teddi

SIMI

24 poruke u ovoj temi

Da li ima nekoga ko je letovao na ostrvu Simi da mi kaže kako izgleda letovati tamo? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bila na izletu prosle godine. ostrvo je lepo.ali je veoma brdovito.na dve plaze koje sam bila nisu me odusevile jer plicaka i nema. a odama je tu neko kamenje,pa mozes da se povredis. ali ne znam kakav je ostatak ostrva.kao i plaze. ostrvo je za miran odmor.glavni grad je veoma mali pa nema nekih desavanja.sve se nalazi pored doka.i restorani i kafici.u gradu simi se nalazi veoma lepa crkva koja dominira zalivom.na velikoj je uzvisici.da bi stigli do nje treba sabvladati strmi uspon oko 300-400m.ali kada se popnes taj pogled vredi truda. izvini zaboravila sam kako se zove crkva.da te nedavim vise.najbolje je da ti odgovori neko koje duze boravi na ostrvu.sve u svemu simi mi je ostao u lepom secanju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pokusala sam da posaljem neke slike sa simija ali nasam uspela.mislim da ces ih naci u MFT.pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno, videla sam slike i neke klipove samog grada i učinilo mi se divno za miran odmor kakv bih baš želela. Međutim, baš su me plaže zanimale, nikad nisam čula da je neko letovao baš na Simiju, možda se sad neko pojavi da nam opiše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima nova FT o Simiju, bas deluje nekako mirno i kao da uopste nema guzve. Inace, i meni je ovo ostrvo uvek delovalo nekako zanimljivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Simi je fantastično ostrvo, bogato kulturnim nasleđem i tradicijom,plaže su fenomenalne naročito one oko mesta Panormitis,svakako ostrvo za duži boravak.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko isao mozda sopstvenim prevozom na Simi. Da li ima trajekt mozda? Koji su vasi utisci o ovom mestu? Meni deluje zanimljivo... Hvala vam puno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta reći za plaže Simija,osim da su spektakularne i neponovljivi jedinstveni spoj Tirkiznih i petrolej zelenih nijansi.Agia Marina,Nanou,St.George,Marathounta,i još nekoliko božanski plavih uvala raskošno oplemenjuju razuđenost ovog ostrva.Svakako deset dana mira i tišine je dovoljno ali ne i malo vremena za Simi,dakako laganog spokoja i raskošnih mirisa Tamriska i mora koji vraćaju posetioce najlepšim sećanjima.

Izmenjeno (vladar@putnik)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve je bas kako je vladar opisao.Mirno maleno ostrvo.Licno sam bio u gl gradu ostrva Simi i posle Rodosa sve mi je bilo neopisivo maleno, maleni nauticki muzej, mali trgovi, mala gradska plaza, mali restorani... ali nekako vrlo prijatno, pitomo, opustajuce.Licno bi mi Simi postao tesan da celo letovanje provedem tamo-ali ko tako voli prijace mu sigurno.Gradska plaza, a svi znamo da gradske plaze bas i nisu najkvalitetnije te obicno idemo na neke dalje, je cista, udobna sa tusevima sva ispunjena letnjom radoscu ali bez neke vreve i gungule, mala , mirna udobna, cista...

Svakako vredi videti Simi, koji je prosao istorijaska kretanja svih ostrva dodekaneza, vredi penjati se silnim stepenicama do vrha grada, slusati pricu o morskim sundjerima...i obici manastir Panormitis na drugom kraju ostrva

uglavno sam najbitnije cinjenice, objasnjena, ko je sve tu prosao, ko boravio,a tamo je i lekar Srbin..... i licne impresije davno jos postavio u FT:

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/5650

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/5653

tamo sam bio pretproslog leta-utisci vezani za lepotu ostrva mi se nisu promenili pa ako je potrebno izvolite u FT o Simiju u reci i slici

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gradic je prelep, ali i najtoplije mesto na kom sam do sada bio. Jedinstvena arhitektura, zasticena zakonom i poseta jet-seta (medju kojima je engleska kraljica), sa restoranima koji spremaju najbolje morske plodove su odlika ovog ostrva.

Sa Rodosa se lako stize, ja sam nasao povratnu kartu za 20 evra. Bio je ponedeljak, a tada se dobija popust za odlazak na ovo ostrvo (kompanija Dodekanisos seaways), regularna cena je 35 evra.

U varijanti one-day-trip, necete imati vremena da puno toga vidite. Ako ste na Rodosu, preporucujem dva odlaska. S obzirom da je manastir Panormitis na juznoj strani ostrva, a grad na severnoj, trebace vam oko sat vremena voznje busom.

Za prvi odlazak preporucujem grad + nekaod predivnih plaza. Ja sam bio u Aja Marini, do koje se dolazi za nekih 12-15 min gliserom. Cena karte je 5 evra po osobi.

Plaza je mala, ali prelepa.

Evo par slicica sa Simi-ja.

post-36879-0-60587400-1387818341_thumb.p

post-36879-0-16304600-1387818347_thumb.p

post-36879-0-54081200-1387818351_thumb.p

post-36879-0-59446700-1387818352_thumb.j

Izmenjeno (Profesor_1978)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Simi je divan, vec nekoliko godina zelim da ga posetim, ali nikako da krenemo na tu stranu Grcke :)

U stvari, vise bih volela da iskombinujem letovanje na Simiju (mozda pola i pola neka druga destinacija), ne bih volela da dodjem samo na izlet.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

6 dana Simi, 9 Karpatos. Veza je Rodos :) uklapa se u red letenja Wizzaira, a lako se stize na oba ostrva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, pogledacu, super zvuci :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas je postavljena nova foto tura :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Simiju smo upoznali britanski par koji vec deveti put dolaze na Simi, u iste apartmane i ne nameravaju da menjaju destinaciju. Ko zeli miran odmor, Simi je pravi izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka