Jellena25

Aja (Ayia) Napa

103 poruke u ovoj temi

Ok hvala jos jednom,imate pice od nas ako se sretnemo :) .Putujemo sutra na 7 dana,a,bicemo u hotelu Nestor u A.Napi.U svakom slucaju zelimo vam ugodan nastavak letovanja...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

;-) Nema na čemu, uzivacete zaista, posebno u turističkom mestu poput Aja Nape, ako bude potrebno jos nesto, pišite... Mi smo taj deo do Protarasa obišli, idite do Conos zaliva i plaze koja je tu, mala je, izbegnite vikend, ali simpatična nam je bila,  ako budete isli do Plave lagane i Cape Greko, one pecine smo pronašli tek u povratku, putokaz upućuje na Plavu lagunu, koja je do kraja rta između Aja Nape i Protarasa, kod antena koje ne možete promasiti, ali pre tog skretanja za Cape Greko su one cuvene pecine do kojih se može samo skakanjem sa litice, ali treba videti i islikati se, sa ivice, put je zemljani, a blizu vam je... Tako da to sto smo mi mislili da je Cape Greko nije, iako treba videti, neki se i kupaju u toj plavoj laguni, iskreno nas je mrzelo da se sa ljudima guramo, bila neka navala, a uzak je ulaz sa stene u more, dosta brodova se tu usidri...  Znaci za te pecine koje ste verovatno videli na slikama,  imate mali neugledan putokaz u desno iz pravca Aja Nape kada krenete ka Cape Greko i pise Sea caves, ali lagano i videcete... Lep odmor! 

Izmenjeno (agnes)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala i tebi i Lidiji :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep provod i pisi utiske kada se vratis

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Роњење код пећина је јединствени доживљај. Експлоозија адреналина... прелепо кристално чисто море а у многе од пежина се може и ући. У некима је велика тама али су неке повезане са другима одајама и можете проћи до њих и мало истраживати. Свакако неописив осећај. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao...da li je neko bio u hotelu Stamatija u centru Aja Nape? Da li ima buseva od centra do Nissi plaze? Koja valuta je u opticaju? Da li pricaju srpski...nemamo vodica na srpskom jezku pa nam je sve bitno...hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima buseva,  odlicno organizovan prevoz, koristi se euro, pricaju engleski...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi ćemo ovog leta u Aja Napu, konačno :) 25.08. Želim samo da se zahvalim svima koji su ovde, na forumu, pisali svoje kometare i utiske jer nam je to dosta pomoglo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ništa hvala, nego kada se vratiš a ti za tastaturu:hello: pa dodaj i svoje utiske.:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio davne 2001. godine u Ayia Napi. U hotelu Aeneas. Sve je ostavilo jak utisak na mene, te se secam tog odmora kao da je bio pre neku godinu. Hotel je bio izvandredan, plaza prelepa kao i more. Veliki utisak je ostavila dubina mora - do kolena nekoliko kilometara ka pucini. Nocni zivot moze da zadovolji bukvalno svacije potrebe.

WaterWorld akvapark jedan od najboljih na kojem sam bio. 

Toplo preporucujem iznajmljivanje kola za obilizak ostrva. (Posmatranje zalaska Sunca na Afroditinoj plazi je izuzetno lepo)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene....pre 4 godine mislim da smo bili ovde...i mislim da su cene nize bile sada. Ali, cene su dosta razlicite od mesta do mesta...recimo pivo smo pili pintu za 2 eura, pa za 3,5 eura, pa i za 6 eura...govorim o domestic beer, bio on Leon, Keo, Alfa,...Kokteli za 3 i za 10 eura, ovaj drugi je bio bezalkoholni. Giros sam videla na reklamnim panoima za 2,5 eura, pa za 5-6 eura itd. Kiparski meze od 15-35, riblji i vise....valjda treba prosetati.

Prodavnice su manje vise iste...suveniri i suveniri, pristupacne cene, piva obicna i od 1 euro su cene. U pabovima ima dosta vrsta, mnogo vise nego li u prodavnicama...najvise engleskog.

Taxi od aerodroma Larnaka do ovog resorta smo unapred rezervisali po ceni od 40 eura /pravac. Cena karte u lokalnom busu je 1,5euro. Ukoliko vise ljudi ceka bus, taksista ponudi svoju uslugu...nama je bila 2 eura po coveku.

Setaliste duz cele Ayia Nape, od Makronisosa do centra nacickano je restoranima, pabovima, prodavnicama, ima i biciklisticka staza. Ujutru je lepo za trcanje, a jako malo ljudi to ovde radi.

Dakle, ovo su sve informacije iz perioda sredine oktobra.

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka