Andjelka777

TABA

247 poruka u ovoj temi

Da li je neko od vas bio/cuo nesto o (za nas ovde) novom letovalistu Tabi?

 

Jedna nasa agencija ove godine prvi put pocinje da radi Tabu i cene su jako jako primamljive.

 

Jedino sto mene buni je to sto je Taba na Sinaju, i to jako blizu Izraela. Cak pise kod opisa nekih hotela (a sve su dobri lanci hotela, tipa Meriot, Hilton, Movenpik) da je granica Izraela na petnaet minuta. Zato mi je malo sumnjiva bezbednosna situacija, znam da su pre nekoliko godina tamo poubijali neke Izraelce jer oni najvise tu i letuju. Logicno, kad im je na 10 minuta od granice.

 

Jel cuo neko nesto i imate li neke utiske?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam sada pogledala ponudu (zaista Taba izgleda vrlo, vrlo lepo) i ono sto me je odmah zaintrigiralo jeste kako to da nema cene za avio prevoz... Nema teorije da je prevoz ukljucen u cenu aranzmana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, sad sam zvala... To je cena paket aranzmana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I koja je cena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ponudi je 5 hotela i svih 5 su sa 5*. Prvi hotel na spisku - hotel Sonesta u septembru (tacnije 13. septembar) 10 nocenja varijanta AI 535 evrica. Ovaj je najjeftiniji. Za najskuplji, za isti period, dodati jedno 150 evra na prethodnu sumu. Vrlo lepa ponuda... Mada, Izrael na 100tinak metara...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš me zanima s kakvim će utiscima da dođu ljudi odande. Pošto o Hurgadi i Šarmu sve znamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sam i ja gledala,odlicni hoteli(bar tako deluje na slici),cene ok,jedino mi ta granica sa Izraelom nije primamljiva.I mene zanima da li ce neko da napravi prvi korak,pa da cujemo nesto opsirnije i konkretnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi (nas je petoro) smo se vec odlucili da definitivno idemo tamo, a inace smo zaljubljenici u Egipat. Osnovni razlog nase odluke je sto nam to nesto novo i nepoznato, sto jos nismo probali i videli od Egipta a glavni i presudni razlog je jedinstvena mogucnost svih onih fantasticnih ekskurzija.

Isli smo do agencije da rezervisemo, imaju vec tridesetak rezervacija. S obzirom da nismo culi nicija iskustva do sada a u dilemi smo bili oko izbora hotela, u agenciji su nam posavetovali da sacekamo da se "njihovi"vrate iz Tabe a to je cetvrtak 09.april, pa ce nam pomoci sa konkretnim informacijama iz "prve ruke".

Nadam se da ce jos neko podeliti informacije sa nama na forumu, jer svaka ce nam svakako biti od koristi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nas petoro se odlucilo za ovaj Conte-ov aranzman, isto smo dobili preporuku da sacekamo za izbor konkretnog hotela...

Jedino se nismo usaglasili oko termina, da li pocetak ili sam kraj... kada vi planirate?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi planiramo prvi termin u junu, jer vec godinama praktikujemo u junu i onda posle i u septembru neku drugu morsku destinaciju.

Sto pre to bolje dok "neprsnemo"od posla i jurnjave!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da im je Taba pun pogodak, izleti su extra! Cene su pristojne a mislim da ima neke opasnosti ne bi radili destinaciju, ne brinem se uopste...Jel sem Conte - a jos neko radi Tabu? :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je suditi po Akabi tj strani preko puta Tabe neocekujte previse sto se kvaliteta mora i plaza tice i ako ga uporedite sa Hurgadom i Sarmom bicete razocarani,tako da dobar hotel vadi situaciju iz mrtvih :D .Ono sto obecava je blizina sjajnih lokaliteta Jerusalem i Petra,ako budete u mogucnosti-obavezno posetite.Sto se bezbednosti tice,tu nemate o cemu da brinete,uzivajte :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako iko dodje do kakvih konkretnih informacija neka pise jer ima nas par zainteresovanih.

A sto se tice izleta stvarno su dobri... Petra...wooowwww...

Malo samo taj Izrael cini ljude nervoznim, ali dobro sta ces...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taba,Ejlat i Akaba se nalaze na samom vrhu akabskog zaliva i sva tri mesta su puna hotela visoke kategorije...Veoma su blizu jedno drugom,ali Taba pripada Egiptu,Ejlat Izraelu,a Akaba Jordanu...

Moji prijatelji su bili pre 7-8 godina u Ejlatu i imaju lepa iskustva odande,ali ne sećam se detalja...

Što se tiče izleta(Jerusalim,Petra),ne znam koliko su izvodljivi,jer je Jerusalim prilično daleko odatle,a i nalaze se u drugim državama(vize itd.)

Što se tiče terorizma u tom području je bio samo jedan tragični incident i to pre 2 godine u stambenoj četvrti u Ejlatu(daleko od hotela i turista)kada je u jednoj pekari poginulo 4 ljudi...

Sve tri države u tom mikroregionu polažu mnogo na razvoju turizma,tako da tamo nema čarki koje su uobičajene na drugim delovima izaelske granice...

Pa ko voli,nek izvoli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka