Guest MAJA

Hotel Marriott - Hurgada

91 poruka u ovoj temi

uuuu odlicno deluje, ali nikako mi nije jasno zasto hotel od ***** nema mogucnost ALL INC.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem ja u Marriott 07.08. Ako je neko bio ove godine u njemu molio bi da mi kaze kakve su cene u restoranu za pice i rucak i kakav je bio smestaj i sobe, plaza itd.

Hvala unapred

Izmenjeno (Ivica P.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danny preko koje agencije ti putujes?Ja sam uplatila aranzman preko dzolija i oni imaju doplatu za AI ali kosta dosta pa smo mi odlucili da za toliko para mozemo sebi da placamo klopu i pice koliko mi zelimo,sad da li smo se zeznuli videcemo.Zato se i raspitujem za ovaj hotel da ako je neko bio u njemu da mi kaze kakve su cene u restoranu za pice i rucak.A interesujeme jos da li je moguce u hotelu ako se mi odlucimo da uplatimo AI ili se to ne radi.Samo se nadam da necemo dobiti taj stomacni virus ustvari najveca mi je frka zbog deteta,ali kazu ako se ne pije njihova voda da se izbegne virus. :huh:

Ne preporucuje se sa detetom ispod tri godine ici na Africki kontinent ne zbog virusa nego bakterija i klimatskih promena koje mogu veoma lose uticati na opste zdravlje deteta......

.....saveti doktora pedijatrije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CITAT

Plavusice ako si se vratila, a jesi sigurno iz Hurghade molim te se javi da te ispitam malo o cenama u Merriott hotelu, da li se isplati ici na PP?

Hvala unapred!

Da vratila sam se proslog vikenda, i verujte mi nisam se pokajala izborom hotela ni u jednom momentu(a ovo mi je inace 3 letovanje u Egiptu). Cak su i sami vodici prokomentarisali da je ovaj hotel,po njima, najbolji izbor sudeci po komentarima gostiju. Sto se tice pitanja o PP, ja cu Vam samo reci da je dorucak postavljen od 07h pa do 11-11i30h a vecera od 19-23h, a u okviru hotela imate 2 restorana od toga je jedan italijanski restoran, kao i bar na ostrvu u kome mozete da narucite hranu i donose vam na plazi, potom italijanski kafic sa fenomenalnom kafom i sendvicima.

Cene u hotelu su kao u svim turistickim centrima, nista skuplje od "beogradskih", a i u hotelu ne zabranjuju da se unosi hrana i voda iz grada, sto nije slucaj sa drugim hotelima. Mi smo recimo vodu kupovali van hotela jer smo smatrali da je skupa u hotelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno sto si se javila.Pa evo imam nekoliko pitanja kada si vec raspolozena da pomognes.

1.Malo me brine plaza Merriotta, meni izgleda kao da je mala, a ja ne volim guzvanciju i volim da plivam, nadam se da nije samo plicak?

2. Mogu li se uvek naci slobodne lezaljke i peskiri na plazi?

3.Interesuje me da li je miran hotel?

4.Da li moze pesice da se ide do novog dela Sakale ili kako se vec zove?

5.Mogu li slobodno u Merriottu s obzirom na to da je petozvezdas da jedem voce i povrce bez sekiracije da cu imati stomacnih problema?

6. Koliko kosta jedan sendvic sa picencem u tom njihovom restoranu u baru na ostrvcu ili jedan rucak?

Malo sam opsirna ali procitala sam jedan post " komotno mozete rucati u restoranu hotela za 30e po osobi" , iskreno meni je to malo mnogo.Zato se pomalo dvoumim izmedju njega i Intera koji je blizu novog dela i ima ga u all incl. varijanti.

Joj nemoj se ljutiti na mene sto svasta nesto pitam, zelim da mi ovo letovanje bude skroz ok.HVALA ti unapred.

1. Plaza je taman tolika da se osecas prijatno i neugrozeno, nema guzve i uvek ima dovoljno mesta, jer je plaza i pored hotela i preko puta na ostrvu gde isto postoje lezaljke i plaza, kao i na bazenu tako da se nikada sve ne popuni. Sto se dubine tice cim se krene iz lagune izlazi se na otvoreno more iza ostrva i tu je sve duboko, kao i oko ostrva.

2. Po dolasku u hotel dobijate karticu za vrata,za struju i kartice po osobi za peskire. Pre ulaska na plazu uzimaju se peskiri, i to koliko god puta vam je volja u toku dana mozete menjati vase peškire za ciste.

3. A hotel i svi njegovi ostali sadrzaji su toliko mirni, kako danju tako i uvece da prosto nemozes da poverujes da si na letovanju. Nema glasne muzike, nema vike, nema guzve, samo u pozadini se cuju tihi instrumentali i sve ovo daje hotelu notu otmenosti.

A da treba napomenuti da novac slobodno menjajte u banci u holu hotela jer je kurs odlican 1e-8.3;8.4 funte a banka radi od 09-12h(mislim) i od 18-21h.

Svakog jutra se menjaju peskiri, posteljina(prelep egipatski beli pamuk). Takođe imate u kupatilu i njihove aroma kupke,sapune za lice i ruke,sampone i losione za telo kao i maramice, fen za kosu(netreba nositi svoj). Cistoca u hotelu je na zavidnom nivou.

4. Pesaka se moze proseta i do novog i do starog dela, vrlo je blizu. Taksisti netreba davati vise od 5 funte do starog dela hurgade(oni ce traziti i do 20funti). A i postoji mini bus hotelski koji vozi besplatno do starog dela grada.

5. Sto se tice jela u hotelu naravno da slobodno mozete jesti,jer je meni to bila osnovna hrana sirovo voce i povrce jer ja ne podnosim njihove zacine, tako da je meni zato njihov PP zato i odgovarao jer sam vrlo nezgodna za hranu nevolim nove ukuse i zacine. Zato su mi italijanski ovi restoran i kafic dobro dosli.

6. Sendvic(2 idu kao jedan) 30-40funti i picence oko 20 funti, jela su oko 100 funti i vise...Mi (moj decko i ja) nismo neki jedaci ali smo vrlo zahtevni i probirljivi. Recimo nijedno mleko koje se koristi u hotelskom restoranu,baru kojih ima bar 4 pa i vise u hotelu, nismo mogli da podnesemo osim u italijanskom kaficu gde je normalnog ukusa i mirisa.

Slobodno pitaj sta god, znam koliko znace sve ove informacije pre puta. Preko koje agencije planirate put?

Pozdrav

Hvala ti na iscrpnim informacijama, mislim da cemo se odluciti ovih dana preko Big-Blue oni su nesto jeftiniji od drugih, e sada neki ih hvale neki kazu nikako...preko koje agencije si ti isla?

E jos me zanima ima li neki dobar restorancic u blizini hotela isto tako preoveren gde moze da se sedne na neko picense ili da se klopne nesto preko dana, nisam ni ja neki jedac ali na moru dosta plivam pa volim cesce da glocnem.

Pozz!

I mi smo bili preko Big-Blua,samo zato sto je ovaj isti hotel bio rasprodat kod drugih agencija a cvrsto smo bili resili da zelimo samo taj, i strepeli smo svo vreme kako cemo proci. Mogu vam reci da smo bili stvarno maksimalno ispostovani. Prvo kada smo stigli nismo mogli da poverujemo kakvu smo divnu sobu dobili, pa smo cak mislili da su pogresili, jer smo dobili ogromnu sobu sa dva bracna kreveta u njoj u centralnom delu hotela. Verovatno vec znate da sve sobe hotela gledaju na more.

Posebno moram da istaknem predivne vodice Nikolu i Zokija koji ne samo da su profesionalci u svom poslu vec i veliki ljudi!

Mog decka,pa samim tim i mene, zadesila je ta nesreca da mu je trebala medicinska pomoc tako da smo zavrsili u njihovoj egipatskoj bolnici citav jedan dan i noc i jos jedno jutro, a vodici su sve vreme bili sa nama. Divan je taj osecaj da vas tamo daleko ceka neko na koga se uvek mozete osloniti!

Sto se restorana tice van hotela mi bas i nismo rizikovali, osim Meka, tako da vam tu nemogu nista preporuciti.

PS.Hotel se inace sastoji iz dve zgrade, jedna na plazi a druga preko ulice a povezani su mosticem iznad iste. Druga vam nije ni bitna osim ako vas ne interesuje teretana, djakuzi, masaza, skvoc tereni, teniski tereni...i mi smo tek drugi-treci dan otkrili.

I da, nemoj da vas zeznu ako pocnete sa vecerom zavrsavate doruckom poslednjeg dana. A mi smo stigli kasno i gricnuli smo u avionu tako da nismo vecerali iako smo ponudjeni ali su nam rekli da poslednjeg dana pre leta imamo pravo na veceru. Kada je dosao i taj dan probali su da nam naplate veceru u tom istom restoranu, ali naravno nisu uspeli jer smo zvali njihovog shefa s kojim smo i pricali o tome. Nasli srbe da zeznu!! Haha

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma plavusice, je'l ti to divaniš sama sa sobom il sam se ja sludela nešto????

:blink2:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Plavusice, meni zanimljivo ovo sto si rekla o sebi i svom decku da niste neki jedaci, bas me nasmejalo!

Izmenjeno (lav)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma plavusice, je'l ti to divaniš sama sa sobom il sam se ja sludela nešto????

:blink2:

Ne naravno da ne divanim sama sa sobom, nego sam sve ovo vec bila napisala na jednoj drugoj temi, pa sam vam samo iskopirala, da se ne ponavljam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Tražeći informacije o Egiptu naišla sam na vaš forum i shvatila da ću najbolje savjete dobiti upravo ovdje.

Najprije da se predstavim, da ne budem nekulturna :D , zovem se Ivana i iz Podgorice sam.

Dakle, putujemo trećeg septembra u Hurgadu, hotel Mariott, ne znam da li smijem navesti ime agencije(a zanimalo bi me kakva imate iskustva sa njima).

Uglavnom, idemo sa djecom i to je najveći razlog zašto na svim mogućim stranama tražim informacije i savjete.Klinci su stari 2 i 5 godina i najviše me strah što svuda čujem kako je propratna pojava dolaska u Egipat stomačne tegobe, tj proliv.

Voljela bih da mi napisete vasa iskustva, neke korisne informacije pogotovo kad je rijec o hrani, restoranima, plažama i naravno, ono neizbježno šta vidjeti za 12 dana....kako se organizovati(mislim da preko agencije nemamo ništa organizovano), neke orjentacione cijene...

Ako je neko bio u aqva parku Titanik, gledala sam ga na internetu, mislili smo da klince vodimo tamo...da li je dobar izbor ili imate neku drugu preporuku

Hvala unaprijed

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...niko ništa...

toliko dana da mi niko ne napiše ni jednu jedinu rečenicu.

Hvala onima koji su mi poslali pp sa savjetima, to će mi dosta pomoći u za prvi put u Egiptu, a što se tiče teme žao mi je što sam je otvarala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ivana, da sam bila u marriottu, sigurno bih ti odgovorila, ali nisam :( medjutim, on ima jako dobre kritike na skoro svim sajtovima..sto se tice ostalih pitanja, ni tu ne mogu da ti pomognem, nemam male dece, na izlete ne idem..totalno beskorisna zena!

Sto se tice hrane, to je individualna stvar..ja sam vidjala puno male dece po Egiptu, svi su mi izgledali zdravo i raspolozeno..ako i dobiju proliv, ima taj cuveni Antinal koji vrlo brzo resava probleme..Posto ides u bas dobar hotel, trebalo bi da dobro prodjes..ako budete imali problema ima lekar u hotelu koji prima svakog dana po ko zna koliko pacijenata sa tim tegobama..ja sam gledala u mom hotelu ljude koji idu u ambulantu: ili se drze za stomak i sitno hodaju ili ih nose na nosiljkama ( posto nemaju nosila, nego nosiljke sa bazena) koji su se totalno iscrpeli na izletima, pa idu na dozu infuzije..

Posto su ti deca mala, po nekoj zdravoj logici, ne bi trebala da ih vodis na te iscrpljujuce izlete, tipa: Kairo, Luxor, ceo dan po pustinji....eventualno izlet na Giftun..

stvarno mi je zao sto ne mogu vise da ti pomognem...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da su klinci mali i za Giftun, oni da rone ne mogu, a mama nece moci da roni i da ih ostavi same na brodu. Samo ostrvo nema hlada, a na njemu se boravi nekoliko sati po najvecoj vrucini, u vreme kada tako mala deca obicno spavaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e hvala puno na odgovoru, sto se tice ronjenja, nece klinci nigdje ostajati sami, tu smo suprug i ja tako da se uvijek mozemo organizovati

lilli i ja se nadam da je hotel dobar i da cemo imati sve tamo ali zbog djece se brinem zbog svega

jos jednom hvala sto ste mi odgovorile

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesuje me ovaj hotel,usluga,udaljenost od centra,bilo kakva informacija...Hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

2009.godine sam bio u hotelu Elysess u blizini Marriota i banka u Marriotu nam je bila najbliza za menjanje deviza.Da bi se otislo u banku, moralo se uci u sam hotel, na moju srecu, jer sam imao prilike da ga vidim i iznutra.

Potpisujem da je ovaj hotel verovatno najbolji u Hurghadi, barem za moj ukus.Nije klasican orijentalni stil vec vise otmeni, evropski, izuzetno cist i sa izvanrednim osobljem. Jednom prilikom sam ga celog obisao i mogu da kazem da mu je plaza, ukljucujuci i ostrvce odlicna.Na ostrvcetu se uvece priredjuje otmenija vecera, sa diskretnom, zivom, klasicnom muzikom, i osobljem koje vas ljiubazno docekuje i rasporedjuje, milina jedna ...

Usluga je iskljucivo PP (nema ALL) i to je mislim odlican potez da se hotel odbrani od gramzivih i raskalasnih Rusa (koji zude za all uslugom), cime hotel zadrzava status otmenosti.

Hotela je lociran na ulasku u novi, moderniji i mirniji centar hurgade (Memsa) posmatrano od starog centra (Sakala) i peske mozete setati do novog centra gde sve vreme prolazite kroz naseljeni deo a ni Sakala nije daleko ali prolazite delom kroz nenaseljeni kraj, mada taxi do sakale je smesno jeftin pa ne vidim zasto bi se do tamo pesacilo.

u blizini Marriota je i Bovari plaza (koju izmedju ostalih koriste i gosti hotela Elysess, mala ali prelepa i moderno opremljena plaza, sa malim restoranom na plazi i preko puta plaze kao i barom.

U svakom slucaju, Marriot je EXTRA hotel i ko ima mogucnosti i odgovara mu PP usluga, najiskrenije preporucujem

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26107
    Ukupno tema
    870945
    Ukupno poruka