemlje odobravaju na mesec dana.

Za Indonezansku je bilo malo komplikovanije jer zahteve za vizu uzimaju najranije 15 dana pre puta, a mi putovanje pocinjemo sredinom juna dok smo u Indoneziji polovinom jula. Drugi problem je ulazak u Indoneziju u julu jer plavi pasos vazi do nove godine a to je manje od 6 meseci koliko treba jos da vazi od ulaska u zemlju. Takodje insistiraju na rezervaciji smestaja, a na nase obrazlozenje da cemo da putujemo po zemlji i da za deo zemlje gde planiramo da idemo ne postoje hoteli i da ne mozemo iz tih razloga da prilozimo rezervaciju, rekli su da su takvi propisi i da ne mogu da nam izadju u susret

Jako su tvrdi po svim pitanjima tako da smo morali da pribegnemo "trikovima" da bi dobili vizuplezko.jpg

Preko jedne "prijateljske" agencije smo izvadili rezervacije karata za Bali za kraj juna koje smo kasnije otkazali, a smestaj za 10 dana takodje preko hostelbookersa za verovali ili ne 2 eura po osobi dnevno smajl.jpg

http://www.hostelboo...ropertyid=29442

sto nas je izaslo 10 % od 40 eura=4 eura trosakbiggrin.jpg kasnije smo ga naravno otkazali...

Viza vazi 2 meseca, a cena 45$

Indijska se dobija za 2 dana, a kosta 3000 dinara.

Ista cena je i za multi vizu tako da preporucujem da izvadite nju jer ne moze da skodi, a i vazi 6 meseci.

Za Sri Lanku i Maldive nam nisu potrebne vize.

Sto se tice vakcinacije primili smo protiv hepatitisa A i B, i protiv tetanusa, a to bi preporucio kao osnovno i svima koji putuju po Aziji.

nastavak sledi..

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869287
    Ukupno poruka