teddi

SIMI

22 poruke u ovoj temi

Ako planiram na Simi da budem celo letovanje, a ne semo ekskurija sa Rodosa, onako objektivno, da li je jako skupo za nas iz Srbije, da li su cene smestaja i ishrane prosecne ko na drugim za nas pristupacnijim ostrvima ili su primetno vece? Kako je u septembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

107039196419298625863836.jpg

Divota :-)!!!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Videla sam na netu ture preko razlicitih prevoznika na ovo ostrvo, pa sam zelela da vas pitam, da li mi je najbolje na licu mesta, na Rodosu da potrazim ove izlete u luci, gde su svi trajekti, gde mi se bas iskreno i ne ide, jer te svi zivkaju, ne mozes ih otkaciti, a opet zelela bih da procunjam malo i vidim cene. Ili mi je bolje da odem do neke agencije i raspitam se.. 

I jos nesto videla sam preko jedne, onako lepa turica od 9 do 18h. Najpre se ide u grad Symi, tu se ostaje 3 sata, da li ja za to vreme mogu da obidjem luku i kako da odem do plaze MARATHOUNTA ona mi je nekako najlepse izgledala! mada ne kazem, sve ostale su prelepe..boja mora i plaza sa sitnim belim kamencicima ... raj za mene.

E sad, ima jos u 2h se krece za manastir, trajektom, i tamo se boravi malo i natrag idemo. 

Sad kada sam sve ispisala, shvatam da ne moze bas sve ovo sto ja hocu iz jednog puta.

Bolje mi je da kombinujem grad, plazu i rucak u gradu u luci uz predivan pogled..A manastir da ostavim za neki drugi put. Mada mi je to tako tesko!

Iskreno, ne znam ni kako je peti se oko 4h ka tom manastiru? Mada ja putujem 12. septembra na Rodos

Ja sam ispisah, daj Boze da iko udje u ovu temu, jer vidim nije posecivana ihahaj vremena! 

Pozdrav i pomagajte mi da resim svoju dilemu :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja preporuka, iz licnog iskustva, Dodekanisos seaways. Ponedeljkom daju 50% popusta, pa te karta izadje oko 18e ( agencijski vodic taj isti izlet nudio po 42e!).. U luci imas njihov stand , bitno je da dan ranije kupis kartu kako bi ostvarila popust. Sa mesta gde si kupila karte, krece bus transfer do nove luke odakle polazi trajekt. Vozis se velikim udobnim trajektom, prvo smo isli na Simij u mesto Panormitis gde je istoimeni manastir ( odmah je uz pristaniste) tu se zadrzavas nekih sat vremena, a posle u gradicu Simiju imas slobodno 3 sata. Gradska plaza je odmah sa desne strane od pristanista, u stvari oni su izmedju kafica i restorana napravili betonski prilaz sa stepenicama u more. Voda je tirkizna i kristalno cista...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicno, hvala puno Bananice na preporukama! Sve mi to odgovara! Lepo si mi objasnila, sve u detalje :)) Sad sam otisla na Dodekanisos seaways i videla za taj poput, i vidim bas imaju dosta izleta ka nekim ostrvcima za koje nisam nikad cula. E da videh da se polazi za svako u 9h izjutram, a vraca u 6h sto mi odlicno odgovara, jer kako sam sad gledala dugorocnu prognozu u periodu kada ja idem bice sve 25 stepeni, pa cu moci lepo da se izobilazim, ali i potrosim para, haha! Shalim se, jedva cekam! Ovo mi je drugi put na Rodosu i sad sve planiram kako bih sto bolje iskoristila vreme i videla svasta. 

Inace, ovaj video sam videla i odusevila se koliko je lepo ovo ostrvce.. I definitivno za par koji zeli da uziva i da se odmori, a ja sam stvarno jedna od tih osoba, koja zeli da odmor dozivi u pravom smislu te reci, da obilazim, uzivam u tisini i plazama, moru i suncu.... Ovo je pravo mestasce! 

Pa da podelim sa vama!

https://www.youtube.com/watch?v=BK2WYgWPtKU#action=share

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene za Simi i Panoramitis je 16 do 18 eur, na Simi provedes 3.30h a Panoramitis 1.30h. Kreces na voznju u 9 ujutru a nazad si u 18.30h

A ti brodici se nalazi na mandraki harbor (tamo gde je nekad bio kolos - na istocnoj strani)

Izmenjeno (predbog)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelep izlet i ne treba ga propustiti. Slike su prošlogodišnje, ali možda nekom pomognu da se odluči za ovaj izlet. 

IMG-6175e62c38351299a79ec0bf13e4e873-V.tIMG-0a5da386963ebcdde09dc714b0d10644-V.tIMG-3fc667ea481eceb744c42cab692bf254-V.tIMG-a7f030937055077e60a99662a03ce8c3-V.tIMG-ac2e534bc98e8f739689a68fcb796150-V.jIMG-fb327915b71dca83a42eed48024554d4-V.jIMG-41a09f9c34bf9fcf02f59df27d639de9-V.t

P_20170619_123421.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887646
    Ukupno poruka