Guest MAJA

Hotel Marriott - Hurgada

93 poruke u ovoj temi

Hvala puno na odgovoru...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me ovaj hotel,usluga,udaljenost od centra,bilo kakva informacija...Hvala...

Bili smo u hotelu pre par godina, hotel je odlican, grad je jako blizu, novi deo grada, sakala nesto dalje ali tamo i nema mnogo da se vidi, hotel je za svaku preporuku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel izgleda lepo.Posmatrao sam ga iz vode a i bio sam na vestackom ostrvcetu koje je preko dana plaza a na kome postoji bar sa terasom.

Moje pitanje se odnosi na flasiranu vodu.Kakva je kontrola kupljene vode na ulazu u hotel i za koju cebu se u samom hotelu voda moze kupiti?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U hotel mozes bez problema da uneses vodu i sve ostalo iz prodavnice koja se nalazi preko puta hotela. Cena vode kao i svega ostalog u hotelu nije strasna, kako je pp veruj mi mnogo se vise isplati nego da platis all

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sam bila u Marriottu i zaista sve najlepše mogu da vam kažem o ovom hotelu. Preko puta hotela imate apoteku i radnju u kojoj se može kupiti voda, sokići i grickalice. Sve od hrane i pića se bez problema moglo unositi u hotel. Samo je obezbeđenje na ulazu hotela ozbiljnije obavljalo svoj posao. To znači da sve što smo unosili u hotel, svaku kesu, svaku tašnu bilo šta što nam je bilo u rukama, morali da damo policajcu, on bi onda otvorio to, pogledao i vratio, ali nikada nikom nisu ništa zabranili da unese od hrane i pića. Ni u jednom hotelu u Egiptu nisam doživela da tako pregledaju svaku stvar koju unosimo, al ok ako je zbog bezbednosti. Nas nisu opipavali. U samom hotelu su pre podne otvarali neku prodavnicu sa pićem gde se moglo jeftinije nego u hotelskom restoranu kupiti piće i grickalice. Ne mogu se setiti koliko je bila voda, mislim između 4 i 6 funti. Ali možda se varam. U ponedeljak idem ponovo u Marriott i vraćam se 14.07. pa ću vam doći sa najsvežijim informacijama, koliko šta košta. Ah da hotel ima i svoj šatl bus koji je svako veće vozio u 8 do sakale i vraćao se u 10.

Izmenjeno (VESNA K)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vesna zelim ti lep provod...Hvala na odgovoru i cekamo te sa svezim informacijama.Moje drustvo i ja putujemo u avgustu u Marriott i svaka informacija je dobrodosla...

Izmenjeno (tanja82)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na lepim željama, javim se se najnovijim informacijam čim se vratim

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vesna hvala puno na sjajnim informacijama,imam jos neko pitanje...Da li ste koristili spa u hotelu,sta on sadrzi?I da li se naknadno placa?Nadam se da si uzivala u svom odmoru...A mi cemo uskoro :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa jel moguce da su takve cene? Ako si napisala da je 1 eur - 85 funti, a pizze, paste 60 funti, morski plodovi 140 :lud:, to znaci da mozes rucati za manje od 2 eur :o. Da nisi kojim slucajem nesto permutovala ? Bilo bi divno da su ovakve cene, ali meni je to nemoguce, pa te molim jos jednom da napises, ali u evrima :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
ohmy.gif SORRY ohmy.gif nemojte da me ubijete za 10 eura se dobija 85 funti. Moja greska, obecavam da cu popodne ponovo pogledati sve cene koje sam navela, ali garantujem da je pizza sa plodovima mora 60 funti, a da porcija plodova mora kosta 120 funti Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista, nista ;), zato sam i rekla da napises ponovo cene, ali u evrima :). Tako je vec logicno, znaci za 10-tak eur po osobi moze da se ruca. Onda se isplati PP u Marriottu za one koji nisu zahtevni sto se tice klope,jer po onoj vrucini tesko da neko moze da "zdere ceo dan", voda jeste malo skuplja, ali se u principu se sve isplati za takav hotel. Da li je dovoljno 20 eur po osobi dnevno za rucak, vodu za pice, ako se uplati PP?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao, nadam se da nisam zakasnila sa vestima iz Marriotta za sve one koji idu i zainteresovani su. Ovako stvari stoje. Kao prvo ima manje turista, tako da su ukinuli hotelski shatl bus, koji je vozio do Sakale i marine. Znaci taxi je varijanta, cene uz cenkanje su ne vise od 10 funti do Sakale, do nove marine isto 10 funti, do Memse 5 funti ako koga mrzi da ide peske do memse koja je na pesackoj udaljenosti mozda 600 metara, a mozda i manje. Cene su po vozilu ne po osobi.

Takodje posledica smanjenog broja turista je i zatvaranje banke u hotelu, ali postoje dva bankomata u prizemlju gde slobodno mozete uzimati pare na kartice ili menjati gotovinu, potrebno je samo malo znanje engleskog za menjazu. Kurs je bio za 10 evra 85 funti, cak mnogo bolji nego u nekim bankama.

Hotel je tako izgradjen da sve sobe gledaju na more. Dobicete elektronski kljuc za sobu, karticu za struju i kartice za peskire na plazi Sobe su standardo opremljene, imaju veliku terasu, lcd tv, mini bar, elektronski sef, veliki plakar sa ogledalom, u kupatilu je kada sa tusem, wc, bide, fen za kosu, sapuni, kupke. Svaki dan se menjaju peskiri, a posteljina na 3 dana, ili na zahtev. Sobaru smo ostavljali baksis po 5 do 10 funti ne svaki dan.

Lezaljki na moru ili kraj bazena, ima dovoljno i ne morate ustajti rano da bi zauzeli mesto. Mi smo imali dil sa Arafatom momkom koji deli peskire tako da nam je on uvek ostavljao peskire tamo gde smo mi hteli. Mi bi mu dali po neku funtu zauzvrat. Inace su u hotelu svi jakoooooooooo ljubazni i uvek se brinu da budete zadovoljni. Mnogi su naucili da na srpskom kazu i dobar dan i kako si i dobro sam. Plaza je pescana, a sto se tice mora voda je cista i topla naravno, i uvek je ima cak i kad je oseka moze se plivati, nije kao u nekim hotelima da se mora ici 200 m. po plicaku da bi se doslo do neke dubine. Ali zato nije dobro za ronjenje, nema ni korala ni sarenih ribica. Vetar stalno duva tako da se ne oseti vrucina.

Zabava u hotelu je nikakva, postoje neki animatori, koji na jedvite jade uspevaju da ulove po nekoliko turista za streching, water gim, odbojku i slicne aktivnosti. Vecernja zabava u hotelu je iskljucivo za decu. Uvece je u hotelu otvoren i sunset bar, gde svako vece ima kao neka zabava: tanura, njihov folklor, trbusni ples i slicno. Na ostrvu uvece pustaju muziku i moze se popiti pice. Hotel je vise za starije ljude nego za mlade, ali i to ima prednosti jer cete se odmoriti. Dakle sto se tice zabave ako je zelite pravac u marinu ili sakalu.

Moram sad da zavrsim, ali sutra cu se nastaviti sa cenama hrane i pica.

Izmenjeno (VESNA K)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Usluga je na bazi polupansiona, Dorucak je od pola 7 do 10, a vecera isto od pola 7 do 10 uvece. Za dorucak ima zaista svega. Prvo da krenem od pica: filter kafa, nes kafa, (prava nes kafa u kesicama), razne vrste cajeva u filter vrecicama, voda, karkade, sok od pomorandze, mleko nemasno i mleko punomasno, cokoladno mleko, jogurt obicni i nekoliko vrsta vocnog jogurta, mislim da nisam zaboravila nista od pica. Nekoliko vrsta voca seckanog i celog (jabuke, breskve, banane, narandze itd...). Od hrane ima sledece: nekoliko vrsta muslija, beli sir, a la feta, nekoliko vrsta zutih tvrdih sireva, 2 do 3 vrste salama, virsle, jaja kuvana i na licu mesta vam spremaju po zelji kajgane, jaja na oko, omlete, onda ima i nekoliko vrsta egipatskih tradicionalnih jela od leblebija, sutlijas, kuvano zito, sve moguce salate i prelivi, tahine nekoliko vrsta sa raznim dodacima, zatim palacinke, i galete, (za prelivanje istih ima tecna cokolada, prah secer, sirup od secerne trske, cimet, kokos....), razne vrste hlebova, slanih i slatkih peciva, puter i nekoliko vrsta dzemova. Mislim da sam sve nabrojala. Za veceru je malo svedeniji svedski sto, svako je vece bila piletina, riba, junetina, povrce, svako vece spremljeno na drugi nacin, zatim rostilj, salate, voce, kolaci.

Posto je u hotelu usluga na bazi polupansiona (ne postoji all inclusive), placen je dorucak i vecera, sve sto preko toga pojedete ili popijete mozete platiti odmah ili mozete potpisati racun i platiti na kraju prilikom odjavljivanja. Takodje sve sto extra pojedete ili popijite bice uvecano za 12% takse na uslugu i jos 10% prodajne taksta (hotelski pdv) i to bez obzira da li placate odmah ili naknadno. Ako se opredelite za ovu drugu varijantu placanje prilikom odlaska, platiti mozete u eg.funtama ili bilo kojoj drugoj konvertabilnoj valuti. Ako placate sve na kraju racuni ce vam biti uvecani za jos neki dodatni %. Mene je mrzilo da racunam koliko je to u % ali evo vam primer: casa vina kosta 40 funti, za veceru smo decko i ja popili dve case vina, i sa sve porezima to je iznosilo 98,56 funti, a na kraju smo ga platili 99,36 funti. Znaci jos malo vise, neka taksa sto cekaju da im platimo.

Cene pica u sobnom mini baru su sledece: pivo heineken od 0,33 i sakara od 0,5 l su 25 funti, kola, 7up i slicna gazirana pica su 10 funti, sokici od 8 do 10 funti, voda od pola litra 7,5 funti, evian voda 12 mala i veca 25 funti, gazirana voda 15 funti. Takve su cene i po restoranima u hotelu. Pice se moze popiti u sunset baru, restoranu na ostrvu, restoranu na plazi i restoranu pored bazena, i marnet kafeu. posle 8 uvece pivo koje smatraju alkoholom kosta 30 funti plus takse.

Svako jutro pored trpezarije otvaraju kao neku prodavnicu pica i grickalica ''Grab and go market'' koja radi od 9 ujutro do 12 i tu su sledece cene i to bez ikakvih poreza: velika voda od litar ipo 2,5 funte, mala voda 1,25 funti, pivo heineken od 0,33, stela i sakara od 0,5 l kostaju 10 funti, kola i gazirana pica 2,5 funte, sokovi od 2,5 do 5 funti, gazirana voda mala 9,25 veca 18,5, flasirana vina 0,75 l od 74 do 115 funti. Mi smo se sa vodom i ostalim picima snabdevali iskljucivo ovde, ujutro uzmemo i odnesemo u sobu, tako da po vodu nismo ni isli van hotela, jer je i u prodavnci preko puta flasa vode kostala isto 2,5 funte. Inace obezbedjenje ne pravi nikakav problem oko unosenja pica i hrane izvan hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko puta hotela imate apoteku, prodavnicu tzv. supermarket i prodavnicu papirusa i ostalih dzidza bidza koju drzi Kopt Mina. Obavezno ga posetite jer je jako zanimljiv lik, uci srpski i malo prica, a jos mnogo vise razume, tako da pazite sta pricate, imacete svakako dobru zabavu sa njim.

Sto se tice rucka, moze se jesti u restoranu kraj bazena sendvici su 40-50 funti, pizze 50-60, supe, paste, mesa, grill, ribe, plodovi mora do 140 funti. klopa je izvrsna ali su im porcije dosta velike, tako da ako niste mnogo gladni dvoje bez problema mogu da uzmu jednu porciju. Ja i decko smo uvek delili jednu pizzu, za nase pojmove ogromna je, a nikad nismo bili toliko gladni da bi pojeli celu. Ali to je sve stvar koliko neko moze da pojede. Takodje na plazi kraj mora oko podne dolaze kelneri iz restorana na plazi i nude pice, takodje vam i kraj mora mogu doneti i hranu koja se sprema u restoranu kraj bazena. Negde oko 2 sata na plazi vam donose i mokre peskire za osvezenje lica.

U hotelu postoji i talijanski restoran, kazu da je najbolji u hurgadi, ali ja licno nisam tamo isla, tako da vam ne mogu nista reci kakva je hrana i kakve su cene. Restoran radi samo uvece, a posto smo mi imali placenu veceru nismo hteli da placamo jos i za veceru u talijanskom restoranu.

Ako je nekom za rucak previse da placa u hotelu, moze se za manje para jesti u restoranu Bull, koji je nekih 200-300 metara od hotela, kad izadjete iz hotela samo idite levo u pravcu memse i videcete ga odmah, nalazi se preko puta ulaza na plazu hotela Elyeeses. Cim izadjete iz Marriotta i pogledate nalevo videcete natpis Bull, tako da ne mozete da promasite. Tu se takodje mogu dobiti pizze,, paste, sendvici, burgeri i slicno.

Mislim da sam vam odgovorila na sve, ako nekog jos nesto zanima neka pita. U svakom slucaju zelim vam svima lep provod i uzivanciju. Sretno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka